Ip Man: Zrození legendy

Herman Yau

Erica Lee

Kwong-hung Chan

Chun-Hung Mak

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $4,570,000║ Príbeh je dosť obohraná pesnička ale za to tie súboje stoja za to, fakt sa dá v tomto ohľade na tom pošmáknuť, pozerateľný priemer. /65%/(29.1.2011)

Výbornej prequel. Bavil mě a ani chvilku jsem se u něj nenudil. Neuvěřitelný jak je ten mladej Ip Man podobnej Donniemu. Musím dát opět plnej barák.(11.1.2011)

Bacha na spoilery......Vůbec mi nevadil mladej Donnie, právě naopak si myslím, že vybrali víc než dobře. Problém jsem měl prostě s celým dějem, který úplně popíral dva předchozí díly. Bratr Ip Mana byl přece stejný herec jako ten, co hrál toho přivandrovalce z jedničky a dvojky. Zadruhé jejich mistr, který hned na začátku zemřel, byl přece ten stejný mistr, který Donnieho proháněl o nějakých 30 let pozdějc na stole v druhém dílu. Stejně tak podivné byly motivy těch Japonců na zlikvidování školy bojových umění. V tomhle teda došlo k velkému zásahu do celkového vývoje příběhu, takže nevim nevim, který díl mám tedy brát za podstatný. No každopádně kvalita na 3 hvězdičky tam je. Mě tyhle bitky, ta atmosféra a ta hudba prostě baví. 65%(19.12.2010)

Tenhle díl trpí jak neúčastí charismatického Donnie Yena, tak slabým příběhem. Tvůrci si nachystali do prvních dvou dílů mnohem zajímavější zápletky. Osobně považuji tento díl za zbytečný, protože jak s hlediska soubojů, tak z hlediska čínských dějin tentokráte nic světoborného nepřináší. PS: Mé prvotní zklamání tímto filmem mě zůstávalo nicméně záhadou, proto jsem si druhý den pustil tohoto Ip Mana ještě jednou. Můj finální verdikt zní, že jsem jej napoprvé podcenil. 75%(21.11.2012)

Upozornenie: Ip Man 3 v skutočnosti dejovo predchádza oba prvé dva diely a začína dectvom Ip Mana. Správny je jeho anglický názov Ip Man Zero.(7.1.2013)

• - Ip Chun, který ve filmu ztvárnil postavu mistra Leung Bika, je Ip Manovým skutečným synem. (n42)

• - Obchodník na trhu prodává gramofonovou desku s písní "Greensleeves", za jejíhož autora je mylně považován Jindřich VIII. Píseň je z pozdější doby a její autor je neznámý. (CSSML)