Lady Gaga feat. Beyoncé: Telephone

(hudební videoklip)

Video ke skladbě Telephone, ve které vystupuje s kolegyní Beyoncé a jíž natočil švédský režisér Jonas Akerlund, je tak jen dalším z řady skandálků. Je libo vidět Lady Gaga ve vězení "oblečenou" v řetězech s páskou z cigaret přes oči? Lady Gaga, která se líbá s vězenkyní? Bitku mezi dalšími dvěma? Drsné dozorkyně? Beyoncé ve žlutých sexy šatech, kterak kape jed do kávy svému "milému"? A opět Lady Gaga, jež tomu všemu velí a otráví celou restauraci? (Dlee)

Qitek

Nejlépe to zde vystihla kiddo. Ale tak přesně, že nemám ani jedno slůvko navrch. Cituji - "Mohla bych půl hodiny vykládat, proč je Telephone rádoby kůl, smysl nedávající mišmaš pro snadno potěšitelné slintaly od neskutečně talentované ženy, kterou bohužel zajímá spíš vlastní image než hudba, ale proč bych to dělala, když to už dávno někdo udělal za mě." ()

T-pack

Hodnotit videoklip je možná dost těžké, toto je mé sladké poprvé. Na druhou stranu - proč to neudělat. Některé videoklipy se opravdu snaží mít nějakou uměleckou hodnotu nebo alespoň něco sdělit. Tady to však nevidím. Pro mě je Telephone jen slátanina postavená na předváděčce kostýmů Lady Gagy, která (stejně jako její oblečky) není ani originální, ani konzistentní, nic nesouvisí s ničím. Možná jsem to jenom nepochopil, možná jsem tu narazil na samé fanoušky Lady Gagy, možná nemá pravdu nikdo. Za co ještě odebírám hvězdičky, to možná ani není ani tak chyba tvůrců, ale je to to naprosté pokrytectví, s kterým se video vesele vysílá. Lady Gaga je v něm zodpovědná za masovou vraždu a projde jí to, kdežto ve videích autorů jiných se na člověka nesmí vztáhnout ani ruka, aniž by klip nedostal zákaz objevit se znovu na obrazovkách. Fuck it. Fuck Gaga. Možná jsem jenom zaujatý, ale už je mi to ukradený. Klidně mě za mé hodnocení nesnášejte, taky mám pár kandidátů na doktorát z videoklipových věd, kterým bych tu za jejich komentář rozkopal držky... hvězdičku za Pussy Wagon. ()

Germanotta

Lady Gaga, majstriňa kostýmov točila výborné klipy, ibaže s album Born This Way to ide s Lady G. dolu vodou, Telephone je vcelku veľmi podarený, na štýl Quentina Tarantina. Klip Telephone by som označila ako kvalitný plod dnešného Pop Artu. ()

sona123

Příběh je stupidní, ale jinak jsou to vizuální orgie. Lady Gaga mám ráda a tohle jsem si užila. A o tom, že se povedlo neskutečné - sesadit Madonnu z trůnu, ne že bych jí to přála, i ji hluboce obdivuji, ale zdálo se, že snad už nikdo nepřijde na to, jak vyzrát na showbiz - o tom žádná - a narozdíl od některých zde si myslím, že má Lady Gaga talentu na rozdávání. Jinak ale přemýšlím, do jakých rozměrů se rozroste databáze ČSFD, když se tu začnou objevovat i klipy, časem třeba reklamy.... ()

RedHot odpad!

Nekonečných devět minut jsme nuceni sledovat dvě američanky v křiklavých kostýmcích, které vztyčují prostředníček na všechny morální hodnoty uvažujícího jedince, ukazují prsa, věší se hlavou dolů, provozují lesbický sendvič a vraždí náhodné návštěvníky restaurace, to vše bez jakéhokoli významu nebo poselství. Přístě snad už dojde i na pálení americké vlajky a hajlování před podobiznou Ho Či Mina. Já vážně nevím, jaký satanistický škvár pop kultura ještě zplodí. Ten však sám o sobě škodit nemusí, pokud se k němu přistupuje správně - a to s obrovskou dávkou nadhledu. Ovšem onanovat před devítiminutovou stopáží primitivních elektronických fekálií a nazývat to špičkovým dílem plným geniality je čistý zmar. Ježíš pláče. ()

gogoroxy

Videoklipy Lady gagy jsou v každém případě originální, nové a nekompromisní, co záleží kvalitě jejího hlasu nebo nebo textu písně, když má pyroprsa a pyrovaginu?! Tato umělkyně pochopila stejně jako Madonna, že ke slávě není třeba talentu, nýbrž umění lidi šokovat, pohoršovat a provokovat, a nedá se za talent označit právě toto? ()