Režijní debut Caseyho Afflecka sleduje události a život Joaquina Phoenixe po jeho oznámení na konci roku 2008, že ukončuje svou slibnou hereckou kariéru a hodlá se věnovat pouze hip-hopu. Ve filmu samozřejmě nechybí část tolik diskutovaného rozhovoru s Davidem Lettermanem v jeho Late Show v únoru 2009 a další události zachycující Phoenixovo výstřední a skandální chování. (Sony1994)

BoPo

Možno sa jedná o pokus oklamať verejnosť, ktorý nevyšiel. Alebo sa jedná o dvojité oklamanie, kedy na jednej strane klame verejnosť a na druhej ešte aj diváka tohto záznamu. Či už sa prikloníte k verzií neúspešnej mystifikácie alebo viacvrstvovému podfuku, stále je dôležité len jedno. A to či sa na to oplatí pozerať. Podľa mňa nevidieť I'm Still Here, nijako zvlášť nevadí. ()

Lyli

Uf! Těšila jsem se. A bylo na co? Fuckt nevím, páč jsem sice slyšela milionkrát Fuck!, viděla penis a někoho, jak někomu kadí na hlavu. Ale stačí to? Jasné, že J.P. je borec, jen nějak uniká význam celého počinu. Ovšem jsem znalec jako fucking hovado, takže fuckt dobrá filmařina. Totálně! ()

Zeebonk

Joaquin Phoenix si z celé Ameriky udělal děvku. Píchal jí tvrdě, pocuchal jí ptákem vnitřnosti a když se schylovalo k závěrečnému zúčtování, tak ho ohleduplně vytáhl, vystříkal se jí na záda a jedním dobře mířeným plesknutím jí svou šťávu rozmazal až ke krku. Přeberte si to jak chcete, ale mějte na vědomí, že Joaquin je zdegenerovaný zmrd a nehorázný frajer. ()

joehot

Asi chápu, co chtěl tímhle "pokusem" Phoenix dokázat, ale pseudo-dokument o jeho počínání mohl být zajímavější, ne že ne. ()

Krissty

Tohle bylo neuvěřitelné. Hlavou se mi honí tolik věcí, ke kterým bych se teď chtěla vyjádřit, že určitě minimálně na půlku z nich zapomenu.. Je mi jasné, že není snadné vžít se do nějaké role a natočit zcela běžný film.. A právě proto obdivuji to, že Joaquin dokázal svoji roli hrát tak strašně dlouho bez toho, aby na sobě dal na veřejnosti cokoliv znát. Záměrně říkám na veřejnosti, protože čím déle na tomhle "projektu" pracoval, tím víc ho to ubíjelo.. Viděla jsem jednoho z mých nejoblíbenějších herců na dně, viděla jsem ho brečet.. Nevím, jak pro ostatní, ale pro mě to bylo celé hodně silné! Bylo na něm vidět, jak hraní miluje a nemohl by bez něj žít.. A tak to má vypadat, tomu se říká herec! To už nebyla jen póza, bylo to skutečné.. V show Davida Lettermana mě naprosto dostal, byl skvělý.. Stejně tak i na vystoupení ke konci snímku, ta skladba byla vynikající (nádherná slova!!!) a to, co následovalo, bylo prostě šokující.. Ono to vlastně celé bylo dost šokující. A ačkoliv jsem díky Walk the Line věděla, že je Joaquin výborný zpěvák, docela mě překvapilo, jak skvěle rapoval. To jsem vážně nečekala (i když rap neposlouchám, ten jeho byl super.. lidský..). Tohle byl snad první film, při kterém jsem četla i celé závěrečné titulky a i po jejich skončení jsem ještě chvíli seděla a pokoušela se to celé vstřebat. Když se na to mimochodem podívám i z lehce filmařského hlediska, tak musím říct, že hudba na konci byla vážně skvělá, úžasná! Tento snímek pro mě byl prostě hodně silný zážitek a jsem ráda, že jsem ho viděla.. Teď už je pro mě Joaquin legenda!!! ()

Wysch

Životní role Joaquina Phoenixe, ojedinělý přístup a když si pustíš na youtube ještě rozhovor u Lettermana o rok a půl pozdějš, zjistíš, že ten film je nehorázně komplexnější, než se zdá. ()

ivishka

Přes veškeré snahy veřejnosti jakkoliv tenhle snímek vychválit se mi do toho vůbec nechtělo.Tak to ale se mnou občas bývá a tak jsem se tedy donutila - také díky tomu, že Joaquin Phoenix patří mezi mé oblíbené osobnosti. Co se týče samotného snímku tak bych to definovala takto-začátek podle mě velice zajímavě nasadil laťku pak se děj pozvolna udržoval na pořád stejné linii občas jsem opravdu měla chuť to vypnout ale to mám někdy u dobrých filmů třeba i těch oscarových...Samozřejmě pojetí příběhu a na samotný první režijní počin Caseyho Afflecka je to více než dobré(tedy za tři).Moc se mi líbil začátek filmu, který navazoval na konec - člověk by neřekl jak moc řekne takovýto jednoduchý záběr(obzvlášť,když znáte Joaquinův pravý příběh plný bolesti...).Prostě a jednoduše Joaquin :-) . ()

aluna odpad!

