Na dnešní státní svátek jsme pro Vás připravili veselou pohádku s písničkami o kouzelnici Valentýně, o zamotaném pátrání po zmizelém baronovi a o síle správného slova. Stačila jedna malicherná hádka, trocha roztržitosti a paní Valentýna z knížecího rodu Rybenských (L. Šafránková) omylem začarovala svého snoubence barona Lumíra Mokřenského (V. Vydra) do podoby osla. Takový malér je ovšem třeba utajit, zvlášť když Valentýna nemá potuchy, jak kouzlo zvrátit… Valentýnin bratr kníže Lev (B. Klepl) zuří, neboť plánovaným sňatkem mělo konečně dojít k naplnění jeho celoživotního snu: propojení rybníčků Mokřenských a Rybenských v jeden velikánský chovný rybník! Proto záhy nabídne ruku své dcery Adélky (M. Issová) Lumírovu bratrovi baronu Rudolfovi (J. Dulava). Adélka se však před časem zamilovala do sympatického cizince Eduarda (V. Dyk) a on její city nadšeně opětuje bez ohledu na jazykovou bariéru. Takový zmatek může vyřešit jen jediné kouzlo – kouzlo lásky. (Česká televize)

honeysuckle

To, co ze začátku vypadalo jako slibně se rozvíjející pohádková komedie se skvělým hereckým obsazením se zvrhlo ve scénáristický propadák s místy divnou scénickou hudbou (teda pane Uhlíři!) a podivnými záběry (dojemně laděná scéna se zbloudilým oslíkem či Issová a Dyk jak proti sobě běží ve zpomaleném záběru). A děj žádný. Hezké písničky, vtipná jazyková bariéra mezi zamilovaným párem ani Vydra s Libuškou to nevytrhnou. Věčná škoda a paní režisérku bych pro příště k pohádkám nepouštěla. ()

ajlonka

Nechápu, že tahle pohádka má tak nizké hodnocení. Plná písniček, hezká a milá Martha Issová, neodolatelný Vojta Dyk, no a především kouzelná a jako vždy okouzlující Libuška Šafránková. Lidi vy jste snad vysazený proti českým pohádkám, vzpamatujte se. Je to moc veselá a pěkná pohádka. ()

Eisenmann odpad!

Nalezl-li snad někdo rozumný důvod, proč tento výplod děsivé fantazie televizních tvůrců pustit svým dětem, považuji ho za blázna. Jak dokáží některá díla zničit úroveň jinak skvělých herců, jako je Bohumil Klepl a Libuše Šafránková, je až k neuvěření. Tímto filmem opět tvůrci přispěli k definitivní a neodvratitelné terminaci kvality českých filmových a televizních pohádek, přičemž není tomu tak dávno, kdy rozdíly byly minimální a dodnes si jistě mnozí vzpomeneme na pěkné televizní příběhy pro děti. Tomu je však již nejspíš konec. Smutné, tragické... Tohle je zavrženíhodný pokus. ()

hanikrivi

Docela zajímavý nápad jednou zvolit starší pár. Ovšem Václav Vydra na mě nepůsobil jako vhodný snoubenec. Zajímavější tu byl skutečně Vojta Dyk a Martha Issová. Děj postavený jen na jednom oslu a hubnoucí princezně bohužel nebyl moc silný. Z pohádky na mě čišela trapnost od začátku do konce. Proto jen **. ()

sinesis

Jedním slovem katastrofa. Gigantická ubohost české televizní tvorby. Kde jsou časy krásných pohádek s invencí a pointou k zamyšlení. Zajímalo by mě, jak do této pohádky dostali tak úžasné herce. Po shlédnutí jsem nabyla dojmu, že je museli mučit a pak jim něco hodit do pití, aby podepsali smlouvu a šli hrát do téhle hrůzy. Kvůli hercům dávám 2* ale jdu si pro Kinedryl. ()

RoryWhite

Tragické, Dyk příšerný, celkové vyznění chabé... nechápu, opravdu nechápu smýšlení tvůrců českých pohádek... proč proboha do české pohádky motají angličtinu, navíc v Dykově podání hodně průměrnou... nedokážu říct zda jsem více znechucená, otrávená, či naštvaná... ()

Anix odpad!

Tak "zmršena" česká pohádka se jen tak nevidí. Stačilo vidět jednou a už nikdy vice. A to mám české pohádky opravdu rád. ()

horskejvlk

Mysleli to dobře, zejména Jarmila Turnovská ale dopadlo to…no každý má svůj názor, pohádky kde hrají dobří herci nechci hanit ale slabý námět a humor nezachrání ani režijní zkušenosti. ()

milos.bradik

Tak tato pohádka mne zaujala hlavně tím, že to nebyl stokrát opakovaný námět, ale konečně něco nového a zdálo se mi, že i herci si ty postavy zahráli s chutí a humorem. Nádherná je zvláště postava tetičky Valentýny a nechce se věřit, že Libuška již nežije. ()