V Anglii roku 1941 se připravuje skupina mladých československých vojáků na náročné úkoly v okupované vlasti. V té době nikdo z nich netuší, jaké konečné důsledky bude mít jejich čin pro historii. V malé osadě Ležáky na Chrudimsku se formuje nová odbojová skupina. Jejich úkol je jednoduchý - shromaždují zbraně na budoucí boj proti německému okupantovi. Na první pohled ale romantické údolí žije svým poklidným každodenním životem. Do místního mlýna nastupuje jako učedník cechu mlynářského Jan Pavliš, mladík původem s Pusté Rybné. V té době ještě netuší jak zásadně tato volba ovlivní jeho budoucí život. S příchodem nového roku se poblíž mlýna objevují i českoslovenští výsadkáři s úkolem koordinovat odbojovou činnost v Protektorátu. Honzík pochopí jediné, a to, že klidné období jeho života je pryč. Výsadkáři s pomocí obyvatel Ležáků a přilehlých Miřetic organizují různé odbojové akce, mezi nimiž je i jedna prioritní - připravit atentát na zastupujícího říšského protektora, Reinharda Heydricha. Důsledky tohoto činu na sebe nenechají dlouho čekat. Jak prožije osudové okamžiky mlynářský učedník? (oficiální text distributora)

swinevenca

Propásnutá šance. Udělat dokument o Ležákách je záslužný počin, udělat z toho napůl hraný dokument je zajímavý nápad, ale nechat to odehrát takhle je skoro v rozporu s úmyslem přiblížit divákovi, jak bylo během pár dnů rozhodnuto o osudu této osady. Hlas Radoslava Brzobohatého jako vypravěče se poslouchá dobře, ale ty hrané scény, zvláště ve věci takhle citlivé, nemůžou vyznít takhle amatérsky. Velká škoda, ale dám něco navíc za to téma. ()

sharka.68

Myslela jsem si,že se dozvím něco nového,ale bohužel. Všechny poznatky mi byly známy. Ležáčtí a spolupracovníci Silver A, odbojová skupina Čenda, by si zasloužili více..... ()

Reiner odpad!

Absolutně film-dokument nekvalitně zpracován. Jednak "herecké" výkony jsou strašné a jednak ta "němčina" ... byl problém najít někoho, kdo aspoň trochu umí výslovnost?! Efekty, kamera, postavy - nuda, klišé, ... prostě slabota ve všem. Nepovedlo se. V ničem. A bohužel, ani p. Brzobohatý to nezachránil. ()

rigby

Film je třeba chápat jako dokument a ne plnohodnotný hraný film. V tomto případě se jedná o výborný filmový dokument. Úroveň značně zvedá komentář Radoslava Brzobohatého. Na opačné straně stojí strojené divadelní výkony herců a mizerně přehrávané dialogy. Nicméně poklona za jinak dobře odvedenou práci. ()

MrLinhy

Kdyby to režisér prostříhal a udělal by z toho cca 20 minutový dokument bavil by mě. Bylo to strašně zdlouhavé, často jsme usínal a hlavně jsem se nudil, herecké výkony na úrovni amatérského filmu :/ Čekal jsme, že ten konec bude aspoň troch emotivní, ale nic. Tato vesnice si zasloužilí dokument, který dopodrobna představí to co se tam stalo, ale Pilařovi se to vůbec nepovedlo, možná kdyby se toho chopil Steven Spielberg dopadlo by to jinak. ()

TommmyT

Bohužel mě to také přišlo amatérské. Téma by si určitě zasloužilo nějaký delší film, ale toto nějak nevyšlo. Nenašel jsem snad žádný klad v tomto filmu. Brzobohatý komentář je bohužel takový spací, což se projevilo i na celém díle. Ale i bez toho je to takové spací-scénář by mohl být daleko lepší! Co mě dost vadilo bylo některé "hraní" herců. Jako když by ta osoba byla před kamerou poprvé! Režie mě vadila hodně. Například hned na začátku filmu (pokud si dobře vzpomínám) je scéna na nějakém mostě s ostřelovačem. Tak s touto scénou by si šlo tak krásně vyhrát, až by divák se zatajeným dechem hltal obraz.. Ale jak to bylo ve filmu, to bylo tak obyčejný, tak jednoduchý, tak mizerný...až mě to vadilo. -Například co v danou situaci snímá kamera, já bych jí postavil jinak a ukazoval dramatičtější věci.. Ale dramatických scén, se kterýma by si šlo krásně vyhrát, ale jsou natočený tak "obyčejně", je v tomto filmu hodně. Například další scéna nějakého loučení - takový nějaký celek a v záběru je i barevné auto. Herci nasedají do auta střih a auto jede z brány. Tak bud je nechám v předchozím záběru aspon vyjet ze záběru a nebo ještě lépe bych mezi ty dva záběry dal detajl jak ti co zůstávají tak dejtal na ně jak brečí třeba.. Achjo, taková emoční scéna a tak odfláklé. I když se jedná "jen o dokument", může to být udělané tak, aby divák byl zabrán do díla a hltal každou minutu. Není tomu tak. Škoda. Myslím, že i když by zůstal stejně "pomalý a táhlý" scénář jen by se změnil režisér - například Jiří Strach má hodně dobrou režii (což dokázal i Operace Silver A ) - bylo by to o mnoho koukatelné a kvalitnější. Ale hlavně by si asi ohlídal lepší scénář a lepší herce. Škoda. ()

joywork

3 body za dokumentární výpověď, po filmové stránce to nestojí za nic, ale ta není v tomto případě důležitá, každý pokus o vyprávění podobných událostí vítám a neměly by být zapomenuty. ()

le poulet

Tohle bylo mimořádně slabé, nudné a vůbec. Dokud mluvil Radek Brzobohatý, plnilo to jakž takž funkci slušného filmu, ale jakmile otevřeli hubu ti pseudoherci, zhroutily se všechny iluze. Kde je sebrali, proboha? V obchoďáku? Tekla mi voda ze zubů. To je snad urážka celé té historické věci. Nebo nějaká recese. NEVERMORE, zlaté Lidice i s jejich nemožným atentátem. ()

cachanell

Zajímá mne tématika Čech za Protektorátu. Film spojený s dokumentem a autentickými snímky té doby. Pro mne se snaha o dokumentární FILM podařila. K tomu všemu důstojný doprovodný komentář Radka Brzobohatého. Doporučuji shlédnutí. ()

MBob

Jako dokument, resp. dokumentární hraná rekonstrukce s výtečným komentářem R. Brzobohatého snímek funguje na výbornou, pokud bych to ale měl hodnotit jako hraný film, tak hodnocení diamentrálně padá a to především díky amatérským hereckým výkonům, i když jako amatérské představení by to zas tak špatné nebylo. ()

lenny71 odpad!

Upřímně nechápu, jak může tomuto filmu někdo dát čtyři hvězdičky. Pro mě byla ta hodina a půl v kině naprostým utrpením. Herecké výkony byly tak slabé, až to vypadalo jakoby někde na ulici posbírali pár náhodných lidí a právě z nich vytvořili obsazení. Celé je to hrozně neautentické. Kdybych nevěděla, že se to podobně opravdu dělo, tohle provedení by mě nepřesvědčilo. Vyprávění pana Brzobohatého nebylo špatné, ale film zachránit nedokázalo. ()

Thomash

Já mám tento způsob filmů nebo spíše hraných dokumentů rád pokud nepřekrucují fakta. Ty jsou zde podle skutečnosti, i když herecké výkony jsou příšerné a nízký rozpočet je vidět velmi zřetelně. Tyto filmy však beru jako dokumenty, takže za 4 hvězdičky. ()

JARDAHONDA

Dramatický osud malé obce Ležáky roku 1942 je vyprávěn očima jediného přeživšího muže,mlynářského učedníka Jana Pavliše,, vypráví (Radoslav Brzobohatý) Válečnému dokumentu dávám za 3 *** ()

Bajucha

Možná jako první by se zde hodila otázka: kolik z vás vědělo, co byli Ležáky a co se tam stalo před tím, než jste se koukli na tento dokument? Nechci nikomu křivdit, tak se raději vyhnu nějakým procentuálním předpokladům, ale i tak si nemůžu odpustit poznámku, že vás mnoho není. Tudíš, říct, že je to odpad, se vážně asi nedá, protože, když už nic jiného, tak jste se to alespoň dozvěděli. Po herecké stránce to možná mělo své mouchy, ale po stránce dokumentární...co víc chtít...! Je to natočeno snesitelně, s určitým dějem...tak aby se fakta dala zapamatovat, je to zcela pravdivé a nechce to víc, než jen divákovi vylíčit, co se tam vlastně vůbec stalo a proč. Kdyby z toh režisér chtěl udělat velkofilm, tak ho nejspíš udělal, trošku jinak. Za mě, bych chtěla říct, že tento pokus o dokument hodnotím velmi zdařile a myslím si, žw pro dnešní generaci je dobře vstřebatelný. A v neposlední řadě bych chtěla poděkovat za jeho vznik, protože co byli Lidice ví spousty lidí, ale jen málo kdo věděl, že tu byli v té době ještě taky Ležáky. ()

Yvettano

Méně nepřesné a méně na city hrající než velkofilm Lidice. Kvalitě Lidic však tento film nasahá ani ke kotníkům. Všemu vévodí naprosto příšerné herecké (ne)výkony, podivná kamera a několik obrazů, na kterých je vidět, že už prostě nezbyly peníze. Možná, že lepší finanční zabezpečení by filmu prospělo. ()

Beliel

O filmu zde nemůže být řeč. Je to dokumentární dílo, které krásně mapuje události. Nechápu a snad ani nechci pochopit komentáře o tom, že se zde hraje na emocionální strunu a vyprávění, že je až moc dojemné. Ano je a je to tak správně! Jednalo se o jeden z mnoha odporných činů spáchaných na našem území na naše občany a proto to dojemné má být! ()