"Hate me or like me, just don't misunderstand me." No a to mi právě nejde. Nechápu, co to celý mělo za smysl, jako kritika Hollywoodu to naprosto selhává a zůstává jen kritikou jednoho pitomce, co si zničil kariéru. Má bejt poselstvím, že když jste v něčem dobrej, ale nesnášíte to a opustíte pro něco v čem nejste nic moc, tak že se v tomhle krutým světě asi neprosadíte? Nebo to, že přestože mluvíte, vypadáte a vůbec jste jako buran, většina lidí s váma pořád bude jednat celkem ohleduplně? Nebo snad nám chce sdělit ponaučení, že když se budete ke svým bližním chovat dlouhodobě jako kretén, nakonec se vám vyserou na hlavu? Je to originální, ale asi jako záznam mojí vlastní kolonoskopie vydávanej za film, nikoho to moc zajímat nebude, navíc je fiktivní dokument podobně zábavnej a vyvolává podobný pocity - jakože: "dá se to přežít, ale příjemný to není a celou dobu je vám trochu trapně". Místo závěrečný exotický koupačky s tklivou hudbou (btw. slušnej střih a ono režie vůbec není marná, ale co z toho, když je to celý k ničemu), která měla asi představovat prostor pro nějakou lítost, se tam mohl ukázat zase starej dobrej Jekyll místo Hydea a vysvětlit nám, ťulpasům, co tím chtěli říct. Sorry hoši, mám vás ráda, ale "trapný" je přídavný jméno, který bych vybrala za všechny, kdybych to musela vystihnout jedním slovem. "Divný" a "zbytečný" by následovalo. Kladný přívlastky jako "originální" a "odvážný" bych musela chvíli lovit. Ale jedno musim uznat: vždycky se lehce usměju, když vidím postavy ve filmech zvracet jen tu trošku, co se jim vejde do pusy a uvěřitelnost nahrazujou hekáním a kašlem, Joaquin to vzal konečně autenticky z gruntu (chápej: až z paty) - takhle se bleje, Hollywoode! ()

nirvanafan

V některých scénách jsem se bavila a to hodně. Leč řadu skvělých momentů vystřídala také řada scén, ve kterých Phoenix jenom plácá blbosti, které nejsou ani vtipné, ani nás neposouvají nikam dál. Je to velká škoda, protože dobrý nápad se dal rozvinout ještě lépe. Třeba by pro začátek stačilo trochu to prostříhat. Ale chápu, že někomu styl humoru úplně nesedne. "Co jsem to udělal? Hudba je na hovno a nikdo mi to neřekl!" ()

harfuska

Joaquinova kontroverznosť nemá hraníc. Je schopný bezváhania ohroziť svoju kariéru a pošpiniť svoje meno. Očividne sa neuspokojí s ledačím a kľudne si nechá srať na hlavu, len aby všetkým vytrel zrak. Jeho fikcia vyvolala vlnu pohoršenia a údivu. Celé toto divadielko bolo neskutočne uveriteľné a nedalo sa inak, ako zožrať to aj s navijákom. Film na mňa pôsobil autenticky a vyzeralo to tak, že toho labilného agrasívneho tlsťocha J.P. ani nemusí hrať. Obdivujem, že sa do tohto sebadeštruktívneho počinu pustil a obnažil sa tak pred celým svetom. Možno tým stratil nejakých fanúšikov, ale určite ich aj veľa získal, a tí budú ešte dlho skandovať – Joaquin „motherfucker“ Phoenix! ()

Kaluž

To se takhle jednou Phoenix se švárou dohodli, že všem naserou na hlavu. A začnou nejdřív u sebe. J.P. je macho hovado a Affleck to celé točí jako Třeštíková. Je to totální nářez od začátku do konce, trapnost nejtvrdšího kalibru, humor par excellence. Top moment je u Combse ve studiu. Compli-fuckin'-cation! Jenom doufám, že Phoenixe ještě někdo nechá hrát v normálním filmu. Herec je to vynikající. ()

