Barbar Ronal (festivalový název)

• Dánsko

Ronal Barbaren

Animovaný / Dobrodružný / Fantasy

Dánsko, 2011, 90 min

Pravděpodobně už jsem se z toho účetnictví musela zbláznit, když jsem schopná bez mučení říct, jak se mi tenhle šílený příběh líbil. Nenudila jsem ani na chvilku. Pořád se tu něco dělo. Jednoduchost a předvídatelnost příběhu považuju za jeho plus, protože tu nehrozí překombinovanost. Jen bych tenhle film nepouštěla dětem. Sprostá slova tu létají vzduchem velmi často a oblečky barbarů nejsou zrovna jako od Chanela.(29.2.2012)

Kdyby byla pohádka po grafické stránce lepší, neváhala bych dát za pět hvězd. Je originální, vtipná a kdo pozorně sleduje, najde na pozadí spoustu skrytých vtípku navíc, které nás provázejí nenápadně celým filmem. Pohádka se nebojí jít z dobou a nebere si servítky, ale pro vaše malé princezny to nejspíš nebude. Často se v ní setkáme se sexuálním podtextem a užijou si jí spíš pubescenti a dospěláci. Viděno v rámci Zahraniční výzva 2015 / Dánsko(24.1.2016)

Terkel žádná sláva, Cesta na Saturn geniální a Ronal opět sklouzává do průměru, tentokrát proto, že nebyl vtipný. Příběh jako takový je tuctová podívaná, kde se stane přesně to, co člověk očekává a bohužel se nekoná prasácký festival dementních fórů, takže docela zklamání, i když jsem si sliboval hodně. 50%(14.8.2017)

Hodně drzá animovaná fantasy, když si bere na paškál Pána prstenů :-( :-D Ronal je takový barbarský břídil, krom obr kulek tam dole mu příroda moc nenadělila. Pohádka si dělá srandu sama ze sebe stejně, jako z několika vážných fantasy - zejména z Pána prstenů, který na nás promlouvá z několika záběrů, dialogů aj. Začátek je celkem k popukání, pak už kvalita klesá. Animace podprůměrná, ale asi stejně nebylo záměrem udělat vizuální bombu. Na Barbara Ronala se časem určitě zapomene na rozdíl od bratra Conana, ale když už tu je, tak jako oddechovku k zasmání určitě doporučuju.(13.4.2012)

Kdyby se vzal tenhle příběh a pokusil se natočit navážno, šlo by to velmi těžko a nejspíš by to nefungovalo, neb fantasy je na trhu hodně, ale povedených málo. Naštěstí je tu jednodušší způsob (i když tak jednoduché to taky není) a to pojmou to vysloveně jako taškařici a parodii. A světe, zboř se! ono to tady funguje. Vtípky šlapou, jak mají, nadsázka sedí a já se válel smíchy pomalu od začátku do konce. Jasně, že spousta vtipů je velmi laciných a pubertálních a jak je dnes modní slovo, fekálních. Ale je to neuvěřitelná sranda! Oddychovka a pohoda. A dejte si pozor, jestli máte dostatek neviditelné masti ;-)(19.2.2012)