Peklo v řetězech II

• slovenský

Peklo v reťaziach II

Thriller / Drama / Krimi / Erotický

Kanada / Česko, 1993, 99 min

Nějak nechápu, proč většina prominentních uživatelů ohodnotila tenhle film "odpadem". Mně se naopak líbil víc než průměrný český porevoluční film. Švandová byla se svou PŘÍŠERNOU angličtinou a o nic lepším herectvím naprosto kouzelná:-) Film je samozřejmě po všech stránkách prvoplánový, ovšem najde se i pár vtipných (vězeňkyně střílející obráceně z raketometu) nebo dokonce zvráceně poetických (nahé dívky odvažující herák či co to bylo) momentů.(26.7.2008)

• eraserhead666

Abych pravdu řekl, čekal jsem to mnohem horší. Simandl se trochu zbláznil se stopáží, kdyby to alespoň více vyplnil holkama. Ale vzpoura v ženské věznici je slušný bizar. Co se týče českých hezkých přírodních koziček versus zahraničních nehezky umělých, tak jeden vlastenecký bod pro nás. Švandová hodila asi svou nejlepší roli. Film má opravdu strašnou hudbu.(21.8.2018)

• Brejlil

Víte, co mají společného Peklo v řetězech 2 a Pán prstenů? Tato vpravdě zapeklitá otázka, jistě se hodící do televizní soutěže, kupodivu není tak tupá, jak vypadá. A kdo si odpověděl New Line Cinema, tak má bod. Nějak se přeci peníze na LOTRa vydělat musely. Lotr jako LOTR... Jediná hvězdička za ženskou nahotu, kterou Šimandl nijak nešetří.(3.3.2011)

• gudaulin

Jeden ze čtyř Simandlových snímků, které se objevily na Nově v polovině 90. let, navíc byl úplně první. Čeští diváci tak měli konečně možnost blíže se seznámit s dílem seběvědomého a zapáleného milovníka a tvůrce filmů, pro kterého by bylo příhodné označení český Ed Wood. Scénář musel být zploďen feťákem uprostřed abstinenčního záchvatu, úroveň dialogů je taková, že účastnění herci museli mít v přestávkách mezi natáčením nezvladatelné záchvaty smíchu a v neposlední řadě je snímek dokladem těžké bídy známých českých herců, protože jen hlad a strádání je mohl přinutit k účasti v tomto braku. Tak jako v jiných Simandlových snímcích je zajímavá pouze pornograficky pojatá erotika, ale ani ta v tomto případě film z odpadu nevytáhne. Celkový dojem 10 %.(30.12.2007)

• Pekisan

Takze jedine plus na tomto radoby WIP filme je to, ze sa to cele odohrava v Cechach. Sledovat dozorcov ako pokrikuju stale nieco po cesky je naozaj na nezaplatenie. Dalej uz len spomeniem vsetkymi oblubenu nahanacku avia vs. dve lady, dalej koniec kedy Vasut prihrmi na obrnenom transportery a rozdava vsetkym naokolo pusky, ktore si este pamataju zakopy prvej svetovej vojny. A samozrejme strela z protitankovej zbrane. Proste kto neuvidi ten neuveri. Nie ze by bolo toho vela na pozeranie. Okrem peknych casto obnazenych ceskych dievcat (Lucie Benesova) je tu uz len dozorkyna Svandova, ktorej anglictina je len bodka trapnosti za celym tymto pruserom.(23.11.2011)

• - Postavu zženštilého návrháře Boba ztvárnil manažer Brigitte Nielsen David Buonantony, který rok po uvedení filmu zemřel na AIDS. (Halloween9)

• - Film se natáčel v Praze v České republice. (rafix)

• - Brigitte Nielsen řídí Škodu 120. (M.B)