The Hunter

The Hunter

Drama / Dobrodružný

Austrálie, 2011, 101 min

Mám rád bushcraftové věci, lovecké téma, přírodu, putování,etc... a v tomhle mě Hunter bavil, a v důsledku bych mu dal i plné čtyři hvězdičky. Ale bylo tam pár věcí, co mě nebavilo. Jak Dafoe, tak jeho postava vypadali, jako by byli už sešlí životem a jejich práce je už moc nebavila, a vzali to tak nějak jen z dynamiky (tzn hrát ve filmu a jít lovit "tygra"). Pak nějaká ta dramatická linka, něco málo z thrilleru, dramatu, vztahovky, co není tak dobře poskládané do sebe, jako by scénáristé (-tka) řekli - hele musíme tam ještě prsknout nějakou agitku o těžbě lesa a nerudných dělnících versus naivní hipíci-aktivisti. A ještě nám tam chybí nějaká spiklenecká zápletka, tak rychle tohle a tohle... a tak dál s mnoha dalšími prvky. Taky pojetí putování bylo zpracováno tak divně - nejdřív nám představí obrovskou neprozkoumanou divočinu, z dosahu lidí, a v kontextu děje to vypadá jako když si jdu odpoledne provětrat hlavu kousek za město do upravovaného lesa. Taky dojedu skoro až na místo autem, klidně tam můžu stanovat třeba týden i když prší, ale když bych náhodou zapomněl vypnout žehličku, taky jsem hned zpět... U mě to tedy selhává na Dafoeově "entuziasmu" a mizerném scénáři a režii. A pokud se podívám na jména, které za tím stojí, tak mi to mohlo být hned jasné - scénář o lovu dělá žena, co za sebou má pouze pár TV neslavností, režisér je taktéž mizérie. A tohle Hunterovi škodí tak, že chápu ty, kteří tomu dali dvě hvězdičky (nemají vztah k tématu), či zmlsané rypáčky, kterým se to nelíbilo vůbec. Je to škoda.(23.7.2013)

THE HUNTER je dobrodružný film o honbě za legendárním vakovlkem tasmánským. Je natočený s perfektním citem pro jednu z nejnovějších kryptozoologických hádanek. Je opravdu vakovlk tasmánský (tasmánský tygr) opravdu vyhynulý? Výborný námět je ale rušen tou už otřepanou dramatickou vložkou, kdy se "neznámý" cizinec zabydlí v rodině (kde je opět jen žena a děcka, které si ho oblíbí atd.) a ta je pak ohrožena jeho prací. Tyhle průhledný vzorce bych vynechal (i když tady je více odpustitelný - není tak růžový) a soustředil se jenom na hlavní téma a tím je pátrání po vyhynulém zvířeti. Dafoe hraje nájemného lovce výborně, k tomu precizně odvedená práce kamery a výpravy, když nám velmi detailně ukazuje tasmánskou přírodu. Vůbec nesouhlasím s komentářem uživatele “LIVINGDEAD“, který tvrdí, že animátoři odvedli špatnou práci na digitálně vloženém vakovlku. Ten je naopak vytvořen naprosto perfektně a věrohodně, přesně jak ho můžeme vidět na posledních známých videích a fotografiích. Nehledě na to, že existuje i vycpaný jedinec. Tady bych viděl práci animátorů jako hodně dobrou, povedlo se jim, i když na krátkou chvíli vdechnout filmu opravdu mystické kouzlo a docela si umím představit, že takhle nějak by opravdové setkání nějakého vědce s tímto zvířetem mohlo vypadat. Škoda jen toho konce, který má svojí logiku, ale stejně se s ním nemohu smířit. Podobný film by si zasloužil optimističtější zakončení.(28.2.2012)

Stačilo mi vedieť, že je to o hľadaní tasmánskeho tigra a už som sa filmu nevedel dočkať. Nakoniec mierne sklamanie priznať musím, ale zhruba som dostal to, čo som od filmu očakával. Blúdenie po horách a lesoch, pasce a dlhé vyčkávanie na veľký moment. Ten samozrejme v samom závere príde, ale po tých dlhých minútach som si myslel, že sa W. Dafoe pokúsi o jeho záchranu. S jeho DNA by sa možno dalo zapracovať na neho rozmnožení. Nevieme ako dlho ten tiger žije, ale bolo by možné dôjsť k záveru, že kde je samec mala by byť i samica. Ak bol naozaj posledný, mal by byť zohľadnený jeho vek. Ten náš tiger sa zdal byť ešte v slušnej kondičke. Každopádne by jeho rozmnoženie bola veľká udalosť. Aj preto mi záver nesadol, ale som rád, že som to videl. 60%.(1.12.2013)

Naprosto skvělá pecka s krásným dobrodružným začátkem a nekompromisním finále, které jsem po rozjezdu opravdu nečekal! Tazmánie je nádherná země, naprosto skvostná. Začátek až beargryllovský. Když se rozdávalo charisma, tak si Willem Dafoe šel přidat a ještě u toho předbíhal a i mimo něj příjemný cast vedlejších rolí a štěků - Sam Neill, sympatická Frances OConnor, Sullivan Stapleton, Callan Mulvey. Prosím víc takových dobrodružných fílmů a to i takových bez nějakého rozuzlení, prostě by mne bavilo sledovat ho v té krásné krajině lovit a hledat to za čím přišel. 8/10(30.7.2014)

Možné spoilery!!! Pátrání po tasmánském tygrovi nese bohužel všechny znaky, které mně byly vždy proti srsti. Tím hlavním je úplně (pod) průměrný scénář, který je naprosto nudný a nepřináší zhola nic nového. Chápu, že asi museli tvůrci naplnit nějak přiměřenou stopáž filmu, ale to se jim evidentně nepovedlo. Tak se dočkáme klišovité vložky s místními aktivisty, podrazy ze strany „zaměstnavatele“ a citového sblížení …… Tohle já fakt nemusím. Natočit tenhle film, jako souboj muže a zvířete, jo to mohla být úplně jiná káva. Příroda je nádherná, až čarokrásná a Dafoe má pořád to charizma a koule, aby dokázal zahrát skoro všechno. Jenom kvůli těmto dvěma faktorům tak dneska šoupnu za tři.(7.7.2015)

• - Film byl natočen podle románu "The Hunter" od australské spisovatelky Julii Leigh. (Mafyn)

• - William Dafoe měl během natáčení v tasmánské přírodě problémy s pijavicemi. Při jednom rozhovoru žertoval, že neztratil ani kapku krve, což byla reakce na Dafoeův předešlý australský snímek Svítání (2009), kde se při natáčení jako i zde setkal se Samem Neillem. (mi-ib)

• - Hlavní postava Martin David v podání Willema Dafoa je v novele, podle které je film natočen, známá jen pod jménem "M". (mi-ib)