Ohledně filmové originality film ničím nevyčnívá, osobně mě příběh Laurel a Stacie dostal více než-li ten z filmu Carol, nicméně Carol byl natočen filmařsky lépe! Když se koukáte na samotný závěr, kde se promítají reálné fotografie, musíte přiznat, že vzhledová podobnost s herečkami je mizivá. Iritovalo mě posledních deset minut, kdy se konal pohřeb a následné sentimentální vzpomínání na pláži. Hlavní hrdinka mi svým postojem, že chce podpořit hlavně rovnoprávnost než manželství homosexuálů, byla velmi sympatická. Teplouše typu, kterého hrál Steve Carell, kteří pořádají gay pride, snaží se na sebe upozornit a myslí si, že jsou něco víc než heteráci, bytostně nesnáším. Steve Carell ovšem přinesl do filmu komičnost a slušně mě rozesmál, naposled v Sázce na nejistotu a nyní ve Freeheld mě zase přesvědčil, že dokáže zahrát cokolivl!(26.1.2016)

• Survanta

Velmi zajímavé téma, ale dosti neoriginálně zvládnuté....Hlavním představitelkám jsem nevěřila absolutně nic, necítila jsem žádnou souhru, natož jejich vztah. Naopak muži v tomto filmu zvládli svoje role celkem obstojně. Možná před patnácti lety bych tomuhle filmu zatleskala, ale dnes? Velké zklamání....(14.3.2016)

Možno to bude z mojej strany trošku fanboyizmus, ale nebudem sa tváriť, že by mi na tom záležalo. Pretože musím úprimne povedať, že mne sa spracovanie filmu "Freeheld" veľmi páčilo a mal som z neho veľmi dobré pocity. V prvom rade je to veľmi zaujímavý príbeh, ktorý určite stojí za to, aby sa o ňom niečo povedalo a človek sa mohol viac dozvedieť, no súčasne si myslím, že je to aj skvelá príležitosť ukázať talenty všetkých našich hercov. Julianne Moore podľa mňa funguje veľmi dobre a človek jej vžitie do role skutočne verí. Z jej strany si myslím, že odviedla skvelú robotu. Teraz si ale povedzme o Ellen Page, ktorá je tu podľa mňa ešte lepšie než Moore. Prečo? Pretože v scénkach kde sa stará o Laurel a všetko to musí prežívať jej vidno v tvári všetky emócie a bolesti, ktorými si prechádza. A zvláda to tak dobre, že jej to verím všetkými desiatimi. Nie je jediná scénka, kde by som jej to na tvári nevidel. Steve Carell bola dobrá voľba, aby občas trošku odľahčil drámu a potom je tu aj Michael Shannon v role Laurelinho kolegu a partnera. A je obdivuhodné vidieť boj, ktorý pre svoju najlepšiu priateľku a dlhoročnú partnerku zvádza. Sledovať všetkých v tomto filme je skvelé. Plus ešte pochváli aj Josha Charlesa, ktorý skutočne dal veľkú osobnosť svojej postave a chápeme aj jeho motívy, no súčasne veríme, že s ním príde ten zlomový bod. Film nie je príliš melodramatický ani nudný a pôsobí pre mňa aj uveriteľne. Osobne musím povedať, že som veľmi spokojný s tým čo som dostal. "Freeheld" je podľa mňa určite hodný vášho času. Ak máte radi dramatické filmy zo života, hovorím určite, aby ste si ho čekli. Hodnotenie: A(19.1.2016)

• dobytek

Svýho času jsem měl Julianne Moore docela rád, ale v poslední době mi nějak začíná lézt na nervy. Ale to bude asi tim, že hraje v samejch blbejch filmech. Svýho času se mi docela líbila Ellen Page, ale tady vypadá jako školou povinný chlapec. Steve Carell mi taky svýho času připadal vtipnej, ale tady jsem měl chuť trefit ho do držky cihlou. Jedinej sympaťák byl Michael Shannon. Jinak mě fakt pobavilo, že někde v USA trvá největšímu frikulínovi přehodit 4 kola na autě 8 minut. A to má ještě navíc auto už zvednutý na heveru a k dispozici pneumatickou utahovačku. To bych za těch 8 minut stačil ještě sežrat svačinu a dojít si na hajzl. Jinak film je takovej jakože depresivní, ale nějak mě to nebavilo. To můžu příště třeba radši 2 hodiny poslouchat písničky od Lany del Rey a pak si podřezat žíly.(17.8.2016)

Na film jsem se strašně těšil a už velmi dlouho jsem se ho snažil sehnat. Dneska se mi to povedlo, tak jsem si ho okamžitě musel pustit. Nezklamalo mě to, ale zřejmě jsem čekal něco jiného. Čekal jsem lesbický dramat. Ten ovšem končí po 30 minutách a poté se odehrává soudní drama. To je žánr, který mi vůbec nevadí a tady byl skvěle odvedený. Mě ta chemie mezi Pageovou a Moorovou přišla dobrá a Ellen už ani náhodou není ta Shadowcat z X-Menů jako si jí pamatuji. Julianne má druhý rok za sebou nemocnou roli. Za tu první v Still Alice dostala Oscara, tady se bohužel žádného velkého ocenění nedočkala. Ona by se také špatně oceňovala, když film nemá v podstatě hlavní postavu. Na začátku to vypadá, že to budou obě ženské hrdinky, ale po té první půl-hodině filmu děj přeberou pánové, výslovně Michael Shannon a Steve Carell. Michael je ten vážný, který se snaží bojovat za nemohoucí Julianne. Steve je tzv. "comic-relief", tudíž postava, která slouží hlavně pro odlehčení atmosféry vážného tématu a skvěle se mu to daří. Film bych přirovnal k Miss You Already s Drew Barrymore a Toni Collete. Na oboje jsem se těšil, oboje mi dalo něco jiného, než jsem očekával, ale oboje stále skvělé.(6.7.2016)

• - Ve filmu se objevilo několik lidí, jejichž příběh se stal inspirací k filmu. A to Stacie Andree, Dane Wells a Steven Goldstein. Stacie můžete vidět na třetím setkání Freeholder, jak sedí v druhé řadě v pravé uličce, na sobě má černý svetr. Dane je vyšší z dua policistů, který převezme nádobu s popelem. Steven je k vidění na druhém setkání Freeholder, sedí vpravo v druhé řadě a drží červený praporek. (hansel97)

• - Režírovat měla původně Catherine Hardwicke, ale nakonec projekt opustila. (hansel97)

• - Natáčelo se převážně v městě Manhasset v New Yorku, scény u soudu se natáčely v městě Rye ve stejném státě. (hansel97)