Oko za oko (TV film)

Komedie

Československo, 1965, 70 min

Príbeh považovaný za slovenskú klasiku - pravdepodobne preto ho STV zaradila do vysielania počas tohoročných Vianoc (2008). Ani duchaplné, ani zaujímavé, veľmi slabý priemer. Tri hviezdičky dávam iba za herecký výkon mladej Milky Vášaryovej.(28.12.2008)

Pekne zahrané, ale ináč neuveriteľná blbosť. (6.10.2016) –––– Na druhýkrát sa mi tie uvoľnené mravy v tom období zdali veľmi rozkošné. A Emíliu, tú by som určite nevymenil. Za slabšiu zložku ale musím stále považovať scenár, keď sa viac času tancuje, ako sa niečo deje. Dialógy brilantné a kamera tiež. (15.4.2018) –––– Tak ti radšej vrátim ženu. – Nechcem ženu tebou... upotrebenú. –––– Kto súhlasí s pokleskom svojho manžela, nemôže žiadať o rozsobáš.(6.10.2016)

• radektejkal

Po Zacharově druhém filmu (zdaleka ne druhotině), fenomenálním "Neprebudeném", jsem byl zvědav na jeho prvotinu. Co do režie si není nač štěžovat, režírovat dva manželské páry není až tak jednoduché. Bohužel však jak autor povídky, tak scénárista, nepřipravili po Josefa Zachara potravu, do které by se mohl zakousnout. Příběh je (ne)skutečně povrchní a plytký, takže ani jinak prvotřídní herci s touhle károu nemohli hnout.(11.1.2018)

na rozdiel od niekoľkých šovinistov na tomto fóre sa nedomnievam, že by Slováci mali deficit v oblasti literárnych predlôh pre svoje inscenácie a filmy. Práve naopak, slovenská literárna tvorba je nesmierne bohatá a rôznorodá a poskytovala režisérom kvalitné predlohy k vytvoreniu vrcholných diel slovenskej národnej kinematografie. Janko Jesenský ako významný predstaviteľ slovenskej modernej prózy sa stal námetom mnohých viac alebo menej vydarených filmov - čo ale nespochybňuje jeho hodnotu literáta. Poviedka Čara patrí k tým, ktoré, žiaľ, nepostihli úplný rozsah jeho satirického ducha, každopádne je to profesionálne dobre zvládnuté, svieže dielko s aktuálnym odkazom, ktorému ani roky neubrali z jeho kvality.(22.8.2018)

• farmnf

Zacharova prvotina s excelující Milkou Vašáryovou, je tam jako vždy naprosto skvělá a sexy. Příběh je ovšem stupidní a o hovnu za což může s největší pravděpodobností Jesenský. Slováci za svou historii měli tak málo osobností schopných perem něco stvořit, že se vlastně nedivím, že i tuto kravinu zfilmovali. Herci byli ovšem skvělí.(6.3.2011)