Vždycky když vidím podobný snímek, hned si připadám trochu normálnější :D. Ale žerty stranou - tenhle film je zajímavý nejen pro diváky dánské televizní série "Zločin", kteří si mohou při jeho sledování lámat hlavu, ve které sezóně "Forbrydelsen" toho kterého herce v menší roli viděli. Především je to občas docela smutné a depresivní, chvílemi však nečekaně vtipné vyprávění o našich bližních, kteří mají jen tu a tam poněkud bizarnější problémy než je zcela běžné. Pointa je možná trochu vykonstruovaná, ale mě se velmi líbila - nakonec to opravdu byli takoví milí lidé.(6.7.2015)

Ou no málokdy se u filmů takhle potím :).. Za tenhle snímek se postavím, už proto, že je opravdu hodně hodně jiný než všechny ostatní.. Každý máme nějaký ten handicap, ale toto jsou ty pravé nefalšované.. Konec mě naprosto odzbrojil a pro všechny co maj rádi odlišnost a tak trošku morbidní snímky je tento jak ulitý..(29.7.2012)

Panoptikum podivných a do jisté míry zvrácených postaviček, které, když se nad tím člověk zamyslí, vlastně vůbec podivné či výrazněji zvrácené nejsou - exhibicionista, který se snaží svůj problém řešit, prodávající se hoša, tělesně postižená holka a, pravděpodobně nejnormálnější, osamělá vdova. Ti všichni se snaží najít ve zdánlivě nepřátelském světě svůj kousek štěstí. A asi ho nakonec i najdou. Já vlastně nevim. Buď jak buď, ten konec je naprosto geniální. 85%(19.3.2015)

Zpočátku to vypadalo slibně; pak se to ale zvrtlo v další přehlídku bizarností, která ještě k tomu postrádá nadhled (až na pár - doslova pár - okamžiků), a mě už ty neustálé sondy do života sexuálních "odchylů" a jejich zážitků nudí. Škoda, některé momenty byly silné. Méně by bylo více. O tom, že je "spaluje" touha, by se taky dalo pochybovat, a vůbec nechápu, proč tady většina uživatelů vychvaluje konec. Trochu mi to, vyzněním i strukturou (paralelně vyprávěné příběhy, které se v jednom či více okamžicích protnou), připomíná české pokusy o dramata z let cca 2001 - 2006.(20.5.2014)

Tak tedy, tenhle film mi vyrazil dech. To co se od začátku děje je už samo o sobě celkem "dramatické"-pochmurné a drsné (budu -li se držet neexpresivního jazyka), ale je to jen slabý odvar toho, co se začne dít potom a na konci to vygraduje. Pohnuté podivně propletené osudy několika lidí. Všechny drsné, svým způsobem smutné, ale i lehce podivné. Tento snímek dalo by se říci, je prapodivnou míchaninou dramatu, psychologického filmu, černé komedie a romantického filmu. To co je na tom ale to nejpodivnější je, že celá kombinace funguje a to tak, že velmi dobře. Kdybych si mohla osobně vybírat, trochu bych ubrala na množství úchylek, které se ve filmu objevují. Je sice pravda, že už by možná nebyl dojem tak drtivý, ale taky je pravda, že takhle vše místy lehce hraničilo s ironií. Moje hodnocení je mezi 4 a 5 hvězdičkami- a věřte mi, že za ten konec bych byla schopná tam těch pět dát. - Takže možná až se na tenhle film podívám znovu, tak změním hodnocení, ale zatím dávám hodně silné čtyři. ----"Vzduch je naplněn krásnými a slibnými začátky."----(19.3.2013)