Mladý učitel Konrad Koch (Daniel Brühl) má roku 1874 nastoupit na klasickém anglickém gymnáziu coby učitel angličtiny. Aby vůbec žáky pro výuku cizího jazyka nadchl, uchýlí se k poněkud neortodoxní metodě a rozhodne se žáky seznámit s podivným anglickým sportem – fotbalem. Netrvá dlouho a dostává se kvůli tomu do potíží, kvůli nimž dostane ze zkostnatělé školy výpověď. V tu chvíli se však iniciativy ujmou žáci.
Film vypráví dramatickým a humorným způsobem neuvěřitelný příběh, jak se díky jednomu sebejistému idealistovi dostal do Německa fotbal. Natočeno podle skutečných událostí. (Fary)

netWoor

Jak už to v pohádkách bývá, vše špatné se na poslední chvíli otočí a všechno dobře dopadne. Potud jako film poněkud nevěrohodné, ale nejspíše cíleno na děti a tedy omluvitelné. A hlavně, je to okrajově i o sportu ... :))) takže za mě fajn ... ()

Haloo5

Skvelý príbeh o začiatkoch futbalu v Nemecku. Potešia skvelo vsunuté a dotiahnuté humorné prvky. Niekomu možno nemusí sedieť trochu rozpačitý a rýchly koniec, ale ja nie som zástancom všetkovysvetľujúcich záverov, mne je to jedno. ()

wege

Fotbal je krásná hra a zrovna na tomto filmu jde vidět, jak šel za těch 150 let dopředu. Je to úplně jiný sport, než který se prezentuje ve filmu. Ve filmu v podstatě není příliš důležitý, daleko důležitější a fakt dobře vykreslená je povaha německé společnosti. Jdou vidět základy toho, co za pár desítek let zdecimovalo celou Evropu, ta jejich nadřazenost, ty nenávist k čemukoliv jinému a podřadným členům společnosti. To je na tom filmu prostě to nejlepší. ()

JK77

WAW aky pekny pribeh o futbale. Clovek by ani neveril co este pred 100 rokmi bolo novinkou vo svete, dokonca zakazavonou. ()

blowup

Ono to vlastně není o fotbale a jestli jo, tak tak ho začnu mít ráda také. Film, který je o obecně platném pro každého. Prostředí zkostnatělé školy je využíváno často a vždycky mne osloví. Jako Společnost mrtvých básníků. A díky za poselství takových filmů...svoboda, láska, pravda - koho mi to připomíná... ()

lulu37

S ľahkosťou a vtipom natočený príbeh o mladom učiteľovi, ktorý si šiel svojou cestou a nevzdával sa. Toto by mali púšťať učiteľom angličtiny na Slovensku a predpokladám, že aj v Čechách, aby sa konečne naučili, ako oživiť hodiny cudzieho jazyka. Človeku určite skôr zakotví v pamäti niečo, čo má späté so zábavou, ako drvenie 100 slovíčok za deň. ()

Teachman

Námět a zápletka: 10/10 ... Vizuální stránka: 9/10 ... Soundtrack: 8/10 ... Didaktický potenciál: 9/10 ... Celkový dojem: 10/10 ()

Flamik

Ne čistých pět, ale je to FOTBÁLEK. Věčná škoda, že dnešní instituce nedokáží nabudit atmosféru, která je při hře ve filmu a dnes ji je možné vídat pouze na plácku, kde si děti hru řídí sami. Celkově težko uvěřitelný příběh, ale jaká vášeň neměla těžké začátky ? ()

rytir1

Daniela Buhla jsem před Rivaly přiznám se moc neznal. Ale to asi nikdo. Tak jsem ze zvědavosti koukal na jeho filmografii. A tahle trefa byla trefa přímo do černého. Jestli v Rush Dan Laudu nehrál ale stal se jím pak zde nehrál ale ukázal jak asi začínal Bayern Mnichov ) ()

vykyn

Velmi příjemný snímek,který svou historickou náplní vytváří až skoro dokument o počátku fotbalu..Ale je jasné,že tak to není.Přesto jsem u tohoto filmu ani na chvilku nepocítil nudu..fandil jsem těm klukům i učiteli.Takže z pohledu režiséra a tvůrců velmi dobrá práce.. ()

tuntik

Veľmi príjemný film. Troška vtipu, trošku drámy... Na 5* to nie je, ale ani žiadna nuda. P.S.: Milé prekvapenie od Jednotky, že to zaradila... ()

Thundler

Jakožto milovník kopané, jsem po objevení tohoto filmu netrpělivě čekal na jeho uvedení na český trh. A čekání se vyplatilo. Fil měl hlavu a patu, a netočí se pouze okolo fotbalu. Velice milé překvapení! ()

Amazonas

Clovek nemusi mit rad fotbal, aby se mu libil film a bande kluku, kteri chteji zit svuj sen. Mohl by o bejt stejne tak film o klubu vysivani, hlavni je tam to poselstvi ferove hry a pratelstvi. Ostatne to uz se v modernim fotbale nevyskytuje, tak je dobre si to pripomenout :) ()

Von Kempelen

Sice nesmírně předvídatelnej, ale taky zábavnej film. Takhle si představuju filmy pro celou rodinu (aspoň pro mužskou část). Daniel Brühl je jako vždycky fantastickej a film na něm dost stojí. ()

Na Febiofest přijede Daniel Brühl

Na Febiofest přijede Daniel Brühl