Zlatovláska (TV film)

Pohádka / Hudební

Československo, 1973, 73 min

Jedna z hoooodně mála televizních pohádek, kterou jsem viděl víckrát než jednou, a pořád je to příjemná podívaná. Titulní píseň (Zlatovlásko, krásko...) zbožňuji. 60 %(7.6.2003)

Rybka, mravenci, mouchy nebo ptáčci působí na provázcích hodně neohrabaně, ale jinak je to docela pěkná pohádka, proložená celou řadou písniček, některé z nich stojí za poslechnutí. Petru Štěpánkovi jde zpěv díky příjemnému hlasu velmi dobře, Jitka Molavcová zpívající za Jorgu Kotrbovou se mi už tolik nelíbila, tohle vnímám jako přešlap.(27.12.2013)

Pohádka se zpěvy. Pohádka s mnoha zpěvy. Pohádka s až příliš mnoha zpěvy. atd.(26.12.2010)

Zlatovlásko, ty má lásko. Málem bych na tebe zapomněl. Je květnová neděle a já si jen tak "brouzdám" po CSFD a hledám filmy, které jsem ještě nehodnotil. A jsi to právě ty, Zlatovlásko. Vím, že jsem tě viděl, ale je to už velmi dávno. Doufám, že se v brzké době vrátíš do TV.(23.5.2010)

To by mě zajímalo, jestli by se skutečný princ hnal za takovou afektovanou a nepříliš vznešenou ani příliš distinguovanou princeznou a ještě jí k tomu roztomile zpíval.(24.1.2013)