poster

Barbar Ronal (festivalový název)

 • Dánsko

  Ronal Barbaren

 • anglický

  Ronal the Barbarian

Animovaný / Dobrodružný / Fantasy

Dánsko, 2011, 90 min

 • Šimpy
  ****

  Kdyby se vzal tenhle příběh a pokusil se natočit navážno, šlo by to velmi těžko a nejspíš by to nefungovalo, neb fantasy je na trhu hodně, ale povedených málo. Naštěstí je tu jednodušší způsob (i když tak jednoduché to taky není) a to pojmou to vysloveně jako taškařici a parodii. A světe, zboř se! ono to tady funguje. Vtípky šlapou, jak mají, nadsázka sedí a já se válel smíchy pomalu od začátku do konce. Jasně, že spousta vtipů je velmi laciných a pubertálních a jak je dnes modní slovo, fekálních. Ale je to neuvěřitelná sranda! Oddychovka a pohoda. A dejte si pozor, jestli máte dostatek neviditelné masti ;-)(19.2.2012)

 • tatanapope
  ****

  Kdyby byla pohádka po grafické stránce lepší, neváhala bych dát za pět hvězd. Je originální, vtipná a kdo pozorně sleduje, najde na pozadí spoustu skrytých vtípku navíc, které nás provázejí nenápadně celým filmem. Pohádka se nebojí jít z dobou a nebere si servítky, ale pro vaše malé princezny to nejspíš nebude. Často se v ní setkáme se sexuálním podtextem a užijou si jí spíš pubescenti a dospěláci. Viděno v rámci Zahraniční výzva 2015 / Dánsko(24.1.2016)

 • Ainy
  ***

  Mix Pána prstenů, Rudé Sonji, Barbara Conana a kdo ví čeho ještě. O to nic, já jsem pro každou srandu. Nemám nejmenší problém zasmát se humorným parodiím. Tady se tvůrci sice snažili, ale evidentně se jim to vymklo z rukou. Neustálé narážky na koule či prsa nutně hned neznamená třeskutě vtipnou legraci, u mě to mělo spíše efekt opačný. Proto mě, vesměs celou dobu, provázel občasný úšklebek a u velmi častých lascivních "fórků" zvednuté obočí. Celý animák se nese v duchu obscénnosti. Teplý, elfský hopsalín k smíchu ale byl. Na druhou stranu hudba byla třeba dost dobrá! Závěrečné titulky spojené s metalovou písní mě konečně trochu rozesmály. A abych jen nekritizovala ... nebylo to zas úplně out. Ke zhlédnutí to je, ale doporučovala bych po desáté až děti zapadnou do postele nebo před desátou, ale děti poslat k babičce.(29.2.2016)

 • MartinezZ
  ***

  Barbarský animák postavený na palici. Mohla to být magořina roku 2011, bohužel místy je film skutečně "hluchý" a krom tu více tu méně dobrých vtipů a narážek rozhodně nečekejte nějaký nápaditý příběh. Celý film ale zadupou do země závěrečné titulky, zpívající lebzy nemají chybu :) ~~~ Zpracováním, animací i humorem (tady mnohem více dětem nevhodným :) bych to přirovnal ke Karcoolce. ~~~ PS: Ronal je barbarem i filmem 100x lepší než Barbar "Waikiki" Conan.(11.2.2012)

 • majo25
  ****

  Ja som sa príjemne pobavil. Ako vidím, Dáni vedia robiť komedionálne animáky (Kurt strašne zuří, Terkel má problém, ...). Na tomto som sa veľakrát nasmial - párodia mu sedí výborne. Animácia nie je síce svetová a pojatie je až príliš sexistické, ale ostatné veci sú veľmi dobré spracované. Hodnotenie: 85%(28.6.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace