Jen Bůh odpouští

• Dánsko Only God Forgives (více)

Před deseti lety Julian zabil policajta, ale podařilo se mu utéct. Dnes je z něj jeden z největších drogových dealerů v Bangkoku. Když Julianův bratr zabije prostitutku, policie si pozve na pomoc Changa – Anděla pomsty, který dovolí otci zavražděné, aby ho osobně zabil. Tím však rozpoutá peklo, protože do situace se vloží Julianova matka, šéfka jedné z nejmocnějších kriminálních organizací, která Juliana vysílá pomstít svého bratra. (oficiální text distributora)

flouny8

A Ryan zase drží hubu. Po promlčeném Drive si opět vydělává mlčením. To je život. Navíc celej film dostává na budku... ()

Jake.Hoyt odpad!

šikmooky kokot co sa hra na majstra svetas, pri tom ešte aj ja by som ho zložil jednou rukou..chce sa mi ryhat pridem z praCE a pozeram taku sracku.wau ()

Accuphose

Jako herec, který se rozmlouvá před rolí... nechci odhadovat, jaká inspirace byla použita pro tento film (první mě napadly akční filmy 90-let, například s JCVD), ale možná to byl Kill Bill, každopádně asi to neměla být parodie. Výběr herců, to co předvádí, celé to ve mně vyvolává snahu o pocity člověka, který zahulil a na záchodě se mu to opravdu povedlo. Což někomu ano (na první dobrou Mandy nebo Suburra). Přijde mi to jako experiment, point Zero... vizuál a kamera nádhera ♥ Ta vata kolem toho však smrdí a rozpadá se. Už výběr hlavní mužské postavy (jé to je ten teplej manažer toho plážového baru na Floridě ne?) Film je odpad, ale musím dát dvě hvězdičky za vizuál, nemůžu si pomoci, nejlepší co jsem viděl. A hudba, není z Trona? :-))) No ale dopadlo to jako Prisoners of the Ghostland, předčasnou ejakulací tvůrců. ()

Pattrick

Dost zbytečný film, který zachraňuje alespoň Gosling s Kristin, kteří toho nemají sice moc co hrát, ale fajn se na ně kouká. Vizuálně možná zajímavé, hudba fajn, ale to je tak vše. 90 minut se táhly přes dvě hodiny díky dlouhým a někdy dost zbytečným scénám. ()

Hanniball odpad!

Nicolas Winding Refn je prostě jen další patlal a tohle je jen další hovno který všichni rozmazávaj a hledaj v něm víc než v než v něm skutečně je to jest nuda. ()

Milan-K

Jen Bůh odpouští je název vzhledem k obsahu filmu dost silný a přetažený – stejně jako celý film. Navštívil jsem tento snímek hlavně kvůli Drive – jeden z mých nejoblíbenějších. Čekal jsem udržení autorského rukopisu režiséra Refna. To, co v Drive výborně fungovalo, to nyní bylo znásobeno a vůbec to nezabíralo. Vypjatost scén, potlačovaná agrese, s náhlými výbuchy už jsem nebyl schopen pojmout. Taky mi vadil kontrast různých scén, např.: detailní záběr na proříznutí oka ve scéně jedné a ve scéně jiné záběr na stojící sochu, když se zrovna odehrával souboj hlavních hrdinů (jako sex ve starých filmech: sotva se odhalilo rameno, kamera přechází na detailní záběr tapet). Vadila mi také až přilišná kostnatost většiny postav včetně Goslinga, který byl v Drive až démonický. Zde byl až robotický. Pokud si ještě párkrát zahraje v Refnových filmech podobným způsobem, může jeho herecká mimika následovat úspěch legendární „pestré mimiky“ Chucka Norrise. Herecký výkon filmové dámy Kristin Scott Thomas bylo snad to nejlepší z filmu: neuvěřitelně slizská a neuvěřitelně sexy zároveň! Vyzdvihnout dále mohu výbornou práci se světlem, kameru, zvuk a hudbu. ()

majkll33

Je to prostě Refn. Co k tomu víc říct. Problém je, když lidi znají od něj jen Drive. To byl uplně jiný film oproti všem jeho předchozím dílům. Ale osobně mi to přišlo taky hodně prázdné a nesouvislé. Přišlo mi jen jakoby měl v hlavě určité konkrétní scény, které si vysnil. A ty pak prostě jen slepil dohromady. Tj. asi nejvíc mi vadilo, že ten film prostě nemá dobré "flow". Nejde o málo slov, o pomalé tempo (které mi tady vůbec pomalé teda nepřišlo), ale o tu plynulost a ladnost filmu. A to já tady necítil. Bylo to na mě moc křečovité. Ale bylo to zvláštní a jedinečné. A proč nevidět mezi těma tunama blockbusterů za rok jeden film, který je jiný a který člověka donutí přemýšlet - i když spoustu lidí jen nad tím, jak hrozně blbé to je:-) Já mám pocit, že z tohohle filmu mohl Refn dostat víc. Jinak ve srovnání s Valhalla Rising musím říct, že mně se taky víc líbila Valhalla, protože k tomu ta mimorealita prostě seděla líp. ()

mirec2211 odpad!

