Chytrá, neuctivá a nadčasová komedie o tom, jak je nesnadné přežít střední školu, když vás spolužáci nechápou, rodiče jsou šílení a jediné, co máte, jsou vaše sny. Maturant Carson Phillips (Chris Colfer) byl předurčen k velkým věcem, které mu jeho omezené maloměsto nemůže nikdy poskytnout. Byl na cestě na vrchol, ale osud s ním měl jiné plány - náhle ho zabil blesk na školním parkovišti. Carson demonstruje, že život je to, co se děje, když jste příliš zaneprázdněni plánováním budoucnosti - vypráví poslední týdny svého života prostřednictvím vtipných a bystrých vzpomínek, včetně cíleného vydírání namířeného na populární studenty ve škole, které vymyslel se svou nejlepší kamarádkou (Rebel Wilsonová). Neopomíjí ani rodinný život, jenž zahrnuje matku (Allison Janney), kterou více zajímá hrdlo láhve, než synova budoucnost a odcizeného otce (Dermot Mulroney), jenž se zničehonic objeví s těhotnou snoubenkou v závěsu (Christina Hendricksová). (HBO Europe)

Mish.k.a

Příjemná podívaná o cestě za svým snem a hořkém konci.. Do kolen mne tento počin ovšem nijak nedostal, a proto čtvrtá (dodatečně přidaná) hvězda patří Colferovi, který se mi z podvědomí úspěšně vymanil jako Kurt z Glee, a zapsal jako samostatná herecká jednotka. ()

kenileja

Ach jo. Přemýšlím, kdyby Carsona hrál kdokoli jiný než právě autor scénáře, Chris Colfer, pravděpodobně bych hodnotil úplně jinak. Ačkoli možná nechtěl nebo si to neuvědomoval, právě kvůli němu je ve filmu plno nepříjemného pisklavého řevu a arogantního vysvětlování nepochopení ostatních. Tváří se pořád stejně, jako namyšlený cucák. Chris by neměl vůbec hrát (a už vůbec ne ve filmu podle jeho scénáře). Kdykoli se tam objevil a začal poučovat přemoudřele své vrstevníky, doufal jsem, že ho tam někdo konečně propleskne a dá mu na pusu roubík. Nebylo prostě příjemné se na něho dívat, natož ho poslouchat. Ovšem opravdu jen jeho. Rebel Wilson byla skvělá, do role se naopak více než hodila. Když se celkově zamyslím nad příběhem, vlastně se mi scénář líbí, je to poměrně důmyslně vykonstruovaný příběh o středoškolákovi. Dle mého názoru je Chris spíš spisovatel a dejme tomu scénárista, ale nikoli herec do hlavní role. ()

Talina

Ztráta času...nemá to ani nějakou pořádnou zápletku a ani jindy vtipná Rebel Wilson se do toho nijak neopřela. Za mě podprůměrný film. ()

minima

Pěkná prvotina, která ze mě na konci tak trochu vysála emoce. Příjemně odehráno s trochou nadsázky i dramatičtějších linek. Nucení spolužáků k psaní je pojato originálně, závěr je teda jasný už od začátku, ale i tak byly závěrečné scény potřebný pro vyznění filmu. Sice trochu hraní na city, ale dalo se to vydržet. 6/10 ()

nikidummie

Po dlouhé době jsem objevila film, který mě zasáhl jako blesk. Víc teď nejsem schopná říct, snažím se strávit ten skvělej zážitek, snad později. ()

kooky89

Příběh o outsiderovi na střední škole, který se s využitím svých schopností snaží dosáhnout svého celoživotního cíle. Člověk by řekl, že to bude další z průměrných filmů s podobnou tématikou, ale opak je pravdou. Snímek, od kterého jsem moc nečekala, ale ve finále mě mile překvapil a já si jej užila po celých 90 minut. Sečteno a podtrženo 3 půl hvězdičky (70%). ()

