poster

The Hunter

 • Velká Británie

  The Hunter

Drama / Dobrodružný

Austrálie, 2011, 101 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • mi-ib
  ****

  Kdo má rád toulání po přírodě a hezkou krajinu tak jako já, tak si přijde celkem na své. Jak nemám Dafoeho rád, tak sem mi docela dobře sednul. Ale postupem času jsem začínal mít strach z toho, že se tvůrcům nepovede smysluplný závěr. A trochu se to vyplnilo. Pointa mi přišla trochu děravá a možná jsem ji ani přesně nepochopil. Každopádně snímek dokázal ve mně vyvolat emoce. Věděl jsem komu mám fandit a kdo si zaslouží mé sympatie. Mít to lepší pointu, tak je to pro mě super film. Takhle jsou to stále slušné slabé 4*.(5.2.2012)

 • gogo76
  ***

  Stačilo mi vedieť, že je to o hľadaní tasmánskeho tigra a už som sa filmu nevedel dočkať. Nakoniec mierne sklamanie priznať musím, ale zhruba som dostal to, čo som od filmu očakával. Blúdenie po horách a lesoch, pasce a dlhé vyčkávanie na veľký moment. Ten samozrejme v samom závere príde, ale po tých dlhých minútach som si myslel, že sa W. Dafoe pokúsi o jeho záchranu. S jeho DNA by sa možno dalo zapracovať na neho rozmnožení. Nevieme ako dlho ten tiger žije, ale bolo by možné dôjsť k záveru, že kde je samec mala by byť i samica. Ak bol naozaj posledný, mal by byť zohľadnený jeho vek. Ten náš tiger sa zdal byť ešte v slušnej kondičke. Každopádne by jeho rozmnoženie bola veľká udalosť. Aj preto mi záver nesadol, ale som rád, že som to videl. 60%.(1.12.2013)

 • DwayneJohnson
  ***

  Možné spoilery!!! Pátrání po tasmánském tygrovi nese bohužel všechny znaky, které mně byly vždy proti srsti. Tím hlavním je úplně (pod) průměrný scénář, který je naprosto nudný a nepřináší zhola nic nového. Chápu, že asi museli tvůrci naplnit nějak přiměřenou stopáž filmu, ale to se jim evidentně nepovedlo. Tak se dočkáme klišovité vložky s místními aktivisty, podrazy ze strany „zaměstnavatele“ a citového sblížení …… Tohle já fakt nemusím. Natočit tenhle film, jako souboj muže a zvířete, jo to mohla být úplně jiná káva. Příroda je nádherná, až čarokrásná a Dafoe má pořád to charizma a koule, aby dokázal zahrát skoro všechno. Jenom kvůli těmto dvěma faktorům tak dneska šoupnu za tři.(7.7.2015)

 • MA.KI
  *****

  Režisérský debutant Daniel Nettheim natočil vynikající, skvěle vygradovaný dobrodružný film, jemuž žánrové propojení s rodinným dramatem vůbec neškodí. Naopak vás závěr chytne za srdce, takže rázem jsou pryč počáteční menší rozpaky a převládá pocit hodně příjemného filmového zážitku. ~ V poklidném tempu plynoucí snímek, natočený podle stejnojmenného románu australské spisovatelky a režisérky Julie Leigh, divákovi nabídne nejen pátrání po (ne)existujícím tasmánském tygrovi, ale i mimořádné záběry z nádherné tasmánské přírody a neméně interesantní děj spojený s osudem (neúplné) rodiny, u níž na své misi lovec Willem Dafoe (v hlavní roli) bydlí. Za zmínku stojí i filmová hudba. (Mimochodem, Morgana Davies rozhodně moje nejoblíbenější dětská herečka. Má talent na rozdávání! Doporučuji L' Arbre.)(25.4.2012)

 • Pump
  ****

  Velmi zdařilý dobrodružný film se skvělým Willem Dafoe a Sam Neill! Filmový tvůrci si vypůjčili dochovaný příběh tohoto úžasného zvířete http://cs.wikipedia.org/wiki/Vakovlk_tasm%C3%A1nsk%C3%BD. Je znát, že to netočil Holywood a je to rozhodně fajn, že se to tvůrcům podařilo dokončit. Neumím si představit lepšího a charismatičtějšího herce pro tuto roli než je Willem Dafoe. Pokud máte rádi dobrodružné příběhy určitě si film pusťte a můžete i se staršími dětmi.(14.6.2013)

 • - Tasmánský tygr známý také jako vakovlk, vakovlk tasmánský, nebo latinsky Thylacinus cynocephalus je všeobecně považován za vyhynulé zvíře. Tasmánským tygrem byl nazýván díky jeho pruhům na zádech. Černobílé záběry tasmánského tygra použité ve filmu jsou vůbec poslední autentické záběry živého tasmánského tygra v zajetí. (mi-ib)

 • - Film byl natočen podle románu "The Hunter" od australské spisovatelky Julii Leigh. (Mafyn)

 • - Ochránci přírody žádali ochranu vakovlka už od roku 1901, politické obtíže ale umožnily zavedení ochrany až v roce 1936. Ta byla tasmánskou vládou oficiálně vyhlášena 10. července 1936, to jest 59 dní předtím, než poslední známý jedinec zemřel v zajetí. (Beastmaster4)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace