poster

Hanamizuki

 • japonský

  ハナミズキ

 • anglický

  Flowering Dogwood

Drama

Japonsko, 2010, 128 min

 • ainny
  *****

  Tak tohle JE ryzí červená knihovna! Žádný sex (nic proti, ale méně je někdy více), jenom příběh a čistá láska, která přetrvá roky. I když hrdinové ze sebe nesypou vyznání a neslibují si hory doly, tak lásku mezi nimi prostě cítíte. Mnohem důležitější než slova jsou jejich skutky, výrazy tváře… Mám pro romantické filmy slabost a Japonci je umí výborně. Na rozdíl od amerických filmů si u nich ale nebývám jistá koncem. Oni ho tak rádi nechávají otevřený. Naštěstí pro mě tady tomu tak nebylo a z poslední scény mám zimomriavky ještě teď. Jasně že nejde o žádné veledílo, ale to u filmu, který má pohladit na duši snad ani není potřeba.(7.9.2011)

 • Tsuki
  ****

  Další z pomaleji plynoucích japonských filmů. Způsob, jakým Japonci podávají romantiku, by asi neseděl každému, ale mně se právě tohle líbí. Japonským romantickým filmům by se sice dalo vytknout, že polibky herců jsou příliš "statické", ale je zvláštní, že i když Japonci z romantického vztahu nezobrazují příliš, přesto cítíme tu sílu lásky mezi postavami mnohem víc než u některých filmů, kde je naopak zobrazeno všechno. A to je na tom to krásné. Tōma Ikuta a Aragaki Yui tvořili hezký pár. Navíc se zde ve vedlejší roli objevuje i jedna z mých oblíbenkyň, Renbutsu Misako, i když tady je v roli takové mírně prostořeké holky, takže to není vysloveně líbivá role. ~(3,8)~(9.3.2013)

 • sniper18
  ***

  Je to celkom dobrá romantická dráma. Má dosť dobrý príbeh o múdrej študentke s veľkými ambíciami a priemernom mladíkovi túžiacom po práci rybára, ktorí sa po spoločných strávených chvíľach do seba zamilujú a aj keď im život prinesie mnoho prekážok a dlhodobé odlúčenie, ich city to moc nezmení. Spracovanie je celkom dobré, ale ničím výnimočné. A to je aj hlavným problémom tohto filmu, celý čas sa na to dobre pozerá, táto nadpriemerná dĺžka nie je vôbec žiadnym problémom, nenudil som sa ani na chvíľu, ale nie je tu nič navyše. Sklamal ma už rýchly začiatok vzťahu, miesto toho, aby si k sebe postavy postupne nachádzali cestu sa do seba zamilujú už po pár minútach a potom sa celý film stále drží na tej istej línii. Síce sa občas nájde nejaká menšia alebo aj veľká prekážka a to pri oboch hlavných postavách, ktoré ich život výrazne oplyvnia, ale filmu sa to nijak moc nedotkne, stále to ide v tej istej rovine, chcelo by to nejakú skutočnú gradáciu. Takto je to zase jeden z tých filmov, ktoré si na začiatku nastavia svoju úroveň, v tomto prípade mierne nadpriemernú a tej sa drží celý čas. Jedine až záverečná dvadsaťminútovka je už na tom lepšie, síce dejovo je to stále tá istá úroveň, ale získalo to ten správny náboj. A nanešťastie to až tak moc nefunguje ani po romantickej stránke, na ich vzťah sa síce pozerá dobre, ale nedokázal som im skutočne fandiť, či už kvôli rýchlemu úvodu, no hlavne postave mužského predstaviteľa, ktorá nie je práve najideálnejšia. Herecké obsadenie nie je zlé, najlepšia je s prehľadom hlavná hrdinka Yui Aragaki, ktorá si ma získala hneď, horšie je už na tom jej životná láska, Toma Ikuta to síce zahral dobre, ale jeho postava ma až tak moc neoslovila a na týchto dvoch postavách to celé stojí, síce tu je ešte pár výraznejších postáv, ale možno až na fotografa tu už žiadna nie je dostatočne vykreslená na to, aby som si k nej dokázal vytvoriť nejaký vzťah. Čo sa týka réžie a technickej stránky, tak Nobuhiro Doi už má za sebou aj lepšiu prácu, na úroveň Be with you to nemá, ale inak sa mi to celkom páčilo, len škoda, že celý film nepôsobí hlavne po vizuálnej stránke tak dobre, ako záverečná časť. A podobne je na tom aj hudba, občas sa objaví nejaká skutočne príjemná kratšia časť, ale je toho príliš málo. Určite nie som sklamaný, bavilo ma to, ale nemám žiadny dôvod dávať lepšie hodnotenie a v ázijskej tvorbe už vzniklo množstvo omnoho hodnotnejších predstaviteľov žánru. 68%(8.8.2012)

