poster

Slunce v síti

 • Československo

  Slnko v sieti

 • anglický

  The Sun in a Net

Drama

Československo, 1962, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • nunka
  ****

  Národná filmová cena na Slovensku už nejaký ten čas nesie názov Slnko v sieti. Hrdé a netradičné pomenovanie pre filmovú cenu slovenskej kinematografie. Rozhodli poverení a každý si odpovedzte sám, či rozhodli správne. Slnko v sieti sa mi dostalo do povedomia len nedávno a rada priznávam nadšenie. Celé spracovanie prináša mnoho novátorských postupov (sugestibilná kamera, réžijný nadhľad, hravá zvuková stránka) vďaka čomu pôsobí veľmi realisticky, v konkrétnych pasážach až polodokumentárne. Postavy sú zvláštne, svojské, reprezentujú predovšetkým mladú generáciu v zmietajúcich sa vzťahoch. Pre mňa najdojemnejšia je integrita Fajolovej osobnosti spolu s jeho pohľadom na svet, kde cez prejavy ľudských rúk zrkadlí realitu bez príkras.(7.10.2008)

 • Kulmon
  ****

  Až dodnes jsem si myslel, že Slováci mají jediný film, a to Obchod na korze. A jak vidím, mýlil jsem se. Slnko v sieti je neuvěřitelně milý film, který svítí navzdory faktu, že je černobílý. Přesto z něj plyne samá pozitivní atmosféra. Někdo prožil ve filmu příjemné léto, já dobře strávenou hodinu a půl, a to se počítá.(11.5.2009)

 • Hejtmy
  **

  V některejch scénách je film vynikajicí, celkově mě ale jeho pomalý tempo ubíjelo. Postavy jsou dobře rozpracovaný, od slepé matky, přes postavičky z JZD až po hlavní dvojici mají všichni ve filmu svůj zaslouženej prostor. Kdyby bylo ve filmu trochu víc děje a ubralo by se lyrickejch pasáží, pak by se mi film líbil. Ale chápu, že právě to, co se mi na filmu nelíbilo, bylo cílem tvůrců v šedesátejch letech. 50%(8.2.2009)

 • tahit
  ****

  Není to film zcela obyčejný, ale spíše provokativní, který je natočen velmi promyšleně a má nesmírnou sílu bezprostřednosti pohledu na tehdejší život mladých lidí a dobré dialogy. Vynikající slovenský režisér Štefan Uher dokázal v tomto filmu, že se dá natočit film bez iluzí a předsudků, s vůlí ukázat mládež takovou jakou byla i s poetikou jí vlastní.(14.9.2008)

 • T2
  ****

  Cinematik report: Kameraman Stanislav Szomolányi uviedol na festivale Cinematik film na ktorom spolupracoval s režisérom Štefanom Uherom Slnko v sieti. Umelecký poetický film plný úžasne kompozične nasnímaným obrázkov prešiel prednedávnom reštauráciou kópie starej 50 rokov. Lyrický príbeh strhne svojím prevedením aj dnes a neraz prekvapí nejakým tím dialógom, či slovnou vychytávkou. /videl v kine: 80%/ (videl na festivale Cinematik 2012)(14.9.2012)

 • Marián Bielik

 • - Hlavného hrdinu Fajola hral neherec Marián Bielik, nahovoril ho však Michal Dočolomanský. (Raccoon.city)

 • - Natáčanie prebiehalo od 11. júla do 9. novembra 1962. (Raccoon.city)

 • - Prvé slovo, ktoré vo filme vysloví hlavný hrdina Fajolo (Marián Bielik), je “kravina“. (Raccoon.city)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace