Nevědomí

• Nový Zéland

• Austrálie

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Mysteriózní

USA, 2013, 124 min

No na seznámení se zvukovým systéme Dolby Atmos jsem si nemoh vybrat lepší biják, tady se fakt musím opětovně veřejně pochválit. Kromě sebe však musím pochválit i spousty dalšího, například Tomíka Cruisů, mám toho nestárnoucího pacholka rád, ale už dlouho nenatočil nějaký film, kde by mě upoutal herecky tak jako tady, ale pořád to není tak dlouhá doba, jako doba kdy jsem naposled viděl vynikající scífko, pravda mnohem víc se mě líbila ta první méně akčnější část, kdy má fantazie pořád ještě pracovala naplno s tím jako to vlastně všechno je. Potom, když se v téhle oblasti začne rozjasňovat sem byl mírně zklamán, protože jsem si pro druhou půli vytvořil vlastné tezi, která byla zcela mimo. Ovšem i tak nálepku inteligentního nenudícího scífka si tenhle bijáček může s přehledem plácnout rovnou na čelo. Ještě bych udělalil řád diváckého lva za vizuální stránku, protože to co se ukazuje před divákovejma kukadlama je opravdu hodně příjemná oční pastva. Ovšem chce to opravdu velký, hodně velký plátno, aby bylo to správný filmový chrochtando grando.(13.5.2013)

Audiovizuálny námrd aký sa v hollywoodskej produkcii objaví raz za pár rokov. Mimoriadne nedocenený film, ktorý nie je vôbec tak hlúpy ako sa tu zase raz snaží naznačiť naša elita. Samozrejme, že sme všetky zložky už niekde videli a v jednotlivostiach môžme vymenovať kde, ide tu ale o to ako chutí výsledný koktail, no a mne teda Kosinskeho výtvarné a dizajnové cítenie a bez preháňania geniálny OST dua Gonzalez (M83) + Trapanese a v princípe tragický (!) horkosladký záver sadli ako málo čo za poslednú dobu. 10/10 Fuck you, Sally, best electronic music is french.(28.9.2017)

Zhlédnuto v kině. Na Oblivion jsem se opravdu těšil, Toma Cruise mám rád, Olgu taky a Kosinského debut Tron: Legacy mám hodně rád. A proto jsem byl celkem zklamaný, že prvních dvacet minut bylo opravdu nezáživných, málem jsem v kině několikrát usnul a už jsem se bál, že to bude jen další ztráta času. Naštěstí se film začíná zvedat s uplynulým časem a od chvíle, co se na plátně objeví Morgan, tak jsem věděl, že to přeci jen ztráta času nebude. V exteriérových scénách poznáte už typický Kosinského cit pro vizuál a když do toho hraje M83, tak to nemůže být lepší. Co na tom, že konec tak nějak čekáte nebo, když se nad filmem zamyslíte, není to prakticky nic nového, když to má spád (krom již zmíněného úvodu) skvělý soundtrack a super obsazení? Čekal jsem trošku více, ale spíše převládá spokojenost. Druhé zhlédnutí v HD napoví víc. 80 %.(7.5.2013)

Rozpočet $120miliónovTržby USA $89,107,235Tržby Celosvetovo $287,913,162Tržby za predaj Blu-ray v USA $15,368,964Tržby za predaj DVD v USA $14,710,879║ Technicky a vizuálne to je opäť zo strany Kosinského bravúrne zvládnuté, potešia letové naháňačky s droidami, Cruisov letúň teda na parádu spracovaný a šikovne obratný, príbeh nie je najhorší dá sa, herecky pútavé, hlavne okatá Kurylenko dosť berie a to nemusí ani moc hovoriť, spokojnosť, troška to pripomenie mixunétoho Terminator Salvation z Poslom budúcnosti ale to je v poriadku beriem. /80%/(7.8.2013)

Opravuji drony poničené mimozemšťany u hydrověží již příliš dlouho na to, aby mne překvapilo, že občas potkám sám sebe. A jelikož s Vicky tvoříme velmi efektivní tým, tak nám naše nadřízená Sally občas pustí film. A zrovna tohle Nevědomí mne hodně bavilo. Bylo na co koukat, krásně to dunělo a i lenivý mozek to dokázalo občas uvést do stavu činnosti zaznamenatelné na přístrojích s vysokým rozlišením. Co chtít více? Snad jen o něco méně pitomý konec, který zlehka parafrázuje cimrmanovský Vichr z hor - nejsem tvůj syn, ale tvoje babička. Jinak ale hodně zábavné.(25.10.2013)

• - Tom Cruise se upsal projektu ještě před tím, než četl scénář, a to pouze na základě krátkého pamfletu s osmi obrázky, které tvoří úvod k příběhu a které Kosinski rozdával na Comic-Conu v roce 2010. (Reapper)

• - Väčšina filmu bola natočená na Islande, kvôli dennému svetlu, ktoré tam je k dispozícii takmer 24 hodín denne. Celkovo trvalo natáčanie 5 mesiacov. (Greenpeacak)

• - Původně se měl snímek jmenovat Oblivion, poté se s filmem pracovalo pod názvem Horizons. Nakonec byl  upřednostněn první návrh.  (oje)