Reklama

Reklama

Cela má osm kroků na šířku a patnáct na délku. Je tam špinavá matrace, plechové umyvadlo a vzadu nezakrytý záchod. K noční můře přispívají hrůzné výkřiky spolu se slovy v neznámém jazyce. Toto je věznice Razik, nešťastný domov Američanky ALEX MORRISON (Kimberley Kates). Jejím jediným trestným činem je to, že je mladá a krásná, a že je na nesprávném místě v nesprávný čas. S nikým se nikdy nesetká, nikdo o ní neuslyší. Dozorkyně MAGDA KASSAR (Brigitte Nielsen) a její pomocnice ROSA SCHMIDT (Jana Švandová), jejichž tvrdé pěsti vládnou věznicí, vidí v půvabné Alexe vhodného "pokusného králíka" pro své perverzní choutky. Ve věznici je uvězněno množství mladých žen a mezi nimi i TINA (Lucie Benešová) a CARLA (Markéta Hrubešová). Na americké ambasádě netrpělivě čeká mladá žena na rozhovor s velvyslancem STANLEY GOFFEM (Paul Koslo). Setkává se se SUZANNE MORRISON (Kari Whitman), která jej naléhavě žádá, aby jí pomohl. Ujišťuje ji, že "udělá všechno, aby ji pomohl". Suzanne opouští ambasádu s pocitem, že našla spojence. Přítomnost Alexiny sestry, Suzanne, je sice malou komplikací ve hře, ale musí se s ní počítat. Alex sama cítí jen malou naději na únik ze stálého obtěžování a zneužívání z rukou Kassar. Její jediná přítelkyně ve věznici se brzy stává obětí "špinavé hry" a tak zůstává Alex jediná, kdo bojuje proti tyranství dozorkyně. Záhy však zjistí, co pro ni chystají a začíná její noční můra. Má se stát bezbrannou hračkou pro zvrhlíka, jehož požadavky vedou až k smrti obětí. Cítí, že se nedožije příštího dne. Suzanne chystá společně se STEFANEM (Marek Vašut) plán na záchranu sestry, i přesto se však zdá, že Alex má malou naději… (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (38)

nevermore odpad!

všechny recenze uživatele

Spoiler. Tohle bylo opravdu peklo, odpad po všech stránkách. Dementní příběh o tom, jak je v Čsfr justice podplacená, pan soudce si rád za*uká s holkama, který posílá do věznice Razyka další bomby. Trapné, neuvěřitelně trapné dialogy a Vašut v roli detektiva! Jedna z holek rozlouskne celou záhadu. To ještě není vončo, ale po první hodině se film tak rozplizne: záběr, který by měl trvat 15 sekund trvá třeba 50 sekund a je to neuvěřitelně vleklé a ubíjející, je Vám totiž úplně jedno, jak to dopadne. A závěr, kdy do věznice najede Vašut s tankem a rozdává zbraně vězenkyním, které dychtivě střílí po hlídačích, no tak tomu já se musím smát. A perlička nakonec, celý film končí větou vypravěče: Sestry Alex a Morgan Morissonovy si slíbily, že už do Prahy nikdy nepřijedou.. No mohlo to skončit lépe? :-) 10% ()

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Abych pravdu řekl, čekal jsem to mnohem horší. Simandl se trochu zbláznil se stopáží, kdyby to alespoň více vyplnil holkama. Ale vzpoura v ženské věznici je slušný bizar. Co se týče českých hezkých přírodních koziček versus zahraničních nehezky umělých, tak jeden vlastenecký bod pro nás. Švandová hodila asi svou nejlepší roli. Film má opravdu strašnou hudbu. ()