Philcze

Nemůžu si pomoct, ale tahle pseudo-sonda do života zhýralého herce, který by tak zoufale rád hrál v artovkách a dělal kvalitní rap, mě neskutečně bavila. Phoenix je naprosto boží, "fuck" doslova v každé větě a drogy v systému prakticky permanentně. Chápu počáteční rozčarování z dilematu nakolik jsou události z dokumentu pravdivé a jak moc velké je Phoenix hovado, ale po dvou letech a poklidném návratu Phoenixa na herecké výsluní, je to dost možná lepší sonda než jsou si tvůrci (v čele s Affleckem) vůbec vědomi. 90% ()

salalala

Prakticky nehodnotitelný dokument, který připomíná Zelenkovy mystifikace, jen dotažené k absolutní dokonalosti. Casey Affleck není jako režisér příliš nápaditý a po vizuální stránce moc nezaujme, ono to ale vlastně není potřeba, když má k ruce bizarního Phoenixe, který tu předvádí ojedinělý výkon a jeho proměna v totálního váguse a nihilistu je naprosto důvěryhodná. Těžko říct, zda to opravdu tihle dva tak zamýšleli, nebo se k této fabulaci rozhodli, až poté, co tento pokus nevyšel, ale ono je to vlastně úplně jedno, protože I'm Still Here je hodně unikátní film, v němž jedna bizarní scéna následuje druhou a k naprostým vrcholům patří rozhovor u Lettermana a několik Phoenixových koncertů, z nichž naprosto vyčnívá celková trapnost situace. Pokud navíc chcete vidět, jak vypadá, když vám někdo doslova na*ere na hlavu, tak neváhejte, protože i takováhle scéna tu je a je fakt, že jsem nikdy nic podobného neviděl. I po sedmi letech nevím, co si o výsledné podobě filmu myslet, každopádně to Phoenixovi asi moc neuškodilo a jen dokázalo, jak geniální herec to je. Jeden z nejbizarnějších filmů, co jsem kdy viděl. 50% ()

Eldrick

An elaborate guilty hoax without pleasure. Do držky bijící okopčený BORATovský koncept a zbytečně zabitý 2 roky herecký kariéry neskutečně talentovanýho herce, který se tady pitvoří (ikdyž skvěle) - ale proč vlastně? Aby se pomstil médiím za to, že dohnaly jeho bratra k drogový závislosti a následný smrti?! Protože jako kritika Hollywoodu to vůbec nefunguje. Vtipný jsou snad jen výstupy u Lettermana a u P.Diddyho ve studiu, jinak je to skrz na skrz nudná (občas smutná) hovadina, při jejíž sledování jsem si místy připadal za Joaquina neskutečně trapně. Působilo to na mě spíš jako dobrovolný klesání na herecký dno. ()

rastlinka

Prosím pekne, čo malo toto akože znamenať? Film? Dokument? Komédia? Fraška? Nerozumiem a ostávam mierne zhrozená. Snažila som sa na to pozerať s nadhľadom, ale každou minútou to bolo ťažšie a stávalo sa z toho väčšie utrpenie (pre mňa a mám pocit, že ja pre Phoenixa). Ono je naozaj náročné pozerať sa na to, ako sa váš obľúbený herec totálne zhovaďuje. A keď niekto povie, že končí s hraním, tak nech to prosím aj splní - tobôž v tomto prípade! Zbytočná vec. ()

BitlDjus

Joaquina uplakaná satira, kterou vyzdvihuje její naprostá absurdita a překvapený xicht Puffa Diddyho. Akorát ty kurvy bych si vybral lepší. ()

Radiq

Fakt zajímavej počin z hlediska způsobu výroby. Celá ta myšlenka udělat blbce z médií, bulváru a vypustit takovej hoax, to se mi moc líbí. Čumim, že se do toho pustil zrovna tak úspěšnej J.P., ale C.A. je s ním prej nějak do rodiny, takže ho asi nebylo těžký ukecat. Každopádně to chtělo odvahu a koule, takhle se nechat jít do sraček a dělat ze sebe lůzra. Snad to Joaquinovi moc neuškodí (i když jak to tak vypadá, tak asi uškodilo, když už bůhvíjakdlouho neměl dobrou roli (toaletního papíru)). Z hlediska zábavnosti to je dost nuda. Nesmějete se a nic. Jenom jednou. Hej nevim, prostě trochu mě to zaujalo, ale docela lituju strávenýho (a otrávenýho) času nad touto podivnou podivného podivností divností... ()

smrt.ka

Rozhodně zajímavý experiment s rozhodně úžasným Phoenixem. S tím, že jde o jeho životní roli souhlasím. Druhá věc je, že se to dalo udělat i jinak. Neříkám líp, ale jinak. S takovým hercem, takovými hosty a takovým prostředím bych bývala vsadila spíš na delší záběry a scény, než na rychlý střih toho a toho, protože on se tu v podstatě opakuje jen ten jeden astejný motiv a namluví se tu toho až příliš a přece vlastně nic. Každopádně zajímavý a docela sympatický projekt. ()

Splasher

Kdybych žil v USA a měl možnost sledovat reakce médií, kolegů, etc., tak by to určitě zanechalo mnohem větší dojem. Jenže já se o JP v té době vůbec nezajímal a tohle jeho perfo mě míjelo. ___ Ale počkejte až Karl Pilkington vyhraje Zlatej Glóbus, to se teprve budou dít věci. ()