The Hunter

The Hunter

Drama / Dobrodružný

Austrálie, 2011, 101 min

Určitě zajímavý počin s uhrančivým Willemem Dafoem v hlavní roli. Film je napěchovaný nádhernými záběry tasmánské přírody, což je přímo zázrak boží, a vůbec pasáže, které se odehrávají v divoké přírodě, jsou velmi sugestivní. Se samotným příběhem to již tak slavné není, protože jakmile se Dafoe začne „socializovat“, začne film napadat na jednu nohu, aby se do finiše jen tak tak dobelhal. Myslím, že kdyby zůstalo jen u bezeslovných záběrů, kterak lovec v divočině pátrá po záhadném tasmánském tygrovi, bylo by to mnohem lepší než nesmělé pokukování po ovdovělé paničce, u které tu a tam přebývá. Pak taky neustálé spory mezi ekologickými aktivisty a těžaři po čase už docela nudily, byť film v tomto ohledu nikomu zvlášť nenadbíhá. Za zmínku stojí snad ještě malá role australského herce Callana Mulveyho, kterého si pamatuju ze seriálu Heartbreak High.(4.2.2012)

The Hunter sa nesnaží o outdoor dobrodružstvo ani o thriller. Linka hľadania vzácneho a skoro určite vyhynutého zvieraťa Willemom Dafoe postupne ustúpi novej linke zbližovania sa s rodinou, ktorá je preňho v nehostinnej lokalite útočiskom a možno prísľubom novej, zmysluplnejšej životnej etapy. Film má vybornú atmosféru a je nepredvídateľný, ale tiež akoby si nebol istý, čo je pre jeho dramatický a myšlienkový oblúk podstatné. Nakoniec sa z neho stáva mierne filozofická, mierne existencionálna a mierne ekologická dráma, ktorá minie svoj cieľ.(31.7.2015)

• Special One

To zas nějaký vykuk klohnil scénář na koleni v garáži. Moment, teď koukám, že to má na svědomí žena! Takže na koleni u plotny. To vysvětluje, proč se z lovu na tasmánského tygra staly výlety do přírody. Když jdu lovit, tak jdu lovit, kurva! A ne, že se každou chvíli budu vracet domů. PS: Jestli se na to chcete koukat, jako já, díky Samu Neillovi, tak zbytečně. Hraje tam sotva pět minut.(21.3.2013)

Jako obvykle jsem si o filmu nic nezjišťoval a čekal kombinaci hororu, akce a krásné přírody. Dostal jsem z toho jen tu krásnou přírodu, což by někoho mohlo rozladit. Ne tak mě:) Včas jsem se přeladil na nostalgickou, zádumčivou notu, na kterou si zarostlý Dafoe brnká celý film a krok za krokem s ním sdílel pátrání po tygrovi, kdy nakonec není ani tak důležité, jak to dopadne, ale jestli jste si to užili. A já si to užil. Kdyby se ve filmu trochu méně brečelo a přibyly jedna dvě podařené akční scény, byl bych spokojenější. Ale přimhouřím oko.(28.2.2012)

• swamp

Tasmánie opravdu nádherná, Willem Dafoe zadumaný, živý tasmánský čert (aka ďábel medvědovitý), děj žádný. Honba za tasmánským tygrem (resp. vakovlkem tasmánským či tasmánským vlkem) byla jen záminka, jak Dafoea na tento krásný ostrov dostat. Vedlejší rádoby děj okolo matky s dětmi naprosto nezvládnutý, závěr naprosto patetický.. škoda, docela promarněná šance.(9.5.2012)

• - Tasmánský tygr známý také jako vakovlk, vakovlk tasmánský, nebo latinsky Thylacinus cynocephalus je všeobecně považován za vyhynulé zvíře. Tasmánským tygrem byl nazýván díky jeho pruhům na zádech. Černobílé záběry tasmánského tygra použité ve filmu jsou vůbec poslední autentické záběry živého tasmánského tygra v zajetí. (mi-ib)

• - Film byl natočen podle románu "The Hunter" od australské spisovatelky Julii Leigh. (Mafyn)

• - V závěrečných titulcích je možné dočíst se "Traps and snares are illegal in Tasmania", tedy "Pasti a oka jsou v Tasmánii zakázané". (mi-ib)