Milostný příběh může být natolik emotivní, že divákům způsobí hluboký osobní prožitek. Snímek Zamilovaní z dílny režiséra Drakea Doremuse krásně ukazuje, jak je první skutečná láska vzrušující, blažená a zároveň zničující. Když se britská studentka univerzity v Los Angeles Anna (Felicity Jonesová) zamiluje do svého amerického spolužáka Jacoba (Anton Yelchin), vrhnou se ti dva do vášnivého a život měnícího vztahu. Jenže brzy budou rozděleni, protože Anna poruší podmínky pro udělení víza. Film Zamilovaní zkoumá, jak dvojice čelí opravdové zkoušce, když má být každý z nich sám a přitom zůstat spolu. (HBO Europe)

Trailer 1

Thomick

Nadmíru příjemný, decentním klavírem prokládaný a celkem věrný příběh jedné osudové lásky s velkým O (i L). Vadilo jen trochu křečovitě nafukované základní schéma a ty cavyky kolem víz zrovna na trase VB-USA jsem moc nepobíral. Ale pokud se vycházelo z vlastních zkušeností, tak budiž. Jinak Felicity Jones byla úplně ťuťu a zároveň naprosto přesvědčivá v dramatických scénách - pochvala. ()

HoneyBunny

Na začátku jsem Anně a Jacobovi fandila - díky hereckým výkonům Felicity Jones a Antona Yelchina nebyl vůbec problém věřit tomu, že tyhle dvě postavy mezi sebou mají speciální pouto. Jenže pak přišlo jejich odloučení a přestože bylo vidět, jak je ničí fakt, že jen těžko můžou být spolu, začali mi postupně být nesympatičtí tím, jak se jednu chvíli strašně milovali, pak se odloučili, pak se k sobě zase vrátili... a mezitím využívali každý jiného partnera. Jacob využíval krásnou spolupracovnici a Anna sympatického souseda. Jacobova nová partnerka o Anně alespoň ví, ale Annin nový přítel ani netušil, že je vdaná, ačkoli spolu byli půl roku! To už je dost velké svinstvo a já konci už ústřednímu páru ani nepřála, aby skončili spolu. Film končí neurčitě, je na vás, co si domyslíte, že se stane. Mě už to bylo jedno - bohužel. ()

vykur!

I thought I understood it, that I could grasp it, but I didn't, not really. Only the smudgeness of it; the pink-slippered, all-containered, semi-precious eagerness of it. I didn't realize it would sometimes be more than whole, that the wholeness was a rather luxurious idea. Because it's the halves that halve you in half. I didn't know, don't know, about the in-between bits; the gory bits of you, and the gory bits of me. ()

ScarPoul

Ajajaj. Myšlienka vôbec nie je zlá - sám som niečo podobné zažíval, takže sa viem vcítiť do pocitov ústrednej dvojice. Ale aj napriek tomu, že Drake Doremus( to meno znie ako nejaká postava z brakového románu) natočil skutočný film bez zbytočnej nadsázky a zveličovania, chýba tomu sakramentsky veľa. A dôvod je vlastne úplne jednoduchý - až tak strašne sa to snaží emócie držať pod kontrolou, že sa odtiaľ vytrácajú. Niekedy je klišé omnoho väčšia záchrana než sa môže javiť. Pretože snaha o umeleckosť vo vzťahovke sa jednoducho nenosí. A možno aj hej, len to nemôže byť ústredný motív so všetkými odbočkami - tým myslím, že to nemôže byť vzťahova na 100% a tu jednoduche je. A na to aby som sa dozvedel, že niečo skrátka nefunguje som to pozerať nemusel. Plus každý trocha skúsený človek vie, že keď je niečo strašne komplikované, je to odsúdené na zánik. Bez rozdielu ako veľmi sa snažíme myslieť si opak. Felicity je ale krásna a Anton tiež. Mám ich rád a oni boli dôvod prečo som si to pozrel. Ďalšie plus filmu bolo že som J.Lo držal viac palce ako v akomkoľvek jej samostatnom filme. Ale tak zase raz za čas nezaškodí zhliadnuť aj takýto film. Len mám postupne pocit, že tá americká Indie škola nemá už veľmi čo ponúknuť. ()

OG_Swifty odpad!

Prý se jedná o romantický film, drama. Podle mě je to shit s nesympatickým hereckým obsazením a veškeré scény působí silně nepřirozeně (chlastání whisky, paření v klubu, páření na pláži atd.). Možná kdyby film neřešil vztah Angličanky s Američanem, ale třeba Pákistánského chlapce s dívkou z Atlanty, dalo by se to považovat za art. ()

• Režisér Drake Doremus ukázal hrubý střih filmu před uvedením na Sundance Film Festival svým bývalým studentům. (zuza99)
  • Jde již o druhou spolupráci Jennifer Lawrence a Antona Yelchina v jednom roce. Jejich druhý společný film, který nese název Pan Bobr (2011), natočila herečka Jodie Foster. (=woody=)
  • Film je inšpirovaný životnými skúsenosťami režiséra Drakea Doremusa, ktorého manželka Desiree mala imigračné problémy v USA. (Sufferer)

Související novinky

Kristen Stewart si zkusí sci-fi

Kristen Stewart si zkusí sci-fi

04.05.2014

Drake Doremus je jeden z mála filmařů, kteří dosáhli uznání již před svými třicátými narozeninami. Režisér, který sklidil velký úspěch na Sundance festivalu s filmem Zamilovaní se i svým následujícím… (více)