poster

Osamělý válečník

 • Čína

  Guan yun chang

 • Čína

  关云长

 • Hong Kong

  關雲長

 • Hong Kong

  Gwaan Wan Cheung

 • anglický

  The Lost Bladesman

Akční / Drama / Historický / Životopisný

Čína / Hong Kong, 2011, 109 min

Kamera:

Chi-Ying Chan

Hudba:

Henry Lai

Střih:

Chi-Leung Kwong
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Segrestor
  **

  Nejlepší byl asi ten Čau Čau, ostatní herci mi jaksi splynuli v bambusovém háji v jednoho univerzálního statistu. Nemám šajn, co kdo komu udělal, co proč se jak dělo, či jak co po sobě následovalo nebo se jinak odvíjelo. Bitky byly docela dobré, ačkoliv to občas vypadalo, jako když si moje malá hraje s loutkama. Lítaj vzduchem a mlátí o sebe, dokud jim neupadne ručička. Já nevím, Tygr a drak měl alespoň jakýsi nádech fantastična, toto je jen snímek pro úplně jiného diváka, než jsem já.(23.1.2015)

 • Fr
  ****

  ,,TENHLE SVĚT PATŘÍ VLKŮM. A VLKY JE OVLÁDÁN“..... /// Kurva, to je komparsu! (což je výborný!) Úvodní bitva ne jako jatka, ale jako kulisa pro úvod a způsob, jak nechat vyniknout ,,důležitosti okamžiku“ po ,,čínsku“. Hra barev a poetika boje, dar řeči a mocenských intrik – což mě vede k přiznání, že v těch všech ,,Xuschang“... ,,Yuan Shao“...,,Qi Lan“...,,Liu Bei“...,,Yan Liang“... trochu plavu a nadšení opadá. Když jsem přetrpěl 25 minut ,,pičovin“, nadešel konečně čas zase ukázat, co Donnie umí (třeba řídit koně a koukat se za sebe). Uřízne mudrcký vousy a navzdory přírodním zákonům vyráží předvést, že nejlepší parta je jeden. Legenda o bojovníkovi Guan Yu, je prostě ČÍNSKEJ HISTORICKEJ FILM, kterej ,,ubíjí“ zbytečně moc filosofickejch myšlenek a intrikářskejch keců. Ovšem chápu, že vynechat z děje myšlenky velkého Cao Cao by bylo historicky ,,nekorektní“. (Filmu by to ale prospělo....) Tady ubrat a tam přidat. Nic víc to nechtělo. Přesto je výsledek víc než dobrej. ,,NA LIDI SE NEMŮŽEŠ SPOLEHNOUT. JEN NA ZÁKONY A DISCIPLÍNU“. Už vím, koho budu volit! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chci se bavit, seru na keci a mám rád historii. 2.) Jsem trenér ,,slalomářů“ a nevím čím jim zpestřit trénink. 3.) Mám nastudovaný jména všech lidí z dynastií Ming, Han (a radši ještě nějaký..). 4.) Uvidím, že D.Yen dával ve škole při tělocviku pozor. 5.) Thx za titule ,,mindhunter29". /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ *(14.7.2011)

 • Flipnic
  ****

  Donnie Yen v tomto historickém dramatu ztvárňuje postavu hrdiny, který je ultimátní stroj na smrt. Když už nikdo neví jak zvrátit bitvu, je pověřen právě on, aby tak učinil. Donnieho hrdina je jeden z největších frajerů akčních filmů historie. Nikdo proti němu nemá nejmenší šanci. Stovky vojáků si dává k snídani, experty v martial arts k obědu a speciální zabijácké jednotky k večeři. Běžní nepřátelé utíkají před ním z bitev. Vymlátí vojenskou usedlost čítající asi 100 vojáků, otrávený jedem, tak, že zde nezůstane nikdo živý ... Postava jeho hrdiny je zasazena do historické Číny, kdy kvůli strachu z jeho schopností, se stane štvancem a je nucen zabíjet vše živé, co se mu postaví do cesty. Akční scény, které si Donnie sám tvořil, vynášejí film do pomyslného martial arts nebe!! Tentokrát se bojuje hlavně se zbraněmi (o to ještě lepší pro mne akční scény byly). Bohužel příběh a tragický úděl hrdiny spojuje nevýrazná omáčka, která mi nedává možnost dát plné hodnocení. I tak se jedná o úžasný film. Perfektně natočený s výrazným rozpočtem, úžasný vizual, kamera. Prostě super. Všem milovníkům Donnieho a excelentní akce jen doporučuju.(6.5.2011)