walmezak

Rád se takhle po večerech dívam na komedie. Takhle před spaním mě to neuvěřitelně pomáhá, zasměju se a pak usnu jak beránek. Ovšem jednoho večera jsem narazil na jistou komedii, o nějakém klukovi ze střední a bla bla.."Fajn, mrknu na to, to bude sranda!" Ted tu sedím, a čumím do zdi už asi pulhodiny! Tenhle film mne naprosto dostal! Konečně nám někdo filmem ukázal jaký život opravdu je, že není plný elfů, kouzelníků, džedájů a podobných nesmyslů. Ukázal nám jaká je realita! A ted už prosím neruště! Jdu přemýšlet! 90% ()

Vasyl

Takovej lepší průměr (jo, kdyby to bylo delší, asi bych dal míň, ale uteklo to fakt rychle). Upřímně jsem se na to díval jen kvůli Christině Hendricks. Ta zrzka je boží, nechápu že jí bude už 40, chtěl bych ju vidět jak vypadá po ránu. Škoda že tam byla tak málo. A zčásti taky kvůli té tlusté blondýně, ještě nikdy jsem si jí nikde nějak víc nevšiml. Holky odvedly svoje, spokojenost. Ale hlavní hrdina mě moc nebavil. Ještě že umře hned v první minutě, to člověka tak nějak donutí mu nefandit ani ho nenenávidět (má tohle slovo kurva zápor když už záporný je?) Jinak typický filmový americký highschool reálie - roztleskávačky, sportovci, holka v černých hadrech, lůzři...jo a strašně moc teplých, ale to je asi teď moderní. Ten Colfer je určitě taky teplej, jestli ne tak je to vážně dobrej herec. ()

Domas88

Spíš takový film k zamyšlení.. Ale dobrý, bylo to přeci jen takové originálnější, než taková ta klasická trapárna z americké střední.. ()

rigby

Letmý pohled do citlivé duše dospívajícího chlapce. Nebo spíše pokus o něj. Rozhodně nechápu označení komedie u filmu, u kterého jsem se ani jednou nezasmál. Vlastně ani nevím, komu je tento snímek určen. Puberťákům to asi moc neřekne, není to dost cool. Střední generaci to bavit nebude a ti starší - nevím. Prostě mi to opravdu vůbec nic neříkalo. Ale blbost to nebyla, spíše neumětelství autorů natočit to trochu zajímavěji. ()

kolodej1

u me fungoval jako náladový film. Skutečně osciluje mezi dramatem a komedií. Owvěžující dílko, nijak složité, ale přesto půvabné, naplněné pocity a úvahami předčasně pdychicky vyvinutého středoškoláka, případně jeho matky. Trochu nedotažená příběhová linie jeho otce se svou novou přítelkyní. Chvílemi tu byly až dojemné momenty, pak přišlo veselejší odlehčení. S misícími se náladamí pak stoupal můj zájem o tento příběh. Pěkně zahrané od Rebel Wilson. Moui spokojenost pak podtrhuje citlivě vybraná a velmi příjemná hudba, která umocňuje celkový pozitivní dojem z filmu ()

ludovit14

Struck by Lightning je film z mladými hercami,pre mladých divákov.Príbeh je o pisálkovy Carson Phillips(Chris Colfer)ako ho trafil BLESK a 3dni ležal pod stromom,kým ho niekto našiel. A o jeho zbabranom stredoškolskom živote-príbeh je viac komický ako smutný.HOD:45%.Čo ma najviac zaujalo bol herecký výkon Allison Brooks Janney.PS:ale, asi tínedžerov to chytí. ()

hastafix

První třetina mě nudila,ale pak sem nedopatřením koukala dál a během doby co sem koukala sem si uvědomila že mě celé to klišoidní poselství donutilo tak nějak znovu přemýšlet. Cesta je důležitější než cíl a bláblá ale jo, ono na tom vážně něco bude. Možná by to chtělo ale trochu víc charakterových typů než hlavního hrdinu, zlomenou sobeckou matku a pak bandu omezenců. ()

blekekeke

Napsal si příběh, napsal si scénář, napsal si honorář, napsal rejžovi. Dobrý je, že už od začátku zjistíte, že tohle zábava nebude. Čekal jsem na nějaký rozjezd, nějaký ten počin, kdy to začne lítat. Jo přišel, ale poslední dvě minuty. ()

