Vykrutasy

Колотилов

Lucky Trouble

Komedie / Romantický / Sportovní

Rusko, 2011, 97 min

Důvod zhlédnutí: Milla a komentář ProjectAlice, který opěvuje její krásu. A je to tak. Ne, že by se mi jinde nelíbila, ale tohle je snad první film, kde nikoho nezabíjí, ani nezachraňuje, ani před nikým neutíká, takže je prostě jiná. Je to trochu až rodinný film – chystá se svatba, ale on, učitel, je ve špatný čas na špatném místě a věci se semelou tak, že je donucen sestavit vlastní fotbalový tým dvanáctiletých a hrát s nimi na turnaji, jinak se nedostane na svatbu. Vše, co film nabízí, jsem už jinde viděl, je to spíš průměr, ale za Millu a pěknou hudbu má u mě body navíc; škoda jen nekvalitních anglických titulků, které mi kazily zážitek. # keywords: učitel, fotbalový tým, fotbal, trenér, expřítel, lži, výmluvy, svatba.# příběh 6 | hudba 7 | humor 4 | akce 4 | napětí 1 | pustil bych si znovu 5(18.9.2011)

Veľmi dobrý cudzojazyčný film. Nieje nič lepšie, než počúvať ľubozvučnú ruštinu v podaní Milly Jovovich. Milla je snáď najkrajšia zo všetkých jej filmov práve v tomto filme. Keby v ňom nehrala, určite by som jednu hviezdičku odobral. Po zhliadnutí toho filmu len málokto odolá dať si Millu do svojej top 10ky. Dej okolo hlavných predstaviteľov nenudí, čo sa nedá povedať o niektorých vedľajších momentoch. Škoda, práve tieto momenty uberajú filmu na kvalite. Veľmi podarené sú ale vtipné hlášky a niektoré scény. Ťažko niektoré opísať, proste film určite bez diskusie stojí za pozretie, hlavne kvôli Mille a vtipným momentom. 95%(14.3.2011)

Vrchol! Určitě doporučuji, slovo komedie je tady na správném místě. Nečekala jsem, že rusáci udělají tak vtipný film. Vážně jsem se bavila a záběry po skončení filmu vždycky žeru, navíc krátký proslov Milly mě velmi potěšil. Hlavně originál zvuk, bez toho to nejde. Ta pátá hvězdička je samozřejmě za paní dokonalou Jovovich.(18.11.2011)

Millu Jovovich zbožňujem a mám rád pretože hrá v takých filmoch akých hrá a bez nej by tie filmy urči neboli tým čím sú, no v poslednom čase badám pokles na profesionálnosti jej hereckého prejavu (RE: Afterlife a Faces in the Crowd) a určite mi aj dlho chýbala nejaká podobná úloha akú zahrala práve tu. Okrem toho, že vo Vykrutasy je tak krásna ako už dávno vo filme nebola, jej herecký prejav je tak prirodzený spolu s jej rodným jazykom, že proste je radosť sa na ňu pozerať. K filmu len toľko, že vizuál je krásny pestrofarebný a navodzuje pocit radosti, úsmevné momenty sú vtipné, najlepšia je hneď úvodná scénka s policajtom, no mohlo byť ich viac a film sa mohol držať hlavnej témy svadby a nie tej vedľajšej točiacej sa okolo futbalu (film v zápasoch pripomenie bláznivé komédie Stephena Chowa – Kung Fu Hustle či Shaolin Soccer), pretože tým pádom máme menej Milli na scéne i keď stále prestrihy na svadbu tu vďakabohu sú. Jej záverečné poďakovanie so slzami v očiach, že si konečne mohla zahrať v ruskom filme je neskutočne dojemné.(7.11.2011)

Film začína v Moskve - muž je zasiahnutý autom, v ktorom sa mladý pár chystá ísť do matriky, aby sa oženil. Ukazuje sa však, že obeť a dievča sa navzájom zamilujú a dievča sa zbaví svojho snúbenca. Muž začne chodiť s dievčaťom a o týždeň mu ponúkne, aby si ho vzala, čo sa aj stane. A potom začína dobrodružstvo! Nie som veľký fanúšik ruských filmov, ale tento konkrétny film bol zábavný a neočakával som, že by ma tento príbeh natoľko zaujal. Myšlienka nie je originálna, ale je dobre usporiadaná a hrá sa tu kvalitne. Jovovich hrá skvostne a je tu pekelne sexi. Jej postava sa vždy zdá okúzľujúca. Celkovo sa oplatí sledovať snímok s rodinou. Ja dávam priemerné hodnotenie, mohlo to dopadnúť aj lepšie.(9.12.2019)

• - Mila Jovovich trvala na tom, aby mohla svojí roli nadabovat i v ruštině. (Dlee)

• - Interiér, který se objevil ve scéně v nemocnici, byl zapůjčen ze seriálu Интерны. (Dlee)

• - Režisér Levan Gabriadze si ve filmu zahrál malé cameo - hosta na svatbě. (Terva)