The Hunter

• Velká Británie The Hunter

Martin (Willem Dafoe) je nájemný lovec. Je najat jednou anonymní biotechnologickou společností, aby v tasmánské divočině pátral po legendárním tasmánském tygrovi. Tygr je všeobecně považován za mýtus, ale v dané oblasti byl prý viděn. Martin se ubytuje v domě osamělé Lucy (Frances O´Connor), jejíž manžel je přírodovědec a před časem záhadně zmizel. Začne klást první pasti a zápasí z pochybnostmi, zda je tygr reálný tvor nebo jen výplod představivosti. A pokud žije, jak dokáže odolávat útokům civilizace. (Terva)

HArna

Jediným kladem filmu je Willem Dafoe, který to tahá nahoru. Zápletka filmu, do které ani nepočítám hon na tygra mě absolutně nezajímala. Možná kdyby se film soustředil pouze na hlavního hrdinu a nezabýval se zbytečnostma (rodina - ano je to tak - je zbytečná) by možná film byl daleko lepší. Takhle je to průměr. 50% ()

sona123

Přes 100 minut čisté nudy. Nic se tu neděje, i když pokud jde o mně, já se na Willema Dafoea můžu dívat dlouho….ale…průšvih je pro mě to, co nakonec udělal - teda, jeho postava. Můžu si samozřejmě domyslet proč asi, ale stejně mi to kulhá a nedává smysl. A když se tohle všechno dá do kupy, vznikne velmi svérázný a těžko uchopitelný film. Ještě že ta krajinka je tak pěkná… ()

M1k9 odpad!

Co to vlastně je? Vyčerpávající vatička a pak dechberoucí závěr, oh my, on střelil vlka s proužky. 0/10 ()

warrenur

Nenapadny, ale nadherny snimok s uzasnym soundtrackom a dychberucimi sceneriami. Dej plynie pokludnym tempom. Dafoe je tradicne vyborny. Ale aj k ostatnym znamym, ci menej znamym tvaram si vytvorite vztah. Nakoniec, voci temam vo filme by nemal byt sucasnik lahostajny a mali by byt nametom na zamyslenie sa. Po dlhej dobe snimok, pri ktorom som si prijemne oddychol. Za ten osobny prinos hviezda naviac. ()

hororwatch

Samotný příběh byl o ničem, což v podstatě dokázal i konec naprosto vehnaný do slepé uličky. Ten zebro- vrk nebo co to bylo se pánům podle mě vůbec nepovedl. Je sice hezký, že nám nakonci pan Dafoe předvedl, jak špatně se jeho postava cítila, když zabila posledního tvora svýho druhu, ale nic to nemění na tom, že něž se k tomu jednomu výstřelu na konci mohl dostat, tak se člověk musel prokousat v podstatě nulovym dějem a ty prochýzky v lese snad musely bavit jen toho, kdo má W.D bezprostředně rád jako herce, což není můj případ- ne až tak. Frances O'Connor je pěkná baba když přestane fetovat a v maskérně si s ní trochu pohrajou a taky musím s politováním konstatovat, že možná tahle vedlejší dějová linie byla zajímavější, než ta hlavní. No zkrátka, tenhle film se snažil jít tou tižší cestou, která je určena spíš pro ty, co v čemkoliv rádi něco hledaj. Bohužel mám pocit, že tu žádná převratná myšlenka není a pokud je, je tak slabě podaná, že si ji nevšimnete. ()

WillyMarks

Možná místy zdlouhavý a nezajímavý snímek, však ve finále je to celkem i dojemný příběh se skvělým námětem a vynikající hudbou. Zobrazení starého lovce uprostřed divoké krajiny bylo podáno hezky a výstižně. Honba za "vyhynulým" zvířecím druhem je zajímavá a určitě zaujme, nicméně z tohoto námětu šlo vytěžit více... Jsem plný rozporuplných pocitů jak se k tomuto snímku obrátit.... nespoutaná příroda je krásnou a nedílnou částí tohoto filmu, bohužel není znázorněna v dostatečném soustu. Akce se omezí jen na pár krátkých scén, což také moc nepozvedne z postele. Napětí tu sice je, ale bohužel to nepůsobí tak, jak by nejspíš mělo... čili to není ani moc dobrodružné, ani moc akční a ani moc velké drama... je to něco mezi vším a zároveň ničím, ale přestanu už s těmi špatnými části. Snímek je doprovázen skvělou výstižnou hudbou a velice pěknými záběry člověka v přírodě. Kšeft, který se zdá z počátku jako běžná rutina, se však ve finále otáčí v určitě prozření a dojemný moment toho, čeho je vlastně člověk schopen.....určitě doporučuji se na tento film podívat - silnější 3* 68% ()

