Středoškolák Nathan Harper trpí návaly zlosti a sám sobě připadá cizí. Nevychází příliš ani s rodiči, kteří jsou na něj přísní, a navštěvuje psycholožku Bennettovou. Když se spolužačkou Karen pracují na školním referátu o pohřešovaných dětech, najdou na internetu fotografii malého chlapce. Na stránce simulující jeho dnešní podobu objeví Nathan sám sebe. Zjistí, že se jmenuje Steven a jeho rodiči jsou Lorna a Martin Priceovi. Spojí se on-line s adresou, ale netuší, že je odposloucháván muži kolem bývalého agenta srbské tajné služby Nikoly Kozlova. Ti záhy přijdou k nim domů, zabijí matku i otce a vyhodí dům po povětří. Nathanovi s Karen se ale podaří uniknout... Nathan volá policii, ale na lince se mu ozve agent CIA Frank Burton. Nathan je nedůvěřivý. Nakonec Nathanovi i Karen pomůže psycholožka Bennettová, která pracuje pro CIA. Harperovi byli také agenti. Nathanův pravý otec Martin Price je nezávislým tajným agentem a podařilo se mu ukrást Kozlovovi seznam pětadvaceti politiků a důstojníků CIA, kteří někdy prodali státní tajemství. Kozlov chce Nathana dostat, aby mohl Pricea vydírat a získat seznam zpátky... Nathan s Karen dostanou od Bennettové adresu, kde se mají zatím ukrýt. V bytě, který patří Martinu Priceovi, sebere Nathan pistoli a mobil. Když oba zjistí, že jsou jim CIA i Kozlov v patách, prchají odtud... Nathanovi se podaří několikrát odrazit útok Kozlovových mužů, pak ho najde Burton se svými muži. Nathan mezitím zjistí, že na mobilu z bytu je otcův seznam. Dojde mu, že je na něm i Burton, který se ho snaží dostat dřív, aby své jméno vymazal. Když je pak napadne Kozlov, Nathan s Karen znovu utíkají. Kozlov Nathana kontaktuje a vyhrožuje mu zabitím jeho přátel. Nathan mu řekne, že mu seznam vrátí, a dá si s ním sraz na stadionu během baseballového utkání... (TV Prima)

ThomasCrown

Chýba tomu Greengrassovo tempo, ale tento Bourne má ešte čas dozrieť. Dejová línia je klišoidná, ale čo na tom, nenudil som sa, hlavné postavy obsadené v celku dobre a ako jednohubka, na ktorú sa zabudne stačí. Čakal som len, že na streche sa objaví Matt Damon:-) ()

tterez

Mě to bavilo! Bylo to napínavý a líbivý. Sice moc americký a žádná hloubka, ale jako oddychovka perfektní. ()

J*A*M*A*L

Ten film jsem chtěl vidět už jen proto, že jsem chtěl vidět Lautnera taky někde jinde, než jen v neskutečně trapném Twillightu, kde jsem ho jinak k smrti nenáviděl a ještě k tomu ani jako herec nebyl nijak excelentní a proto jsem se na Abduction docela i těšil a navíc to bylo od společnosti LIONSGATE a ty navíc akční filmy nenatáčejí špatně.A ani dnes to nezkazili a mě se Bez dechu docela líbilo.Navíc tu Lautner ani nehrál špatně a ostatní herci také nezaostávali.Vidím to tak, že Abduction je konečně film s Lautnerem na který se dá dívat. ()

peetriss

Tady je špatně snad skoro vše, John Singleton prostě neumí. Teenageři jsou dnes obrovským kasovním potenciálem, takže v základu nic nemám proti teen špionážnímu thrilleru. Z filmu však čpí taková hloupost, že to téměř nejde snést. A není to vůbec chyba zde kritizovaného Taylora Lautnera, i když svým projevem úrovni nijak kupředu nepomohl, ale naprosto vyprázdněného scénáře v kombinaci se špatnou Singletonovou režií. Vniveč tak přichází i poměrně kvalitní herecké obsazení, které zde nemá co hrát a selhala i Lily Collins, která mi je jinak celkem sympatická. Nudné béčko. ()

Lefty86

Novodobější akční snímek s dnes populárním Lautnerem ( hlavně u puberťaček ) zajímavý námět, některé dobré bitky, ale většinou tragické herecké výkony, nejhorší byl ten jejich černej kamarád, s jedním tupým výrazem vydržel všechny scény ve filmu. Jako jednohubka obstojné, ale nijak mě to neuchvátilo. ()

