Venušina delta

Delta of Venus

Venušin pahorok

Drama / Erotický

USA, 1995, 95 min

,,Proč ona?" ,,Protože mám vášeň pro sebeničení..." Paříž je město mého srdce, proto mě vždy potěší, když jej spatřím v nějakém filmu. Zalmanu Kingovi je třeba přiznat, že se mu podařilo natočit film, ze kterého pověstná pařížská atmosféra čiší. Jako předlohu si vybral román od Anais Nin, což je těžký oříšek pro každého režiséra, protože je to autorka, která hluboce rozebírá vnitřní pocity jednotlivých postav, což se do filmu těžko přenáší. Přesto se domnívám, že si s danou látkou pan režisér poradil docela dobře. Je to jemně erotický, silně poetický a příjemnou hudbou podbarvený film, který by dostal možná úplně ten nejsprávnější říz, kdyby alter-ego Anais Nin, hlavní postava Elena potkala svého nejznámějšího a nejzajímavějšího milence Henryho Millera a kdyby ji hrála třeba Laetitia Casta :-)(23.6.2008)

• Olík

Zalman King si jede na té své soft poetické kárce od vesnice k městu a od města k vesnici a pokouší se naplnit z hůry mu dané poslání, uspokojit populaci televizních honičů. Ve své době měla Venušina Delta svoje opodstatnění (obzvláště na tuzemských obrazovkách), nebyl internet, pornomateriálu poskromnu…………sám jsem ji jako teenager několikrát na TV Nova zhlédl. Nyní nezbývá, než se nad stylem vyprávění nostalgicky pousmát nebo se slzou v oku a rukou v rozkroku zavzpomínat na černochem zkrocené „neposlušné tenisky“ Markéty Hrubešové.(15.1.2014)

• peetriss

Naprostá, nikoli "béčková", ale přímo "céčková", hovadina. Američtí producenti dávali naprosto neskrývaně najevo, jak si váží kvalit českých herců nabízením naprosto nedůstojných rolí. A ti kteří tyto role přijali, možná s vidinou vydělaných dolárků či snu o zviditelnění se v Hollywoodu, se naprosto ponížili. Jen se jim dostalo výsměchu a mohou být rádi, že hraním v těchto kýčech zcela neutopili svou kariéru!(3.9.2009)

• ivishka

Zetko od začátku až dokonce. Výtvor, který se chce nazývat hlubokým dramatickým a lehce erotickým filmem, ale mezitím z toho nakonec vznikl paskvil plný těch nejhorších amerických herců + většina Čechů. Neskutečná kakofonie zvuků, která měla být zřejmě hudba co dokreslí děj, ale tak se bohužel nestalo - dokonce se ozvala v okamžiku kdy by to člověk nejméně čekal vlastně vůbec. Takové zklamání jsem teda od novy cinemy nečekala a nebo víte co?? - já vlastně od televize h*vna nikdy nečekám nic dobrého.(25.1.2013)

• Lewaso

Marně hledám klad tohoto filmu. Prsa a zadek Markéty Hrubešové už znám z předchozích filmů, Paříž nápadně se podobající Praze pomíjím, Vašut ne nepodoben Leninovi jen tak bloudí filmem... Zalman King se snaží být režisérem poeticko-erotických filmů, ale kromě Smyslné orchideje se mu to moc nedaří. A na drama prostě nemá... Jinak hvězdička za svalnatého černocha v závěru filmu :-)(12.10.2007)

• - Alexandra Tyding byla díky castingu na tento film doporučena do Deníků červených střevíčků, ve kterých debutovala. (NinadeL)

• - Tento film byl natočen podle literární předlohy od Anaïs Nin, americko-francouzské spisovatelky. Anaïs Nin napsala "Venušinu deltu" v těžkých finančních problémech, ve stejných jako hrdinka tohoto filmu. Její odměna činila jeden dolar za stránku. (claudel)