FilmWave

Úžasná krajina, meditativní tempo, skvělý Dafoe. Vlastně v tom pro mě je nakonec až moc zápletky a ocenil bych ještě méně dialogů a více Dafoe vs. příroda. ()

mi-ib

Kdo má rád toulání po přírodě a hezkou krajinu tak jako já, tak si přijde celkem na své. Jak nemám Dafoeho rád, tak sem mi docela dobře sednul. Ale postupem času jsem začínal mít strach z toho, že se tvůrcům nepovede smysluplný závěr. A trochu se to vyplnilo. Pointa mi přišla trochu děravá a možná jsem ji ani přesně nepochopil. Každopádně snímek dokázal ve mně vyvolat emoce. Věděl jsem komu mám fandit a kdo si zaslouží mé sympatie. Mít to lepší pointu, tak je to pro mě super film. Takhle jsou to stále slušné slabé 4*. ()

Kingjiri

Nebylo to uplně špatný, dokonce i to pomalý tempo se k pojetí snímku hodilo. Určitě bych ale na místě režiséra minimalizoval thrillerovou složku a víc se věnoval složce dobrodružný. Je totiž velkej hřích, že nebylo pořádně využito úžasnejch tasmánskejch přírodních scenérií, který vybraný místa v rámci výpravy nabízely. A taky bych do toho tolik nemotal rodinu, u který hlavní hrdina bydlel. Prostě bych to celý rád viděl jako polodokumentární záznam o putování po tasmánský přírodě a přežití v ní. Třetí hvězda za Willema Dafoe v hlavní roli. ()

Charlie84

Jako obvykle jsem si o filmu nic nezjišťoval a čekal kombinaci hororu, akce a krásné přírody. Dostal jsem z toho jen tu krásnou přírodu, což by někoho mohlo rozladit. Ne tak mě:) Včas jsem se přeladil na nostalgickou, zádumčivou notu, na kterou si zarostlý Dafoe brnká celý film a krok za krokem s ním sdílel pátrání po tygrovi, kdy nakonec není ani tak důležité, jak to dopadne, ale jestli jste si to užili. A já si to užil. Kdyby se ve filmu trochu méně brečelo a přibyly jedna dvě podařené akční scény, byl bych spokojenější. Ale přimhouřím oko. ()

Design

Kdyz vypravim pribeh a vstupuji do nej ruzne faktory a veci ktereho ovlivni tak by mely davat nejaky smysl od neceho k necemu nebo nejake vlivy cokoliv .. ale tady proste starec Dafoe beha po lese, ostatni postavy se poradne ani nerozvinou a ani se pribeh nijak nezamota nebo neprekvapi, proste to byla kravovina .. ikdyz potenacial pribehu tasmanskeho tygra byl vynikajici ... ()

DavidWebb

Meno režiséra Daniela Nettheima si pre istotu zapamätám. Som presvedčený, aj keď strieľam od boku, že lepší austrálsky film som nevidel. Isteže, veľkú zásluhu na celkovom vyznení snímku má tasmánska príroda, ale aby to spravilo na diváka žiadaný dojem, predsa je k tomu treba dobrého režiséra a snáď ešte lepšieho kameramana. Navyše Willem Dafoe sa tam typovo hodil a podal už svoj štandardne dobrý výkon spolu s deťmi, ktoré boli takmer bezchybné. No a spolu so soundtrackom som si užil skoro až surreálnu, pomalú jazdu príbehom, ktorý bol akoby zatlačený do úzadia. Príbeh, v ktorom niekto nájde diery alebo klišé. Ale nie je to tak vždy, keď vidíme niečo čo nám "nesadne"? Nehľadáme chyby aby sme obhájili svoje hodnotenie? Ja áno. Takisto ako dokážem vyzdvihnúť vo filme dobré veci, keď mi niečo "sadne". A toto bol jeden z nich. The Hunter je smutný film bez skutočného happyendu, takže ho neodporúčam ako jednoduchú zábavu ale ani ako umeleckú hĺbavosť so skrytými ideami či posolstvami. ()

miki68cz

Jiný film, film , který hledám, film, který je zajímavý tématem, atmosférou, hudbou, hereckým výkonem, ano to je pro mne film The Hunter. Nestydím se za pět hvězd, tenhle film si to zaslouží a pan Dafoe jakbysmet. Příjemné překvapení, kterých v dnešní době není mnoho. Doporučuji fanouškům lehkého mrazení v zádech. ()

Brmbolec

LIVINGDEAD je k tomuto filmu krutý. Určite to nie je odpad. Možno tomu chýba hĺbka, ale aj tak som si príjemne oddýchol...65/100 ()

GoloBB

Jedna hviezdička za Willema, ktorý môže hrať hocičo a dá sa na to pozerať. Druhá za parádnu reklamu na Mitsubishi Pajero. Tretia za krásnu prírodu... ()