Donucen ke zločinu

The Entitled

Výkupné

Thriller

Kanada, 2011, 91 min

Ze zdejších komentářů usuzuji, že tu někteří hodnotí sympatie k hlavnímu hrdinovi Kevinu Zegersovi a vůbec se nejedná o hodnocení filmu :) Pro mě osobně obrovské překvapení, chytlavý příběh a propletená a především promyšlená zápletka, což jsem od filmu vůbec nečekala. Averzi vůči Kevinovi nechovám, oblíbila jsem si ho od dob Transameriky a jeho herectví můžu. Zde jde ale především o příběh jedné geniální, ale šílené mysli.(1.11.2011)

• MartinezZ

Tři hovada unesou tři idioty a po jejich třech otcích chtějí tři miliony. To máme 3x3x3x3, což je 81. To je o 10 méně, než 91, což je délka filmu. A protože krát už jsme tu měli, a já nerad odčítám nebo dělím, zbývá součet. 1+0 je 1 a to je maximum, co za tuhle pitomost hodlám dát. ~~~ Všech devět osob se tu chová jako blbečci, zbohatlíci ze začátku, únosci furt, tatínkové od zjištění pravdy. Prostě takový teeny thriller o ničem.(5.11.2011)

Pěkný začátek a konec. Film s plánem. A plány já mám rád. Kluk má nemocnou mámu, nemají na léky, tak naplánuje únos. Jenomže jeho přítelkyně je ujetá a druhý komplic je magor, takže mě to celkem brzo přestalo bavit a nadával jsem, jak scénárista, co si vymyslí neschopné idioty, mrví film. Pak přišel závěr a bylo vymalováno. # Victor Garber má u mě malé plus. Problounil jsem si averzi vůči Devonu Bostickovi. # příběh 6 | hudba 7 | humor 0 | akce 3 | napětí 5 | pustil bych si znovu 4(9.9.2011)

Film, který nenabídne nic nového, ale dokáže oprášit starý kabát a předvést ho jako nový. Nekteří herci jsou prostě zbyteční, temná stránka není tak temná a ani "bad guy", který alespon jedním okem naznačuje, jakým směrem by se měl příběh vyvíjet, není dostatečně cool a jeho emotivní scény jsou příšerně okaté. Škoda, že jsem si nenašel svojí obět, které bych fandil. Stačilo by, aby se někdo nedržel striktně scénáře a trošku se osvobodil. Potom bych tam hodil hvězdu navíc,protože to napětí a podívaná by tam jistě byla.(15.9.2011)

Je to celé veľmi fajn, dobre to ubieha, ale ničím extra neprekvapí. Je tam síce pár veľmi dobrých nápadov, prekvapivých scén a zvratov, ktoré síce nie sú nejak zvlášť úderné, ale popravde som ich naozaj nečakal. Herci tiež hrali len to čo museli, občas nejaká vyhrotená pasáž, kde zapojili aj nejakú mimiku a gestá, pri ktorým som im ich postavy veril, ale inak je to celé po hereckej stránke v šedom priemere. Záver fajn, ale je to stále len v rovine mierneho nadpriemeru. Ale ja som spokojný. 70%.(3.11.2011)