Americké drama, které vychází z krátkometrážního oscarového dokumentu a napsal ho scenárista úspěšného filmu Philadelphia, je inspirované skutečným milostným příběhem Laurel Hesterové (Julianne Moore) a Stacie Andreeové (Ellen Page) a jejich bojem za spravedlnost. Když se vyznamenaná policejní detektivka Laurel z New Jersey dozví, že má rakovinu, chce nechat převést těžce vydřenou vdovskou penzi na svou registrovanou partnerku Stacie. Úředníci se však spiknou, aby jí v tom zabránili. Neústupný detektiv Dane Wells (Michael Shannon) a aktivista Steven Goldstein (Steve Carell) spojí své síly na Laurelinu obranu a sjednotí policejní důstojníky i běžné občany, aby podpořili jejich boj za rovnoprávnost. (HBO Europe)

GTS_PUNK

Pohľad na skutočný príbeh dvoch lesbičiek skúšaných ťažkou chorobou a bojom proti miestnemu zastupiteľstvu. Stacie a Laurel síce oddeľuje značný vekový rozdiel, pracovné prostredie, v ktorom sa pohybujú, ale to, čo ich spojí je láska. Láska, ktorá si nevyberá pohlavie, nevyberá si vek a bohužiaľ si nevyberá ani to, či budú obidvaja partneri zdraví. Ak dôjde na tú najhoršiu z najhorších chorôb, až vtedy sa uvidí, aká však dokáže byť láska slabá či silná. V prípade tejto zamilovanej dvojice je jasné, že spolu sú odhodlané poraziť všetko, aj keď je zďaleka zrejmé, že tento ukrutne ťažký zápas sa, bohužiaľ, vyhrať nedá. Laurel chce pre svoju partnerku aspoň finančné zabezpečenie, no cesty k ich získaniu vedie cez miestne zastupiteľstvo, ktoré sa nechce nechať zlomiť a niečo také povoliť. Hereckým výkonom niet čo vytknúť, popri herečkách, ktoré hrajú svoj vzťah viac ako uveriteľne, hviezdi aj Michael Shannon, ktorý zatiaľ vo všetkých filmoch, ktoré som s ním videl, dokázal premeniť soľ na zlato, pán herec. A ak by ste si mysleli, že do vážnej drámy podľa skutočných udalostí nemôžete vtesnať humor, Steve Carell vás ako homosexuálny židovský aktivista vyvedie z omylu. Ten človek "ukradol" film a aj keď to tak nemá byť, film si budem pamätať práve vďaka nemu. Inak na Freeheld pravdepodobne spomínať nebudem. Aj napriek skutočným udalostiam ma to nedojalo k slzám a k týmto 103 minútam, ktoré ma svojim spracovaním sklamali, sa vracať nebudem. Jedine ak, tak kvôli Carellovi. ()

TheRay97

Bohužel příběh se táhnul natolik, že jsem musela ubrat na hodnocení, moc mě to neuchvátilo, ale stejně jsi člověk dokáže něco najít. Diskriminace je velmi citlivé téma a sdílet životní boj s nepřítelem mezi lidi se cení, totéž se dokázat za sebe postavit. Raději bych si přečetla shrnutí, než abych si znovu sedla před obrazovku, ale k zahození není. ()

wege

Když to porovnám například s My Days of Mercy, tak v tom filmu naprosto nefunguje chemie mezi hlavníma postavami, ten vztah (i když to je na základě skutečné události) jim prostě nevěřím. Obecně, kdyby tam nebyl ten historický přesah, tak je ten film strašná nuda o ničem. Ano chápu, o co se bojuje a čeho se tím docílilo, ale prostě takových filmů, kdy se za něco bojuje a je to přelom jsou v Americe mraky, a ten nijak nevyčnívá. ()

PlysovyMacko

Smutný príbeh o dvoch lezbickach bojujúcich za svoje práva podľa skutočnej udalosti. Spracovanie ničím neprekvapí, film ide vo vyjazdenych koľajách. Oceňujem herecké výkony a na konci mi bolo Laurel veľmi ľúto, asi rovnako ako politikom, ktorí jej právo uznali. ()

