Johnny.ARN

Celkom zaujímavý film. Potešili ma skvelé herecké výkony hádam všetkých zúčastnených. Kniha robí asi ešte hlbšiu sondu do psychiky Coopera, ale film ju tiež obstojne zachytáva a vykresľuje. Oskar pre Lawrence úplne zaslúžene. Veril som jej všetko a šialenosť jej pristala. Film je bohatý na vypäté emočné situácie, prerody postáv a je nabitý pozitívnymi myšlienkami. 4 z 5 ()

flawi.f

Pro mě osobně je Terapie láskou tím typem filmu, při jehož sledování mi čas příjemné plyne a baví mě, v podstatě mu moc věcí vytknout nejde, pak skončí.....a nic. Pokud jde o herecké obsazení, tak potěšil Robert De Niro, po dlouhé době v pořádné roli. Bradley i Jennifer hráli skvěle, ale vůbec mi k sobě nepasovali a o chemii mezi nimi snad ani nemůže být řeč. ()

danoo

Ak ste videli Tak dobre, ako sa len dá/Lepší už to nebude (1997), máte predstavu, čo od Terapie láskou očakávať. Oba filmy disponujú prvotriednym obsadením, miešajú drámu s komédiou a točia sa okolo nepravdepodobných románikov. Je nepochybné, že Bradley Cooper a Jennifer Lawrence sú v súčasnosti najžiadanejším hollywoodskym artiklom, lenže ich Pat a Tiffany vyžadujú viac než len pekný ksicht. A obaja to zvládajú s ľahkosťou. Navyše dobrá správa, Robert De Niro konečne neparoduje seba samého. Z formálnej stránky stavil Russell na postupy osvedčené v predchádzajúcom filme Fighter (2010), a síce realistickú štúdiu plnú dramatických scén, kde rodiny často hlasne polemizujú, aj keď v tomto prípade postava Tiffany nasleduje svoj mužský náprotivok len herecky, nie presvedčivo motivovaným charakterom. Konečné vyznenie je tak skôr príjemné ako hlboké, čo nevyhnutne neuberá na zábavnosti. ()

venison

Nejpeckovější love story poslední doby !!! Krásné narušené mikrodrama o vztahu dvou pošahaných nevyrovnaných divňousích :-) Krásný scénář, perfektní styl vyprávění, skvělý (místy až černý) humor.. Bezvadné ztvárnění hlavních postav !!! Nádherná rázná sexbomba Jennifer Lawrence se svým rázným, ale lehce zvráceným pohledem na svět.. Zraněné štěňátko Bradley Cooper mi sakra dokázal, že mistrně schovával po dlouhá svůj herecký talent.. Nejpoťapanější Robert De Niro si to tam dával jako už dlouho ne :-) Potěšila mě i rolička mé oblíbenkyně Julie Stiles, která má na můj vkus dlouho hereckou prodlevu.. Taneční scéna na závěr filmu se nakonec velmi vyvedla, i když se přiznám, že jsem z ní měla dlouho do předu obavy, ale v klišé se neutopila.. Kdo je vlastně normální a kdo nenormální? Nebo jsme všichni svým způsobem blázni? Nadšení, nadšení, nadšení !!! ()

uiu

Tak tohle je ten film, co získal ceny Zlatých Glóbů a je favoritem na Oscary? A v čem je jako tak "spešl"? Příběh je prostinký jako každý druhý romantický americký film a konec je k pláči. Ne k tomu srdceryvnému, ale k tomu klišovitému. Máme tu dva "hrdiny", kteří jsou z amerického hlediska blázni. Pat nachytal svou manželku s jiným a vymlátil z něj duši - soud ho poslal do blázince, z kterého se teď vrací a seznámí se s Tiffany, které zemřel manžel a začala se kurvit s celým městem, takže ji všichni také považují za psychicky narušenou osobnost. Zatímco Pat věří, že se k němu manželka vrátí, Tiffany s ním chce navázat vztah a skončit svou éru děvkařství. Za to, že Tiffany dá jeho manželce dopis, protože on se k ní nesmí přiblížit na 150 metrů, musí s ní jít na taneční soutěž. Filmy o tanci nikdy nebyly můj šálek kávy, takže jsem musela sledovat, jak dva věkově a názorově odlišní lidé spolu trénují kroky a že jsem měla ráda třeba Step Up, tak tady to mezi nimi prostě nefunguje - byť Jennifer Lawrence tančí opravdu skvěle a s každým a každým svým filmem je hubenější a hubenější, tudíž ztrácí ten svůj punc, s kterým začínala, jako ta "tlustá" herečka mezi anorektičkami. No a hádejte, co se stane nakonec. I když Pat uvidí svou manželku a celý film spřádá plány, jak se s ní dá dohromady, řekne jí ne a jde za zdrcenou Tiffany, aby skončili s romantickým polibkem v objetí. Film skončil a já zírala s otevřenou pusou, co to jako mělo být a kde byla ta ohromující zápletka a výtečné herecké výkony. A ani pár dní po shlédnutí jsem si v hlavě nedala dokupy, co je na tomto filmu tak úžasné, aby mě zaujal více než zbytek romantické plejády ze západu. ()

