Reklama

Reklama

Půvabná Lucrece je ženou mnoha tváří, je nejen talentovanou operní pěvkyní, ale i chladnokrevným nájemným vrahem. Lucrece má v plánu pověsit své zabijácké řemeslo na hřebík, předtím se však rozhodne provést ještě poslední akci. Jejím úkolem je odstranit operního pěvce Childa, po jehož pozemcích touží ropná společnost... Ropná společnost British Oil investovala nemalé prostředky do stavby ropovodu, nyní však musely být práce pozastaveny, muž jménem Child totiž odmítá prodat společnosti pozemek, jímž má ropovod vést. Child pěstuje na pozemku ječmen a provozuje palírnu, ve které pracoval už jeho otec. Stálo ho hodně úsilí, než na pozemky a palírnu whisky našetřil, a kvůli ropovodu se svého snu vzdát nehodlá. Soudní spor ropná společnost prohrála, ředitel se tedy rozhodne přikročit k radikálnímu řešení: pověří reverenda Van Kummanta, aby nechal Childa zlikvidovat. Reverend zprostředkovává nájemné vraždy po celé Evropě a na Childovu likvidaci si chce najmout toho nejlepšího profesionálního zabijáka. Rozhodne se pro půvabnou talentovanou operní pěvkyni Lucrece, která je současně chladnokrevnou nájemnou vražedkyní...
Lucrece se však právě rozhodla pověsit své řemeslo na hřebík. Chce udělat za svou minulostí tlustou čáru, už nechce dál lhát své dcerce, ani své matce. Armén, který jí dojednává kšefty, ji ale přesvědčí, aby šla ještě naposledy do akce – během pár dní vydělá balík peněz a pak už si bude moci bezstarostně užívat zbytku života.
Child je také operní pěvec, Lucrece se s ním setká během společného vystoupení na švýcarském zámku Ermeux. Musí se dostat do jeho blízkosti, zabít ho a jeho smrt musí vypadat jako nehoda. Lucrece ale netuší, že jí jde po krku tajná služba. Agent Rico byl informován o tom, že reverend Van Kummant dojednal Childovu vraždu, a Rico byl pověřen, aby nájemného vraha našel a odstranil. Nezná však zatím ani jeho tvář, ani totožnost... (TV Prima)

(více)

Recenze (5)

claudel 

všechny recenze uživatele

Je to u mě na dobrých tři a půl hvězdičky, nejsem schopný si pořádně vytvořit názor na tento thriller, krimi či částečně komedii. Mélanie Laurent v netradiční roli, chameleon Cornillac v pro něj poměrně snadné poloze drsného policisty, jenž má občas problém s pravidly a výtečný Tchéky Karyo naopak v pro něj poměrně typické roli. Je to zvláštní směs napětí, vážné hudby, špetky romantiky a chladnokrevného krimi. A možná proto mi tahle žánrová směsice vytvořila mišmaš v hodnocení. ()

Reklama

Johnny.ARN 

všechny recenze uživatele

Apatický thriller s veľmi divným rozprávačským štýlom. Nie všetko tam pasuje tak ako by malo. Dá sa to síce dopozerať, ale to konanie postáv, inotaje a nedorozprávané príbehy hlavne na konci lezú na nervy. Dobrá jednorázovka, len tomu chýbalo niečo, čo by z toho spravilo aj dvojrázovku. Slabé 2 z 5 ()

Thomick 

všechny recenze uživatele

Překombinovaný až běda. O tom, jakej guláš Requiem pour une tueuse je, asi nejlíp svědčí to, že se vše točí kolem koncertu vážný hudby, a přitom k závěrečnym titulkum začne hrát cosi s keltskym nádechem. Pokus o ženskou verzi Jamese Bonda tudíž podle mě zrovna neklapl. ()

Galerie (16)

Reklama

Reklama