Jednou přinesla kořenářka starému králi zvláštní rybu. „Kdo ji sní, porozumí řeči zvířat“, řekla. Kousek ryby, i přes přísný zákaz, snědl mladý králův sloužící Jiřík. Král ho za to potrestal a poslal ho do světa, aby mu přivedl nevěstu, krásnou Zlatovlásku. Klasickou pohádku K. J. Erbena zná v Čechách, na Moravě a ve Slezsku snad každé malé dítě. Tato pohádka patří k těm nejmilovanějším už od roku, kdy se na našich obrazovkách objevila poprvé. Písničky napsali Angelo Michajlov a Eduard Krečmar. Zlatovlásku si zahrála Jorga Kotrbová (zpívá Jitka Molavcová) a Jiříka Petr Štěpánek. (Česká televize)

iwee23

dodnes mě děsí zpěv Jitky Molavcové...na téhle pohádce se mi líbily jen loutky zvířátek a ta milá babička, co přinesla do zámku hada ()

Alchemilla

Pohádka zavřená do trezoru kvůli přítomnosti Jana Třísky. Nepatří k těm nejlepším, ale ráda se na ní podívám. Akorát Jorze Kotrbové jsem tu jemnou křehkost nemohla a nemohla uvěřit. :-) 70% ()

reccal

Nedoceněná nádherná hudební pohádka. Herecké výkony na dobré úrovni a nad nitkami od loutek přivřu obě oči. Ovšem krásné texty a příjemné melodie dodávají pohádce šmrnc a kouzlo, které na svém lesku neztrácí ani po těch všech letech. ()

xawexi

Jiří Holý zde měl roli svého života, každé dítě ho proto zná..Pohádka mého dětství s perfektní hudbou.. ()

Chlo0opek

Především hezké písničky jsou hlavním důvodem, proč se nakonec přikláním ke 4*. Jedinou postavou, která mi zde herecky naprosto nesedí, je ale Jorga - působí zde dojmem jakoby vypočítavé, takové nesympatické princezny, což jistě nemělo být účelem... ()

Mistr119

Neuvěřitelně naivní Jiřík, který vlastně "slouží zlu" tím, že při hledání princezny sám neprchne do exilu a nesnaží si zachránit si život a nevím, jestli je to tedy dvakrát výchovné, sloužit pánu, co páchá zlo..? A pak ještě detail - jak se sakra vzali malí mravenečci pro pomoc na ostrově?? O_o Ovšem za všeobecnou známost a pěkné písničky 3* ()

Tumbik

Poměrně dobré filmové zpracování Zlatovlásky... I když jsem nemohl vystát ten přílišný zpěv... Herci hrají celkem dobře... Fajn oddechovka. ()

Tezuka

Dobré herecké obsazení se zajímavým námětem, ale ty pohádkové prvky a efekty byly tak naivní, že i Večerníček proti tomu působí jako pohádka pro dospělé. Určitě by se z toho dalo vytřískat více, protože potenciál tu byl slušný. ()

MARLENE.DAFT

Pohádka, která zraje jako víno a nevadí, že kouzelná zvířátka jsou vzhledem k trikům spíše směšná. Kultovní písničky a jeden z nejlepších králů - záporáků. ()

Pejda

Vždy se na tuto klasickou pohádku rád podívám, určitě jsou i lepší pohádky, ale je to klasika, kterou by měl každý znát. ()

wallenrod

Můžeme si jedině blahoprát, že se režie této pohádky neujmul Zdeněk Troška a zároveň musíme doufam, že se v jeho geniální hlavě nezrodí nápad na přetočení, jinými slovy "vylepšení", této pohádky. Angelo Michajlov napsal skvělou hudbu a nejspíš díky tomu se mi to tak líbí. Btw. nejradši tam mám Ladislava Peška. Hraje sice malou roli krále, ale hraje to skvěle (ostatně, co nehrál) ()

annevelyn

Nezapomenutelná pohádka, která se musela bezpochybně vrýt do paměti vetšině diváků hlavně díky úchvatné hudbě a textům skvěle zazpívanými hlavními představiteli. I přes dosti mizernou výpravu má tato pohádka v sobě něco kouzelného co mě přiměje se na ni podívat znova a znova. ()

saruskap

Petr Štěpánek je v roli prince neodolatelný, zato Jorga Kotrbová se mi tam absolutně nehodí, vůbec nesplňuje mou představu milé a sympatické princezny, a když řekne ve scéně, kdy ji Jiřík veze svému králi domů: "Pojď, Jiříku, vrátíme se...", tak se musím smát, protože takhle hluboký hlas se ke křehké princezně rozhodně nehodí...Jinak ale pohádku miluju a písničky jsou úžasné ()

Molerat

Krásná česká pohádka, kterou si živě pamatuji z mládí protože jsem vždy chtěl taky rozumět řeči zvířat. ()

Alesss

Pro nás, špunty z půlky 70. let, to byla pecka! Štěpánek byl docela fešák, paruka Kotrbové byla super a na pískovišti jsme si zpívali songy o zlatovlásce, kterou chce bohatý krááál . Nějaký technický amatérštiny nám byly úplně putna a jsou mi putna dosud. Takže - objektivně tak za 75%, ale dávám za 100% už jen proto, že pohádka ve své době docela přesně dokázala oslovit ta mrňata, pro která byla určena. To dnes jen tak někdo nedovede. No a taky mi proto trochu uniká srovnávání s bombastickými filmovými spektákly té doby a proč se vůbec k tomuto televiznímu počinu pro předškoláky vyjadřují ročníky odkojené Troškovýma prinzeznama ze mlejnů, fandové horrorů apod. ()

michell2

Pohodová pohádka a skvělé herecké obsazení. Jako mladého mne zlý král (pan Holý) až děsil :-) Jinak hezké písničky...no pohoda. Někdo tu psal, že je to takový dětský muzikál ala Noc na Karlštejně. OK s tím souhlasím :-) ()

StandikK

Luxusní pohádka. Které dítě jí nemá rádo... Kdo nezná aspoň jednu písničku. Takové pohádky v dnešní době chybí. ()

PinkButterfl

Moja obľúbená rozprávka z detstva :) Zbožňujem hlavne všetky krásne piesne a celkovú krásnu atmosféru filmu. A samozrejme vždy som ako malá závidela Zlatovláske jej krásne zlaté vlasy :) ()

Jannine

Z téhle pohádky se stává jedna z mých nejoblíbenějších. Pěkné písničky, pěkné kostýmy a krásná atmosféra. ()