poster

Barbar Ronal (festivalový název)

 • Dánsko

  Ronal Barbaren

Animovaný / Dobrodružný / Fantasy

Dánsko, 2011, 90 min

 • KoRner
  ***

  Niečo medzi Ako vycvičiť draka, Pán prsteňov a Warcraft vsadené do toho istého sveta ako Princ a Pruďas. Len neviem ako by si americkí cenzori poradili s týmto filmom, ak im vadili Natalkyne tangá, tu ich majú pre istotu skoro všetci a aj to väčšinou chlapi. Dosť veľký problém filmu je kadencia vtipov, nie je ich tu tak nahusto ako v traileroch. Veď niktoša, ktorý aby si získal rešpekt a srdce svojej dámy musí všetkých zachrániť sme videli už v inom animáči. No ale aby som len nekritizoval, niektoré dosť uchýlné vtipy sa fakt podarili. Ako im mohlo napríklad napadnúť neviditeľný hrdina s viditeľným "nádobíčkom"? Rodičia, čo stiahnu tento film deťom budú mať zo scény určite radosť. :-D(17.2.2012)

 • Raztubyl
  **

  Slabota, čekal jsem že dánský animák inspirovaný zábavně kýčovitým glam metalem bude jakkoliv nekorektní, originální a buransky vtipný. Místo toho ale tvůrci vytáhli základní příběhové schéma použité v 99% jiných dětských animáků a naroubovali svůj film na něj. Takže Ronal je slaboch který někam jde s rádobyvtipným týpkem, drsnou ženskou a aspoň trochu originálním teplým elfem aby vysvobodil svojí vesnici, pomstil smrt kohosi na vozíčku a zabil strašlivou příšeru, vše předvídatelné do nejmenších detailů a povětšinou zoufale nudné. Díky tomu vznikl film, který se tváří jako že je určený pro dospělé, zároveň je však humorem i čímkoliv jiným očividně zaměřený na malé smrady. Přitom prvních pár minut, do útoku temných zrůd odkudsi z daleka, stejně jako trailery vypadalo nadějně. Asi jsem si měl dříve všimnout podtitulu Babes, balls and muscles in 3D for the whole family!(15.7.2012)

 • tatanapope
  ****

  Kdyby byla pohádka po grafické stránce lepší, neváhala bych dát za pět hvězd. Je originální, vtipná a kdo pozorně sleduje, najde na pozadí spoustu skrytých vtípku navíc, které nás provázejí nenápadně celým filmem. Pohádka se nebojí jít z dobou a nebere si servítky, ale pro vaše malé princezny to nejspíš nebude. Často se v ní setkáme se sexuálním podtextem a užijou si jí spíš pubescenti a dospěláci. Viděno v rámci Zahraniční výzva 2015 / Dánsko(24.1.2016)

 • blackrain
  *****

  Pravděpodobně už jsem se z toho účetnictví musela zbláznit, když jsem schopná bez mučení říct, jak se mi tenhle šílený příběh líbil. Nenudila jsem ani na chvilku. Pořád se tu něco dělo. Jednoduchost a předvídatelnost příběhu považuju za jeho plus, protože tu nehrozí překombinovanost. Jen bych tenhle film nepouštěla dětem. Sprostá slova tu létají vzduchem velmi často a oblečky barbarů nejsou zrovna jako od Chanela.(29.2.2012)

 • Ainy
  ***

  Mix Pána prstenů, Rudé Sonji, Barbara Conana a kdo ví čeho ještě. O to nic, já jsem pro každou srandu. Nemám nejmenší problém zasmát se humorným parodiím. Tady se tvůrci sice snažili, ale evidentně se jim to vymklo z rukou. Neustálé narážky na koule či prsa nutně hned neznamená třeskutě vtipnou legraci, u mě to mělo spíše efekt opačný. Proto mě, vesměs celou dobu, provázel občasný úšklebek a u velmi častých lascivních "fórků" zvednuté obočí. Celý animák se nese v duchu obscénnosti. Teplý, elfský hopsalín k smíchu ale byl. Na druhou stranu hudba byla třeba dost dobrá! Závěrečné titulky spojené s metalovou písní mě konečně trochu rozesmály. A abych jen nekritizovala ... nebylo to zas úplně out. Ke zhlédnutí to je, ale doporučovala bych po desáté až děti zapadnou do postele nebo před desátou, ale děti poslat k babičce.(29.2.2016)