Humanitární skupinka zdravotníků je na své zpáteční cestě z bývalé Jugoslávie unesena a uvězněna neznámými cizinci. Od této chvíle zdravotní sestra Carol a její dva kolegové mohou jen s hrůzou přemýšlet o tom, co s nimi únosci plánují... (PetriK12)

GOREGASM

Čistokrevná hixploitation žánrovka, u níž je třeba vyzdvihnout v maximální možné míře tématický podtext s ilegálním obchodem s lidskými orgány, který dodává především sekvenci, kdy oběti postupně zjišťuji, o co ve východoevropských kobkách kráčí, velmi intenzivní náboj plus sakra tuhou a v neposlední řadě realisticky nekomfortní atmosféru. Špína východní Evropy opravdu snese srovnání s bezkonkurenčním Texasem a neústupná chuť hlavní hrdinky přežít funguje jako dobře promazaný motor. Únosci, nebo chcete-li záporáci se projevují zhovadile za jedna a jeden z nich, Ivan Franěk, vám utkví v paměti nadlouho nejen díky naturalisticky nelidskému a přesvědčivému projevu, ale i díky tomu jaké české perly vypustí v závěru snímku z úst, ačkoliv celý film tam huhlal něco v jazyce, kterému by ani prase nerozumělo, viď. ;-). 100% ()

Hapretor

To ušlo. Není to tolik předvídatelné. To je hlavní plus. A hlavní postava jedná dost reálně a smysluplně, mi přišlo ... ()

foundation

Jednoduché, staré, obohrané. A pritom to nejakým spôsobom tentoraz na mňa fungovalo až prekvapivo silno. Znamená to jednu vec. Že Yann Gozlan nepatrí len tak medzi nejakých tých ,,hej počkaj,, režisérov ale naopak, že ten talent tam rozhodne je. Podobný film je tažko zaradiť do horroru ale keď tam patrí taký Turistas tak prečo nie toto. Je to čistá trojhviezdová záležitosť s tým že štvrtá ide vyslovene z môjho subjektívneho pohľadu a za Ivana Franěka ktorý si tú svoju postavu doslova ,,užil,,. ()

Kingjiri

Osobně bych to nezařadil mezi horory, ale spíše jen mezi thrillery. Prakticky vůbec jsem se nebál, ale atmosféra byla skvělá a beznaděj hlavních hrdinů se v určitých chvílích přelévala i na mě. Hodně mě potěšila technická kvalita snímku a česká stopa v hereckém obsazení, kde si nakonci jeden ze záporáků krásně česky zanadává. Takže, bát se nebudute, ale napínavý je to vcelku dost. Dávám tři spíše silnější hvězdy, na jedno shlédnutí vcelku fajn dílko. SPOILER: I když ono je to ve skutečnosti strašidelný docela dost, když si člověk uvědomí, že černý trh s lidskými orgány opravdu existuje a proč by to zrovna nemohlo vypadat tak, jak to bylo vylíčeno tady? ()

Charlie84

Za Ivana Fraňka a jeho závěrečný monolog bych mohl přihodit třetí hvězdu, ale neudělám to. Po svižném rozjezdu, kdy se děj přesune do klecí, začíná tempo povážlivě stagnovat a horové vsuvky (flashbacky) nejen že postrádají smysl, ale jsou zcela zbytečné. V lepším případě. Rozumím tomu, že minulostí hrdinky chtěli filmaři odůvodnit záchranu děvčátka, škoda, že si neuvědomili, že je zde řada značně nesmyslnějších momentů, které by potřebovaly vysvětlit. Ne, že by to z mého pohledu tedy vůbec šlo. "Cesta je uzavřená, nebezpečí min". Inu, co je lepší, než vzít to polňačkou, kde se to minami pravděpodobně jen hemží (viz les). Tím to začne. Podobné momenty pak bohužel následují takřka neustále, takže nápaditá kamera a celkově profesionální look to nezachrání. Být to o pošahané rodince slovanů, kteří nebohé turisty porcují srpy a řemdihem, jsem ochoten přimhouřit oko. Pokud si ale chceme hrát na seriózní témata, jako v případě Captifs, je mi líto. ()

Ondr@932

Velice solidní, ale zároveň chvílemi dost drsný horor, který není pro slabší povahy. Strhující závěr filmu byl výborně vygradovaný naháněčkami po lese. Dokonce tam překvapil i český herec Ivan Franěk, který zde hrál taky výborného magora, ale za mě to jen trochu zazdil těmi českými slovy na konci ... Ale jinak super! 8/10 ()

Alouette

Tři francouzští lékaři jsou uneseni na území bývalé Jugoslávie bandou obchodníků z lidskými orgány a v klecích bezmocně čekají na zákazníky. Francouzi mě opět potěšili napínavým horůrkem. Jestli jste viděli americký Turistas (Brazilský masakr 2006), tak ten nesahá Francouzům, dle mého, ani po kotníky. V jedné z rolí únosců můžeme vidět českého herce Ivana Fraňka, který film obohatí krásnou češtinou Doporučuji! ()

dannyd14

Konečne po dlhej dobe skvelý francúzsky film, z dielne s nápisom horor. Už dlho som sa tak nebál, nenudil a nefavorizoval si hlavné postavy ako tu. Tých 84 minút ubehlo ako voda a ja som sa nevedel toho výsledného dojmu z filmu nabažiť. Hravé, drsné, nepredvídateľné, miestami dosť strašideľné. Fakt super spracované prostredie, výkon hercov nie je taký, že ich mám po 5 sekundách chuť zabiť. Scéna v poli najlepšia :). Už to chce len viac takýchto megašťavnatých kúskov. ()

