Peklo v řetězech II

Chained Heat II

Peklo v reťaziach II

Thriller / Drama / Krimi / Pornografický

Kanada / Česko, 1993, 99 min

Moje úplně první zkušenost s Lloydem A. Simandlem... dodnes jsem vděčný našim komerčním televizím, za to, že odvisílaly některé z jeho pecek... Brigitte Nielsen jako SM lesbická ředitelka nějakého prapodivného bordelu-věznice, která se nechává pravidelně sežezat od Jany Švandové.. když si však na své výprasky najde novou, mladou oblíbenkyni (Kimberley Kates) začne se to rozjíždět... a sluší to tam i mladé Lucce Benešové...(6.4.2007)

• gudaulin

Jeden ze čtyř Simandlových snímků, které se objevily na Nově v polovině 90. let, navíc byl úplně první. Čeští diváci tak měli konečně možnost blíže se seznámit s dílem seběvědomého a zapáleného milovníka a tvůrce filmů, pro kterého by bylo příhodné označení český Ed Wood. Scénář musel být zploďen feťákem uprostřed abstinenčního záchvatu, úroveň dialogů je taková, že účastnění herci museli mít v přestávkách mezi natáčením nezvladatelné záchvaty smíchu a v neposlední řadě je snímek dokladem těžké bídy známých českých herců, protože jen hlad a strádání je mohl přinutit k účasti v tomto braku. Tak jako v jiných Simandlových snímcích je zajímavá pouze pornograficky pojatá erotika, ale ani ta v tomto případě film z odpadu nevytáhne. Celkový dojem 10 %.(30.12.2007)

• Kakho-oto

Úrovní filmu a účastí více českých herců se jedná o zajímavou záležitost. Nebýt právě účasti našich herců, kteří film dělají svým způsobem zajímavým, dostal by ode mě film sotva hvězdičku a jestli vůbec. Opravdovým kladem jsou pro mě pouze výkony Kimberley Kates a Jany Švandové a také brutalita a syrovost příběhu (naprosto absurdní však je, že by se něco takového odehrálo v Československu - jedno zda před nebo po roce 1989). Akční scény jsou opravdu k popukání, zejména již zmíněná automobilová honička a střílení z raketometu... Herecké výkony jsou skoro ve všech případech otřesné, navíc z filmu čiší neskutečná lacinost. Určitým kladem jsou erotické scény, nejvíce sex mezi hlavní hrdinkou a dozorkyní Magdou. Apropos Rosa Schmidt a částečně Magda Kassar jsou jména znějící germánsky a tak jsem si vybavil zrůdy z koncentračních táborů (např. Ilse Kochová), kterým se tytéž postavy skutečně podobají i "charakterem."(11.11.2007)

• eraserhead666

Abych pravdu řekl, čekal jsem to mnohem horší. Simandl se trochu zbláznil se stopáží, kdyby to alespoň více vyplnil holkama. Ale vzpoura v ženské věznici je slušný bizar. Co se týče českých hezkých přírodních koziček versus zahraničních nehezky umělých, tak jeden vlastenecký bod pro nás. Švandová hodila asi svou nejlepší roli. Film má opravdu strašnou hudbu.(21.8.2018)

• nevermore

Spoiler. Tohle bylo opravdu peklo, odpad po všech stránkách. Dementní příběh o tom, jak je v Čsfr justice podplacená, pan soudce si rád za*uká s holkama, který posílá do věznice Razyka další bomby. Trapné, neuvěřitelně trapné dialogy a Vašut v roli detektiva! Jedna z holek rozlouskne celou záhadu. To ještě není vončo, ale po první hodině se film tak rozplizne: záběr, který by měl trvat 15 sekund trvá třeba 50 sekund a je to neuvěřitelně vleklé a ubíjející, je Vám totiž úplně jedno, jak to dopadne. A závěr, kdy do věznice najede Vašut s tankem a rozdává zbraně vězenkyním, které dychtivě střílí po hlídačích, no tak tomu já se musím smát. A perlička nakonec, celý film končí větou vypravěče: Sestry Alex a Morgan Morissonovy si slíbily, že už do Prahy nikdy nepřijedou.. No mohlo to skončit lépe? :-) 10%(29.5.2010)

• - Film se natáčel v Praze v České republice. (rafix)

• - Postavu zženštilého návrháře Boba ztvárnil manažer Brigitte Nielsen David Buonantony, který rok po uvedení filmu zemřel na AIDS. (Halloween9)

• - Brigitte Nielsen řídí Škodu 120. (M.B)