Zlatovláska (TV film)

Pohádka / Hudební

Československo, 1973, 73 min

Vilný vládce se slimáky u koutků úst, bílý doktor Dolittle, co mu jede pro něhu s poněkud androgynními rysy a Pepíček Bek cvičící pořadová v tak přiléhavých punčocháčích, až zapochybujete nad původem slova buzerplac. Pohádková klasika s chytlavými písničkami a morbidním koncem sebestředného pana krále. „Kdo má nejkrásnější máry? Já, já, já…“(8.1.2019)

Další z českých pohádek, která dnes už patří ke klasice. Petr Štěpánek s Jorgou Kotrbovou byli výborní, ale Jiří Holý jako král mi vyloženě nesedl. Zde pani režisérka šáhla dle mého názoru hodně vedle. Na roli krále se vůbec nehodil. Možná je to i tím, že v něm vidím pořád Galapetra z Krále Šumavy. Celkem ale povedená pohádka za 3,5.(26.4.2012)

Docela mě překvapuje tak nízké hodnocení této hudební pohádky. Náhodou si myslím, že je velmi milá, plná stejně milých písniček a rysy pohádky jsou zde vyplněny snad všechny (možná více humoru by nezaškodilo). Na jedné straně milý pan král Pešek, na druhé straně pan král Holý (ten už nebyl tak milý). Nezapomenu na scénu s litím vína do poháru... a ty animovaná zvířátka mi přišla taky roztomilá. Ale na plný počet tato pohádka nemá.(19.2.2008)

Tak tuhle jsem měla jako malá strašně moc ráda...ty loutky alá zvířátka (zlatá ryba, mravenci a moucha), živá a mrtvá voda...sbírání perel...úžasné.. a ty písničky neměly chybu. A nejlepší bylo, když Jiřík poprvé ochutnal hada a slyšel všechny zvířata, husy, mouchy..atd..Páni měla bych se na ni zas podívat, až bude v telce. Prostě výborná česká pohádka (teda na pyšnou princeznu nemá no:)).(17.10.2009)

Kotrbová s vietnamskou třpytící se parukou a Štěpánek s fešným "přehozem" na hlavě. Vcelku vydařená pohádka s perfektní hudbou a hlavně úchvatným Jiřím Holým, jehož nádherný hlas i "stylová" vizáž patří k tomu nejlepšímu z této pohádky. Jen mohl místo hada uvařit babu Rosůlkovou, byl by od ní pokoj :-)(5.10.2008)

• - V čase 39:15 jsou Zlatovlásce (Jorga Kotrbová) z čepce vidět hnědé vlasy. (Janek2002)

• - Petr Štěpánek (Jiřík) uvedl, že film se u nás přibližně patnáct let nesměl vysílat, protože v té době už měl Jan Tříska zákaz vystupovat, takže zakázali vše v čem se vyskytoval. Ale třeba v Sovětském svazu se film vysílal, přičemž odtamtud chodily Štěpánkovi děkovné dopisy. (JoranProvenzano)

• - Ve scéně, kdy je Jiřík (Petr Štěpánek) mrtvý, je zřetelně vidět, jak dýchá. (Jacinda)