Jednou přinesla kořenářka starému králi zvláštní rybu. „Kdo ji sní, porozumí řeči zvířat“, řekla. Kousek ryby, i přes přísný zákaz, snědl mladý králův sloužící Jiřík. Král ho za to potrestal a poslal ho do světa, aby mu přivedl nevěstu, krásnou Zlatovlásku. Klasickou pohádku K. J. Erbena zná v Čechách, na Moravě a ve Slezsku snad každé malé dítě. Tato pohádka patří k těm nejmilovanějším už od roku, kdy se na našich obrazovkách objevila poprvé. Písničky napsali Angelo Michajlov a Eduard Krečmar. Zlatovlásku si zahrála Jorga Kotrbová (zpívá Jitka Molavcová) a Jiříka Petr Štěpánek. (Česká televize)

jpapene

Zlatovláska (TV film) Na TENTO KOMENTÁŘ MAJÍ OMEZENÝ PŘÍSTUP, LIDÉ KTEŘÍ, MAJÍ HUDEBNÍ HLUCH S HODNOCENÍM ČTYŘ HVĚZD KTEŘÍ JSOU NA HRANĚ.... Zlatovláska (TV film) Pohádka / Hudební Československo, 1973, 74 min Režie: Vlasta Janečková Předloha: Karel Jaromír Erben (kniha), Pavol Dobšinský (kniha) Scénář: Vlasta Janečková Kamera: Josef Hanuš Hudba: Angelo Michajlov Hrají: Petr Štěpánek, Jorga Kotrbová, Jiří Holý, Ladislav Pešek, Marie Rosůlková, Luba Skořepová, Jitka Molavcová, Jan Tříska, Josef Bek, Marie Motlová, Jiří Hálek, Josef Velda, Svatopluk Skládal Střih: Josef Valušiak Zvuk: František Strangmüller, Jan Chalupský Scénografie: Miroslav Pelc Masky: František Malec, Božena Došlá Kostýmy: Stela Drozdová, Marie Rosenfelderová Obsah zobrazit všechny obsahy Hudba: Angelo Michajlov vynikající... České pohádky tak, jak je převyprávěla Božena Němcová a K. J. Erben patří k těm, k nimž se vracíme nejraděj. Pohádka / Hudební Božena Němcová s Erbenem, konkurují a převyšují podání s písněmi v pohádce. KOHO PŘEVYŠUJÍ DOKONCE Pány grimmů z němejc. Hudební pro mladší generace muzikálový jako Honza málem králem, tato pohádka To však také převyšuje, vedle Šťěpánka zapůsobil bass krále, v kterém v příběhu strašně šlo, řekněte, někomu "Ach, kdyby tady byli mravenci, co mi mají sbírat perly." "Nalej Mi víno Jiříku, Co odpoví." Ta pohádka jde lidem do, éteru. Říkám to stále, opakování vět ve scénáři je na OSKARA V ČECHÁCH, JE ALE VYDATNĚJŠÍ MASÁM LIDÍ V AMÉRICE? Podruhové Umění nepochopí. , JE To Náš poklad pohádek. Přirovnávám Pohádku k Lucerně k 1967 roku, kterou si strašně vážím za výkony herců, co roztrhali přímo ze scénáře. Masy lidí v américe To nikdy nepochopí. Zlatou rybku , co loví Jiřík, si také nikdo nevšiml, ale znovu ji namlouvá celebrita Dana Medřická- jestlipak si ji někdo pamatuje z Měsíce nad řekou z Písku s .... Vracíme se ke svému mládí, teda Jorga Kotrbová jediná, platí se za krásu... za zpěv..Štěpánek uklidňuje. Jedno shlédnutí kdo má rád písničky v pohádce, neubrání ani Pán prstenů... 98% Jiříku co v očích máš, zlatovlásko, krásko chce Tě bohatý král, to přelévá se do lásky, kde vzkřísí Jiříka za svého, bohužel Král z krásným bassem umře. Budu mít nejkrásnější pannu pod sluncem, bez komořích, bez tajemníků..., žes Mi tak dobře posloužil, to je erbenovina bud´ mě rádi, že Jiříka princezna vzkřísí živou vodou. Kdo má nejkrásnější paní Já, Já jen Já ,,pravý zlý pan král, Jiřík Kuchař dostane princeznu. Nes mě lod´ko ke břehu, Vyzdvyhuji scénář Vlasty Janečkové, nějaké rozpory kajas o hlasu mravenců, naopak byl kontrast na navazování na písničky ve filmu. dala jsou nicotné hodnocení, S obsazením nejenom, 6+ hvězd dává pap 106%. Jedu jedu pro pannu?, jak pak se k ní dostanu?.. ()

milos.bradik

Původně jsem chtěl dát tři hvězdičky, dojem trochu kazí starý král a také ti podivní ptáčci, které Jiřík nakrmí, ale nakonec celkový dojem hodně pozdvihl ten druhý král, tedy Pešek a také Jiřík byl sympaťák a ten starý král v podání Jiřího Holého měl být nesympatický, takže celkově 70 %. ()

GaBriela39

Ty písničky jsou paráda, Zlatovlásko, krásko 👍 Už jako dítěti se mi ale líbilo víc jak polovina princezen více než Jorga 💕 ()

GrooteLulu

..pro mě stylem jako televizní pohádka, ale zachraňuje to u mě hudební doplněk v Jiříkově scénách a postava Peška jako starého krále... Kotrbová není tak extra hezká princezna a působí dojmem spíše nepřitažlivosti v projevu těla a mluvě, ale vlasy jí zachránily... "Jiřík" Štěpánek je skvělej po všech stránkách, akorát působí spíš, jako sebevrah, než odvážný poddaný.. je to však klasika a mohla by být v budoucnu "přetočena".. jinak mě žádná scéna, role, kostým, nebo gag v hlavě neustává, jedině snad "halucinace" po rybě.. zámek Červená Lhota ()