Pavlínka9

Skvěle šílený :) Praštěný :) Neskutečně svižný a rychlý :) Film se mi neskutečně líbil až do té chvíle, než tam začali prudit s tím tancováním :D Pro mě neskutečná pěst na oko a v tu chvíli jsem si říkala, že u mě film skončil :D Ano, už to nebylo ono, ale ty rozhovory, napjatá situace, parádně střeštěná rodina a problémy, s nimiž si každý člen rodiny musí poradit sám, jelikož do hlavy ostatních členů rodiny nechtějí snad ani vidět a jsou rádi, že zvládají sami sebe, to všechno to udrželo nad vodou...Bradley Cooper si za tuto roli zaslouží nějaké ocenění, protože jeho výkon byl precizní a scénář skvělý :) Při sledování jsem si říkala, že moje problémy jsou nic oproti jejich životu a "přežívání", které chtějí ale ukončit :) Hmm...už jen první rozhovor Pata a Tiff na jejich prvním "nerande" - tady bylo vidět, že to bude zajímavý vztah ;) ()

noriaki

Podle nadšených ohlasů jsem čekal mnohem větší bombu než tuhle sice neobvyklou, ale jinak veskrze průměrnou jednohubku. Hlavní potíž je nedostatek emocí. Nebo možná jejich nezřetelnost. Což o to, už jsem viděl i méně výrazné romantické linie, které nakonec dopadly jako pořádné dojáky, ale tady se to zkrátka nepovedlo. Mezi dvojicí to nejiskří a jediný důvod proč jim přát věčnou lásku, je sympaticky působící Jennifer Lawrence. Po nějakém souznění, nebo dokonce osudovosti tady není ani stopy. Jestli má být mezi budoucími milenci nějaká chemie, tak ji zahrála jen ona. Bradley Cooper se spokojil s rolí lehce nechápavého zaslepence. Slabší čtyři hvězdičky. ()

terunka003

Jeniffer, Bradley, blázni, láska, život, závěrečná scéna. Mám ráda filmy z blázince a o cvocích. Mám ráda, když se ve filmech děje něco nového. Mám ráda závěrečnou scénu, která mi vykouzlí úsměv na rtech. A tohle je výsledek. Hodně křiku, bláznivých scén od hledání svatebního videa po reakci na písničku. Herecké výkony super, Robert De Niro se svým kapesníčkem taky zazářil. Jennifer je fajn, a s Bradleym ve dvojci dobrý. ..svým způsobem jsme všichni blázni, ale neděle jsou pro mě pořád stresující.. ()

T-pack

Jedna z věcí, který mi na romanťárnách vždycky vadí, jsou hlavní hrdinky, protože se obvykle chovaj s prominutim jako krávy. Tady je hlavní postava cáklá, vlastně jsou ve filmu všichni naprosto mimo, ale stejně se nechovaj jako kokoti, čim to asi bude. Tentokrát je to vlastně mužská postava, která se dlouhou dobu chová iracionálně, ale může za to z převážný části jeho mentální stav, a už jen Bradley Cooper v jeho kůži nenechá prostor ho nemít rád. Snímek baví, je takovej hořkomediální (to je spojení hořký a komediální, ehm) a střelenej, samozřejmě to neni žádnej megapřekvapující dojímák, kterej se ihned zapíše do historie, ale mezi romantickejma komediema určitě vyčnívá. ()

BoncheR

David O. Russell má asi veľmi rád beh. Ten bol hlavnou zložkou nielen Fightera, ale aj Terapie. A nie je to zlé. Spolu s kamerou boli bežecké scény najlepšie z celého filmu. Možno si poviete, že to nebol oscarový film a naozaj nebol. Celý stojí na hereckých výkonoch, dej nie je až takou silnou doménou filmu - podobne ako vo FIghterovi. Podobne ako vo Fighterovi sa v ňom veľa kričí, háda, ukazuje sa rodinná intimita a premieľajú sa rodinné problémy. A má to svoje čaro, poviem vám. Síce to nebolo za čistých 5*, ale podobne ako Fighter sa mi Terapia veľmi páčila, možno o kvapôčku viac. A myslím si, že Jennifer Lawrence bola hlavným ťahúňom celého filmu, hrala svoju rolu perfektne a oscara si právom zaslúžila. 84% ()

tomxxx

Lawrence hraje poslední dobou pěkně zvrhlé ženské (American Hustle) a to mě baví. Budu dělat, že jsem ten konec neviděl, abych mohl dát 4*, páč mě ještě teď bolej zuby, jak to bylo sladký. ()

Narya89

Tak od tohohle filmu jsem kvůli jeho hodnoceni čekala hodne a byla hodne zklamana, protoze jsem v něm nic tak výjimečného nenašla. Ok, Cooperovi hraní magora docela sedí, nicméně role Jennifer Lawrence se z velké časti skládá z kroucení zadkem, promenadach v minimalistickych uplych outfitech a ukazovani svého poprsí. Závěrečná taneční soutěž byla jen vyvrcholenim nevkusu a podivného humoru filmu. Dávám 55% kvůli několika vtipným scenam, ale převážně šlo jen o utok na divakovy smysly, ktery jak vidím zafungoval. ()

Největší filmový festival v Brně se blíží

Největší filmový festival v Brně se blíží