poster

Mnich

 • Španělsko

  El Monje

 • Francie

  Le moine

 • anglický

  The Monk

Drama / Thriller / Mysteriózní

Španělsko / Francie, 2011, 101 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • easaque
  ***

  očekávání z filmu bylo větší, přesto úplně nezklamal a možná i silnější 3hvězdičky si zaslouží. Výpravná stránka byla rozhodně výrazná a působivá a herec v hlavní roli neměl chybu - své charisma uměl skvěle a přesvědčivě podat. Tempo příběhu občas pokulhávalo a utahaný děj v půlce i trošku nudil. Přerod důstojného mnicha v nadrženého hříšníka plného nezvladatelného chtíče byl však uvěřitelný. A myslím, že nic neprozradím to, co bylo jasné už od začátku - ďábel rozhodně toto kolo vyhrál. [ PŘÍBĚH: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 2 /// STYL: 3 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](1.2.2013)

 • TommyDiamond
  ***

  Velice vydařený Španělský film o mnichovi, který místo službě církvi a věčné zdrženlivosti podlehl vášni ke krásné mladé ženě. Jako moderní ateista, který ví, že v dnešním diginálním světě je bůh mrtev, si film docela pochvaluji…. Jak s historického hlediska, tak protože film Mnich ukazuje hloupost tehdejšího světa, kterému vládne víra. Odsuzování, věznění a popravování lidí za jejich přirozenost.... Herecký výkon Vincenta Cassela je víc než dobrý. Dávám tři hvězdy.....(27.9.2013)

 • fafejt001
  *****

  JE TO PROSTĚ FAKTICKY DOBRÉ . A TO ZATRACENĚ . CASSEL JAKO VŽDY VE FORMĚ . S ODSTUPEM ČASU PŘI DRUHÉM SHLÉDNUTÍ ZJISTÍTE , ŽE VÁM NĚCO UNIKLO . A PROTO JE TO ZA PĚT . I KVŮLI DÉBORACH F . ČLOVĚK MUSÍ NĚKDY HOOOODNĚ PŘEMÝŠLET , NEŽ SE PRO NĚCO ROZHODNE. I TOHLE MI ŘEKL TENTO FILM . JOJO .(26.6.2013)

 • BOURQUE
  *****

  Príbeh o tom, že Lucifer nikdy nespí, a vždy sa snaží získať duší (hlavne) tých, ktorý žijú veľmi vzorný život. Bohužiaľ, jeho obeťou tentokrát je jeden mních (V. Cassel). Na svoje možnosti veľmi dobre režírovaný a veľmi zaujímavý príbeh. V. Cassel opäť ukázal niečo zo svojho veľkého hereckého talentu – skvelý výkon. Osobné hodnotenie: 92% (*****) (27.10.2012)

 • Ony
  ***

  Lewisův román je takový správný brak. Moll se jím však inspiroval natolik volně, že z filmu zdaleka nelze mít stejný požiteček. Vášně působí příliš cudně, umírání moc bezbolestně a nadpřirozené jevy jako pěst na oko. Ještě smutnější než srovnání s předlohou je nevyužitý potenciál filmu samého – herecké obsazení a atmosféra prostředí jsou přece tak silné...(24.3.2013)

 • - O knize "Mnich", kterou je snímek inspirován, se zmiňuje spisovatelka Jane Austenová ve svém díle "Northangerské opatství". Titul je pak zmiňován i ve stejnojmenném filmu  Northangerské opatství (2007). (Asmodin)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace