Někdy je těžké pochopit, co je v životě důležité... Hlavní hrdinka příběhu mladá Magda (P. Mourková) pracuje v malé severočeské textilní továrně. Nemá v životě žádné velké cíle, jen ty holčičí. Chce se bavit a hlavně si rychle vydělat nějaké peníze a vdát se. V novém prostředí má věčné konflikty se starým dělníkem (R. Vrchota), který nesnáší nedbalou práci. Magda se zamiluje do mladého železničáře (B. Černý), láska ale nedopadne podle jejích představ… (Česká televize)

Big Bear

Zprvu mi to přišlo neskutečně pitomé, roztěkané... Nuda říkal jsem si, Zinnerová tentokráte napsala cosi co nedává hlavu ani patu a korunu tomu daly samotné herecké výkony některých z děvčat. Ony některé snad ani nebyly herečky a tak tam ta jakási jalovost opravdu ostře vyznívala. Sem tam se záběrem mihnul R. Vrchota v roli pracujícího důchodce a prudiče, který pro své neustálé rady lezl dívkám v závodě na nervy a nejen jim. Jenže pak jsem pochopil, že ten začátek byl záměr, že to tak bylo schválně. Hlavní hrdinka totiž prochází fází postupného dospívání a začíná jí docházet, že život není jen zábava. Ten závěr u Vrchoty v baráčku se mi moc líbil. Tak jak postupně stárneme, stáváme se taky takovými starými dělníky s potřebou radit mladším. ne že bychom chtěli prudit (i když tací mezi námi jistě také jsou), ale protože už máme určité životní zkušenosti, vyznáváme určité hodnoty a tak máme potřebu těm mladším něco z toho předat. Někdo si poradit nechá, někdo pochopí až po pár životních kotrmelcích. A tak dávám za 3 mávnutí červeným praporkem při posunování! * * * ()

rakovnik

Mít tento film 20, 30 minut délku, určitě by nepřišel divák o nic podstatného a snímek nepůsobil tak utahaně a nudně. Mladé holky v továrně se potýkají s problémy v práci i soukromí. Klasika, mnohokráte omýlaná. Zde ale obzvláštněna tragickým hereckým obsazením, působící jako ochotnické divadlo. I ten "Venca" vypadal a hrál jinak, než ve Slunce, seno... Nakonec měl sice příběh hlavu a patu, ale než k té patě doklopýtal, velice se táhl. ()

• Natáčanie filmu prebiehalo v obci Malá Skála a v meste Železný Brod. (dyfur)