Uneseni

Jaimova rodina nestihne oslavit první den v novém domě, do kterého se právě přestěhovala, protože je přepadne skupinka ozbrojenců v kuklách. Jediné, co požadují, jsou peníze a cennosti. Celá věc se však zkomplikuje, když matka s dcerou začnou klást odpor... (TV Horor Film)

AlistairMir

Asi to má něco do sebe, ale holt já nepatřím k těm hystericky uječeným lidem co dělaj vše proto, aby své únosce opravdu vytočili na maximum a tak to nedovedu tolik ocenit. Ne jasně nebyl jsem unesen, ale po deseti letech jako šéf ochranky na diskotéce jsem už proti sobě měl víc než jednou týpka s nožem a i do hlavně pistole jsem se nedobrovolně díval, takže vím jak bych se asi tak plus mínus choval já a tak jako postavy ve filmu tedy rozhodně ne. Je ale pravdou, že drtivá většina lidí asi ano (nedivím se) a u něžnějšího pohlaví to reálné bylo, takže tleskám že jednou film kde se z každé šikanované hrdinky nestane během chvilky Rambo. Konec filmu taky asi nejednoho člověka překvapí za to palec hore, ale celkově mi bohužel film kde se 3/4 vříská a ječí moc nesedl navíc v závěru ta logika dostala fatálně na tlamu což je škoda, když jinak celou dobu fungovala. Rozhodně ale snímek kde pochopím jakékoli hodnocení od odpadu po plnou palbu. ()

StrYke

Dost dobré a realistické. Vivas používá dlouhé záběry, herci podávají přesvědčivé výkony a suchá atmosféra by se dala krájet. Španělé začínají razit cestou hororů (i když tady se spíš jedná o thriller). ()

honajz2

On ten film není vyloženě špatný, ale totálně selhává v tom, že si hraje na něco, čím není. Buďme upřímní, ne každý je Haneke, ale ono je to vlastně jedno, hlavně že někoho jiného napadne natočit thriller/horor skrze dlouhé scény beze střihu, pak ještě dvakrát rozdělí obraz na poloviny a lidé, kteří k festivalovému filmu (přiznejme si, minimálně ty dlouhé scény používá asi každý druhý) nepřičuchli ani obloukem a strašně se diví, že to někdo použil v jejich oblíbeném žánru a považují to za úžasnou inovaci... Pak se nám tu rozdělili uživatelé na tři tábory, z nichž jeden si na všechno stěžuje, druhý si honí ego a povýšenecky se adoruje nad ostatní, protože on v tom viděl strašně napínavý, nervydrásající film a pak je tu ten třetí, který se snaží to normálně ohodnotit. Pro mě je ale podstatné, že to prostě nefunguje a nudí. Chování postav je podle mě v rámci možností docela logické, ale to, že je to celé natočené strašně chladně, obyčejně, bez nějaké atmosféry, napětí či psychologie (sorry, ale to trapné psychické týrání z toho automaticky nedělá psychologický film, na ten jsou třeba promyšlené a životné postavy, ne figurky - třeba o zlodějích víme kulové), navíc ta rodinka mi byla nesympatická už od začátku, takže nevidím důvod, proč by se mi to mělo líbit. Navíc místy to bylo nechtěně směšné a závěr byl podán tak trapně, že jsem se tomu i zasmál nahlas, jelikož se to prostě nedalo :D Vlastně mé pocity úplně nejlíp vystihuje (opět) uživatel xxmartinxx, který se jako jeden z mála zařadil do toho třetího, normálního táboru. Já snad jenom mohu ještě dodat své oblíbené a pro podobné filmy naprosto vystihující slovíčko: Meh. To chce mnohem víc, aby se takový film někomu tak "náročnému" jako jsem já zalíbil. 2* ()

peiton

Začnem pekne od začiatku.Ak som mala pred samotným vzhliadnutím predsudky,tak sú už dávno zahodené za hlavou,a prečo?Spanieli sa ukázali v tom správnom svetle!Konečne som sa po dlhšom čase ,,bavila" až do samotného záveru.Začiatok môže alebo má tendenciu zmiasť diváka.Bol to zámer tvorcov?!Ktovie.Mňa zmiatli.V prvotnom pláne som si vravela či snímok s takýmto druhom psychického teroru odohrávajúcim sa na jednom mieste,má schopnosť prežiť aspoň do polovice.Nielenže prežil,ale dokonca predčil všetky moje očakávania..A to som náročný divák a večný kritik! 80minút odsýpa ako hodinky,brutalita sa tu mieša s hrôzou,neutíchajúcim krikom a uveriteľne stvárnením pocitom strachu mladej hrdinky,ktorá bola ťahúňom na pozadí toho celého.Po celú dobu hl.hrdinky prežívajú teror a bojujú o život ako levice,čo sa im aj očividne darí SPOILER,aby nakoniec zomreli tak jednoduchým a bezbranným spôsobom,bez možnosti akejkoľvek sebaobrany.Nie,záver neprekvapil,no minimálne šokoval.Silné 4 hviezdy. ()

bourec odpad!

