Zamilovaní

Like Crazy

Drama / Romantický

USA, 2011, 86 min

• Kamca_

Na první pohled mě film zaujal. Ale opět jsem měla velké očekávání a začalo mě to nudit už po 10ti minutách. Dějově je to zpracovaný dost divně, hlavně na začátku. Začala jsem uvažovat, že to radši vypnu a pustím si něco jiného. Nakonec jsem se přemohla a film dokoukala. Vůbec bych se nezlobila, kdyby ve filmu bylo víc hudby. Člověk by u toho aspoň tolik neusínal. Dost mi vadila i ta sekaná a amatérská kamera. A výkony herců byly podle mě hodně nepřesvědčivý. Moc jsem jim nevěřila. Smích hlavní herečky Felicity Jones byl hodně trapný a nepřirozený. Ve filmu Holka s prknem se mi líbila víc. Celkově je to film naprosto o ničem. Ale 40% dám.(3.7.2014)

• kvardis

Charaktery postav jsou az tak plytke a ztraci se vtom co vlastne chteji a hledaji, ona to laska neni.Hodnoty jsou prevracene a touhy zakazane, nepoukazuje to nic jen odcizenost lidi. Neprijemni herci.Nejak mi uniklo co chtel tim vlastne reziser rict, neni to zadny milostny pribeh a zadne charaktery se zde nesetkavaji, jen deti kterym nikdo nerekl a nenaucil je jak se chovat k druhym lidem, jak se chovat kdy doopravdy nekoho milujeme.(19.10.2012)

Čím víc o tom filmu přemýšlím, tím víc mě štve. Já si prostě neumím představit, že někdo takhle strašně zamilovanej, by si toho svýho miláčka nevyboxoval (teď nemám na mysli imigrantský úřad), nebo nepočkal, nebo prostě NĚCO!!! Na jedný straně strašná love story, na straně druhý úplná neschopnost se k tomu nějak postavit. Kurňa. ___To já - láskový romantik nepochopím. Prostě nemůžu jinak a podřídím tomu úplně všechno. Což jistě není rozumný přístup, to vím, ale prostě... Čert vem redaktorskou práci nebo truhlařinu. Na to sere pes. Volím přeci lásku, ne - protože ta, jako největší hodnota vítězí. Ale byli milí, vobá dvá.(29.2.2012)

Herecké obsazení nebylo špatné. Anton Yelchin s Felicity Jones, která za ztvárnění Anny získala mnohá ocenění a nejspíš o ní uslyšíme i v budoucnu, tvořili příjemný pár a jejich životní vzestupy a pády působily velmi věrohodně a diváka tak jejich svízelné situace nutily doufat spolu s nimi ve šťastný konec. Ve vedlejších rolích byli k vidění Jennifer Lawrence, Alex Kingston nebo Charlie Bewley. Líbila se mi také režie v podání Drakea Doremuse, amerického a ne příliš známého režiséra. Co bych zde ale ráda zmínila a pochválila, je způsob jakým se film prezentuje od začátku až do konce. Líbí se mi, že zde nedošlo k typickému hollywoodskému přikrášlování, scény jsou podány reálně, tak jak by se mohly stát v životě obyčejného smrtelníka. A to je podle mě gró celého snímku. Žádné fantazírování, žádné pohádky, zkrátka život se všemi svými klady a zápory. Přesto se ze mě ale po skončení filmu stává divák s rozporuplnými pocity. Líbilo se mi, co jsem viděla, ale zárověň jsem čekala víc. Něco mi tu chybělo. Nevím, jak bych přesně definovala to "něco", ale přijde mi, že tento snímek měl navíc. Ale to je pouze můj subjektivní názor. Možná se mnou budete souhlasit, možná taky ne, ale Like Crazy je stále dobrým výtvorem ve svém oboru. A pokud máte alespoň trochu rádi podobné filmy, kde nemusí být klasický happyend za každou cenu, určitě neváhejte a podívejte se. 72% Více zde(4.3.2012)

• uiu

Přesně ta naivní romantika, kterou opravdu nemusím. Dívala jsem se jen kvůli Antonu Yelchinovi a roličce Jennifer Lawrence a ani tihle dva mě nijak nepřesvěčili o tom, že naivně zamilovaný scénář závisí na hercích. Klasický příběh dvojice, která se do sebe zamiluje, dělá ty zamilované věci, následně se vezmou kvůli vízu, uletí s někým jiným a pak se k sobě zase vrátí. Jsem sice holka, ale tyhle filmy mě fakt neberou. Pro holky 16+ a fanynky Antona asi nutnost vidět.(13.3.2012)

• - Film je inšpirovaný životnými skúsenosťami režiséra Drakea Doremusa, ktorého manželka Desiree mala imigračné problémy v USA. (Sufferer)

• - Režisér Drake Doremus ukázal hrubý střih filmu před uvedením na Sundance Film Festival svým bývalým studentům. (zuza99)

• - Jde již o druhou spolupráci Jennifer Lawrence a Antona Yelchina v jednom roce. Jejich druhý společný film, který nese název Pan Bobr (2011), natočila herečka Jodie Foster. (=woody=)