poster

Let's Pollute

Animovaný / Krátkometrážní / Komedie

USA, 2011, 6 min

Režie:

Geefwee Boedoe

Komentáře uživatelů k filmu (25)

 • Marek1991
  **

  Na začiatku som si vravel, že asi niekomu preskočilo, potom som pochopil, že je to ironické, no po čase to až takým ironickým dojmom nepôsobilo, síce to chcelo sparodovať 60. a 70. roky ohľadom toho, čo sa vtedy hovorilo, no animácia nebola veľmi podarená, šlo by to aj tvrdšie a presvedčivejšie si myslím.(8.2.2013)

 • Houdini

  Oscar 1 nominace: Krátký animovaný film(27.1.2011)

 • Dever
  ***

  Aj keď kraťas zdobí príšerná animácia, skvelo ale klišovite vystihuje rapídny skok v technológií a znečistenie či ničenie našej planéty.(13.4.2011)

 • Viktooorka
  ***

  [6. PFF Čakovická Be(´)čka](16.8.2011)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  "Byly doby, kdy znečišťování bylo symbolem pokroku a prosperity." Tak to jsem nevěděl. A mohu se nějak aktivně zapojit? Já vím, je to dřina tohle znečišťování, ale já jsem pokrokový člověk a tak bud plýtvat, ničit a vyhazovat s velkým nasazením. Pryč je čas, kdy jsme opravovali porouchané věci, nosili jeden pár bot vícekrát a šetřili energiemi. Takhle bychom boj s přírodou nevyhráli. A já chci vyhrát. A taky chci více těchto náloží satiry.(5.1.2016)

 • Kryšpín
  ***

  Překvapující Oscarový kandidát pro rok 2011 za nejlepší krátký animovaný film, je současnou satirou ve stylu vzdělávacích filmů z padesátých a šedesátých let, ve kterých je v podstatě oslavováno znečišťování země. Na filmu není nic špatného, jen je trochu malý a obyčejný oproti ostatním kandidátům na Oscara včetně filmu Den & Noc (jehož režisér se podílel scénáristicky na tomto filmu). Geefwee Boedoe už spolupracoval na mnoha animovaných filmech (Zvoník u Matky Boží, Hledá se Nemo), ale toto je teprve jeho režijní debut. Vyprávění Jima Thorntona je v souladu a přidává filmu na důvěryhodnosti, ale zatímco ostatní filmy ve mně zanechaly hlasité Ohhh a Aaaaah, tak tenhle ve mně zanechal jen slovo Zajímavé...(13.2.2011)

 • Arbiter
  ***

  [Kraťas] Zlá konzumní společnost!(10.2.2011)

 • hippyman
  ***

  několik polopravd vyhnaných do extrému, ale jinak dobrý nápad a určitě námět na přemýšlení o podmaňování ZELENÉ, NIKOLI MODRÉ planety... 60%. [6. PFF Čakovická Be(´)čka](16.8.2011)

 • heyda
  ***

  Příliš průměrné zpracování a málo originální námět. Každopádně jsem rád, že se točí i krátkometrážní snímky, které si berou na paškál lidstvo a znečišťování planety Země. Tak či onak je tento snímeček takřka bez šance na Oskara. 60%(19.2.2011)

 • Stanislaus
  ***

  Ekologie?! Co to je za slovo? Tak takovouhle otázku by si mohli pokládat všichni kreslení protagonisté z tohoto krátkého animáku o znečišťování naší matičky Země. Třídit odpad? Blbost! Šetřit naše lesy? Taky blbost! Být tolerantní vůči přírodě? Počkat ... no jo blbost! A tenhle kraťas? No blbost to není určitě už jen kvůli tomu ochranářskému podtextu, ale na Oscara to není ani omylem.(12.3.2011)

 • HellFire
  ****

  Viděl jsem sice jen první polovinu, ale i tak můžu konstatovat, že se jedná opravdu o humorné zobrazení toho, jak to vůbec začalo se znečištěním přírody a co za tím stojí.(29.1.2011)

 • Handle
  ****

  Mně to teda přišlo skvělé, takže já s nominací na Oscara nemám problém - je to takový milý, satirický, film s nadhledem a docela mě i donutil se nad znečišťováním zamyslet, ale samozřejmně mě VELMI pobavil, já tyhle parodie prostě miluju... Takže: "Jen ať popelnice přetéká!" :)(12.3.2011)

 • Khalesi
  *****

  Nabité sarkazmom a čiernym humorom a napriek tomu nekonečne smutné..(22.4.2014)

 • zahubicku
  ***

  Všichni máte možnost znečisťovat .... Tak na co čekáte ?!(25.2.2011)

 • Dexter1
  ****

  Obrátená psychológia funguje omnoho silnejšie než keby vám to bolo podané polopate. Skvelý nápad.(25.2.2011)

 • easaque
  ****

  antiekologická agitka nabádající ke plýtvání. Originální nápad to sice není, ale mě se to líbilo a přeháněni až do extrému ještě s dostatkem satiry by působit mohlo. Stejně jako animace připomínající vzdělávací pořady z přelomu minulého století. Suma sumárum - slabší 4 hvězdy. Odkaz s českými titulky bude asi nejlepší - http://www.videacesky.cz/kratke-filmy-online-zdarma/znecistujme [ PŘÍBĚH: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ](27.5.2013)

 • Caminzind
  ***

  Ekologická agitka s francouzskou komediální hravostí.(13.5.2011)

 • Ice123
  ****

  Krásná satira na znečišťování Země. Která je sice přehnaná, ale pravdivá. Doporučil bych to všem, kteří stále nepochopili, že ekologie není fraška o kterou se nemusejí zajímat... 80%(16.2.2011)

 • mr.filo
  ***

  45%(2.3.2012)

 • Sfinkter
  ****

  Ne grafikou, ale poselstvím o hlouposti lidstva je tento snímek výjimečný.(2.1.2012)

 • T-pack
  ***

  Miluji tu stylizaci, ostatně jako pokaždé, když je snímek vizuálně svůj, ale zároveň se nesnaží o originalitu i za cenu estetiky. Jenže co s tou satirou? Útočil snímek na všechny strany? Určitě. Byl dost zábavný? Snad. Donutil mě se zamyslet nad mým vztahem k životnímu prostředí? Vůbec! A to mě vážně mrzí. Satira by se měla trefovat přímo do jádra problému, ale tenhle filmeček udělal jen to, že svoje poselství úplně otočil a spoléhal, že ironie se postará o zbytek. A u mne to selhalo. Šlo více méně o sumarizaci všeho, co o znečišťování víme. Čekal jsem víc, když jsem si přečetl anotaci. Každopádně bych si přál, aby byl snímek lépe napsán - buď aby mě ekologicky vzbudil, nebo alespoň dostal do kolen.(24.2.2011)

<< předchozí 1 2