poster

Peklo v řetězech II

 • Chained Heat II

 • slovenský

  Peklo v reťaziach II

Thriller / Drama / Krimi / Erotický

Kanada / Česko, 1993, 99 min

 • lingering
  ***

  Nějak nechápu, proč většina prominentních uživatelů ohodnotila tenhle film "odpadem". Mně se naopak líbil víc než průměrný český porevoluční film. Švandová byla se svou PŘÍŠERNOU angličtinou a o nic lepším herectvím naprosto kouzelná:-) Film je samozřejmě po všech stránkách prvoplánový, ovšem najde se i pár vtipných (vězeňkyně střílející obráceně z raketometu) nebo dokonce zvráceně poetických (nahé dívky odvažující herák či co to bylo) momentů.(26.7.2008)

 • gudaulin
  odpad!

  Jeden ze čtyř Simandlových snímků, které se objevily na Nově v polovině 90. let, navíc byl úplně první. Čeští diváci tak měli konečně možnost blíže se seznámit s dílem seběvědomého a zapáleného milovníka a tvůrce filmů, pro kterého by bylo příhodné označení český Ed Wood. Scénář musel být zploďen feťákem uprostřed abstinenčního záchvatu, úroveň dialogů je taková, že účastnění herci museli mít v přestávkách mezi natáčením nezvladatelné záchvaty smíchu a v neposlední řadě je snímek dokladem těžké bídy známých českých herců, protože jen hlad a strádání je mohl přinutit k účasti v tomto braku. Tak jako v jiných Simandlových snímcích je zajímavá pouze pornograficky pojatá erotika, ale ani ta v tomto případě film z odpadu nevytáhne. Celkový dojem 10 %.(30.12.2007)

 • choze
  ***

  "TO JE ŠÍLENÝ!" - "NE, TO JE RAZIK." Konečně! Konečně jsem zhlédl Simandlův opus magnum! Ba co víc, vlastním ho na originální VHS! Maminko moja! První věc, která člověka zarazí je, že to vypadá jako nějaká televizní inscenace. Čím to proboha točili? Věznice zase nápadně připomíná jistou milínskou bramborárnu (IMDb jako filmové lokace uvádí jen Prague, Czech Republic), ale nechme toho, všichni víme, že Simandl neplýtvá prachy na nepodstatné kraviny, ale vráží je především do hvězd(y), zde Brigitte Nielsen. Jářku, to není herečka, to je atrakce. Jenže marná sláva, Jana Švandová ji svým projevem hravě zastiňuje, její Róza je béčková/céčková záporačka par excelance. Nedělám si srandu, paní Švandová, dobrá práce, hned bych vás obsadil do vlastního WIP. A nesmím zapomenout na svého favorita Marka Vašuta a hlavně na české komparsisty, kteří si s chutí a zápalem zahráli bachaře nahánějící hezké holky, které Simandl obnažuje tak často, jak je to jen možné. Co se týče akce, kdo to tvrdil, že honička dvou škodovek by působila trapně? Tady máte parádní honičku Avie se dvěma Ladami! Škoda jen, že tak krátkou. Scénář je samozřejmě dementní (má ho na svědomí Simandlův dvorní scenárista Christopher Hyde) a dialogy debilní, jak se na Simandla sluší a patří, ale podle mustru WIP filmů se jede důsledně, od nespravedlivě odsouzené dívky, přes sprchovou (a celkem působivou) scénu, natáčení porna a výrobu drog, šikanu a lesbickou ředitelku až po závěrečnou vzpouru, jen ten nepodařený pokus o útěk chybí. Skvostný český WIP trash. Simandl je machr! Ještě bych připomněl, že jde o první film, který Simandl natočil v Česku a že s výjimkou (sub)žánru nemá s původním Demmeovým CHAINED HEAT vůbec nic společného. Na Filmexportem vydané VHS najdete před filmem upoutávku na Simandlem produkovaný vetřelcovský klon XTRO 2, komentář Martin Zounar (chlapec později geniálně komentoval upoutávky před filmy od MIDA).(20.7.2007)

 • PetrPan2
  ***

  Moje úplně první zkušenost s Lloydem A. Simandlem... dodnes jsem vděčný našim komerčním televizím, za to, že odvisílaly některé z jeho pecek... Brigitte Nielsen jako SM lesbická ředitelka nějakého prapodivného bordelu-věznice, která se nechává pravidelně sežezat od Jany Švandové.. když si však na své výprasky najde novou, mladou oblíbenkyni (Kimberley Kates) začne se to rozjíždět... a sluší to tam i mladé Lucce Benešové...(6.4.2007)

 • DanRichter
  *

  pod vidinou, že uvidím pár českých hereček obnažených a v erot.situacích, jsem si stáhnul tento film, a ... a nic :-)) .. film je o jakési ženské věznici v CR,kam se neprávem dostane jistá Američanka .. aby neměla té smuly malo, padne do oka velitelce dozorkyn (hraje ji velmi přesvedcivě Svandova) .. a tak se postupne dovídame o pomerech ve veznici, az vse vyustí ve velmi dramat.závěr :)) .. no, tolik k ději , a co zpracování filmu ? napětí žádné, herecké výkony - žádné, vyjma Svandové, která svou roli hrála opravdu s nadšením, skoro bych si myslel, že je taková i doma :)) , co se týče Nielsen, asi musela být ve velké finanční krizi, když vzala zavděk takovou rolí, no ale budiž .. hudba, akční sceny i střih s kamerou, o ničem .. a tak vše by měly zachránit erot.scénky .. ale těch pár obhažených náder, a objímání oblečených dívek (ač ve spod.prádle,ale v této době je to stejně tak erotické jako vidět Marii Terezii v korzetu a deseti sukních) mě opravdu nedokázalo moc nadchnout, a když jsem neviděl aspon trošku z nader Svandove, Hrubešové a Nielsen (opravdu nepatřím mezi ty, co je rajcuje víc predstava, než to, co vidí), tak jsem film dojel přes FFW .. a tak nejvíc vzrušení ve mě vyvolaly závěrečné titulky, kde jsem vyčetl, kdo všechno si zahrál "cameo" v tomto ultra-filmu :)) .. komu doporučit? možná duchodcum, a sexuálně frustrovaným chlapům :)) PS: má to číslo II, ale za boha se mi nepodařila najít jednička , neví někdo , čím to je? :))(18.3.2010)

 • - Film se natáčel v Praze v České republice. (rafix)

 • - Postavu zženštilého návrháře Boba ztvárnil manažer Brigitte Nielsen David Buonantony, který rok po uvedení filmu zemřel na AIDS. (Halloween9)

 • - Brigitte Nielsen řídí Škodu 120. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace