Režijní debut Caseyho Afflecka sleduje události a život Joaquina Phoenixe po jeho oznámení na konci roku 2008, že ukončuje svou slibnou hereckou kariéru a hodlá se věnovat pouze hip-hopu. Ve filmu samozřejmě nechybí část tolik diskutovaného rozhovoru s Davidem Lettermanem v jeho Late Show v únoru 2009 a další události zachycující Phoenixovo výstřední a skandální chování. (Sony1994)

Flussmaister

Asi všichni si vzpomenou na dobu, kdy Joaquin Phoenix prohlásil, že nadobro končí s filmem a dá se na dráhu hudební - Hip Hop. Bylo to až k neuvěření, ale spolu s jeho vystupováním a prezentováním ve společnosti, téměř nešlo neuvěřit. Až do včerejšího večera jsem absolutně netušil, že existuje něco, jako tento snímek, který v podstatě dokumentuje celé období J.P. proměny. Phoenixova změna osobnosti na nevychované tlusté prase se zarostlým zjevem v jeho vlastním životě, působí tak neuvěřitelně věrohodně a dramaticky. Člověk se kvůli jeho nepatřičnému chování několikrát cítí tak trapně a právě i díky tomu spolkne udici Joaquina a Caseyho i s navijákem. Film sám o sobě nefunguje, i když je naprosto šokojící a extrémní, bez trochy té frašky. Pseudodokumentární filmování, Phoenixova dokonalá improvizace a herectví, bláznivý "S C É N Á Ř" a vůbec nápad na I'm Still Here, dělá film tak geniální. Návštěva v Noční Show Davida Lettermana je takový vrchol a ten úžasný konec!! Joaquin "Motherfucker" Phoenix a Casey Affleck vytvořili něco zcela dokonalého a oklamali svět. Jak řekl sám Phoenix "This is fucking irony." 10/10 ()

Tomyfrok

Dlouho se mi takhle silně nevryl žádný film do paměti a stejně tak jsem několik dní nepřemýšlel nad různými kontexty s množstvím konotací. Affleckův kontroverzní počin je něco mezi totálním zhroucením skvělého umělce a jeho fenomenálním hereckým výkonem. Joaquin Phoenix podstoupil fascinující proměnu, pozvednul herectví do běžného života a nechal vše natočit, abychom z toho také kousek měli. Doteď mi trochu hlava nebere, co ho vedlo k tak vážnému rozhodnutí, nicméně nejsem si jistý, zda za to stálo, a navíc, jestli vůbec může být nějak doceněno. Tak nebo tak bude Joaquin s nadcházejícími snímky s jeho obsazením pod velkým drobnohledem a troufám si odhadnout, že to jeho herecké kariéře ve výsledku nejspíš ublíží. Ale to ukáže čas. I'm Still Here je povedený vhled do dvou roků života filmové star, která se rozhodne vydat jinou cestou než je herectví, jenže tenhle film se hrozně obtížně hodnotí, a proto i mé tři hvězdy nejsou v tomto případě příliš ilustrativní a spíš jsou jakýmsi sáhnutím k neutrálnu. Film je prostě někde mezi zoufalstvím a genialitou, ale obojí si zde dokáži najít. (60 %) ()

TheGunner

Bez hodnocení, protože to jednoduše zhodnotit nedokážu...Nevím, jestli je to moje chyba, ale asi jsem prostě nepochopil, co tím chtěl vlastně básník říct... ()

Klajnik

Phoenix mě rozjetou hereckou kariéru a pak řekl že končí a dává se na rap. Svou další roli však hrál však hrál spíše na lidi než pro lidi. Rozhodl se vytrollit showbyznys tím, že vzbudí ten dojem, že přepnul a udělal debilní životní rozhodnutí. Vyšlo mu to tak dobře, že mu pak Ari Aster svěřil hlavní roli v Beau is Afraid, který má mimochodem podobný konec jako tento pseudo-dokument: Rovněž se utopí ve svých starostech. Je však pravda, že tohle bylo trochu utahané, ale dost jsme se s kámošem nasmáli vzhledem k tomu, že si všímáme, jak se Phoenix občas kouká - jako kdyby zrovna nevěděl, jestli je Joker, Beau nebo Napoleon. Tenhle dokument s těmito srandičkami na jeho osobu skvěle souzní. ()

