poster

John na konci zemře

 • USA

  John Dies at the End

Komedie / Fantasy / Horor / Thriller / Sci-Fi

USA, 2012, 99 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • bestlama
  ***

  Teď přemýšlím, kdo má větší koule. Jestli já, že jsem se díval nebo režisér, který si troufl narvat svoje LSD choutky do filmu. Pokud očekáváte něco naprosto normálního nebo trošku ujetého, tak to budete čekat asi jako bílej občan na zrovnoprávnění s cigány. Tohle byl tak divně neuvěřitelný kus flákoty, že jsem opravdu občas čuměl, co ještě opravdu lze natočit. Nejvíc mě dostal ten obrovský penis místo kliky. Režisér asi bude HOMOsexuál. V polovině film poleví a nesmyslně se žvatlá. Já bych tak strašně chtěl napsat nějaký vtipně trapný komentář, ale tohle je opravdu film, ke kterému se píše strašně těžce. Tady se opravdu nedá mluvit o ničem, aniž bych nevykecal nic. Možná bych se měl na chvíli terminovat, pak do sebe hodit nějaké LSD a komentář přepsat. Ale rozhodně tenhle film nedoporučím nikomu.(6.1.2013)

 • Němi
  ****

  Ujetý mix Interstate 60 a Davida Lynche, buddy a teen komedií a nezávislého sci-fi. Těžko popisovat film, v kterém se každou vteřinu může stát úplně cokoliv - navzdory dada vyprávění a surrealistickým momentům se ale film pevně drží své story a především, dokáže si po celou stopáž udržet "feeling good" pocit, o což šlo asi především.(2.5.2013)

 • slunicko2
  ****

  Don Coscarelli: I don´t know if John Dies is just a horror movie. It´s a psychedelic-comedy with elements of philosophy. 1) Moje první seznámení se s prací již 58letého Dona Coscarelliho (zde scénář, režie, střih) nemohlo být příjemnější. Hromada nápadů, příjemná atmosféra, nosný příběh. Nicméně pozor! Any unauthorized duplication and/or distribution (...) may result in civil liability, criminal prosecution and the wrath of Korrok._____ 2) Humorista David Wong (vlastním ménem Jason Pargin) napsal svou prvotinu v roce 2007, když mu bylo 32 let. Coscarelli popisuje, jak se o knize dozvěděl, takto: I got an email from a robot at Amazon, telling me that if I liked the zombie fiction I just read, I´d love John Dies At The End. The weird part about it was that it was right!_____ 3) Své první velké filmové role se 24letý Chase Williamson (Dave) zhostil na výbornou. I was adopted. I knew my real dad. You could be my dad for all I know. Are you my dad? Jeho protihráč, zkušenější 27letý Rob Mayes (John) okomentoval svůj přesvědčivý výkon takto: It´s a total mind trip. I´ve never had more fun in my life. It took me to a different place. It was wild._____ 4) Tento dada snímek vyžaduje od diváků poněkud ulítlý smysl pro humor. Last night you had a dream. Your mother was beating you... with a whip of knotted together dicks. Autoři kladou zásadní filosofické otázky: Do the bees know they make the honey for you, or do they work tirelessly because they think it is their own choice? Asi by to chtělo přečíst si i knížku._____ 5) Dave: [into to phone] Who is this? John: [on the phone] It's John. Can you hear me? Dave: [whispering] I can hear you and I can see you. You're sitting right here next to me. John: Well then, just talk to me in person then. Oh wait, do I look injured in any way? Dave: What? John: Shh. I'm sorry, I gotta go. Say hello to me... John: [across the table] Was that me? (4.12.2013)

 • Doudis19
  **

  Don Coscarelli zašel příliš daleko do hlouby své bujné fantasie. Z toho co se královsky povedlo v Bubba Ho-Tep jsou zde pouze střípky. Naprostá fantasmagorie při jejímž sledování vám nepomůže ani by jste měli slušně pod kůží. Příliš mnoho náznaků a vodítek aby se nakonec pointa ukázala jako něco sice bláznivého, v podstatě ale nesmírně jednoduchého a lacinného. Tohle se nepovedlo a v trikových sekvencích se mi navíc zdálo, že i docházeli finance.(24.1.2013)

 • heyda
  **

  Hodně velkej úlet. Chvílemi nuda, chvílemi celkem zajímavé nápady, tak či onak, pokud někdo myslel tento film vážně v rámci žánru komediální horor, tak to měl natočit jinak. Udělat z toho cool vychytanou zábavu bez zbytečných nechutností a trapáren. To se ale bohužel nepovedlo, takže hodnocení nebude ani průměrné. 40%(20.1.2013)

 • - Režisér Don Coscarelli sa dostal k románu Davida Wonga náhodou, upozornil ho na neho email z Amazon.com, ktorý mu ju odporučil. Hneď ako si prečítal, o čom to je, nadchlo ho to tak, že sa rozhodol natočiť film. (beso74)

 • - V knihe nie je upresnené, kde sa dej odohráva, vo filme je ale situovaný do fiktívneho mesta Sherwood, Illinois. (beso74)

 • - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenné novely od Davida Wonga. (Corpsegrinder)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace