poster

John na konci zemře

 • USA

  John Dies at the End

Komedie / Fantasy / Horor / Thriller / Sci-Fi

USA, 2012, 99 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • slunicko2
  ****

  Don Coscarelli: I don´t know if John Dies is just a horror movie. It´s a psychedelic-comedy with elements of philosophy. 1) Moje první seznámení se s prací již 58letého Dona Coscarelliho (zde scénář, režie, střih) nemohlo být příjemnější. Hromada nápadů, příjemná atmosféra, nosný příběh. Nicméně pozor! Any unauthorized duplication and/or distribution (...) may result in civil liability, criminal prosecution and the wrath of Korrok._____ 2) Humorista David Wong (vlastním ménem Jason Pargin) napsal svou prvotinu v roce 2007, když mu bylo 32 let. Coscarelli popisuje, jak se o knize dozvěděl, takto: I got an email from a robot at Amazon, telling me that if I liked the zombie fiction I just read, I´d love John Dies At The End. The weird part about it was that it was right!_____ 3) Své první velké filmové role se 24letý Chase Williamson (Dave) zhostil na výbornou. I was adopted. I knew my real dad. You could be my dad for all I know. Are you my dad? Jeho protihráč, zkušenější 27letý Rob Mayes (John) okomentoval svůj přesvědčivý výkon takto: It´s a total mind trip. I´ve never had more fun in my life. It took me to a different place. It was wild._____ 4) Tento dada snímek vyžaduje od diváků poněkud ulítlý smysl pro humor. Last night you had a dream. Your mother was beating you... with a whip of knotted together dicks. Autoři kladou zásadní filosofické otázky: Do the bees know they make the honey for you, or do they work tirelessly because they think it is their own choice? Asi by to chtělo přečíst si i knížku._____ 5) Dave: [into to phone] Who is this? John: [on the phone] It's John. Can you hear me? Dave: [whispering] I can hear you and I can see you. You're sitting right here next to me. John: Well then, just talk to me in person then. Oh wait, do I look injured in any way? Dave: What? John: Shh. I'm sorry, I gotta go. Say hello to me... John: [across the table] Was that me? (4.12.2013)

 • korbitch22
  ****

  A co přesně tohle znamená v tvém malém vesmíru Done? :D Typická Coscarelliho halucinogení pecka, která má o proti jeho jiným filmům značnou výhodu, je perfektně herecky obsazená a je kurefsky vtipná.Začátek mě ohromně překvapil a je velká škoda, že Don nepokračoval v nasazené laťce příběhu dvou lovců, je to sice klišé, ale v jeho podaní by to bylo zatraceně legendární.I přesto, že potom se šetří akcí a stopáž tvoří z 85% dialogy, je to slet naprosto dokonalých, naprosto šílených, ale neskutečně zábavných scén.Je úžasný, jak Coscarelli natočí v roce 2012 film a divák má pocit, že sleduje béčko z roku 1980 :) Kdyby svým talentem neplýtval na té pitomé sérii Phantasm a točil tyhle pecky častěji, mohlo by se o něm trochu víc mluvit.Po Bubba Ho-tep jeho nejlepší film, který můžu jedině doporučit.Na nějaký párty s troškou sojový omáčky to bude asi ještě větší zážitek, v každym případě pes řídící auto je tou nejmenší šílenou věcí v tomhle dokonale ujetém filmu.Ohromné překvapení.75%.(4.3.2013)

 • rikitiki
  ***

  "Ujetějšejší a ujetějšejší," jak by řekla Alenka a pak by si na vzpamatování přihnula z podezřelé lahvičky s autoritativním nápisem "Vypij mě". Jo, tenhle film je místy brutálně vtipná, hodně nelogická a sem tam i nechutná jízda. Akorát kdyby příběh scénárista zkontroloval i ve střízlivém stavu. Snad by mu došlo, že spoustu věcí nechal nedořečených a nevysvětlených. Divák si pak připadá, že vpadl rovnou doprostřed rozběhnutého příběhu a nikdo mu nedá žádné vodítko, co a proč se vlastně děje.(29.4.2014)

 • Wacoslav1
  ****

  Co naplat. Coscarelli je prostě nezávislák. Dělá si filmy po svým a ne každýmu jeho styl sedne. Já musím každopádně prohlásit, že řada dnešních renomovaných tvůrců nepobrala tolik talentu jako on. To je prostě bez diskuze. Jenom už asi opravdu nedostane nikdy šanci předvést se při nějakém papírově áčkovém filmu který by mu přinesl i oficiální uznání mimo to, že patří mezi nejkultovnější trashové tvůrce. Každopádně tato ulítlá vyjetá a těžce nezávislá ptákárna má určitě cosi do sebe i když to nedokážu přesněji specifikovat.75%(31.1.2014)

 • Campbell
  ****

  K mému ohodnocenému filmu číslo 7000 jsem si nemohl vybrat lepší film. Na začátek říkám že jsem strašně bojoval o 5* ale díky poměrně zdlouhavému konci dávám jen 4*. Nicméně jsem se na film moc netěšil, nelákal mě a Coscarelli mě naštval zrušením Phantasma 5 takže jsem tenhle film tak trochu bojkotoval, ale nakonec si musím sám namlátit. Tohle je kulervoucí zábava. Nápady a fantasie ať zvrhlá či mírná je parádní. Herci i když třeba nehrajou nějak dobře tak jsou dostatečně sympatičtí a camea Dlouhána jen potěší. Vtipy a hlášky jsou výborné(je ze starého zákona:-)). Hudba sice nedosahuje geniality Bubba ho-tepa ale soundtrack poměrně ujde. Pro mě to byla parádní oddychovka která mě bavila a těším se na druhé kolo.(11.12.2013)

 • - V knihe nie je upresnené, kde sa dej odohráva, vo filme je ale situovaný do fiktívneho mesta Sherwood, Illinois. (beso74)

 • - Podľa balíka, ktorý si John (Rob Mayes) poslal, je jeho celé meno John Cheese. (beso74)

 • - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenné novely od Davida Wonga. (Corpsegrinder)