KOZEL84

..and i'm glad!Tak to já vím přesně co si o tomhle kurva myslet.A myslím si,že se mi hodně líbí smysl pro humor Caseyho (ten nezklame nikdy) a Joaquina.Okamžitě sem si vzpomněl na Andyho Kaufmana (nebo spíš na Jima Careyho v jeho roli),Taky Borat není úplně mimo i když tohle je větší mazec,protože Joaquin je tady pořád Joaquin.K tomu abych tohle pochopil,nepotřebuju být (pseudo)intelektuál,ale stačí mi mít rád humor,který už je za hranicí a chápat,že někomu je úplně u prdele co si o něm myslí kdejaký debílek!Hlavně že je večírek.''Dude,what's your fucking problem?Shut the fuck up!You wanna get up here and try and fucking do it,bitch?Show it,yeah.Sorry,we got a fucking asshole in the audience.Fucking shut up,dude.Does my suit cost more than you fucking make in a fucking week,dude?Is that why?Dude i got a million dollars in a fucking bank account.What do you got,bitch?You washing dishes?'';DD.Nářez,A nejlepší byl stejně ten odpal Stillera. ()

heihatchi

Nechápu moc důvod vzniku tohohle snímku, kterej musel být pro hlavního představitele neuvěřitelně psychicky náročnej. Kdybych byl skalní fanoušek DžejPího a věděl o něm první poslední a rozpoznal tak více souvislostí či narážek, asi bych si to užil víc. To já ale nejsem a tak jsem akorát přes hodinu a půl koukal na Joaquina, kterej si točí svoje "Co kdyby...". ()

ProfesorJJ

V mých očích nepochopitelný a hlavně nekoukatelny projekt Afflecka, kde se k tomu kdo ví jak přimichal suprovy herec Joaquin Phoenix. No jenom doufám, že ani jednoho nenapadne vytvořit podobný filmodokument o herecké trosce, která se dá na Rap kariéru. ()

kamigava

Do toho Joaquine, hezky s nima vyjebej! Nejlepší byla ta scéna na pódiu, jak JP nasraně odhodil mikrofon a skočil si mezi diváky pro toho kreténa. To jsem se mohl smíchy potrhat. Docela se mi ten jeho rap na konci líbil. Kdyby na tom ještě zapracoval, nemusel by dělat herce/loutku. JP je jinak borec s velkým charismatem. ()

Wolvie

Joaquin Phoenix podává pozoruhodný herecký výkon.Jen škoda že zrovna ve filmu,který absolutně nikoho nezajímá... ()

fablefavorit

Byl bych rád, kdyby Joaquin po dobu natáčení opravdu vyprodukoval seriózní rapovou muziku, aby jeho 'odchod do důchodu a switch-up kariéry' brala veřejnost vážně. Nikdo ale nemůže tvrdit, že nežije pro film každou vteřinu každého dne (i když mi občas přišlo, že přehrává). ()

Walmy

No, Leafe, fajn. Naletěl jsem. Věřím, že Ti Hollywood promine. Tak už aby si byl zpátky na scéně ;-) ()

m4xp4yn3

Jakkoli jinak žánr mockumentary můžu, tenhle kousek mě nebavil. Hlavní představitel nevyvolává žádné sympatie, je tu spousta hluchých míst, celé se to snaží divákovi cosi sdělit, ale činí tak neobratně. Ani jako komedie I'm Still Here neobstála. ()

HVM

Joaquin Phoenix toho trapáka sice - dnes už víme - jenom hraje, ale sledovat to jeho chování skoro dvě hodiny není nic, pod čím si představuju zábavu nebo nějaký filmový zážitek. ()

Ingwio

Najlepší herecký výkon aký som kedy videl v najnudnejšom filme,ktorý som dopozeral dokonca. Ale v jednotlivých dieloch skladačky perfektné (late show, kvapka vody,diddy,stiller, skladačka vtipov na JP osobu a premenu). A zvyšok času sa nedeje nič,len JP robí blbosti.. Keď to Phoenixa nepochová, raz z toho bude epic kult jeho hereckého talentu. Pretože: "Epic is good. Epic is...epic." ()

Zorlac

Dobrý nápad, dokonalé provedení. Prosím všechny, co psali rozsáhlé komentáře o ničem, protože NEVĚDÍ, že je to nahraný-fiktivní dokument (neboli MOCKUMENTARY), aby přehodnotili své hodnocení a přepsali komentáře. Děkuji ()

agrimon

Tak k tomuto snímku: Naozaj neviem čo si mám o tomto myslieť a neviem posúdiť do akej miery to bolo marketingovým ťahom, alebo žeby to bol 100 percentne hodnoverný dokument zo zákulisia Joaquina? Dnes už vieme, že tento herec pokračuje v svojej hereckej kariére a žiadny hip-hop sa konať nebude. Každopádne ak toto nebol fake, tak to bola na mňa silná káva a nečudujem sa, že mediálne známe osobnosti sú mnohokrát na dne vďaka médiám atď.... ()