Jasně,asi takhle by to povětšinou vypadalo.Máma psychicky na dně,táta posranej slaboch,a dcera totálně hysterčí.Pokud ovšem chcete natočit drsnou,zábavnou,divácky vděčnou podívanou ,musíte prostě některý zaběhlosti změnit.Tahle kokotina ovšem povětšinou tahala za uši,a vlastně i za oči.Ještě že tomu Andělovi došel filmovej matroš,protože jinak by byl ten film dlouhej tři krutý hodiny.0%. ()

PavelVanekArt

Další z Home invasion žánru a rovnou jeden z nejlepších. Na moje oblíbené You're Next to nemá (chyběli milimetry) ale celkově to zanechalo skvělej dojem. Klasická banda zlodějů se nasere rodině do domu a chce peníze. Jak říká Hulha, pořadí lupičů zachováno. Chytrej, blbej a agresor. Film disponuje skvělou kamerou, hudbou a solidním hraním, hlavně ze stran unesených. Celkově jsem to viděl na 4* a ono se to na konci ,,trochu zvrtlo (zvrhlo),, a ze 4* se stalo 5*. Přesně na takový konce mám v poslední době náladu, jen ať krev teče a lidé trpí. A já jdu na další Home invasion. ()

blitzer

Když nic jiného, tak zdejší flame dělá tomuhle snímku dobrou reklamu :-) Mnimalně já bych se k němu jinak asi nedostal. A to by byla škoda. I přes pomalejší rozjezd se totiž jedná o dost napínavej thriller s parádní (gore) koncovkou. Jakožto fanoušek 24 jsem s rozdvojením obrazu, narozdíl od některých zdejších uživatelů, neměl žádný problém a navíc se mi líbilo, že se vše odehrává v podstatě real-time. Herci podali imho přesvědčivý výkon (zvlášť představitelka Isabelly) a celkově mi to přišlo (až na pár výjimek) civilně a uvěřitelně podaný. Co mi trochu vadilo byla místy utlumená hlasitost dialogů na úkor zvuků z okolí, ale vzhledem k nepatřičně nízkýmu hodnocení přidávám schválně jednu hvězdu navíc ;-) PS: Při dlouhém statickém záběru u scény se sledováním televize jsem si vzpomněl na podobnou situaci z Funny Games (či Funny Games), kdy si zúčastnění udělali v obýváku taky takovou idylku. ()

Pilgrimka

Španělsko u mě opet zabodovalo. Oni se snad pro ty horory narodili. Další snímek, který se jim abnormálně povedl a ani chvilku mě nenechal v klidu. Herci mě donutili to prožívat s nimi, naprosto jsem jim skočila na špek. Jejich brilantní výkony (především Manuela Vellés) mě dostávaly do kolen. Chci další. ()

Khumbac

A tak jistě nápad to není špatný...přepadnout zbohatlíky a jednoduše prostřednictvím výhružek a rukojmích vybrat všechny peníze. Co mě trošku ale iritovalo bylo: 1. poměrně Nudný rozjezd filmu 2. Nysympatický cerka, která nysympaticky hekala jako osel 3. Nesympatická mamka 4. a celkově to bylo jakési chabé, i když konec milé překvapil, doplněn pěknou optimistickou hudbou v titulcích ()

Sfinkter

I únos hloupými idioty musí člověk umět natočit, zde je sice dobrá kamera a obraz, ale tím to také končí. Nic inovativního, spíše vlezlá klišé a realita daleko. ()

oveckaoa

Takže co se stane když spojíte Mothers Day a Funny Games? no přece tenhle film. Takže máme tady rodinku co se přestěhuje do nového domu ale přepadnou je jednoho dne únosci a tyranizují je. V této pasáži se těžce vykrádá Mothers Day (Akorát chybí ta matka a je zde míň obětí) takže jdeme podle stejného schématu únosci jsou 3 (v Mothers day 4) 2 zůstávají s matkou a dcerou a 3 jde s manželem vybírat prachy z karet. Dočkáme se samozřejmě i neúspěšného pokusu o upozornění na svou situaci a i havárie i znásilnění . Navíc pasáže jak únosce jí jakože mezi těmi unesenými jsou úplně jako kdyby byli vykradené s Funny Games (ale tam měli opodstatnění) zato tady jsou jen samoúčelné + konec s tou holkou my strašně připomněl poslední scénu v Rec (díváme se do tváří oběti a pak se jí něco stane) . Navíc jsem nějak nepochopil co měl znamenat ten začátek. Jediné co pochválím je brutalita (na konci) i když u explotation je to samozřejmost a docela i konec ten se my líbil. Resume Od Španělů je to velké zklamání takže 40 procent. P.s. nechápu proč je tu povolený komentář uživateli malcok když to neviděl a dává tomu hned odpad. ()

