Zamilovaní

Like Crazy

Šialene zamilovaní

Drama / Romantický

USA, 2011, 86 min

Na začátku jsem Anně a Jacobovi fandila - díky hereckým výkonům Felicity Jones a Antona Yelchina nebyl vůbec problém věřit tomu, že tyhle dvě postavy mezi sebou mají speciální pouto. Jenže pak přišlo jejich odloučení a přestože bylo vidět, jak je ničí fakt, že jen těžko můžou být spolu, začali mi postupně být nesympatičtí tím, jak se jednu chvíli strašně milovali, pak se odloučili, pak se k sobě zase vrátili... a mezitím využívali každý jiného partnera. Jacob využíval krásnou spolupracovnici a Anna sympatického souseda. Jacobova nová partnerka o Anně alespoň ví, ale Annin nový přítel ani netušil, že je vdaná, ačkoli spolu byli půl roku! To už je dost velké svinstvo a já konci už ústřednímu páru ani nepřála, aby skončili spolu. Film končí neurčitě, je na vás, co si domyslíte, že se stane. Mě už to bylo jedno - bohužel.(2.3.2017)

Slabší romantické drama o tom, že vztahy na dálku nejsou zrovna jednoduché. Nakonec měním hodnocení že čtyř na tři hvězdičky. Ze začátku se mi film fakt moc líbil, něco ve mně vzbuzoval a chytala jsem naději, že jsem objevila něco úžasnýho, ale posledních 30 minut jsem byla trochu zmatená a moc mi to nedávalo smysl, bylo to takové hop sem - hop tam, trhaný děj. Určitě je tu jedno velké plus - herci. Anton Yelchin mi byl doteď známý pouze jako Charlie Bartlett a Felicity Jones je vážně příjemná a okouzlující, tak si s radostí počkám na její další film. A uvidíme..(2.11.2012)

I thought I understood it, that I could grasp it, but I didn't, not really. Only the smudgeness of it; the pink-slippered, all-containered, semi-precious eagerness of it. I didn't realize it would sometimes be more than whole, that the wholeness was a rather luxurious idea. Because it's the halves that halve you in half. I didn't know, don't know, about the in-between bits; the gory bits of you, and the gory bits of me.(13.12.2011)

Říká se, že znovu do stejné řeky nevkročíš. Autoři tohoto snímku to udělali dokonce víckrát a bohužel tím utrpěl celý film. První polovina super, ale druhá se vleče a když potřetí vidíte tu samou scénu, tak se vám chce začít brečet. Škoda, mělo to našlápnuto dobrým směrem, herci i hudba super, jen ten příběh pokulhává.(26.2.2012)

Začněme tím nejokatějším: Felicity Jones je úžasná <3 Scénář je chytrej, ale ne chytrej ve smyslu, že vyžaduje chytrýho diváka, spíš naplňuje zcela filmovou příručku pro storytelling a vůbec schéma příběhu. Režie je citlivá s důrazem na perfektní herectví a silný improv mezi oběma hlavními herci. Kamera se mi zdála naprosto otravná - laciný handycam, laciné úhly, které mají navnadit dojem, že divák je na místě s herci, a tak v dialogu často půl ksichtu jednoho herce zakrývá nějaký sloup nebo něco, a při střihu na druhého herce se to opakuje. Střih je obecně prostý a bez nápadu. Hudba je v klavírních variacích pro moje ucho perfektní k daný atmosféře a scénáři. Tempo je přesně akorát, ačkoliv chybí můstky mezi jednotlivými obdobími (a přitom Doremus neváhal jednou použít zrychlovačku a jednou koláž ranních postelových pozic, což mi tedy nahrává na smeč s dotazem, proč podobné nápady neměl i u dalších časových skoků). No a pointa je podle mě skvělá! Skoro se zdá, že to není ani happyend, ale zdání často klame, že jo ;) P.S. Už chápu, proč se mi hudba tak líbila - O'Hallorana si googlím, protože jeho klavírní skladba je podle mě naprosto skvělá!(9.4.2016)

• - Scény, které se odehrávaly ve Velké Británii, byly natočeny v USA. (zuza99)

• - Film je inšpirovaný životnými skúsenosťami režiséra Drakea Doremusa, ktorého manželka Desiree mala imigračné problémy v USA. (Sufferer)

• - Režisér Drake Doremus ukázal hrubý střih filmu před uvedením na Sundance Film Festival svým bývalým studentům. (zuza99)