Ďalší z filmov, ktorý mi zobral zbytočne čas, ktorý mi už nikto nevráti. Goslingove celofilmové mlčanie už nie je moc záživné. Z pozície herca asi vysnená rola keďže sa nemusel učiť takmer žiadny text, ale z pozície diváka to už je nuda. Ale nie je to len o ňom. Taktiež šikmooký policajt s mačetou nie je pred zrovna typ vhodný pred kameru. A k tomu šaškovanie s mačetou sa netreba podrobnejšie vyjadrovať, nech si každý názor sám. Dej je absolútne chaotický. Záber, ako Gosling chytá tanečnicu v rozkroku a o 5 sekúnd stoji pri dverách a s ňou aj policajt, alebo aj posledná časť, kde sa objavia v dome a zrazu sú vonku. Presne takto je celý film točený. Jeden veľký chaos. Nemám dať za čo ani len jednu hviezdu. Hudba hrozná a to hrala takmer celý film. Posledná hudobná scéna v podaní "neskutočne parádneho a vymakaného" policajtom je tragédia a povestný klinec do rakvy. Film pripomínal skôr koncert čínskej detskej filhármonie. ()

Terrific

What the fuck, Goslinga mám rád, ale tohle byla čistokrevná ulítlá do nebe volající pomalá až bizární maximální píčovina. Je to barevné, nudné, trocha brutality, jak jinak u Refna, hlavní hrdina nemluví, blbě čumí a zase čumí, prohodí dvě slova a zase blbě čumí, pak dostane přes držku od thajského důchodce..jen tohle dokoukat, je opravdu pro silné žaludky. ()

Wilko70161

film ktory moze zaujat alebo unudit naozaj zvlastny ale pre mna mal svoje caro zaujimavy, miestamy az komorne dusna atmosfera, sympatak goslin aj ked naozaj dost casto a bez slova tupo hladel a este aj pre mna ocakavanom boji nepodal ziadny vykon iba vyfasoval takze take male sklamanie ale vdaka svojskej atmosfere filmu ma to cele bavilo a na jedno pozretie odporucam ()

Googooplexer

Dve som dal len za to, že ma to držalo celý film v napätí, že "teraz už konečne niečo musí prísť". Fakt ma to držalo až do záverečného karaoke. Hudba v celom filme pripomína Cambodian Space Project, akurát polonemŕtvu karaoke verziu. 5 minút ma bavili aj červené lampióny, celofilmová a celosvetová tma. Možno preháňam: asi to nebolo 5 minút a asi ma to ani nebavilo, ale snažím sa nájsť nejaké pozitíva. Všetci ultrapomaly chodia, rozprávajú a dokonca sa ešte aj pomaly tvária. Žijem síce v Ostrave, ale teraz v tomto vôbec nepreháňam. Herci tam nemajú žiadne úlohy, keby tam hral Eric Roberts, Štefan Baldwin či Brenda Ualšová, dopadlo by to úplne rovnako, možno ešte o niečo lepšie. ()

beaverkiller odpad!

První reakce? Totální píčovina a strašná nuda, zastřelte všechny na drogách závislý hovada co to natočili! A teď trochu slušněji. Refn se rozhodl napodobit Kill Billa, akorát celý film režíroval totálně sjetej a zapomněl hecům rozdat texty. Většina filmu spočívá v divný hudbě, zpomalenejch záběrech a červenym světlu. Gosling nasadil na začátku výraz, kterej si drží až do konce, i když ho má totálně rozbitej. Dále tu pak máme postaršího thajskýho policajta s mečem, kterej to přehnal s botoxem, za to ale zbožňuje karaoke a párkrát nám to pěkně ukáže. Takže abych to shrnul, totální píčovina, asi stačí zabít jen Refna. ()

-rooney-

Filmy s pomalejším dějem a méně dialogy jako například v Drive mě až tak nevadí, ale co je moc to je moc. Když k tomu připočtu zvláštní střihy do jakých si představ, neustále chození odnikud do nikam a prázdné pohledy. Nejsem barbar který by tenhle snímek nazval nudnou blbostí, věřím že si najde spousty oblíbenců, ale pro mě už je tohle až příliš prázdných 90 minut. ()

anuki odpad!

Ryan pravděpodobně neměl dost peněz na zaplacení kurev, tak ho donutili hrát v tomhle debilnim lsd-hovnofilmu. Hrůza !!!! ()

adam7

Môj najočakávanejší film roku 2013 neskončil sklamaním, za čo som vďačný. Nikto iný ako Ryan by nebol schopný zahrať Julienovu postavu tak dobre. Nieje to však len o ňom, film má dobrú atmosféru, kvalitné zábery (ak nie je možnosť zhliadnutia v perfektnej kvalite tak si radšej film nepúšťajte) a úžasného režiséra. Dej však je príliš jednoduchý a občas nepochopený. Som si však istý, že si film obľúbim po 2/3 prehraní, nie však natoľko ako Drive. Najsilnejší moment : "You wanna fight ?" ; následná bitka. ()

Po kom půjde Neonový démon?

Po kom půjde Neonový démon?

06.02.2015

Refn si vyjde s mrtvými

Refn si vyjde s mrtvými

16.06.2014

Nicolas Winding Refn si po rozporuplně přijatém thajském výletu Jen Bůh odpouští vybíral mezi několika projekty a teprve před pár dny došlo k oficiálnímu potvrzení, že jeho následujícím filmem bude I… (více)

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

29.12.2013

Denzel si naverboval režiséra Drive

Denzel si naverboval režiséra Drive

12.12.2012

The Equalizer je seriál z osmdesátých let, který vydržel na obrazovkách čtyři sezóny. Jeho hrdinou byl bývalý tajný agent Robert McCall (Edward Woodward), jenž jako pokání za svou minulost zvolil… (více)