Milovaní

(festivalový název)

Komedie / Muzikál

Francie / Velká Británie / Česko, 2011, 139 min

• Quisp

Mají to v té Francii ale divné vztahy. Manželé se podvádějí a ještě si svou nevěru s úsměvem schvalují, pohledné mladice se zase zamilovávají do homosexuálních protějšků. Máme je litovat? Máme jim fandit? Ve filmu Milovaní neradno hledat nápovědu. Děj vedený odnikud nikam vláčí po vykonstruovaných zápletkách nesympatické postavy, které neumějí vyjadřovat emoce, a proto je musí při jakémkoli vyjádřit zpěvem. Rádoby muzikálové scény mimochodem pohřbívají už tak hlemýždí tempo filmu. Není zde katarze, není zde mnohými očekávaný svěží humor, potěší snad jen úsměvně civilní Miloš Forman v roli milého záletnického děduly. Obrovský francouzský krok vedle.(28.11.2011)

14. Festival francouzského filmu, kino Art, Brno. Smrtí jedné z hlavních postav měl film skončit. Tvůrci si evidentně užívali retrospektivní osu i prolínačky postav různého věku. Ludivine Sagnier je tu k nakousnutí.(30.11.2011)

Vtipné a milé. A Taky vášnivé a nespoutané. Rozkošně francouzské. Šíleně lidské.(23.11.2011)

• Slarque

Jakž takž ušly hudební výstupy, ale na muzikál jich bylo málo. Herečky jsou krásné, ale herce asi ve Francii nemají, takže v neúměrně plytkém scénáři musel vypomoci Čech a Američan. Mladého Čecha navíc hraje jakýsi Srb, který nemluví „česky“ o mnoho lépe, než jeho francouzská manželka. Žánrově se to sem tam tvářilo jako komedie, po chvíli melodrama, a tak nějak zmatečně to mezi těmito škatulkami přebíhalo. Kvůli herečkám jsem to z úcty dokoukal, ale tak málo děje na 139 minut? To nemohlo vyjít, ani kdyby film režíroval někdo schopnější.(26.11.2014)

• Terva

Neměl jsem co dělat, tak jsem na to ze zvědavosti šel. Škoda, že jsou postavy tak nevěrohodné a jejich vztahy zvláští až divné. Má to dobrý potenciál, ale režisérsky nevyužitý.(4.1.2012)

• - Catherine Deneuve (Madeilene) a Chaira Mastroianni (jako dcera Věra) jsou ve stejném příbuzenském vztahu i ve skutečnosti. (Michelle75)