Peklo v řetězech II

• slovenský

Peklo v reťaziach II

Thriller / Drama / Krimi / Pornografický

Kanada / Česko, 1993, 99 min

Nějak nechápu, proč většina prominentních uživatelů ohodnotila tenhle film "odpadem". Mně se naopak líbil víc než průměrný český porevoluční film. Švandová byla se svou PŘÍŠERNOU angličtinou a o nic lepším herectvím naprosto kouzelná:-) Film je samozřejmě po všech stránkách prvoplánový, ovšem najde se i pár vtipných (vězeňkyně střílející obráceně z raketometu) nebo dokonce zvráceně poetických (nahé dívky odvažující herák či co to bylo) momentů.(26.7.2008)

• Yarwen

Téma uvězněných mladých dívek ve věznici s S/M dozorkyní si říká a o pikantní příběh a s dobrým scénářem by to mohl být povedený film. Scénář je však tristní, plný logických kiksů, přesto jsem chtěl dát jednu hvězdu - ale ten závěr, ve kterém pobíhají ženské s kalašnikovy po táboře a střílí vojáky, je neskutečně trapný, a tak odpad je zde plně zasloužený (8%).(4.5.2017)

"TO JE ŠÍLENÝ!" - "NE, TO JE RAZIK." Konečně! Konečně jsem zhlédl Simandlův opus magnum! Ba co víc, vlastním ho na originální VHS! Maminko moja! První věc, která člověka zarazí je, že to vypadá jako nějaká televizní inscenace. Čím to proboha točili? Věznice zase nápadně připomíná jistou milínskou bramborárnu (IMDb jako filmové lokace uvádí jen Prague, Czech Republic), ale nechme toho, všichni víme, že Simandl neplýtvá prachy na nepodstatné kraviny, ale vráží je především do hvězd(y), zde Brigitte Nielsen. Jářku, to není herečka, to je atrakce. Jenže marná sláva, Jana Švandová ji svým projevem hravě zastiňuje, její Róza je béčková/céčková záporačka par excelance. Nedělám si srandu, paní Švandová, dobrá práce, hned bych vás obsadil do vlastního WIP. A nesmím zapomenout na svého favorita Marka Vašuta a hlavně na české komparsisty, kteří si s chutí a zápalem zahráli bachaře nahánějící hezké holky, které Simandl obnažuje tak často, jak je to jen možné. Co se týče akce, kdo to tvrdil, že honička dvou škodovek by působila trapně? Tady máte parádní honičku Avie se dvěma Ladami! Škoda jen, že tak krátkou. Scénář je samozřejmě dementní (má ho na svědomí Simandlův dvorní scenárista Christopher Hyde) a dialogy debilní, jak se na Simandla sluší a patří, ale podle mustru WIP filmů se jede důsledně, od nespravedlivě odsouzené dívky, přes sprchovou (a celkem působivou) scénu, natáčení porna a výrobu drog, šikanu a lesbickou ředitelku až po závěrečnou vzpouru, jen ten nepodařený pokus o útěk chybí. Skvostný český WIP trash. Simandl je machr! Ještě bych připomněl, že jde o první film, který Simandl natočil v Česku a že s výjimkou (sub)žánru nemá s původním Demmeovým CHAINED HEAT vůbec nic společného. Na Filmexportem vydané VHS najdete před filmem upoutávku na Simandlem produkovaný vetřelcovský klon XTRO 2, komentář Martin Zounar (chlapec později geniálně komentoval upoutávky před filmy od MIDA).(20.7.2007)

• Pekisan

Takze jedine plus na tomto radoby WIP filme je to, ze sa to cele odohrava v Cechach. Sledovat dozorcov ako pokrikuju stale nieco po cesky je naozaj na nezaplatenie. Dalej uz len spomeniem vsetkymi oblubenu nahanacku avia vs. dve lady, dalej koniec kedy Vasut prihrmi na obrnenom transportery a rozdava vsetkym naokolo pusky, ktore si este pamataju zakopy prvej svetovej vojny. A samozrejme strela z protitankovej zbrane. Proste kto neuvidi ten neuveri. Nie ze by bolo toho vela na pozeranie. Okrem peknych casto obnazenych ceskych dievcat (Lucie Benesova) je tu uz len dozorkyna Svandova, ktorej anglictina je len bodka trapnosti za celym tymto pruserom.(23.11.2011)

• Kakho-oto

Úrovní filmu a účastí více českých herců se jedná o zajímavou záležitost. Nebýt právě účasti našich herců, kteří film dělají svým způsobem zajímavým, dostal by ode mě film sotva hvězdičku a jestli vůbec. Opravdovým kladem jsou pro mě pouze výkony Kimberley Kates a Jany Švandové a také brutalita a syrovost příběhu (naprosto absurdní však je, že by se něco takového odehrálo v Československu - jedno zda před nebo po roce 1989). Akční scény jsou opravdu k popukání, zejména již zmíněná automobilová honička a střílení z raketometu... Herecké výkony jsou skoro ve všech případech otřesné, navíc z filmu čiší neskutečná lacinost. Určitým kladem jsou erotické scény, nejvíce sex mezi hlavní hrdinkou a dozorkyní Magdou. Apropos Rosa Schmidt a částečně Magda Kassar jsou jména znějící germánsky a tak jsem si vybavil zrůdy z koncentračních táborů (např. Ilse Kochová), kterým se tytéž postavy skutečně podobají i "charakterem."(11.11.2007)

• - Film se natáčel v Praze v České republice. (rafix)

• - Brigitte Nielsen řídí Škodu 120. (M.B)

• - Postavu zženštilého návrháře Boba ztvárnil manažer Brigitte Nielsen David Buonantony, který rok po uvedení filmu zemřel na AIDS. (Halloween9)