Barbar Ronal (festivalový název)

• Dánsko

Ronal Barbaren

• Nizozemsko

Ronal the Barbarian

Animovaný / Dobrodružný / Fantasy

Dánsko, 2011, 90 min

Terkel žádná sláva, Cesta na Saturn geniální a Ronal opět sklouzává do průměru, tentokrát proto, že nebyl vtipný. Příběh jako takový je tuctová podívaná, kde se stane přesně to, co člověk očekává a bohužel se nekoná prasácký festival dementních fórů, takže docela zklamání, i když jsem si sliboval hodně. 50%(14.8.2017)

Animák, ve kterém by se dalo určitě najít plno ohraných vtípků a předvídatelných scének, na druhou stranu se tam ale určitě najdou i věci originální, včetně super ouchylnejch oblečků které lze na postavičkách spatřit. Podle mě vcelku povedená parodie na všechno možné, která sice nijak extra neoslní, ale potenciál na to pobavit má. Jo a abych nezapoměla - našim nejmenším to rozhodně určeno není :-D. Slabší 4*(16.3.2012)

Skvělý animák o slabém barbarovi, který zůstane na svobodě jako jediný z vesnice po útoku hordy zlého pána Volcatara. Ronald slíbí umírajícímu strýci, že se vydá na záchranu vesničanů. Cestou se k němu připojí obtloustlý a věcně nadržený bard Alibert. Dále pak drsná, Rudou Sonju připomínající Zandra, kterou může získat ken muž, který ji přemůže a takový dementní elf Elric, který jim dělá průvodce. Pohádka je hodně vtipná a paroduje některé filmy o fantasy hrdinech. Jen bych jí nepoušťel dětem, protože zde zrovna nemluví slušnou formou a taky některé scény vůbec nejsou pro prcky. Filmek sice není technicky na výši oproti dnešním animákům, ale pěkně se na něj dívá a má skvělej humor. Za mě 86% :)(9.4.2012)

Mix Pána prstenů, Rudé Sonji, Barbara Conana a kdo ví čeho ještě. O to nic, já jsem pro každou srandu. Nemám nejmenší problém zasmát se humorným parodiím. Tady se tvůrci sice snažili, ale evidentně se jim to vymklo z rukou. Neustálé narážky na koule či prsa nutně hned neznamená třeskutě vtipnou legraci, u mě to mělo spíše efekt opačný. Proto mě, vesměs celou dobu, provázel občasný úšklebek a u velmi častých lascivních "fórků" zvednuté obočí. Celý animák se nese v duchu obscénnosti. Teplý, elfský hopsalín k smíchu ale byl. Na druhou stranu hudba byla třeba dost dobrá! Závěrečné titulky spojené s metalovou písní mě konečně trochu rozesmály. A abych jen nekritizovala ... nebylo to zas úplně out. Ke zhlédnutí to je, ale doporučovala bych po desáté až děti zapadnou do postele nebo před desátou, ale děti poslat k babičce.(29.2.2016)

Ja som sa príjemne pobavil. Ako vidím, Dáni vedia robiť komedionálne animáky (Kurt strašne zuří, Terkel má problém, ...). Na tomto som sa veľakrát nasmial - párodia mu sedí výborne. Animácia nie je síce svetová a pojatie je až príliš sexistické, ale ostatné veci sú veľmi dobré spracované. Hodnotenie: 85%(28.6.2013)