Zamilovaní

Like Crazy

Šialene zamilovaní

Drama / Romantický

USA, 2011, 86 min

Jasně, že tohle je romantika jako blázen. Vlastně jsem nečekal ani nic jinýho. Myslím si ale, že i taková romantika se může natočit s takovým citem, že Vám po něm bude běhat mráz po zádech. No a tady to není zas tak moc pravda. Dva hlavní protagonisté nic moc. Průběh celého toho filmu vlastně taky nic moc. Nic se neděje a když už něco jo, tak je to tak obyčejné, že se na to nemusel natáčet film.(15.8.2013)

Velmi jednoduché a na pohlaď sympatické. Príbeh nie je zlý a je to zrežírované celkom dobre na to že sa tam dokopy nič moc neudeje. Hlavne postavy sú fajn a rovnako tak aj herci, ktorý ich hrajú, ale hlavný problém vidím v tom, že za celý čas je to rovnaké. Skratka taká (dobrá) obyčajné pravdivá dráma, ktorá ničím neprekvapí. 70% - 3*(22.3.2012)

Slabší romantické drama o tom, že vztahy na dálku nejsou zrovna jednoduché. Nakonec měním hodnocení že čtyř na tři hvězdičky. Ze začátku se mi film fakt moc líbil, něco ve mně vzbuzoval a chytala jsem naději, že jsem objevila něco úžasnýho, ale posledních 30 minut jsem byla trochu zmatená a moc mi to nedávalo smysl, bylo to takové hop sem - hop tam, trhaný děj. Určitě je tu jedno velké plus - herci. Anton Yelchin mi byl doteď známý pouze jako Charlie Bartlett a Felicity Jones je vážně příjemná a okouzlující, tak si s radostí počkám na její další film. A uvidíme..(2.11.2012)

Když já za tim dost sentimentálnim filmem nevidim žádný další přesah... Navíc mě trochu mrzí fakt, že zatímco si Like Crazy utrhlo hlavní cenu na Sundance 2011, o rok dřív daleko preciznější studie vztahů Blue Valentine tamtéž úplně ostrouhala. (Ale ta poslední scéna je bezesporu výtečná!)(18.1.2012)

I thought I understood it, that I could grasp it, but I didn't, not really. Only the smudgeness of it; the pink-slippered, all-containered, semi-precious eagerness of it. I didn't realize it would sometimes be more than whole, that the wholeness was a rather luxurious idea. Because it's the halves that halve you in half. I didn't know, don't know, about the in-between bits; the gory bits of you, and the gory bits of me.(13.12.2011)

• - Keď sa Annin (Felicity Jones) otec pýta Jacoba (Anton Yelchin), ktorá whisky mu chutí najviac, ten odpovie Laphroaig. Je to jednosladová škótska whisky, najčastejšie desaťročná. (sWONDER)

• - Film je inšpirovaný životnými skúsenosťami režiséra Drakea Doremusa, ktorého manželka Desiree mala imigračné problémy v USA. (Sufferer)

• - Film bol natočený lacnou kamerou Canon EOS 7D DSLR. (Sufferer)