Reklama

Reklama

Osamělý válečník

  • Čína Guan yun chang (více)
Trailer

Příběh generála, který se stal legendou.  Kuan Jün-Čchang, generál panovníků dynastie Chan, byl prý vlkem s duší beránka. Nazývali ho Neporazitelným, přesto válku nenáviděl. Jednoho dne padl do zajetí Cchao Cchaa, obratného manipulátora, v jehož rukách se mladý císař stal pouhou loutkou. Cchao Cchao zatoužil po tom, aby se figurkou na šachovnici jeho intrik stal i generál Kuan a snažil se ho přimět, aby bojoval po jeho boku. Po jedné z vítězných bitev, ve které Kuan znovu stvrdil mýtus o své neporazitelnosti, se však po celé říši rozletěl císařský výnos, který přikazoval, aby byl generál zbaven života. Osamělý válečník se od té doby musí vypořádat s řadou nástrah lstivých nepřátel.
V hlavní roli čínského velkofilmu plného atraktivních bojových scén uvidíte herce, producenta, režiséra a mistra bojových umění Donnieho Yena, který se tímto druhem sportu zabývá od dětství a ve filmu předvádí nadčasové choreografie ve stylu filmů Hrdina nebo Tygr a drak. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (39)

verbal 

všechny recenze uživatele

Další ťamanské Mistrovství světa v plivání do xichtu fyzikálním zákonům. Pan Yen si s kamennou tváří opět od IPmana zlepšil osobák v počtu najednou zlikvidovaných rachitických tíňanů za minutu a předvedl více letecké akrobacie než na Dni NATO. Jelikož to ti rákosnici vydávají za téměř seriózní historické drama, usuzuji, že v roce 200 n.l. stála gravitace ještě docela za hovno, nebo měli ti kungfisté nějakou skvělou, časem ztracenou příručku, jak ji popírat. Pokud byste se chtěli alespoň v mezerách mezi desetimetrovými skoky a one-man likvidacemi tisícihlavých armád pokochat nějakým tím opičím, dvorním pletichařením, věřte, že během prvních deseti minut budete totálně v prdeli a nepoznáte rozdíl mezi Yan Liangem, Meng Tangem, Kong Xiuem, Cao Caem, Zhang Liaem, Qi Langem či snad dokonce samotným Bian Xiem!! Já si na začátku prostě stanovil, že nejhnusnější záporák je prostě Kong Xiu, pojmenoval jsem si tak každého rýžožrouta, co se sral do pana Yena a myslím, že jsem to celkem trefil a parádně se nudil. Nenechte se však odradit! Pokud zvládáte teorii chaosu a jste schopni rozeznat asiaty podle míry zažloutnutí pleti, třeba si to užijete! ()

Fr 

všechny recenze uživatele

,,TENHLE SVĚT PATŘÍ VLKŮM. A VLKY JE OVLÁDÁN“..... /// Kurva, to je komparsu! (což je výborný!) Úvodní bitva ne jako jatka, ale jako kulisa pro úvod a způsob, jak nechat vyniknout ,,důležitosti okamžiku“ po ,,čínsku“. Hra barev a poetika boje, dar řeči a mocenských intrik – což mě vede k přiznání, že v těch všech ,,Xuschang“... ,,Yuan Shao“...,,Qi Lan“...,,Liu Bei“...,,Yan Liang“... trochu plavu a nadšení opadá. Když jsem přetrpěl 25 minut ,,pičovin“, nadešel konečně čas zase ukázat, co Donnie umí (třeba řídit koně a koukat se za sebe). Uřízne mudrcký vousy a navzdory přírodním zákonům vyráží předvést, že nejlepší parta je jeden. Legenda o bojovníkovi Guan Yu, je prostě ČÍNSKEJ HISTORICKEJ FILM, kterej ,,ubíjí“ zbytečně moc filosofickejch myšlenek a intrikářskejch keců. Ovšem chápu, že vynechat z děje myšlenky velkého Cao Cao by bylo historicky ,,nekorektní“. (Filmu by to ale prospělo....) Tady ubrat a tam přidat. Nic víc to nechtělo. Přesto je výsledek víc než dobrej. ,,NA LIDI SE NEMŮŽEŠ SPOLEHNOUT. JEN NA ZÁKONY A DISCIPLÍNU“. Už vím, koho budu volit! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chci se bavit, seru na keci a mám rád historii. 2.) Jsem trenér ,,slalomářů“ a nevím čím jim zpestřit trénink. 3.) Mám nastudovaný jména všech lidí z dynastií Ming, Han (a radši ještě nějaký..). 4.) Uvidím, že D.Yen dával ve škole při tělocviku pozor. 5.) Thx za titule ,,mindhunter29". /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ * ()

