John na konci zemře

John Dies at the End

Komedie / Fantasy / Horor / Thriller / Sci-Fi

USA, 2012, 99 min

Ruka, penis, klika, droga, omáčka a v neposlední řadě masový chlap, to vše tady najdete, Takže pokud doma máte nějaké LSD či houbičky, zahoďte to a pusťte si tenhle film, takové stavečky jste nezažili, ani na největší GAY párty. Teď k filmu. První polovina je velice originální, vtipná a má co nabídnout a dokáže překvapit i toho největšího huliče chili papriček. Druhá polovina je nudná, nicotná, místy až fekálně trapná. Což znamená jedno, pokud Vás bude bavit ta první polovina, což asi bude, tak by jste měli překousnout i tu druhou, jelikož je o něco kratší, ale POZOR!!!!!! Tento film není pro všechny.(24.3.2013)

• misterz

Totálne strelený, bizarný megaúlet. Na tom by nebolo nič zlé, keby sa to veľmi skoro nezmenilo len na haldu absurdností bez ladu a skladu, pričom všetky dobré tromfy boli vyčerpané hneď na začiatku. Úvod mi pripomenul akúsi bizarnú paródiu na Mužov v čiernom zabalenú do ešte výraznejšieho fantasy-hororového motívu (našlo sa tu aj pár slušných krvavých scénok). Len na to, aký bol snímok ukecaný, tam bolo málo humoru a takmer žiadne hlášky ako je u paródií zvykom, aj keď niektoré scénky pobavili. Napr. keď sa zmení kľučka na penis, alebo mäsovo-klobásová príšera s ktorou sa dá dohodnúť a pokecať po telefóne, šoférujúci pes a pod. Potom sa film začal dejovo zamotávať do stále väčších absurdít až nezostalo nič, len jedna veľká hlúposť a nezmysel. Škoda, že tento námet nebol spracovaný formou splatteru, snímok by sa určite vyšvihol ako raketa niekam k výšinám, splatter (pridať na krvi, pridať humor) by sa sem hodil ako riť na šerbeľ. Phantasm som si užil viac. 40/100(28.10.2014)

Budem asi jeden z mála, ktorí tento film vychvália a dajú mu plný počet, ale mne sa to fakt páčilo. Coscarelliho predošlé počiny ma príliš nezaujali, no JOHN DIES AT THE END je parádny úlet - zábavný, nepredvídateľný a dá sa povedať že aj celkom originálny. Má „gule“, je tam množstvo krvi a klasických gore efektov, neustále sa niečo zaujímavé deje... proste šialený film, na oddych a zábavu. Mnohí ho ale určite odpíšu so slovami, že je to somarina (ako to u podobných filmov väčšinou chodí), ale nenechajte sa odradiť, ak máte radi tento druh kinematografie (a režisérovu tvorbu) smelo do toho!(30.12.2012)

• verbal

Jasný důkaz toho, že by smažky neměly psát scénáře. A když už je napíšou, měly by tyto zůstat ležet na pochcané podlaze zaplivaného squatu. Přitom to při autorově nájezdu začínalo tak svižně a vtipně a prvních dvacet minut dávalo docela naději na originální kousek. Pak ale sníh zabral naplno a následovalo dalších osmdesát blábolivé pičózy Coscarelliho, patrně vydařeného, privátního výletu. Ale já to chápu a nedivím se, že se toužil podělit. Například takový já jsem jednou kdysi zkombinoval Kedlubnový Bolls s pikem, když zrovna probíhalo mistrovství světa v klasickém lyžování. Někdy uprostřed noci mě pak navštívil Ole Einar Bjørndalen! Nejdříve jen tak chvíli stál ve svých přiléhavých, rudých pitkáčích a s divným výrazem ve svém jinovatkou pokrytém, neholeném obličeji na mě s despektem zíral, jak schouleně ležím na podlaze. To bylo ještě v pohodě. Pak mě ale z ničeho nic začal píchat ostrým koncem hůlky do břicha a strašlivě na mě ječel, ať se, kurva, neválím jako pytel sraček, mažu se okamžitě vyblít a ihned táhnu do stopy. Norsky!!! Myslím, že se mě tenkrát dokonce snažil kopnout do hlavy, ale naštěstí si nesundal běžky, ty se mu šprajcly o noční stolek a svalil se vedle mě. Pak už nevím, probral jsem se s hlavou v míse, a když jsem konečně vytáhl z huby ten tenisák, oholil jazyk a dopotácel jsem se zpět do pokoje, Ole už tam nebyl. Asi vyběhl beze mě, protože chtěl být zase první, hajzl soutěživý. No řekněte sami, nestojí zato, sdílet takové esoterické zážitky s ostatními narkáči?(27.3.2013)

• heyda

Hodně velkej úlet. Chvílemi nuda, chvílemi celkem zajímavé nápady, tak či onak, pokud někdo myslel tento film vážně v rámci žánru komediální horor, tak to měl natočit jinak. Udělat z toho cool vychytanou zábavu bez zbytečných nechutností a trapáren. To se ale bohužel nepovedlo, takže hodnocení nebude ani průměrné. 40%(20.1.2013)

• - Režisér Don Coscarelli sa dostal k románu Davida Wonga náhodou, upozornil ho na neho email z Amazon.com, ktorý mu ju odporučil. Hneď ako si prečítal, o čom to je, nadchlo ho to tak, že sa rozhodol natočiť film. (beso74)

• - Podľa balíka, ktorý si John (Rob Mayes) poslal, je jeho celé meno John Cheese. (beso74)

• - V knihe nie je upresnené, kde sa dej odohráva, vo filme je ale situovaný do fiktívneho mesta Sherwood, Illinois. (beso74)