Tajemný muž

• Kanada The Tall Man (více)

Když se jí ztratí syn, snaží se zoufalá matka rozluštit hádanku tajemného muže, který údajně unáší děti. (Filmbox)

RonnieR

Kanadská verzia GOne Baby GOne! 59%.P.s. Všetko zachránil ten zvrat na zvrat v deji, inak by to bola riadna kravina. ()

Suanite

Celý čas filmu som vážne čakala duchársku zápletku. Potom som si myslela že Júlia dáva svoje deti diablovi aby sa jej vrátil manžel (bola by to typická "hororovská" zápletka ) :) nakoniec keď ukázali malého chlapca ako odchádza so smutnou hudbou v pozadí tak som sa zľakla, že som znova pozerala film ktorý NIKTO nevysvetlí a skončí to tak nezmyselne, že som s tým všetkým chcela hodiť. AALee oplatilo sa počkať.. To prekvapenie na konci, že film dával zmysel, úplne ma odrovnal, prekvapil a zápletka bola dotiahnutá nádherne do konca až po záverečnú scénu so zachráneným dievčaťom kedy mi dokonca vyšli slzy nad tou myšlienkou: "Vziať či nevziať dieťa vlastným rodičom?" Perfektné, 5 hviezdičiek aj za to, že ma film donútil ešte aj po skončení zamyslieť sa.. ()

JerryPilsen

Výborné dějové zlomy,kdy člověk pátrá jestli to náhodou zase není nějak obráceně.Celá legenda pěkně naservírovaná tak akorát na hranici uvěřitelnosti.Sympatie se zajímavě přelévají zleva doprava. ()

Evziiik

Co dodat? Zvláštní, nepříliš zajímavé, určitě by pomohlo lepší pojetí, propracovanost, trošku ten příběh promyslet a dotáhnout do konce. Ústřední myšlenka nebyla špatná, přesto její neúplnost kazila dojmy z filmu jako celku. Závěr celkem slušný, jen opět něco chybělo. Bohužel, dalo by se z toho vytřískat podstatně víc. V každém případě se na to dá alespoň koukat, což je mezi mnoha filmy podobného rázu výjimka. ()

flegmos

Mysteriozna krimidrama kde sa Jessica Bielova snazi hrat aj celkom sa jej to dari ale este to nie je na prvu ligu. Prijemne tajomny pribeh z americkeho sedlakova kde lisky davaju dobru noc. Zaciatok aj stred filmu zacina pekne z ostra a potom sa to tak nejak ukludni a pride do celkom logickeho zaveru. Film na pozeranie v damskej spolocnosti. ()

klobasa

Tak tohle určitě stojí za shlédnutí.K tomuhle kousku jsem přistupoval s mírným despektem ale byl jsem prekvape.Určitě je ale nejlepší si o tomhle filmu nic dopředi nezjišťovat a proto již nebudu v komentu pokračovat! :-) ()

Mahalkita1

Zmatené a nelogické události v průběhu celého příběhu. Zakončení / důvod jednání hlavních postav nesmyslné, popravdě se nebojím říct někdy až přiblblé a opravdu mě zklamalo. Nemám šajna, na co si ten příběh vlastně celou tu dobu hrál. Dodívala jsem se jen proto, že jsem prostě chtěla vědět, co z toho vlastně vyleze. A teď si jdu spravit chuť deckou bílého (ňam) a "Sherlockem" (ňam, ňam :-)) ()

NICOTINE

Ještě deset minut před samotným koncem jsem uvažoval nad tím, že film ohodnotim jako odpad. Nebo dejme tomu jednou hvězdou, alespoň za herecké obsazení a relativně dobre vykony od méně známých herců. A musím se přiznat, do posledních deseti minut jsem vlastně film, nevím jak to říct, chápal i nechápal. Přesněji chápal :D ale něco mi stále vrtalo hlavou a vlastně ničilo celkový dojem z filmu... nó... Jedna věc je jistá, hned po prvních dialozich vám dojde, že pokud ty děti někdo bude unášet, bude v tom mít prsty "julie" klasická schizofreňarna, až na to, že tu si to hlavní hrdinka uvědomuje. Pak se situace změni, začnete si myslet, že v tom má prsty celé město, a chudinka Julie neví o co go. Tak... chas mi ro pele.... ale jo, film potěšil, a absolutní konec byl, dá se říct milý , pěkný :)) ()

tommco

Do prvého zvratu ma to bavilo, potom ma to začalo nudiť a uspávať. Sklamanie asi pramení z toho, že som mal v úmysle pozerať horor. A toto horor určite nie je. Ako dráma je to vďaka dvom nečakaným zvratom celkom zaujímavé. Neviem to ohodnotiť hviezdami, dám tri a hotovo. ()

danny79

Ze zacatku me to prislo fadni, pozdeji jsem se bal, ze z toho vyjde hrozna blbost, ale pak to do sebe zacalo zapadat a nakonec musim uznat, ze to je chytre vymysleny, dumyslny scenar, ktery me velmi potestil. J. Biel neni jen hezka tvaricka, ale umi i dobre hrat a timhle vykonem to jen potvrdila. Zrezirovane je to take dobre, takze to ma napeti, prekvapeni, atmosferu. ()

space weaver

Na tomhle filmu mě nejvíc bavila konečná pointa. To co tady spousta komentářů odsuzuje, pro mě znamenalo čtvrtou*. Kde je hranice mezi dobrem a zlem - nekonečná otázka. ()

lineker

Škoda vyloženě promrhané první půlhodiny, kdy jsem snad dvakrát přemohl nutkání film vypnout. Až potom začne příběh nabízet něco čím vás může zaujmout. Postavy dostávají ten správný směr, který se dá již klasifikovat jako mysteriózní thriller. Nejzajímavější pasáž nastává však až po dopadení pachatele. V tu chvíli se vám totiž v hlavě rozsvítí jedno velké proč. A vydrží vám v podstatě až do poslední minuty. ()

farinelli77

Mám rád takovéto filmy, které diváka v polovině překvapí. Ovšem tady to moc nevyšlo. Asi jako když si v horkém létě otevřete vychlazenou perlivou minerálku, ale necháte ji otevřenou pár hodin stát na stole. Už z ní bude jen vlažná voda... ()

Rajca

Tak toto bola kravina non-plus ultra! Dej absolútne zmätočný, žiadne napätie, celkové vysvetlenie nezmyselné, zlákala ma iba Jessica Biel, ale asi aj tá už svoju účasť zrejme oľutovala...škoda komentovať, skrátka celé zle. ()

Sukuba

Kdyby se vás náhodou někdy pokoušel sežrat pes v dodávce, rozhodně na něj nemluvte, ani nezkoušejte náhodné povely. Bohatě totiž stačí vyděšeně hekat a koulet očima. A tak je to v tomhle film se vším, logika někam utekla. Ta jedna hvězda je za Jodelle. ()

Jirkacek

Snímek Tajemný muž mne zaujal okamžitě poté, co jsem si přečetl jeho obsah, v němž stálo, že se v malém městečku v USA už několik let ztrácejí děti. Podle místní legendy za to prý může záhadný vysoký temný muž, kterého ale nikdo neviděl. To mi připadalo téma jako hrom a ihned jsem věděl, že se na tento film podívám. A tak se také stalo. První dvacet minut bylo takových těch seznamovacích, kdy jsme doma poznali svérázné obyvatele městečka pod horami, v němž se kdysi dolovalo. Jako téměř vždy mne tato část nebavila, ale pak to začalo být velmi velmi zajímavé a byl jsem rád, že laťka zůstala na stojanech až do konce. Film mne začal bavit v okamžiku, kdy mladé sestřičce July onen tajemný muž také unesl syna a ona za ním vyběhla do zimy, naskočila na jeho auto a .....Pak už mne průběh filmu nepustil na záchod. Bohužel nemůžu dál popsat, co se dále odehrávalo, ale přišly ještě dva zvraty, které události postavily do úplně jiného světla. Přímá linie najednou někam zabočila, pečlivě oddělené dobro a zlo se v okamžiku promíchalo a já vlastně nevěděl komu fandit. Jako kdybych měl turecké a německé občanství a na MS právě probíhal zápas obou zemí ve fotbale. Tento film měl vynikající atmosféru, tmavou, neveselou, bez špetky vtipu, odehrával se v zimě v městečku kde se nic nefungovalo a postupně zanikalo. Lidé byli zachmuření, neveselí, bojácní a když došlo k únosu dítěte, ostatní byli rádi, že se to nestalo jim, ale někomu jinému. Na začátku jsem se bál, že děj bude předvídatelný, předem daný a jasný jako obloha v létě, ale mýlil jsem se a za to jsem rád. Tak jak to skončilo a hlavně proč tajemný muž unášel děti, to bych nečekal a přitom bylo vše tak hezky logicky vysvětleno. Super a paráda. Jediné, co bych ještě mohl vytknout, byly dlouhé záběry kamery, což ovšem na druhou stranu zvyšovalo napětí v síti našeho obýváku. Z výše uvedených důvodů jsem si film na začátku roku 2019 koupil na blu-ray disku a pochopitelně jsem si jej doma pustil znovu. Opět jsem si tak mohl vychutnat opravdu ponurou atmosféru malého amerického městečka, z něhož mizelo jedno dítě za druhým. I když jsem už věděl, kdo za to všechno může a kdo stojí na jaké straně, nijak mi to neubralo na skvělém zážitku. Až mi bylo líto mladé sestřičky July, kterou si zde zahrála vynikající Jessica Biel, jejíž role byla pro mne ještě více záhadnější než úloha onoho tajemného muže, který se na scéně sem tam mihl a dítě bylo pryč. Prostě filmaři do 101 minutové stopáže dokázali nacpat napínavý děj, který se jen tak nevidí !!! Suma sumárum, velice rád uděluji filmu Tajemný muž pět tajemných hvězdiček *****. ()

C.A.T.

Hodně dobrá samotná myšlenka filmu, která mě mile překvapila. Od začátku to celé vypadalo jako klasická obyčejná tuctovka a pak (jak je u Laugiera zvykem) obrat o stoosmdesát stupňů a film vyletěl mezi ty originálnější. ()

TomLaik

Výborný film se zajímavou zápletkou, plný nečekaných ale skvěle zapadajících zvratů. Velmi příjemné překvapení. ()

Adlers

Neviem čo si o mám o tomto filme myslieť. Kravina ako voda v koši, ale odtrhnúť som sa od toho nevedel. Apropos, kam zmizol ten vlčiak z toho plechového tátoša keď sa prekotili? Predtým nám našu hlavnú hrdinku obkúskaval jedna radosť. Ale idea filmu sa mi páčila. ()