elanius

(115/2012, DVDRip) / Krásne zadosťučinenie na záver!! Ako už bolo v komentároch pár krát spomenuté, to čo za hlasivkový koncert tu vyvádzajú dve hlavné "kladné" postavy presahuje zdravé medze. Celkovo sa jedná o slušnú záležitosť s bonusom španielskeho feelingu, na ktorý nedám v poslednej dobe dopustiť. (6/10) ()

ghatos

Dá se to, ale to neustálé španělské přehrávané řvaní mi dost vadilo. Úplný závěr má koule a působí nepříjemně. 40%. PS: Internetová válka se mi moc líbila, ale pořád tomu něco chybělo - nějaké pořádné vtipné absurdum na konec. Dočkal jsem se! Verbal opět zabodoval :) . ()

headcrab

Na tomhle filmu rozhodně není nic k odpadu. Sice to neni zdaleka takovej tlak jak Mother`s Day a chvilema tempo dost pokulhává (plus ta uvřeštěná holka už mi ke konci taky začínala lízt pěkně krkem, chápu, že byla asi hodně v prdeli, ale tohle se mi zdálo už trochu přehnaný), ale konec filmu to plně vynahradil (teda alespoň pro mě), zakončení plně vyhovující :). Navíc jak už je tady mnohými zmíněno, dlouhé kamerové záběry jsou perfektní a hodně tomuhle filmu pomáhají a vyzdvihují ho z vod podprůměru. Takže podle mě řemeslně dobře zvládnutej film, tohle má k odpadu hodně daleko, to vám povídám! ()

Forsberg11

Koľko ľudí, toľko chutí... S tým samozrejme súhlasím, ale osobne som rád, že som po dlhej dobe videl pomerne nekonvenčne spracovaný nový horor, ktorý ma počas celej svojej dĺžky držal ako prikovaného ku obrazovke. V podstate sa niečo deje takmer neustále, čo považujem u filmov tohoto typu za jedno obrovské plus. Nevadil mi ani mnohými kritizovaný rozdvojený obraz pri určitých scénach. Naopak, som vďačný že sa niekto konečne nebál použiť netypické zábery kamery, či dlhé zábery bez strihu. Týmto mi to tak trochu pripomenulo No Moriré Sola (2008) či Funny Games U.S. (2007), no v omnoho zaujímavejšom obale. Unesení patria k výkvetu žánru za posledné roky a znižovať im hodnotenie za nelogické chovanie postáv určite nebudem. Na takéto niečo sú tu omnoho horúcejší kandidáti. Takto nejako mohol vypadať Mother´s Day (2010), keby sa dostal do rúk zručným filmárom. A áno, aj toho násilia je tu dosť. Veľké prekvapenie a jeden z top hororov roku. 85 %! ()

Gyorgy

Na pěti hvězdu mě dohnaly zdejší odpady. Zajímavé, že tihle uživatelé mají většinou pěti hvězdu u Mother's Day, což tak nějak nechápu a nehodlám se v tom nějak dloubat. Hlavně, že si to dokážou obhájit. :-) No, parádní napínavý thriller. Španělský způsob mi opravdu sedl, ta kamera nemá v tomhle subžánru konkurence. Herci výborní. Druhá polovina plná grád a konec naprosto odzbrojující. 'Španělský thriller' bude jednou kult. ()

PfefferSalz

Tu třetí hvězdičku dávám za skvělou hudbu. Skupina Wild Honey (od doby zhlédnutí Secuertados je má oblíbená) přispěla závěru filmu k tomu, aby zapůsobil tak, jak působit měl. Chválím také to, že Španělé nemají tu podivnou úchylku cpát modely a modelky do všech rolí, do kterých to jen půjde. Nehledejte v tomhle filmu žádný umělecký zážitek, slouží jako příjemná jednohubka, na kterou sice po chvilce zapomenete, ale zase tak špatné to určitě nebylo. Šlo to. ()

666Carnage

Jo byla to paráda koukat na tento řemeslný únos. Výborný scény s uvěřitelnou atmosférou a jak rodina tak únosci hráli pěkně. Velice mě tenhle film potěšil a díky konci si vysloužil i můj respekt. Paráda prostě. 80% ()

Španělé, kam se podíváš

Španělé, kam se podíváš