Reklama

choze 

všechny recenze uživatele

"TO JE ŠÍLENÝ!" - "NE, TO JE RAZIK." Konečně! Konečně jsem zhlédl Simandlův opus magnum! Ba co víc, vlastním ho na originální VHS! Maminko moja! První věc, která člověka zarazí je, že to vypadá jako nějaká televizní inscenace. Čím to proboha točili? Věznice zase nápadně připomíná jistou milínskou bramborárnu (IMDb jako filmové lokace uvádí jen Prague, Czech Republic), ale nechme toho, všichni víme, že Simandl neplýtvá prachy na nepodstatné kraviny, ale vráží je především do hvězd(y), zde Brigitte Nielsen. Jářku, to není herečka, to je atrakce. Jenže marná sláva, Jana Švandová ji svým projevem hravě zastiňuje, její Róza je béčková/céčková záporačka par excelance. Nedělám si srandu, paní Švandová, dobrá práce, hned bych vás obsadil do vlastního WIP. A nesmím zapomenout na svého favorita Marka Vašuta a hlavně na české komparsisty, kteří si s chutí a zápalem zahráli bachaře nahánějící hezké holky, které Simandl obnažuje tak často, jak je to jen možné. Co se týče akce, kdo to tvrdil, že honička dvou škodovek by působila trapně? Tady máte parádní honičku Avie se dvěma Ladami! Škoda jen, že tak krátkou. Scénář je samozřejmě dementní (má ho na svědomí Simandlův dvorní scenárista Christopher Hyde) a dialogy debilní, jak se na Simandla sluší a patří, ale podle mustru WIP filmů se jede důsledně, od nespravedlivě odsouzené dívky, přes sprchovou (a celkem působivou) scénu, natáčení porna a výrobu drog, šikanu a lesbickou ředitelku až po závěrečnou vzpouru, jen ten nepodařený pokus o útěk chybí. Skvostný český WIP trash. Simandl je machr! Ještě bych připomněl, že jde o první film, který Simandl natočil v Česku a že s výjimkou (sub)žánru nemá s původním Demmeovým CHAINED HEAT vůbec nic společného. Na Filmexportem vydané VHS najdete před filmem upoutávku na Simandlem produkovaný vetřelcovský klon XTRO 2, komentář Martin Zounar (chlapec později geniálně komentoval upoutávky před filmy od MIDA). ()

Yarwen odpad!

všechny recenze uživatele

Téma uvězněných mladých dívek ve věznici s S/M dozorkyní si říká a o pikantní příběh a s dobrým scénářem by to mohl být povedený film. Scénář je však tristní, plný logických kiksů, přesto jsem chtěl dát jednu hvězdu - ale ten závěr, ve kterém pobíhají ženské s kalašnikovy po táboře a střílí vojáky, je neskutečně trapný, a tak odpad je zde plně zasloužený (8%). ()

Grimaldon 

všechny recenze uživatele

Lloyd A. Simandl, otec „českého“ exploatačního filmu si rozhodně zaslouží být řazen mezi pomyslné kultovní autory nejenom naší filmografie. Sice tohoto statusu dosahuje pro nekvalitu své tvorby, ale budiž. Pokračování, co není pokračováním, natočené v bramborárně v Milíně. Po zhlednutí se pro mě okamžitě stala scéna s Avií a raketometem legendární. To vše je navíc doplněno o sadistickou Brigitte Nielsen, ještě krutější Janu Švandovou a hrdinného Marka Vašuta. Hlavně pak ale i o nahou Lucii Benešovou ve sprchách a nejenom jí. Rozhodně i přes všechny nekvality se na tento pro české obecenstvo minimálně zajímavý film podívejte. Věřím, že zvláštní pocit fascinace nad tím, co tu vznikalo se dostaví i u vás. ()

Galerie (6)

Zajímavosti (4)

  • Postavu zženštilého návrháře Boba ztvárnil manažer Brigitte Nielsen David Buonantony, který rok po uvedení filmu zemřel na AIDS. (Halloween9)
  • Film se natáčel v Praze v České republice. (rafix)

Reklama

Reklama