FilmDrobek

Možná jsem náročný divák, ale tohle mě hodně zklamalo. Vidět Julianne Moore znovu umírat už nemělo ten správný nádech, přišlo mi, jako by si odskočila ze Still Alice. A co víc, chyběla mi LÁSKA.... Bavíme se o tom, že Ellen umírá manželka, ale kde jsem měla najít to zamilování? A když už jsme u Ellen, co to bylo scénář? Ono není lehké, když heterosexuální herečka hraje lesbičku, ale tady mi přišla mnohem větší amatér Ellen a ta přeci má za sebou "comming out". Je mi líto, ale u mě velké zklamání. Omlouvám se všem, co si film zamilovali. Čekala jsem, že tento rok budu mluvit jen o tomhle, ale bohužel, zůstávám u Carol. ()

njd29

herecky skvele obsadene, ale slabsi film...na philadelphiu sa nechyta, aj ked je to podla skutocnej udalosti...3hviezdy.. ()

bonovox

Silná dráma, ktorá zaujme témou a hlavne opäť skvelou Julianne Moore, tá po Still Alice opäť s neskutočným fyzickým herectvom. ()

BoKo_CzT

Sociálne témy mám vo filmoch rád, no v tomto prípade mi chýbala trocha filmového "kumštu", epickosti a možno niečoho, čo by som nazval umelecký presah. Ako dokument by to však ušlo. ()

Xardaxis

Ačkoliv souhlasím s tím, že zamilované chemie zrovna moc cítit nebylo a na začátku jsem měla dost problém postavám uvěřit, jejich příběh mě posadil na zadek. V tomto případě zde ani nemůžu hodnotit herecké zpracování, ale musím se zaměřit na téma samotné. Už jen proto, že je film dle skutečné události a přesto, že roky ubíhají, toto samé se řeší i dnes v dalších koutech celého světa. Dle světové politiky jsou totiž lidé jen prostředky na peníze a láska je slovo neznámé. Pokud se ovšem nejedná o politiky samotné, kteří mají nárok na vše a klidně hned dvojnásob. Tento film je třeba brát jako předlohu ke změně směrem k rovnosti a spravedlnosti mezi hetero a homo páry. Všichni jsme si rovni.. ()

Motherlovebone

Fujtajbl. Ze začátku se zdá, že to bude zajímavý dílko, rabín dokonce slibuje i komediální vývoj. Jenomže to zabije emerikánská slabost pro happyend. Zápornej policajt se pozná podle toho, že je homofob. Zápornej radní je pro změnu věřící homofob. Stojí za vidění, páč se divák dozví, co se v bibli píše o homosexualitě. Jinak pani Moorová je v tom dost mizerná a tak nějak potvrzuje, že opravdu není uplně výborná herečka. ()

Logicomix

Hrozně standardní životopisný film, který řeší boj za právo homosexuálních policistů za to, aby jejich partneři/partnerky po nich mohli brát rentu. Zásadní problém tohoto filmu je v tom, že je natočen úplně stejně jako mnoho jiných filmů na podobné téma. Samozřejmě, že brečím, když Julianne Moore bojuje s rakovinou a její mladou partnerkou je moje milovaná a muže nemilující Ellen Page. Ale já u filmů bulím snadno. Štvalo mě, že se mě snaží dojmout. Ale pokud vám nevadí taková emocionální manipulace, pak si užijete silný příběh, v jehož centru jsou dvě skvělé herečky. ()

PetMcHegoat

Je tolik dobrých homo filmů či seriálů, které dokázaly zaujmout i za hranicemi minority, ale Freeheld k nim rozhodně nepatří. Námět super, ale zpracování tristní. Neexistující "chemie" mezi ústředním párem, béčkově odvyprávěný příběh a kýble americkýho patosu. Nebýt oživujících momentů "jiskření" mezi židovským aktivistou (Steve Carell) a detektivem (Michael Shannon), dala bych o hvězdu míň. ()

Konev

Jsem heterosexuál, Julianne Moore moc nemusím, ale to, co jsem viděl mě přinutilo přehodnotit moje mínění. Julianne Moore je Paní Herečka. Film je velmi citlivý, ale zároveň velmi silný svým poselstvím. Skláním se a děkuji... ()

Po Obamovi za tajnými agenty

Po Obamovi za tajnými agenty

17.03.2014

Zach Galifianakis se proslavil rolí podivína Alana v Pařbě ve Vegas, v posledních dnech jej ale internetový lid vídá spíš jako moderátora komediální show Mezi dvěma kapradinami, ve které se nečekaně… (více)