Reklama

Reklama

Obsahy(1)

„Ďábel má nad námi takovou moc, jakou mu sami dovolíme.“ Příběh, odehrávající se v 18. století, líčí rychlý vzestup i pád uznávaného mnicha Ambrosia. Jeho silná oddanost Bohu je pomocí intrik vědmy Matyldy naprosto podlomena a Ambrosio se tak dostává před Svaté oficium. Touha vyhnout se trýznivému trestu, který ho čeká, ho dovádí až k domluvě s ďáblem. Zde však čeká další zrada. (Ena.)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (57)

easaque 

všechny recenze uživatele

očekávání z filmu bylo větší, přesto úplně nezklamal a možná i silnější 3hvězdičky si zaslouží. Výpravná stránka byla rozhodně výrazná a působivá a herec v hlavní roli neměl chybu - své charisma uměl skvěle a přesvědčivě podat. Tempo příběhu občas pokulhávalo a utahaný děj v půlce i trošku nudil. Přerod důstojného mnicha v nadrženého hříšníka plného nezvladatelného chtíče byl však uvěřitelný. A myslím, že nic neprozradím to, co bylo jasné už od začátku - ďábel rozhodně toto kolo vyhrál. [ PŘÍBĚH: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 2 /// STYL: 3 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Bobik9 

všechny recenze uživatele

A takhle to dopadne, když si do kláštera plného cudných mnichů pustíte Déborah Francois. Film má stoprocentně svá pozitiva a svá negativa. Negativní je jeho délka a také děj, který i kdyby se zkrátil o 20 minut, tak člověk, který ho sleduje musí být trpělivý, jako bratr Ambrosius. Pozitivem jsou rozhodně krásné exteriéry i interiéry a kostýmy. A hlavním pozitivem je naprosto parádní Vincent Cassel, který ovšem nezklame nikdy. Pan Herec! Musím říct, že konec filmu mě přesvědčil, že ty tři * jsou rozhodně zasloužené a nedá se uvažovat o horším hodnocení. To, že Matthew Lewis sepsal něco s takovýmto vyústěním někdy v 18. století je pro mě úctyhodné. ()

Reklama

BOURQUE 

všechny recenze uživatele

Príbeh o tom, že Lucifer nikdy nespí, a vždy sa snaží získať duší (hlavne) tých, ktorý žijú veľmi vzorný život. Bohužiaľ, jeho obeťou tentokrát je jeden mních (V. Cassel). Na svoje možnosti veľmi dobre režírovaný a veľmi zaujímavý príbeh. V. Cassel opäť ukázal niečo zo svojho veľkého hereckého talentu – skvelý výkon. Osobné hodnotenie: 92% (*****) ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Rozpolcený Vincek váhá mezi kundou a Bohem. Nakonec zvítězí zdravý rozum a smočí. A to nikoliv oplatku v mešním víně. Je z toho pak pěkná polízanice. Kudlanky v 15. století totiž nerady vidí, když jim personál vykropí cokoliv jiného než hrobku nějakého sveřepého světce. A tak milému Vinckovi řádně zatopí. Takže vy, co si i v 21. století myslíte, že je celibát zdravý, vůbec není proti přírodě a stačí sem tam přeleštit u nějaké pohádkové modly či baculatého andělíčka, do toho jděte po hlavě, neváhejte pak vykasat sutanu a přinutit nějakou jeptišku ječet fistulí Kyrie Eleison po dvou hodinách nepřetržitého bušení. Uleví se vám a dneska už vás za to snad ani nikdo neugriluje. ()

Ony 

všechny recenze uživatele

Lewisův román je takový správný brak. Moll se jím však inspiroval natolik volně, že z filmu zdaleka nelze mít stejný požiteček. Vášně působí příliš cudně, umírání moc bezbolestně a nadpřirozené jevy jako pěst na oko. Ještě smutnější než srovnání s předlohou je nevyužitý potenciál filmu samého – herecké obsazení a atmosféra prostředí jsou přece tak silné... ()

Galerie (18)

Zajímavosti (2)

  • O knize "Mnich", kterou je snímek inspirován, se zmiňuje spisovatelka Jane Austenová ve svém díle "Northangerské opatství". Titul je pak zmiňován i ve stejnojmenném filmu  Northangerské opatství (2007). (Asmodin)
  • Film sa natáčal hlavne v meste Girona v Katalánsku. Niektoré pasáže sa nakrútili aj v Aiguamúrcii, Almeríi a Madride (Španielsko). (Arsenal83)

Související novinky

Vincent Cassel zůstává králem zločinu

Vincent Cassel zůstává králem zločinu

09.08.2010

Právě dotočil gotický thriller ze 17. století The Monk, na podzim jej uvidíme v roli baleťáka v Aronofského Black Swan, ale pak se vrátí k tomu, co mu jde poslední dobou nejlépe – likvidování lidí. A… (více)

Reklama

Reklama