Zlatovláska (TV film)

Pohádka / Hudební

Československo, 1973, 73 min

Pohadka, ktera ma jedny z nejhezcich pisnicek, jez si pobrukuji uz tyden v kuse. Dejove me to zase tolik nezaujalo a verim, ze by se nasel v te dobe lepsi typ pro Zlatovlasku nez Jorga Kotrbova. Na to, ze jde jen o televizni pohadku, nemaji se tvurci za co stydet. Pri dnesnich pohadkach uz muzeme jen vzpominat na drive polozenou vysokou latku.(27.6.2014)

• jatamansi

Pohádkové téma krásné, Červená Lhota krásná. Ale málo platné, přeslazený Štěpánek a dost otřesná princezna Kotrbová a ještě k tomu ty chemlonové vlasy. Cukerín na mne kapal ze všech stran a přebil všechno kladné. A melodie, které se mi kdysi líbily, při dalším koukání už byly vlezlé a texty jemně řečeno - hloupoučké. Fakt, tohle ani Pešek, Tříska, Holý a Rosůlková nemohli svým mistrovstvím vytrhnout.(3.6.2008)

Krásné pohádkové písně a pohledný Petr Štěpánek :-)) Jorga Kotrbová mi tam sice malinko neseděla - možná to bylo tou trochu divnou zlatou parukou, ale i tak je to jedna z pěkných českých pohádek, která patří ke sváteční klasice. https://www.youtube.com/watch?v=R9UqAn4m3-A(6.10.2014)

Cením to že je to vlastně neveselá až morbidní pohádka, ale nakonec ze šťastným koncem (tedy pakliže je svatba štěstí:) Poselství je stále stejné "jít za svým srdcem" i když to někdy může dost bolet..."Kotrbové (té dračici) jsem tedy něhu a laskavost nikdy moc nevěřil...Za Michajlovovu hudbu a písničky* navíc...(24.12.2014)

Tahle televizní pohádka mohla klidně konkurovat svým filmovým kolegyním. Báječné písničky, které prostě miluji, krásná princezna, nechutně zlý král, asi nejhezčí "princ" českých pohádek v podání mladého Štěpánka. Jen ta loutková zvířátka mi docela vadila, ale jako televizní pohádka opravdu nadprůměr.(12.12.2011)

• - V čase 39:15 jsou Zlatovlásce (Jorga Kotrbová) z čepce vidět hnědé vlasy. (Janek2002)

• - Ve scéně, kdy je Jiřík (Petr Štěpánek) mrtvý, je zřetelně vidět, jak dýchá. (Jacinda)

• - Spoiler: Ve scéně, kdy Jiříkovi (Petr Štěpánek) přinesou živou a mrtvou vodu, rozhodne se je vyzkoušet. Místo aby nalil na pavouka vodu z lahvičky, nalije si trochu mrtvé vody na ruku a pak jej pocáká. To by jej však mělo zabít, protože podobně zemřel král v závěru filmu. (Jacinda)