Peklo v řetězech II

• slovenský

Peklo v reťaziach II

Thriller / Drama / Krimi / Erotický

Kanada / Česko, 1993, 99 min

"TO JE ŠÍLENÝ!" - "NE, TO JE RAZIK." Konečně! Konečně jsem zhlédl Simandlův opus magnum! Ba co víc, vlastním ho na originální VHS! Maminko moja! První věc, která člověka zarazí je, že to vypadá jako nějaká televizní inscenace. Čím to proboha točili? Věznice zase nápadně připomíná jistou milínskou bramborárnu (IMDb jako filmové lokace uvádí jen Prague, Czech Republic), ale nechme toho, všichni víme, že Simandl neplýtvá prachy na nepodstatné kraviny, ale vráží je především do hvězd(y), zde Brigitte Nielsen. Jářku, to není herečka, to je atrakce. Jenže marná sláva, Jana Švandová ji svým projevem hravě zastiňuje, její Róza je béčková/céčková záporačka par excelance. Nedělám si srandu, paní Švandová, dobrá práce, hned bych vás obsadil do vlastního WIP. A nesmím zapomenout na svého favorita Marka Vašuta a hlavně na české komparsisty, kteří si s chutí a zápalem zahráli bachaře nahánějící hezké holky, které Simandl obnažuje tak často, jak je to jen možné. Co se týče akce, kdo to tvrdil, že honička dvou škodovek by působila trapně? Tady máte parádní honičku Avie se dvěma Ladami! Škoda jen, že tak krátkou. Scénář je samozřejmě dementní (má ho na svědomí Simandlův dvorní scenárista Christopher Hyde) a dialogy debilní, jak se na Simandla sluší a patří, ale podle mustru WIP filmů se jede důsledně, od nespravedlivě odsouzené dívky, přes sprchovou (a celkem působivou) scénu, natáčení porna a výrobu drog, šikanu a lesbickou ředitelku až po závěrečnou vzpouru, jen ten nepodařený pokus o útěk chybí. Skvostný český WIP trash. Simandl je machr! Ještě bych připomněl, že jde o první film, který Simandl natočil v Česku a že s výjimkou (sub)žánru nemá s původním Demmeovým CHAINED HEAT vůbec nic společného. Na Filmexportem vydané VHS najdete před filmem upoutávku na Simandlem produkovaný vetřelcovský klon XTRO 2, komentář Martin Zounar (chlapec později geniálně komentoval upoutávky před filmy od MIDA).(20.7.2007)

Nějak nechápu, proč většina prominentních uživatelů ohodnotila tenhle film "odpadem". Mně se naopak líbil víc než průměrný český porevoluční film. Švandová byla se svou PŘÍŠERNOU angličtinou a o nic lepším herectvím naprosto kouzelná:-) Film je samozřejmě po všech stránkách prvoplánový, ovšem najde se i pár vtipných (vězeňkyně střílející obráceně z raketometu) nebo dokonce zvráceně poetických (nahé dívky odvažující herák či co to bylo) momentů.(26.7.2008)

• Kakho-oto

Úrovní filmu a účastí více českých herců se jedná o zajímavou záležitost. Nebýt právě účasti našich herců, kteří film dělají svým způsobem zajímavým, dostal by ode mě film sotva hvězdičku a jestli vůbec. Opravdovým kladem jsou pro mě pouze výkony Kimberley Kates a Jany Švandové a také brutalita a syrovost příběhu (naprosto absurdní však je, že by se něco takového odehrálo v Československu - jedno zda před nebo po roce 1989). Akční scény jsou opravdu k popukání, zejména již zmíněná automobilová honička a střílení z raketometu... Herecké výkony jsou skoro ve všech případech otřesné, navíc z filmu čiší neskutečná lacinost. Určitým kladem jsou erotické scény, nejvíce sex mezi hlavní hrdinkou a dozorkyní Magdou. Apropos Rosa Schmidt a částečně Magda Kassar jsou jména znějící germánsky a tak jsem si vybavil zrůdy z koncentračních táborů (např. Ilse Kochová), kterým se tytéž postavy skutečně podobají i "charakterem."(11.11.2007)

• Brejlil

Víte, co mají společného Peklo v řetězech 2 a Pán prstenů? Tato vpravdě zapeklitá otázka, jistě se hodící do televizní soutěže, kupodivu není tak tupá, jak vypadá. A kdo si odpověděl New Line Cinema, tak má bod. Nějak se přeci peníze na LOTRa vydělat musely. Lotr jako LOTR... Jediná hvězdička za ženskou nahotu, kterou Šimandl nijak nešetří.(3.3.2011)

• nevermore

Spoiler. Tohle bylo opravdu peklo, odpad po všech stránkách. Dementní příběh o tom, jak je v Čsfr justice podplacená, pan soudce si rád za*uká s holkama, který posílá do věznice Razyka další bomby. Trapné, neuvěřitelně trapné dialogy a Vašut v roli detektiva! Jedna z holek rozlouskne celou záhadu. To ještě není vončo, ale po první hodině se film tak rozplizne: záběr, který by měl trvat 15 sekund trvá třeba 50 sekund a je to neuvěřitelně vleklé a ubíjející, je Vám totiž úplně jedno, jak to dopadne. A závěr, kdy do věznice najede Vašut s tankem a rozdává zbraně vězenkyním, které dychtivě střílí po hlídačích, no tak tomu já se musím smát. A perlička nakonec, celý film končí větou vypravěče: Sestry Alex a Morgan Morissonovy si slíbily, že už do Prahy nikdy nepřijedou.. No mohlo to skončit lépe? :-) 10%(29.5.2010)

• - Brigitte Nielsen řídí Škodu 120. (M.B)

• - Film se natáčel v Praze v České republice. (rafix)

• - Postavu zženštilého návrháře Boba ztvárnil manažer Brigitte Nielsen David Buonantony, který rok po uvedení filmu zemřel na AIDS. (Halloween9)