Americké drama, které vychází z krátkometrážního oscarového dokumentu a napsal ho scenárista úspěšného filmu Philadelphia, je inspirované skutečným milostným příběhem Laurel Hesterové (Julianne Moore) a Stacie Andreeové (Ellen Page) a jejich bojem za spravedlnost. Když se vyznamenaná policejní detektivka Laurel z New Jersey dozví, že má rakovinu, chce nechat převést těžce vydřenou vdovskou penzi na svou registrovanou partnerku Stacie. Úředníci se však spiknou, aby jí v tom zabránili. Neústupný detektiv Dane Wells (Michael Shannon) a aktivista Steven Goldstein (Steve Carell) spojí své síly na Laurelinu obranu a sjednotí policejní důstojníky i běžné občany, aby podpořili jejich boj za rovnoprávnost. (HBO Europe)

Opeth

Filmy na motivy skutečných událostí patří mezi mé nejoblíbenější. V tomto dramatu mi už od začátku bylo jasný, že pár slz rozhodně vyjede ze svých koutků. Obě herečky v hlavních rolích naprosto skvělé, Ellen to vzhledem ke své orientaci měla snažší? :-) Viděno s titulkama, takže se mi fakt líbil její klukovský hlas, pohyby, prostě vše. Šikovná holčina, fakt že jo. ()

EvicaSovica

Tak tohle mě prostě vzalo. Obvyklé téma, ale neobvykle zpracované. Už když jen vezmu v potaz to, že je to podle skutečnosti. Oslovilo mě to mnohem víc než celá Carol. Nejen že chemie mezi Ellen Page a Julianne Moore tam prostě a jednoduše je, ale hlavně tyhle výkony si zaslouží potlesk. I když Steve Carell tam hraje až moc šílence, který by to teoreticky mohl tak trochu narušovat, tak si ale myslím, že ne natolik, abych tomu ubrala hvězdičku. Protože i on podal v této vedlejší roli kvalitní výkon. Každopádně si myslím, že i zapřísáhlí hetero, kteří v sobě mají alespoň kousek citu upustí nějakou tu slzu při shlédnutí tohohle snímku. Za mě jeden z nejlepších filmů s lesbickou tématikou. Nemůžu dát jinak než 5 hvězdiček. ()

Pierre95

Hodně silný a citový film. Jiný než Carol s Cate Blanchett a Rooney Mara. Julianne a Ellen jsou výborné. Tomuto filmu jde o rovnost, pochopení a spravedlnost. Dokonce jsem si poplakal, což se mi často nestává. Je to nenápadný film, který ale pořádně stojí za to. ()

drovi

Za posledné roky sa s filmami podľa skutočnej udalosti roztrh pytel. To bude asi tým, že najlepšie príbehy píše život sám. Tvorcom sa podaril skvelý počin a tento reálny príbeh preniesli na plátno vynikajúco.. Tento boj za spravodlivosť bol dojímavý a odkryl jednu skutočnosť, že politici sú rovnakí na celom svete. Herci celému príbehu dali punc vierohodnosti a uveril som im na 100 percent. ()

Po Obamovi za tajnými agenty

Po Obamovi za tajnými agenty

17.03.2014

Zach Galifianakis se proslavil rolí podivína Alana v Pařbě ve Vegas, v posledních dnech jej ale internetový lid vídá spíš jako moderátora komediální show Mezi dvěma kapradinami, ve které se nečekaně… (více)