Zamilovaní

Šialene zamilovaní

Drama / Romantický

USA, 2011, 86 min

• OG_Swifty

Prý se jedná o romantický film, drama. Podle mě je to shit s nesympatickým hereckým obsazením a veškeré scény působí silně nepřirozeně (chlastání whisky, paření v klubu, páření na pláži atd.). Možná kdyby film neřešil vztah Angličanky s Američanem, ale třeba Pákistánského chlapce s dívkou z Atlanty, dalo by se to považovat za art.(18.7.2015)

Slabší romantické drama o tom, že vztahy na dálku nejsou zrovna jednoduché. Nakonec měním hodnocení že čtyř na tři hvězdičky. Ze začátku se mi film fakt moc líbil, něco ve mně vzbuzoval a chytala jsem naději, že jsem objevila něco úžasnýho, ale posledních 30 minut jsem byla trochu zmatená a moc mi to nedávalo smysl, bylo to takové hop sem - hop tam, trhaný děj. Určitě je tu jedno velké plus - herci. Anton Yelchin mi byl doteď známý pouze jako Charlie Bartlett a Felicity Jones je vážně příjemná a okouzlující, tak si s radostí počkám na její další film. A uvidíme..(2.11.2012)

Od samého začiatku sa Drake Doremus náhlivo, ale sledom hodnoverných ľudských okamihov a vedenia mladých protagonistov k civilnému prejavu púšťa do stavby krásneho romantického hradu z piesku. Jeho krehkosť ako prílivová vlna oceánu preveruje Jennifer Lawrence, ktorá osudový vzťah rozdeľuje a moju filmovú idylku rúca. Viac než scenáristickým prechmatom alebo stratou režisérskej koncentrácie, vedľajšou vzťahovou líniou s Antonom Yelchinom v snímke Bobor, kde to iskrilo na všetky strany.(28.4.2012)

Zamilování je prchlivé a nemusí trvat věčně. To jest náplň a pointa tohoto filmu. Nic víc. Autor chtěl zkrátka divákům toto sdělit prostřednictvím filmu, který možná určitý alternativněji laděný okruh diváků. Není to typicky mainstreamová záležitost, spíš takový lehký americký nezávislák. Herci ok, akorát mě zamrzela malá role Jennifer, která neměla šanci cokoliv předvést, krom svých krásných očí.(10.2.2014)

273. Velmi silný a současný příběh, ztvárněný s takovou dech beroucí přesvědčivostí, je možné jen užasnout, téměř jen dokumentární formou vyprávěný příběh nás vtahuje do skutečností, které do nás dokáží snadno proniknout a nečekaně hluboko zasáhnout, stále a stále si ho v sobě i po několikátém zhlédnutí musím zpracovávat, kolik bolesti a strádání musí dnes právě takové vztahy unést, jak početným překážkám a těžkostem lidé dnes čelí, tak moc by chtěli být spolu, milovat se, nechat své city vzájemně růst a nemohou nebo nesmí, stále je něco nebo někdo svou krutou zlovůlí od sebe odděluje, nutí jen přežívat v odloučení, aby trpěli, aby podstupovali takové nesmyslné zkoušky, je to obraz doby, ve které moc zla tak pronikavě sílí, nesvoboda, jen život na roztodivná povolení, s omezeními a množstvím zákazů, pod hrozbou pokut a trestů, jen a jen, aby lidé nemohli plně prožívat své právo na životní štěstí, na naprosté naplnění života radostí, jen moc byrokracie, se stále silnějším uvědoměním v sobě vnímám ten smutek a tíseň, vždyť původní příčinou všeho následného trápení bylo jen nedodržení omezujícího předpisu, překročení lhůty platnosti studentského víza, a viníci toho všeho zla zůstávají nepotrestáni, dále nám jen více a více škodí a ničí naše životy!!! (9/10)(2.3.2015)

• - Scény, které se odehrávaly ve Velké Británii, byly natočeny v USA. (zuza99)

• - Režisér Drake Doremus ukázal hrubý střih filmu před uvedením na Sundance Film Festival svým bývalým studentům. (zuza99)

• - Keď sa Annin (Felicity Jones) otec pýta Jacoba (Anton Yelchin), ktorá whisky mu chutí najviac, ten odpovie Laphroaig. Je to jednosladová škótska whisky, najčastejšie desaťročná. (sWONDER)