Tajná operace (TV film)

Tajná operácia

Hranica

Thriller

Německo, 2010, 180 min

Hospodářská krize a k tomu nedostatek ropy vlivem teroristických akci Talibanu je hlavním tématem zuřivé předvolební kampaně a tento příběh se dívá do zákulisí jedné pravicově extrémní strany, která se v metodách přesvědčit veřejnost nezastaví naprosto před ničím. A tak tu vlastně máme velmi zajímavý dramatický politický thriller, který i v reálném životě mnohé připomíná. Samozřejmě jde v mnoha ohledech o nadsázku, i když, kdo ví. Závěr, který může připadat opravdu už přehnaný, jen ukazuje, kam až to může dojít jsou-li extrémistické činy tolerovány v rámci demokracie a svobody. Po dramatické stránce je scénář napsán a natočen vcelku zdařile.  (3.2.2016)

Takhle, potenciál a nápad je skvělý, trochu jsem si u toho vzpomněl na Už je tady zas, kde PR dokáže lidi zmanipulovat a pod tlakem v nich probudit "vnitřního démona". Co je ale horší, je nedodělaný příběh a extrémní důraz na levici. Levicový extrémisté ve filmu vystupují jako bozi, co vše zachrání... přitom ani ve filmu nebyli o nic lepší, než Schnell se svojí NSDAP2. V praxi by se taková situace však nikdy nestala - v nejhorším by zasáhla armáda, která zde, stejně jako policie, jen přihlíží. Každopádně uznávám nápad a obsazení. Dávám 3*.(5.6.2019)