 • verbal
  *

  Další ťamanské Mistrovství světa v plivání do xichtu fyzikálním zákonům. Pan Yen si s kamennou tváří opět od IPmana zlepšil osobák v počtu najednou zlikvidovaných rachitických tíňanů za minutu a předvedl více letecké akrobacie než na Dni NATO. Jelikož to ti rákosnici vydávají za téměř seriózní historické drama, usuzuji, že v roce 200 n.l. stála gravitace ještě docela za hovno, nebo měli ti kungfisté nějakou skvělou, časem ztracenou příručku, jak ji popírat. Pokud byste se chtěli alespoň v mezerách mezi desetimetrovými skoky a one-man likvidacemi tisícihlavých armád pokochat nějakým tím opičím, dvorním pletichařením, věřte, že během prvních deseti minut budete totálně v prdeli a nepoznáte rozdíl mezi Yan Liangem, Meng Tangem, Kong Xiuem, Cao Caem, Zhang Liaem, Qi Langem či snad dokonce samotným Bian Xiem!! Já si na začátku prostě stanovil, že nejhnusnější záporák je prostě Kong Xiu, pojmenoval jsem si tak každého rýžožrouta, co se sral do pana Yena a myslím, že jsem to celkem trefil a parádně se nudil. Nenechte se však odradit! Pokud zvládáte teorii chaosu a jste schopni rozeznat asiaty podle míry zažloutnutí pleti, třeba si to užijete!(14.7.2011)

 • sniper18
  ***

  Je to priemerný akčný historický film s Donnie Yenom, ktorý patrí medzi jeho horšie filmy. Má celkom dobrý príbeh o vynikajúcom generálovi a špičkovom bojovníkovi, ktorému nejde o bojujúce strany, ale o dobro ľudu a tak sa znepáči mnohým vplyvným ľuďom. A keďže sa rozhodne urobiť všetko preto, aby bol konečne koniec bojom, stojí proti nemu mnoho prekážok. Spracovanie nie je najhoršie, ale nie som s ním moc spokojný. Dej je síce celý čas celkom zaujímavý, výrazne hluché miesto sa tu nenájde a dá sa to bez problémov dopozerať až do konca, ale chýba tu lepšia gradácia, rovnaké pocity, ako v úvode som mal aj počas celého filmu, je až príliš priamočiary a navyše tu ani nefungujú emócie, aj keď miest, kde by mohli tu moc nie je. Akcie je tu pomerne dosť, ale výraznejšie ma nezaujala. Väčšinou sa jedná o boj proti mnohonásobným presilám, ktoré sú ale obmedzené neustálym používaním zbraní a aj to väčšinou rovnakých a aj keď až na jednu tmavú scénu sú všetky slušne natočené, chýba v nich väčšia nápaditosť, stále tie isté zbrane proti prakticky rovnakému typu protivníka. A ani prostredie sa v týchto akciách nelíši tak výrazne, aby sa musel zmeniť typ boja. A okrem toho sa tu nájdu ešte dva súboje jeden na jedného a úvodná veľkolepejšia bojová scéna. Ale veľmi ma mrzí, že tu nie je jediný súboj, kde by Donnie Yen mohol využiť aj svoje ruky pre kung-fu. Najviac sa mi páči záverečná akcia v lese, ktorá už ponúkne niekoľko slušných momentov alebo súboj v úzkej uličke. Herecké obsadenie je vydarené, Donnie Yen v hlavnej úlohe, príjemná Betty Sun a Wen Jiang. Réžia si iba splní svoju povinnosť na priemer v žánri, nič viac, takže tu som skôr sklamaný a technická stránka je už tradične vydarená. Som sklamaný, nie je to zlý film a niečo podobné som aj očakával, ale Donnie Yen si predsa len zaslúži lepšie filmy a hlavne tie, kde môže využívať svoje bojové schopnosti. Od jeho comebacku Zóna smrti je to rozhodne jeho najslabší film, kde má hlavnú úlohu. 62%(17.7.2011)

 • - Ke ztvárnění hlavní role byl režisérskou dvojicí zprvu přizván čínský herec Zhang Tielin (The Bronze Teeth IV (2008), Qian Xuesen (2012)). Ten roli odmítl. A stejným způsobem se napoprvé zachoval dokonce i Donnie Yen, když oznámil, že si není jistý, že pro danou roli je tím správným typem herce. Nabídku přijal až napodruhé, když mu bylo režisérskou dvojicí poskytnuto pobídnutí, že pro něj jako pro herce je to šance, jak prokázat své herecké přednosti nad bojovými. (Conspi)

 • - Skladbou znějící v závěrečných titulcích je "Qianli Zou Danqi" Číňana Tana Jinga. (Conspi)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace