Nel vyrostla v odlehlé chatrči v lesích Severní Karoliny a nikdy nepoznala nikoho jiného než matku, která měla vážnou poruchu řeči. Nikdy tak neslyšela skutečnou angličtinu a vytvořila si svůj nesrozumitelný jazyk. Po matčině smrti ji objeví místní lékař a snaží se jí ve zdejším prostředí pomoci. Vlivný Alexandr Payle ji však chce „studovat" v laboratoři. Soudce nakonec nařídí, že adeptka psychologie Paula ji bude „pozorovat" tři měsíce v lesích, a teprve pak se rozhodne o Nellině dalším osudu. (oficiální text distributora)

hans500

Nadprůměrný film, který se může pochlubit skivělými hereckými výkony Liama Neesona a především Jodie Foster. Scénář velmi zajímavý a celkově film nemá mnoho výraznějších chyb. ()

fantassia

"Máte velké věci, znáte velké věci, ale nedíváte se do očí" Jodie přetlumočila Nellinu řeč srdce dokonale, její srdce bylo jako čistý pramen, z kterého prýští čistá voda a v ní se odráží čisté nebe. "Nebojte se o Nell, netrpí víc než vy." ()

Belbo

Životní role (do 8.7.2009) Jodie. První film, který jsem s ní viděl v kterém předvadla pravý herecký koncert. Kam se hrabe role Starlingové v Jehňátkách. ()

M-arta

Je těžké zážitek tohohle druhu odbýt nějakou nadnesenou větou ve stylu: "Věřili, že jí změní život a zatím ona změnila ty jejich" nebo ¨Ebete, ebete ošíčka¨..." Zatím jsem příliš unesená a konsternovaná dokonalou Jodie Foster a jejím chodníčkem emocí, jdu vyhodit pár kapesníků.... a moc ráda si ten film ještě někdy v klidu zopakuju :-) ()

plechulka

Trošku mne mrzel konec, kdy Liam, do té doby rozumící Nell spíše intuitivně, překládal její věty slovo od slova... Ale jinak krásný poetický film a jako všichni přede mnou - klobouk dolů před výkonem Jodie! ()

lennyd

Uprostřed lesů blízko malého městečka je nalezena dívka, která zde po smrti své postižené matky žije docela sama. Díky postižení své matky dívka neumí mluvit anglicky, ale vyvinula si svůj vlastní jazyk. Mladé Nell (Jodie Foster) se ujímá doktor Jerome (Liam Neeson), který chce dívku ochránit před médii, ale i před vědci, kteří by Nell nejradši viděli zavřenou v ústavu... Jodie Fosterová je skvělá herečka, a tento film stojí právě na ní. Ne že by Liam Neeson nebo Natasha Richardson nic nepředvedli, ale jejich herecké výkony blednou v porovnání se skvělou Jodie Fosterovou. Velmi se povedl i český dabing - pustil jsem si kousek filmu i v originále, ale musím říct, že mi česko-nellština přišla taková příjemnější. Ale jinak jsem se chvilkama i nudil, z letargie mne pak vytrhávaly právě scény s Jodie Fosterovou (sem tam i neoblečenou) nebo spravedlivé rozhořčení nad chování okolní lidské populace (hyenistická média či agresivní mladíci)... ()

femme fatale

To mě vážně naštvalo, že režisér nevyužil plný možný potenciál filmu. Samozřejmě bylo skvělé, že dal prostor naprosto odevzdaně hrající Jodie Foster, ale to neznamená, že vedlejší postavy musejí mít tak nárazové příběhy jak se to stalo v Nell. Tak skvělé duo Neeson/Richardson mohlo tento film vynést ještě do naprosto vyšší ligy a povedlo by se jim to, nebýt jedné velké brzdy v podobě scénáře. Ale za Jodie a ostatní vynikající herecké výkony 4*. ()

LEATHERFAC

Takhle promarnit zajímavý námět a takové herce k dispozici...scénárista i režisér na odstřel za tohle. Začátek je velice slibnej, Jodie je tu k zamilování ještě víc než kde jinde, ale jak se do toho začne srát ta doktorka i její šéfové, začíná to nabírat blbej směr. Ve chvíli, kdy ji vezmou na první výlet do města, tak je to na ranu. Druhá půlka filmu už mě nasírala jen víc a víc. Takže ty dvě jen za Jodie. ()

Itar

Po dlouhé době film, který mě dojal k slzám. O hereckém výkonu Jodie Foster už nemá cenu mluvit, ostatní to řekli za mě. Mě ale nevadily ani některé chybky ve scénáři, takže jsem celým filmem jen tak zlehka proplouval. Jedinečné. ()

livuska

Taký krásny film a tak málo známy... cítiť síce ten povestný "americký štýl," no Nell si získala moje sympatie natoľko, že musím dať 5hviezd. PS: nepakí... ()

aLPaC

Nezáživné, nudné a moc dlouhé. Ani herecký výkon Jodie Foster, kterou mám jinak moc rád, mě tentokrát neohromil. ()

jirka.jindra11

K filmu o dítěti lesa zve nejen Liam Neeson, megahvězda ze Schindlerova seznamu, ale hlavně vynikající herečka Jodie Foster, která zde podává ohromný výkon. Psychologicky výborně propracovanému snímku je přiřazen konec, který je však jen jedinou hrubkou v brilantním snímku Michaela Apteda. ()

Hapretor

Dojemné, hezky zahrané. Jodie roztomilá. Komu by se nelíbila - taková křehká, čistá bytost. Na ní to celé stojí. Ostatní je jen prázdný obal. ()

Heroine odpad!

I když se hrozně snažili, aby celá ta obhajoba přírody a lidství na diváky hrozně zapůsobila, velký finále přineslo emocionální přednášku, herci hráli jako o život... celý film mi připadal spíš nechutný. Téma mi přitom není vzdálené, kdy se systém snaží vtěsnat každého do konvencí, ať mu to ublíží nebo ne. Ale myslím že hlavně zásluhou Jodie Foster, která je pro mně naprosto nechutná, celá ta myšlenka zmizí v divném přehrávání a trapných replikách. ()

arkie

Videl som to davno, je to zrejme strasne melodramaticke, kukuc Liama Neesona sa zatial uz dost osupal, ale vtedy sa mi ten film strasne pacil. Neviem ako dnes. ()

Natasha Richardson podlehla zranění

Natasha Richardson podlehla zranění

19.03.2009

...které utrpěla v pondělí během lekce lyžování na začátečnickém svahu v Kanadě. Ačkoli krátce po pádu tvrdila, že je v pořádku, pracovníci lyžařského střediska naléhali, aby navštívila lékaře.… (více)