Haymar

Tak tohle sem vyloženě pře(pro)trpěl! Lautner je megadřevo a obsadit ho do takovýhle role je asi jako prsknout místo Slye do Ramba 5ky Setha Greena (jinak nic proti němu). Jinak film jako takovej by nebyl zas až tak špatnej, výborný obsazení v čele s parádním Nyqvistem, Molinou, Isaacsem a Ripleyovou-Weaverovou... ale holt lobby zde udělala svoje :-( ()

mosnak

Některé pasáže si mi líbili (myslím tím ty akční), ovšem moc jich nebylo. Opět se jedná o film, který je mířen k divákům okolo 18nácti a níž :-( Nehledě na to, že Taylor Lautner je hrozný herec :-( 15% ()

Blazin

Přišlo mi to jakoby se snažili děti natočit "dospěláckej" film. Oproti jiným akčním thrillerům tomu chybělo víc napětí a větší akce, začátek navíc naprostá nuda. A největší mínus byl ten hnusnej ksicht Lautnera, ať se vrátí do lesa !!! ()

Imrwere

Launera nemám rád, ale k zhléhnutí tohoto filmu jsem se nakonec dokopal. Ani to nebylo tak špatné, nýbrž velice příjemně mě to překvapilo. Plný počet tomu sice nedám, ale nad 75 % bych se hodnocení dát nebál. Ikdyž dvě hlavní postavy mi sympatické ani náhodou nebyly, mám celkem dobrý pocit z filmu, který po nějaké době opět docela nadchnul, ikdyž vždy to může být lepší :) ()

Lachvos

Příběh výsměch, herecké příležitosti nejsou, akce celkem obstojně, ale v těch pár vzácných momentech zase člověk přemýšlí nad tou spoustou děr ve scénáři. Šlo to rozhodně lépe, i když slovo "potenciál" bych zde raději nepoužíval...Ale takovýhle akční oblbováky nikdy neomrzí, pokud se tady neberou moc vážně, proto 35-45 ze sta ;) ()

Wancohoff

tak ako Taylor Lautner nevie zavret hubu cely film(rozumej, ten jeho vyraz tvare s otvorenou hubou), tak som to ja ani na druhy pokus nedokazal dopozerat. ()

Gore

Jestli neherci typu Lautner a Collins představují budoucnost filmu, tak se máme na co těšit. Fádnější výkon by člověk nepohledal. Důkaz jak dva lidi můžou totálně pohřbít film ve kterém se objevili takoví herci Weaver, Molina, Nyqvist, Isaacs, Bello. Nemožné? Abduction je toho důkazem. Doufám, že si tvůrci vzali ponaučení, že když se někdo znudeně a přiblble tváří ve Stmívání, tak když se bude stejně debilně tvářit v dalších filmech, že na to už diváci znovu neskočí, a začnou obsazovat skutečné herce. ()

kristynca

Právě jsem se dočetla, že to bylo "mysteriózní", tak to bude asi řeč o hereckém nadání Taylora Lautnera ;-). Těch pár "fejsů" znám už od Twilightu, takže ve "vypjatých" scénách jsem fakt čekala, že vyletí z kůže a promění se ve vlka :-). Tak či tak, jsou horší filmy, proto netřeba nějakých hanlivých slov. Navíc mě potěšil Dermot Mulroney, který byl hlasem a polovinou obličeje Martina Price (pravého otce). ()

Steel32

No, tak nebylo to zas tak hrozný jak jsem si myslela. Má to strašně moc nedostatků, třeba jakože je to strašně primitivní a vůbec ne originální. Taky už od začátku to bylo celkově trochu pitomý a strašně předvídatelný. Tak ale dalo se to, zabavilo to a vyloženě mě to nějak neštvalo a ani sem neměla potřebu to vypnout po prvních patnácti minutách a to je to hlavní. Ale můžete mi někdo říct, proč jsem si celou dobu myslela, že to byla Nina Dobrev, nikoliv Lily Collins? ()

Pavelos

Pokud někdo chce vidět vokurka co čumí jak sůva z nudlí, tak se má na co těšit.. Za tu hodinku a půl si moc neodpočine, protože to do Vás bude solit nepřetržitě.. Já z toho jeho pohledu málem zkameněl.. Naštěstí jsem se mu nepodíval přímo do očí, tak jsem to přežil.. To je jediný návod, jak tento snímek přežít bez úhony:-) ()

arcticsky

Jeden dobrý herec vedle druhého - a do té sestavy našroubují toho tupce Lautnera. To zas měla produkce v Halyvůdu svůj den. Jinak dobrá a drsná bitka byla snad jen v úvodu, kdy zemřeli rodiče hlavního "machra". A pak už tedy nic moc... ()

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka