Ingeborg se cítí být starou a osamělou. Jonas je mladý, pohledný a svou krásu by mohl i prodávat. Anders trpí malou psychickou poruchou a Anna je mladá žena s tělesným postižením. Čtyři lidé velmi toužící po lásce, čtyři lidé, z nichž každý doufá v lepší zítřek, čtyři lidské duše, které spaluje touha. (ČSFD)

Dvojirakri

Je to asi přirovnání zcela mimo, ale snímek mi připomíná Švankmajerovy Spiklence slasti, rozdíl je v tom že ti byli se svými úchylkami bytostně introvertní, zatímco Munch-Falsovi Milí lidé jsou dál, umějí a chtějí se se svými touhami svěřovat a dělit. Jak známo, dánská společnost je v sexualitě nejpokrokovější zemí Evropy, oproti prudérní (i vzhledem k datu natočení zmíněného snímku) České republice, tehdy vlastě Čechoslovákům, kteří dlouhá léta žili v tom že jediné správné je se hned po vojně oženit/vdát a to co lidi opravdu vzrušovalo v nich, pokud někdo nenašel vhodný protějšek třeba prostřednictvím inzerátu či ze známosti v nějakém pražském podniku kde se podobné "existence" shlukovaly, nuceně bublalo celé dlouhé roky. Na druhou stranu snímek může na někoho působit tak že Dánsko je zemí sexuálních úchylů a nenasytů a ti prudérnější z nás by s ním mohli mít problémy... ()

Jevablo

Seveřani mají prostě náskok:-) Další film z řady originálních, otevřených a zajímavých severských snímků, které se na nás v poslední době začínají valit ve velkém. A je to dobře, protože tahle kinematografie neztrácí dech. Autor se nebojí ničeho, sem tam se na to, co běží na plátně, skoro nemůžete dívat (dosti nechutné, kam se může dostat jazyk šedesátileté ženy, velmi realistické obnažování na veřejnosti apod.), ale film plyne velmi svižně a úžasně graduje při závěrečné scéně, kde se všichni čtyři "aktéři" konečně setkají tváří v tvář:-) Jen kvůli závěru stojí určitě za to se na film podívat. Vytkl bych jediné - proč musí mít kompletně všechny postavy, a to i vedlejší, nějakou sexuální úchylku? Tady prostě na normála nenarazíte... ()

RXP

Tí Dáni majú ale pekné koníčky. Ono prevetrať svojho kondora v parku, je snom asi každého majiteľa vtáka. O to horšie, keď to okolie nepochopí. Povedal by som, že je to Crash na dánsky spôsob, akurát úchylnejší,depresívnejší a viac reálný. Oporúčam pozrieť, keď sa človek cíti fakt na hovno, po tomto filme si možno uvedomí, že to ešte nie je až tak špatné.... a možno ani nie ()

Alvin

Další důkaz toho, že od 55.rovnoběžky dál na sever nastává tak rapidní úbytek slunečního svitu, že tamní obyvatelé trpící permanentní depresí musí natáčet tyhle divné filmy. ()

hanca.uh

Tyjo, no tak to bylo teda NAPROSTO SUPER pokoukání. O lidech, kteří se cítí strašně osamoceni a hledají lásku a někoho, kdo jim bude rozumnět....Trochu tématicky (tohle ale ve slabším odvaru) jako extrovertně "šílené" ŠTĚSTÍ (od Todda Solonzda - vřele doporučuji:-)). Tento film vtipně praštěný a přitom ty drsné scénky, kde si na jednu stranu říkáte: je toto možné?...a na druhou stranu úplně všemu a všem (lidem a scénkám) ve filmu fakt věříte - totiž - tak skvěle a lidsky a přitom přirozeně je to zahrané a natočené. Ani ten konečný Happy-end mi vůbec nevadí. I když je možné ho již k závěru tušit. Celý tento severský snímek je malinko morbidní, takže nečekejte žádné romantické sračky (naštěstí!:-)). Za mě maximální pozitivní hodnocen! ()

lusota

Další výborný film s originální zápletkou, zajímavými herci a zde většinou opěvovaným a skutečně neskutečným koncem. Všechny postavy i se svými úchylkami a problémy mi byly absolutně sympatické a tento film se řadí do toho nejlepšího, co jsem za poslední dobu viděla. ()

vinducha

Člověk na to celou dobu čumí s otevřenou pusou a ono se to nakonec dopracuje k relativně normálnímu závěru , každopádně jízda . ()

pezz

Film o sexualite milých ľudí a celkom vydarený, až som tomu neveril ! V čistej jednoduchosti je sila celého filmu bez „bombastických“ alebo záhadných filmových point a s úsmevným rozuzlením. Samozrejme my diváci sme všetci iní, nie ako tie sexuálne narušené „filmové“ postavy. No ale ste na omyle, ja som tiež už prestal chodiť do parku. Tento film vás donúti povedať pravdu aj o sebe :-). ()

elgato

těžký kalibr .... první skandinávský film kdy mi jejich typická filmařská ujetost byla až nepříjemná (vyjímaje Lars von Triera, který postrádá v některých svých posedlých kouscích soudnost), kdy jemné intimní scény se posouvaly až za hranici mé ochoty tolerovat záměr filmařů. Ovšem ftipné zakončení mě donutilo vzít Milé lidi na milost a s kroucením hlavy jim dát hodnocení více jak dobré. ()

vnimat_Krasu

Seveřané neznají hranice a umí vytvořit silné životní drama na bázi spletitého příběhu čtyř sexuálních deviantů. Munch-Fals zdatně bruslí na hranici vážných a komických scén a jeho jistota je nejznatelnější v příhodách exhibicionisty Anderse. I pro vynikající kameru a třeskuté, černě úsměvné finále doporučuji. ()

studentice

Při sledování mi bylo hodněkrát těžce a trapně a stejně mě to pořád nutilo dívat se dál a dál. A odměnou mi byl konec, který mě prostě rozesmál. Život je nepředvídatelný:) ()

danny79

Bomba. Od prvni chvile pusobici silnym a intenzivnim dojmem. Reziser predvadi ze fakt umi. Po herecke strance bez chyb a nejlepsi dojem jsem mel asi z Bodil Jorgensen. Dost nekonvenci pribeh, velmi zajimave napsany a plny prekvapeni - teprve az posledni tretinu jsem zacal tusit jak film dopadne. Danove umi. ()

Soldier_666

Syrové podání lidských úchylek a lidské samoty a snahy vymanit se z obou, některé scény byly hodně odvázané ale účelné, za mě high five :) ()