John na konci zemře

John Dies at the End

Komedie / Fantasy / Horor / Thriller / Sci-Fi

USA, 2012, 99 min

Don Coscarelli: I don´t know if John Dies is just a horror movie. It´s a psychedelic-comedy with elements of philosophy. 1) Moje první seznámení se s prací již 58letého Dona Coscarelliho (zde scénář, režie, střih) nemohlo být příjemnější. Hromada nápadů, příjemná atmosféra, nosný příběh. Nicméně pozor! Any unauthorized duplication and/or distribution (...) may result in civil liability, criminal prosecution and the wrath of Korrok._____ 2) Humorista David Wong (vlastním ménem Jason Pargin) napsal svou prvotinu v roce 2007, když mu bylo 32 let. Coscarelli popisuje, jak se o knize dozvěděl, takto: I got an email from a robot at Amazon, telling me that if I liked the zombie fiction I just read, I´d love John Dies At The End. The weird part about it was that it was right!_____ 3) Své první velké filmové role se 24letý Chase Williamson (Dave) zhostil na výbornou. I was adopted. I knew my real dad. You could be my dad for all I know. Are you my dad? Jeho protihráč, zkušenější 27letý Rob Mayes (John) okomentoval svůj přesvědčivý výkon takto: It´s a total mind trip. I´ve never had more fun in my life. It took me to a different place. It was wild._____ 4) Tento dada snímek vyžaduje od diváků poněkud ulítlý smysl pro humor. Last night you had a dream. Your mother was beating you... with a whip of knotted together dicks. Autoři kladou zásadní filosofické otázky: Do the bees know they make the honey for you, or do they work tirelessly because they think it is their own choice? Asi by to chtělo přečíst si i knížku._____ 5) Dave: [into to phone] Who is this? John: [on the phone] It's John. Can you hear me? Dave: [whispering] I can hear you and I can see you. You're sitting right here next to me. John: Well then, just talk to me in person then. Oh wait, do I look injured in any way? Dave: What? John: Shh. I'm sorry, I gotta go. Say hello to me... John: [across the table] Was that me? (4.12.2013)

• J*A*S*M

Tak do tohodle jděte jenom s hodně otevřenou myslí. Až na takovýhle mimózní úlet jsem nebyl připraven. Nedokázal jsem se naladit na tu správnou notu. Mít něco v žilách by asi pomohlo. Pro mě v podstatě kravina s pár světlejšími momenty. Něco jako Troma bez přehnaných nechutností a s jen neškodným gore.(30.12.2012)

• JohnMiller

Sklamanie, už iba s toho dôvodu že začiatok mal pekný rozbeh. úvodná scénka zo sekerou nemala chybu.. po nej som čakal štýlovú chuťovku no na smolu, spôsob akým bol film nakrútený, ma to ďalej doslova hnevalo. Keď si spiatočne prehrám všetky udalosti v tejto snímke, tak konštatujem že sa tu nachádzajú výborné nápady. Je ich tu toľko že ma udivuje prečo to režisér nahral takýmto komerčným twilightským štýlom.. fúúj. Halucinácie a miešanie času mali vynikajúce nápady v scenári to muselo vyzerať luxusne no na plátne to spolu s fádnymi efektami stratilo na sile. Keby sa aspoň trocha inšpirovali filmom strach a hnus v Las Vegas vyzeralo by to oveľa lepšie. Ale čo už PEGI - 13 a peniaze nepustia.(19.9.2013)

Ruka, penis, klika, droga, omáčka a v neposlední řadě masový chlap, to vše tady najdete, Takže pokud doma máte nějaké LSD či houbičky, zahoďte to a pusťte si tenhle film, takové stavečky jste nezažili, ani na největší GAY párty. Teď k filmu. První polovina je velice originální, vtipná a má co nabídnout a dokáže překvapit i toho největšího huliče chili papriček. Druhá polovina je nudná, nicotná, místy až fekálně trapná. Což znamená jedno, pokud Vás bude bavit ta první polovina, což asi bude, tak by jste měli překousnout i tu druhou, jelikož je o něco kratší, ale POZOR!!!!!! Tento film není pro všechny.(24.3.2013)

Maximální scénaristický výhul, úlet, fraška, či hardcore, který začíná velmi slibně a z poloviny je výborný. Jenže s postupným prokousáváním se dějem a s nárůstem keců, se z toho vyklubal opravdu spíš bordel, který se tvůrcům možná až moc vymkl kontrole. Nicméně já mám tyhle "s ničím se nesrající" nezávislé počiny rád a baví mě, jak tvůrci laškují s příběhem. Když už si myslíte, že víc crazy to být nemůže, tak na Vás Don pošle holky nahoře bez a hnijící bestii v trezoru. Místama jsem byl opravdu vyplašený :-)) Nicméně, až na mimodimenzionální závěr, jsem spokojen a pobaven. 3,5*.(11.8.2014)

• - Podľa balíka, ktorý si John (Rob Mayes) poslal, je jeho celé meno John Cheese. (beso74)

• - V knihe nie je upresnené, kde sa dej odohráva, vo filme je ale situovaný do fiktívneho mesta Sherwood, Illinois. (beso74)

• - Režisér Don Coscarelli sa dostal k románu Davida Wonga náhodou, upozornil ho na neho email z Amazon.com, ktorý mu ju odporučil. Hneď ako si prečítal, o čom to je, nadchlo ho to tak, že sa rozhodol natočiť film. (beso74)