poster

Poslední kvartet

 • USA

  A Late Quartet

 • Nizozemsko

  A Late Quartet

 • Velká Británie

  A Late Quartet

 • Austrálie

  Performance

Hudební / Drama

USA, 2012, 105 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Aaron.
  *****

  Nádherná hudba, kterou mám rád, skloubená s dramatickým dějem a příjemnými herci. Všichni hrají výtečně (i na hudební nástroje samozřejmě). Jako obvykle jsem se nejvíce vžil do postavy, kterou ztvárnil Seymour fucking Hoffman (jeho šedé vousy miluju, prostě k němu dokonale sedí, jen škoda, že je na konci filmu zahodil). Po delší době jsem se u filmu opět rozbrečel, čemuž vděčím díky Hoffmanově úzkosti. Bylo mi ho neskutečně líto. Kombinace všeho, co bezmezně miluju, zaručuje 5*.(19.6.2013)

 • Lucjen
  *****

  Philip Seymour Hoffman konečne dostal priestor, aký si zaslúžil. A využil ho veľkolepo. Veľmi ma mrzí, že jeho kvalitu doceňujem až teraz... No teším sa na ďalšie počiny Imogen Poots, ktorá ma očarila. Film ticho, nenútene vykresľuje vzťahy medzi postavami a nakoniec vybuchne. Vážnu hudbu nijak neobľubujem, ale to vôbec nebola prekážka. Niekomu možno prekáža zakríknuté vysvetlenie, no pre mňa je to veľmi príjemná záhada.(1.1.2015)

 • Aky
  *****

  Tohle je vážně pochutnání. Komorní film zvolna a nepozorovaně na půdorysu smyčcového kvarteta podrobně prochází vším, co život přináší: manželskou krizí, problémem dospívání, životem bez rodičů, nevěrami, soupeřením, závistí, ubýváním sil, stářím a nemocemi... S jemností, vkusem, pochopením pro všechny, nic není násilné, nepravděpodobné, přitom všechno zůstává originální. Takový film se dá vidět mnohokrát za sebou.(31.1.2014)

 • eLeR
  ****

  Film zo života, o vzťahoch medzi ľuďmi, o tom, čoho všetkého sa človek musí niekedy vzdať a s nádhernou muzikou. Film, z ktorého nie je vôbec cítiť Ameriku. Hoffmana nemám vôbec rada, ale v tomto filme klobúk dole, perfektný výkon ako aj ostatní herci. Nič ma na tomto filme nerušilo, všetko bolo tak, ako malo byť. Spokojnosť. http://www.youtube.com/watch?v=Gx2KlpV_ZOk(30.10.2013)

 • mat.ilda
  ***

  Hudba versus láska, hudba versus vztahy, hudba versus život... Sehranému kvartetu přestaly ladit nástroje, v důsledku únavy lidského materiálu... všimli jste si, jak bývají lidé, kteří se zabývají vážnou hudbou, kromě aureoly talentu disciplinovaní, kultivovaní, a jak neobyčejnou slovní zásobou vládnou? Co jim však chybí, je vášeň - ke svým partnerům, dětem, přátelům, životu... Až na konci jsem díky vřelému podání herců pochopila proč - celou ji pohltí hudba, je to daň za výsadu a dar. Snímek tak nepodbízivý, až vás pobídne dát vyšší hodnocení, než jste původně zamýšleli.(8.3.2014)

 • - Když Robert Gelbart (Philip Seymour Hoffman) po telefonu potvrzuje koncertní vystoupení v Číně, visí za jeho zády plákát k Janáčkově "Intimate Letters" v podání filmového kvarteta Fugu v Carnegie Hall. (Gatz)

 • - S filmem byl spojován Ethan Hawke. Roli z důvodů pracovního vytížení odmítl. (Conspi)

 • - Scéna s koncertom sa odohráva v Grace Rainey Hall v metropolitnom múzeu a na tom istom pódiu, kde legendárni Gauneri String Quartet hrali ich rozlúčkový koncert. (Crybaby)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace