The Hunter

The Hunter

Drama / Dobrodružný

Austrálie, 2011, 101 min

• Special One

To zas nějaký vykuk klohnil scénář na koleni v garáži. Moment, teď koukám, že to má na svědomí žena! Takže na koleni u plotny. To vysvětluje, proč se z lovu na tasmánského tygra staly výlety do přírody. Když jdu lovit, tak jdu lovit, kurva! A ne, že se každou chvíli budu vracet domů. PS: Jestli se na to chcete koukat, jako já, díky Samu Neillovi, tak zbytečně. Hraje tam sotva pět minut.(21.3.2013)

Zajímavý příběh, perfektní tasmánská příroda a téma lovu, na které jsem se těšil je podle mě dost pokažené těmi přiblblými prostřihy ala "rodinná pouta". Myslím, že by režisér a scénáristé udělali lépe, kdyby celý film posadili pouze na lovu onoho tasmánského tygra. Celý děj by byl v přírodě a točil by se pouze kolem lovu - žádné odbočování, žádný vedlejší děj. Slabší 3*(27.8.2012)

Dafoe, přiroda a "The Boss" Bruce Springsteen vynikající, mohlo to být opravdu ještě více skvělý snímek, kdyby byl celý jen o Dafouovi a jeho čas strávený v přírodě. Speciální je pro mě v tom, že sem ho viděl na trase Soul-Dubai v A380, než jsem šel spát, protože mi bylo smutno a tenhle film se mi perfektně hodil do noty. 65 % a mohlo to být ještě lepší, škoda nevyužitého potenciálu.(15.9.2012)

• swamp

Tasmánie opravdu nádherná, Willem Dafoe zadumaný, živý tasmánský čert (aka ďábel medvědovitý), děj žádný. Honba za tasmánským tygrem (resp. vakovlkem tasmánským či tasmánským vlkem) byla jen záminka, jak Dafoea na tento krásný ostrov dostat. Vedlejší rádoby děj okolo matky s dětmi naprosto nezvládnutý, závěr naprosto patetický.. škoda, docela promarněná šance.(9.5.2012)

Jako obvykle jsem si o filmu nic nezjišťoval a čekal kombinaci hororu, akce a krásné přírody. Dostal jsem z toho jen tu krásnou přírodu, což by někoho mohlo rozladit. Ne tak mě:) Včas jsem se přeladil na nostalgickou, zádumčivou notu, na kterou si zarostlý Dafoe brnká celý film a krok za krokem s ním sdílel pátrání po tygrovi, kdy nakonec není ani tak důležité, jak to dopadne, ale jestli jste si to užili. A já si to užil. Kdyby se ve filmu trochu méně brečelo a přibyly jedna dvě podařené akční scény, byl bych spokojenější. Ale přimhouřím oko.(28.2.2012)

• - Jedná se o první celovečerní film režiséra Daniela Nettheima po jedenácti letech, běem nichž pracoval především na televizních seriálech. (mi-ib)

• - Úvodní scéna, v níž je Martin (Willem Dafoe) ve vaně, je doprovázena Dvořákovou árií z "Rusalky". (cheyene)

• - Film byl natočen podle románu "The Hunter" od australské spisovatelky Julii Leigh. (Mafyn)