Amynka

Stejně jako ostatní mě mile potěšila čeština ke konci filmu...:-))Jinak se jedná o naprosto průměrnej horůrek-v cizině musíme jet z různých důvodů nějakou jinou cestou a unesou nás psychopati ,co si nás rozeberou na součástky...Mě klasika nevadí(jak v čem..:-)),nepotřebuju za každou cenu originální horor,ale záleží jak je to podaný..jestli je film napínavej,krvavej..A tady je všechno tak napůl...zrovna v tomhle filmku bych uvítala více podrobných brutalitek(např.pohled na kuchání zaživa...)Na mě to byla slabota a hl.hrdinka,co měla fobii ze psů, si pejsků taky moc neužila...Ale za podívání rozhodně stojí..,ale koukejte na to v originálním znění,ať si užijete tu češtinu!!:-) ()

Mamlas odpad!

Frantíci chvíli jedou, pak jsou zavření a pak utečou. To je celý děj, který by se vešel do 30sekundové reklamy na nějakou pitomou kosmetiku. Absolutní nuda až je to trapné. Nulová atmosféra, nulové náklady, mizerní herci, mizerné úplně všechno. (2%) ()

Ruud36

Po slušně a nadějně vypadajícím začátku přijde fáze nudy, kdy se vlastně nic neděje a v podstatě se dozvíme pouze to, proč jsou hlavní hrdinové uvězněni. Ve finále konečně přichází akce s předvidatelným koncem. Celkově se jedná o průměrný, možná podprůměrný thriller. Když přivřu obě oči, tak hodnotím třemi hvězdami a to i díky tomu, že film nemá ani 80 minut a rychle uběhne. ()

DonBraso

Jsem si říkal,proč tam mluví najednou česky a on "Ha Ivan" :D Tenhle film se vlek jak špatný maso v hrnci,totálně bez duchý film a tak hrozně natočený.Neřikám,že tohle už jsem viděli hodněkrát,jsem si říkal po těch 40 minutách no panečku jdeme pod skalpem,ale ona během pár sekund se rázel dostale ze sevření...si řikám se na to měla těšit rovnou a ne hnít v tý cele.Hudba hrůza,horor žádnej,pár vnitřností a lokace les pak to kukuřičný pole alá HUSK,jsem si říkal no ještě k tomu tohle,oživne strašák a zabije Ivana..ne prostě v půlce filmu jsem to chtěl total vypnout,nuda a nuda,psi běží jak z praku kde ho ukoušou v lese,horor tak jsem čekal vraždu něco viď,,jedině starou mamu která vařila v krvi hlavu,jinak jenom střih a konec,,nejhorší je že ani na thiller tahle od Frantíku prostě neměla a to jsem se divil. ()

Cechyno4

Francie ta je v hororovém průmyslu, velice známá a oblíbená. Já po hororech jako Inside či Martyrs čekal další pecku tohoto žánru. Nedostal jsem ji. K těmto filmům si to ani nepřičichlo. Celých 53 minut jsem nechápal na co, že se to vlastně dívám. Ve filmu se nic neděje, ovšem hlavním problémem pro mě bylo, že film vůbec nepůsobil jako horor. Až po zmíněných 53 minutách filmu se něco začne dít. A to vzhledem k celkové délce 80 minut, je docela problém tento film nevypnout již dřív. Poté nastává útěk hlavních hrdinů a najednou se je na co dívat. Napětí by se dalo v tu chvíli krájet. Pro mě tu byl příjemný fakt, že záporným hrdinům jsem bez problému rozumněl. Inu slovanské jazyky jsou si velmi podobné. I když je to nadprůměrný horor, já čekal víc a je to pro mě trošičku zklamání. ()

Sticks

Aj keď sa snímok snažil o emócie, bola nuda. Toľko klišé od výmyslu sveta, že to ani nechutní záporáci nezachránia. ()

spawnxp

Není to sice 1. francouzská liga ale zas celkem dobrá "orgánovka". A jako bonus Ivan Franěk co mluví jak mu zobák narost - viz. komentáře tady. ()

halberdier

Docela povedený exploitation odehrávající se v bývalé Jugoslávii (nicméně pro západoevropany zaměnitelné za jakoukoliv východoevropskou destinaci). Gore efekty se tu spíš šetří, ale vše vynahrazuje zručná režie a napínavé scény. Třešničkou na dortu je vystoupení Ivana Fraňka a jeho český monolog. (7/10) ()

Snakefinger

Tak nevím. Film nepřínáší absolutně nic nového je plytký nápadem i herci, děj předvídatelná, explotační scény žádné, napětí nulové. Koukal jsem se v originálním tedy francouzském jazyce s anglickými titulky a zpozorněl jsem při závěrečné scéně, kdy hlavní padouch začal mluvil krásnou čistou češtinou... kurva kurva, děvko budu tě mrdat. Nevím jak se to řekne srbsky, ale pochybuji že takto. Z toho vyvozuji, že jsme zase o něco světovější. Spletli si český jazyk se srbochorvatštinou a to přineslu tomu filmu jeden jediný bod z mojí strany. Bravo. ()