Epizody(20)

Kim Yoon Hee byla nucena jít na přijímací zkoušky na Sungkyunkwanskou univerzitu. Donutil ji Lee Sun Joon a určitě by to ve své neomylnosti nikdy neudělal, kdyby věděl, že Kim Yoon Hee je dívka. A protože byla přijata samotným králem, nemůže Kim Yoon Hee couvnout; jedinou její možností je Sungkyunkwanskou univerzitu začít studovat pod bratrovým jménem Kim Yoon Shik a jako muž. Na pokoj dostane Lee Sun Joona a neotesance Moon Jae Shina. S tolika muži, s tolika odlišnými politickými cíli, s tolika nepřáteli i přáteli kolem sebe bude Kim Yoon Hee v pořádku? (Zíza)

EsterH

Po 60 od-sledovaných kórejských seriáloch som si myslela, že už nájdem len priemerné staršie seriály, ale Sungkyunkwan Scandal príjemne prekvapil. Bol tam síce už trocha opozeraný motív šikovného dievčaťa, ktorý sa vydáva za chlapca kvôli tomu, že ako dievča by nemala šancu na iný život ako byť konkubínou nejakého bohatého pána. Napriek tomu si Sungkyunkwan Scandal si u mňa zaslúžil 5 hviezdičiek za to, že v každom z 22 dielov bolo stále na čo pozerať a tešiť sa na ďalší. Páčili sa mi výborné nápady, ktoré boli ako z budúcnosti: šnúrový telefón, rýchly sled kresieb osôb, ktorý vyzeral ako film. Najviac sa mi páčil výkon herca vo vedľajšej úlohe – chlapca, ktorý miluje pekné veci a ženy - Joong-ki Songa. Obľúbila som si ho už v Descendats of the Sun a už mám v pláne pozrieť si nejaké novšie seriály, kde hviezdi. ()

vercinek

Po tom, co jsem shlédla úžasné dorama Rooftop prince s Micky Yoochunem, jsem se rozhodla zkusit i tento. Ale po prvních cca 3 epizodách, které mě nějak neoslovily jsem se rozmýšlela, zda pokračovat. Ale díky recenzím od vás všech tady jsem se rozhodla pokračovat a vyplatilo se! ZA TO DÍKY! Humor ve skvěle zahraných scénkách, napětí, něco o korejské historii,uvěřitelné hraní - stotožnění s hlavními postavami. Nestalo se mi, abych nějaké postavě, která zde dostávala více prostoru neuvěřila, aby mě nějakým způsobem vadila či nezajímala. Což se často stává, že vás nutí prožívat příběh nějakési postavy 3.linie, pro mě z nepochopitelného důvodu. Myslím, že zde také skvěle funguje rovnocenná důležitost všech 4 hlavních postav, což přidává na neustálém napětí a zájmu, ať už se scéna točí kolem kteréhokoli z těchto postav. ()

yuuko

"Ak to budeš robiť stále, stane sa to zvykom!" Veľmi milé a príjemné, sympatický hlavný pár, výborné postavy s originálnymi charaktermi (Yeorim!!!). Prvých 7 epizód za 4* a od 8 epizódy skoro všetky za 5*. V praxi je to tak, že všetky dobré časti, boli až natoľko dobré, že som zabudla prečo boli tie zlé také zlé. ()

Braenn.

Tohle dílko mne jako první vtáhlo do světa korejské produkce. A je bez přehánění úžasné. Ona je převlečená za muže a aby sehnala peníze, píše taháky úřednickým studentům. On je student a chce využít jeho (její) potenciál a donutit ho (ji) vystudovat. Zápletka je na cestě! Nenajdete zde žádné velké zvraty, dramata, s politikou to ke konci možná trochu přehání (bohužel na úkor humoru), ale i tak je to velmi vtipné, milé, sem tam napínavé, obrovsky romantické... a spolu jim to opravdu ladí! ()