Reklama

Hal_Moore 

všechny recenze uživatele

Čínský rádoby epos o Guan Yunovi se zadrhl někde v půli cesty. Velkolepá výprava je zde cítit jen v náznacích a ani akční scény určitě nejsou to pravé ořechové. Donnie Yen mi více sedne do jiného typu filmu, kde místo zbraní používá své ruce a nohy, tady vypadá, jako by chtěl mít natáčení co nejrychleji za sebou a jediný, kdo mi výrazněji utkvěl v paměti byl Wen Jiang jako Cao Cao. Větší bitvy (hlavně na začátku) působí chaoticky a místy jsem měl problém se v jednotlivých scénách vyznat, vrcholem celého filmu je tak menší souboj v hájku, zahaleném mlhou. Co se nepovedlo v akčních pasážích se povedlo v těch dramatických, při kterých jsem neměl sebemenší problém, i když měl Guan yun chang scény, u kterých jsem se vyloženě nudil. Film velkou díru do světa neudělá a ani potenciální diváci na něj vzpomínat nebudou. Čistý průměr. ()

predators 

všechny recenze uživatele

Další čínské válečné historické drama. Kolikáté už? Jo, jasně, Čína je poměrně velká země a její historie jistě nabízí spoustu podnětů k zfilmování, ale né všechny za to stojí. Generál Guan byl možná válečnou osobností, která už se s mečem narodila, ale jinak jeho životní příběh zeje prázdnotou. Akční scény v čele s Donnie Yenem mají náboj a naštěstí vyplňují prázdná místa, kterých je zde dostatek. 55% ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Zacnem tou najvydarenejsou zlozkou filmu. Bitkami. Povodne som cakal dalsi historicky megafilm s chaotickymi bitkami, kde vdaka mizernemu strihu nic neuvidime. Masovejsia bitka je tu len jedna hned na zaciatku a zvysne bitky su uz len klasicke duely jeden na jedneho obcas prelozene subojom Donnie vs. mensia skupinka, ktoru si podá k veceri. Nastastie su vsetky bitky dokonale prehladne. Kamera sa netrasie, strih je tiez v pohode. A ani tie pouzite draty, ktore tak nemam rad, prilis vyrazne nebiju do oci. Proste lahoda. Najviac sa mi pacil duel Donnie Yen vs. Andy On. Dalsi moj vysnivany duel sa mi splnil. Potom tu mame romanticku liniu ktora vobec nefunguje, lebo chemiu medzi ustrednym parom by ste nenasli ani pod mikroskopom. Nevyznamenali sa ani scenaristi, ktory im do ust vkladaju neskutocne mizerne nezazivne dialogy. No a nakoniec tu mame zapletku ohladom politickych čachrov Cao Caoa, ktora sa nam snazi natvrdo natlacit do hlavy, ze Cao Cao bol napriek vsetkym tym krutym cinom, ktore sposobil vlastne ten najvacsi dobrak pod slnkom. Mozno to je pravda, ale po niekolkych filmoch v ktorych bol vykresleny ako cistokrvny zaporak, som nedokazal akceptovat tuto snahu scenaristov. 6/10 ()

Galerie (44)

Zajímavosti (3)

  • Skladbou znějící v závěrečných titulcích je "Qianli Zou Danqi" Číňana Tana Jinga. (Conspi)
  • Akční režii na filmu dělal Donnie Yen. Jako koordinátor kaskadérů na filmu pracoval Yan Hua. (Rominator)
  • Ke ztvárnění hlavní role byl režisérskou dvojicí zprvu přizván čínský herec Zhang Tielin (The Bronze Teeth IV (2008), Qian Xuesen (2012)). Ten roli odmítl. A stejným způsobem se napoprvé zachoval dokonce i Donnie Yen, když oznámil, že si není jistý, že pro danou roli je tím správným typem herce. Nabídku přijal až napodruhé, když mu bylo režisérskou dvojicí poskytnuto pobídnutí, že pro něj jako pro herce je to šance, jak prokázat své herecké přednosti nad bojovými. (Conspi)

Reklama

Reklama