Reklama

Reklama

Hlavní hrdinkou erotického příběhu je ctižádostivá mladá americká spisovatelka Elena, která přijíždí na zkušenou do Paříže. Zpočátku snila o tom, že bude slavnou spisovatelkou seriózní literatury, jenže to se pochopitelně nestane přes noc. A do té doby je třeba také něco jíst a někde spát. A to všechno stojí peníze. Když ji tedy bohatý a neobyčejně pohledný francouzský romanopisec nabídne zajímavou sumu za sérii erotických příběhů, nezbývá jí než nabídku přijmout. Velmi brzy však zjistí, že je velmi obtížné psát o smyslných rozkoších a erotických hrátkách, když člověk nemá žádné zkušenosti. Nezbývá jí tedy nic jiného než se jednoho dne vydat do ulic a hledat nejen inspiraci, ale také praktické zkušenosti. Její výuka vede přes mnoho jednotlivců i párů, a také různých situací, od prosté nahoty, přes erotická dobrodružství až k netradičním sexuálním praktikám. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (24)

peetriss odpad!

všechny recenze uživatele

Naprostá, nikoli "béčková", ale přímo "céčková", hovadina. Američtí producenti dávali naprosto neskrývaně najevo, jak si váží kvalit českých herců nabízením naprosto nedůstojných rolí. A ti kteří tyto role přijali, možná s vidinou vydělaných dolárků či snu o zviditelnění se v Hollywoodu, se naprosto ponížili. Jen se jim dostalo výsměchu a mohou být rádi, že hraním v těchto kýčech zcela neutopili svou kariéru! ()

ivishka odpad!

všechny recenze uživatele

Zetko od začátku až dokonce. Výtvor, který se chce nazývat hlubokým dramatickým a lehce erotickým filmem, ale mezitím z toho nakonec vznikl paskvil plný těch nejhorších amerických herců + většina Čechů. Neskutečná kakofonie zvuků, která měla být zřejmě hudba co dokreslí děj, ale tak se bohužel nestalo - dokonce se ozvala v okamžiku kdy by to člověk nejméně čekal vlastně vůbec. Takové zklamání jsem teda od novy cinemy nečekala a nebo víte co?? - já vlastně od televize h*vna nikdy nečekám nic dobrého. ()

Reklama

claudel 

všechny recenze uživatele

,,Proč ona?" ,,Protože mám vášeň pro sebeničení..." Paříž je město mého srdce, proto mě vždy potěší, když jej spatřím v nějakém filmu. Zalmanu Kingovi je třeba přiznat, že se mu podařilo natočit film, ze kterého pověstná pařížská atmosféra čiší. Jako předlohu si vybral román od Anais Nin, což je těžký oříšek pro každého režiséra, protože je to autorka, která hluboce rozebírá vnitřní pocity jednotlivých postav, což se do filmu těžko přenáší. Přesto se domnívám, že si s danou látkou pan režisér poradil docela dobře. Je to jemně erotický, silně poetický a příjemnou hudbou podbarvený film, který by dostal možná úplně ten nejsprávnější říz, kdyby alter-ego Anais Nin, hlavní postava Elena potkala svého nejznámějšího a nejzajímavějšího milence Henryho Millera a kdyby ji hrála třeba Laetitia Casta :-) ()

monolog odpad!

všechny recenze uživatele

Jediným tahákem pro českýho diváka by možná mohla být přítomnost našich herců (pro mě tedy byla), ale ono sto minut koukat na to, jak se různé známé tváře "vrtí" jako kdyby se chtěli zahrabat hluboko do písku a pak mluví (tedy spíš ti zahraniční, naši se skorem jenom vrtěli), to není moc zábavné. Myslím, že tenhle film krásně vystihuje varování pro rodiče: Contains full frontal nudity and simulated sex, lots of sexual dialogue and profanity. Myslím, že erotičtější je i Minnie Mouse, než tento "skvost" mezi filmy všech našich herců. Ale pohled na Marka Vašuta (a doufám že mi promine) jak na ulici pod pláštěm tančí s jednou "lambádu" je k popukání. ()

sator 

všechny recenze uživatele

Pro mě to nebylo, ale myslím že některé z žen si to tenkrát užili....Roli postavy "Bijou" dostala nabídku Michaela Srbová, ta ale roli odmítá pro příliš erotických scén, ač s nahotou, jak sama říká nemá problém. Američtí filmaři lovili dál v českých vodách a na roli kývla Markéta Hrubešová. Kniha (les aventures erotuques de Léda et du cygne) kterou listuje Elena (Audie England) vypadá dost oplzle, jsou tam obrazy milování labutě se ženou, což by si nepoučený divák mohl špatně vyložit. Kniha ale vychází z legendy: Leda, manželka krále Sparty Tyndare, se koupala jeden krásný den v řece Euratos. Bůh Zeus to viděl a chtěl ji. Aby se k ní dostal, proměnil se v labuť, zatímco jeho komplic Afrodita, se změnila v orla, aby předstírala, že ho pronásleduje. Léda zachránila krásnou labuť tím, že ji vzala do náručí, ale chtivý Zeus zneužil příležitosti k aktu. Smyslný mýtus Leda a labuť inspiruje malíře a sochaře v dějinách umění po staletí. ()

Galerie (8)

Zajímavosti (4)

  • Kniha („Les aventures erotuques de Léda et du cygne“), kterou listuje Elena (Audie England), vypadá dost oplzle, jsou tam obrazy milování labutě se ženou, což by si nepoučený divák mohl špatně vyložit. Kniha ale vychází z legendy: Leda, manželka krále Sparty Tyndare, se koupala jeden krásný den v řece Euratos. Bůh Zeus to viděl a chtěl ji. Aby se k ní dostal, proměnil se v labuť, zatímco jeho komplic Afrodita, se změnila v orla, aby předstírala, že ho pronásleduje. Léda zachránila krásnou labuť tím, že ji vzala do náručí, ale chtivý Zeus zneužil příležitosti k aktu. Smyslný mýtus Leda a labuť inspiruje malíře a sochaře v dějinách umění po staletí. (sator)
  • Na roli postavy „Bijou“ dostala nabídku Michaela Srbová, ta ale roli odmítla pro příliš erotických scén, ač s nahotou, jak sama říká, nemá problém. Američtí filmaři lovili dál v českých vodách a na roli kývla Markéta Hrubešová. (sator)
  • Tento film byl natočen podle literární předlohy od Anaïs Nin, americko-francouzské spisovatelky. Anaïs Nin napsala "Venušinu deltu" v těžkých finančních problémech, ve stejných jako hrdinka tohoto filmu. Její odměna činila jeden dolar za stránku. (claudel)

Reklama

Reklama