HouseFan

Chytře se tvářící drama/komedie se snahou o hlubokou myšlenku a příběh, který má zaujmout "typického" teenagera. Myšlenka hezká. Ale jak to u takovéhoto typického filmu, ve kterém můžete vidět mladé herce známé spíše z rolí v dívčích seriálech či filmech od Disney'e se nedočkala úplného naplnění. Můžete mít pocit, že tvůrci si sami nebyli jistí, co vlastně chtějí. Hned na začátku vám ukáží konec a potom už není nic, co by vás napínalo, protože je vše až jasně předvídatelné. A také to pro příběh nakonec ani není tak důležité (jen asi tak pro posledních pár minut). Navíc se zde odehrává dost vedlejších příběhů, které se poté nedočkají dokončení. Film tohoto druhu, je totiž určen trochu jiným divákům... Recenzi jsem se rozhodl napsat proto, že i přes nízkou kvalitu po vizuální a příběhové stránce, mě film zaujal svým hrdinou. A takto přece fungují veškeré teen-movies dnešní doby. Krásný hrdina, který zaujme puberťačky a táhne je do kin na další tři pokračování... Ve snímcích jako je tento vám zkrátka musí být sympatický hlavní hrdina, jinak film ohodnotíte jako vysoce podprůměrný a dál se jím nebudete zaobírat. Já jsem se v mnoha věcech dokázal s hlavním hrdinou spojit a vžít se do jeho kůže (nebo on do mojí?) a hlavně proto ve mě snímek zanechal alespoň malý ohlas... Cítil jsem se totiž příjemně při sledování filmu o někom kdo je podobného charakteru a baví ho stejné věci. A to je právě ta věc o které mluvím. Pokud se s hlavní postavou nedokážete jaksi propojit (nebo nejste dívka ve věku 13 let), na film se rozhodně nekoukejte. Takže každý kdo má pocit, že je vyděděncem společnosti, rád říká co si myslí a rád píše poezii či tvoří jiné písemné projevy, nechť usedne a nechá se "zasáhnout bleskem"... ()

Teachman

Námět a zápletka: 8/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 7/10 ... Didaktický potenciál: 6/10 ... Celkový dojem: 8/10. ()

Meg348577

Překvapivě docela nadprůměr. Chris přesvědčil o tom, že je kvalitním hercem, i děj je poměrně originální, možná do jisté míry až inspirativní. Příjemná, pohodová podívaní. Celkově tedy milé překvapení a ty 4* si určitě zaslouží :) ()

nudlis

Teď jsem to dokoukal a přestože jsem se na to nijak extra netěšil, film mě pobavil. Pobavil mě v poslední době víc než třeba Hobit. Obyčejnej kluk s ambicema vypadnout ze zapadákova a bejt novinářem, se snaží vzdorovat průměrnosti maloměstský střední a posléze i (trochu nelegálně) dotlačit svoje vrstevníky k přemejšlení. Nezadaří se, spolužáci jsou dál blbí a on je mrtvej. Ale o samotný tyhle fakta tady asi nejde. Spíš o formu. O formu, jakou je ten příběh vyprávěnej. Není to přiblblá sprosťárna z americký střední, kterých bylo nedávno v kinech až moc. A není to ani pseudo- intelektuálská srágora s jedinou ambicí - vymetat nezávislý fesťáky. Je to pohodovej film na klidnej sobotní podvečer, kdy je venku hnusně, ale člověk nemá náladu na tříhodinový eposy nebo se mu zrovna nechce moc přemejšlet. ()