 • Jirka_Šč
  ****

  Přemýšlím, jestli by takovýto vztah v reálu začal. Asi ano. Jestli by pokračoval, jak je uvedeno. Asi také ano. Kouhei byl zajímavý typ. Vlastně se mi ani nelíbil. Na takové hranici, kdy ještě člověk dokáže pochopit, že se do něj dá zamilovat. Kdyby byl větší hezoun (inteligent, sympaťák), už by to (u rybáře) mohlo působit nepřirozeně. Takto byl typově přesný. A Hokkaidó (Tokyo, New York, Kanada) je zajímavá destinace. Negativa vidím v tom, že jsem si v jednu chvíli při sledování filmu řekl: "stane se tohle a tohle" a ono se to stalo (u asijské kinematografie překvapivé). Stručně. Dobře se na to dívalo. Příjemné. Ale nějaký extra silný pocit jsem neměl (a maličko mi vadila angličtina hlavní hrdinky - ne, že bych mluvil lépe - jen jsem z ní neměl pocit, že v USA už pár let žije). Proto jsem hodně váhal nad 3*. Pak jsem si poixté pustil irsky znějící soundtrack a řekl: "ok" :). Viz. http://www.youtube.com/watch?v=eUOVI-Fvde4 ■ V jednu chvíli se ve filmu na nástěnce objeví slovenská vlajka. ■ Maják ve filmu se jmenuje Peggys Point Lighthouse a nachází se v nejvýchodnější pobřežní kanadské provincii Nové Skotsko. ■ Dřín květnatý (Cornus florida), podle kterého je film pojmenován, pochází ze Severní Ameriky a roste také v části Kanady, ve které se narodila Sae. Ve filmu vidíme okamžik, kdy otec Sae zahrne plody stromu do země. Doopravdy se jedná o způsob, jak tuto rostlinu rozmnožovat. ■ P.S. Vysvětlivka pro některé lidi komentující film: "Když se v japonském filmu po záběru na objímající se dvojici objeví nebe, tak to BYL sex!"(6.4.2013)

 • Pethushka
  **

  Jejda, to bylo dlouhý. A přitom se tam za ty dvě hodiny skoro nic nestalo. Podobný příběh jsem viděla nejméně stokrát. Proto je potřeba do toho dát něco víc, aby se film odlišil od ostatních. A to se tady nestalo. Navíc mi ten jejich vztah přišel hrozně chladný. Herci průměrní. Hudba pěkná, ale to je asi tak všechno. Pro mě to byla rozhodně špatná volba... 2*(22.6.2015)

 • - Dřín květnatý, latinsky Cornus florida, podle kterého je film pojmenován, pochází ze Severní Ameriky a roste také v části Kanady, ve které se narodila Sae (Yui Aragaki). Ve filmu vidíme okamžik, kdy Saein otec (Arata Iura) zahrne plody tohoto stromu do země. Doopravdy se jedná o způsob, jak tuto rostlinu pomocí nepřezrálých plodů rozmnožovat. (Jirka_Šč)

 • - Maják ve filmu se jmenuje Peggys Point Lighthouse a nachází se v nejvýchodnější pobřežní kanadské provincii Nové Skotsko. (Jirka_Šč)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace