Poslední kvartet

• Austrálie

Performance

Hudební / Drama

USA, 2012, 105 min

Nádherná hudba, kterou mám rád, skloubená s dramatickým dějem a příjemnými herci. Všichni hrají výtečně (i na hudební nástroje samozřejmě). Jako obvykle jsem se nejvíce vžil do postavy, kterou ztvárnil Seymour fucking Hoffman (jeho šedé vousy miluju, prostě k němu dokonale sedí, jen škoda, že je na konci filmu zahodil). Po delší době jsem se u filmu opět rozbrečel, čemuž vděčím díky Hoffmanově úzkosti. Bylo mi ho neskutečně líto. Kombinace všeho, co bezmezně miluju, zaručuje 5*.(19.6.2013)

Philip Seymour Hoffman konečne dostal priestor, aký si zaslúžil. A využil ho veľkolepo. Veľmi ma mrzí, že jeho kvalitu doceňujem až teraz... No teším sa na ďalšie počiny Imogen Poots, ktorá ma očarila. Film ticho, nenútene vykresľuje vzťahy medzi postavami a nakoniec vybuchne. Vážnu hudbu nijak neobľubujem, ale to vôbec nebola prekážka. Niekomu možno prekáža zakríknuté vysvetlenie, no pre mňa je to veľmi príjemná záhada.(1.1.2015)

Tohle je vážně pochutnání. Komorní film zvolna a nepozorovaně na půdorysu smyčcového kvarteta podrobně prochází vším, co život přináší: manželskou krizí, problémem dospívání, životem bez rodičů, nevěrami, soupeřením, závistí, ubýváním sil, stářím a nemocemi... S jemností, vkusem, pochopením pro všechny, nic není násilné, nepravděpodobné, přitom všechno zůstává originální. Takový film se dá vidět mnohokrát za sebou.(31.1.2014)

Film zo života, o vzťahoch medzi ľuďmi, o tom, čoho všetkého sa človek musí niekedy vzdať a s nádhernou muzikou. Film, z ktorého nie je vôbec cítiť Ameriku. Hoffmana nemám vôbec rada, ale v tomto filme klobúk dole, perfektný výkon ako aj ostatní herci. Nič ma na tomto filme nerušilo, všetko bolo tak, ako malo byť. Spokojnosť. http://www.youtube.com/watch?v=Gx2KlpV_ZOk(30.10.2013)

Hudba versus láska, hudba versus vztahy, hudba versus život... Sehranému kvartetu přestaly ladit nástroje, v důsledku únavy lidského materiálu... všimli jste si, jak bývají lidé, kteří se zabývají vážnou hudbou, kromě aureoly talentu disciplinovaní, kultivovaní, a jak neobyčejnou slovní zásobou vládnou? Co jim však chybí, je vášeň - ke svým partnerům, dětem, přátelům, životu... Až na konci jsem díky vřelému podání herců pochopila proč - celou ji pohltí hudba, je to daň za výsadu a dar. Snímek tak nepodbízivý, až vás pobídne dát vyšší hodnocení, než jste původně zamýšleli.(8.3.2014)

• - Když Robert Gelbart (Philip Seymour Hoffman) po telefonu potvrzuje koncertní vystoupení v Číně, visí za jeho zády plákát k Janáčkově "Intimate Letters" v podání filmového kvarteta Fugu v Carnegie Hall. (Gatz)

• - S filmem byl spojován Ethan Hawke. Roli z důvodů pracovního vytížení odmítl. (Conspi)

• - Scéna s koncertom sa odohráva v Grace Rainey Hall v metropolitnom múzeu a na tom istom pódiu, kde legendárni Gauneri String Quartet hrali ich rozlúčkový koncert. (Crybaby)