Barbar Ronal (festivalový název)

• Dánsko

Ronal Barbaren

Animovaný / Dobrodružný / Fantasy

Dánsko, 2011, 90 min

Skvělý animák o slabém barbarovi, který zůstane na svobodě jako jediný z vesnice po útoku hordy zlého pána Volcatara. Ronald slíbí umírajícímu strýci, že se vydá na záchranu vesničanů. Cestou se k němu připojí obtloustlý a věcně nadržený bard Alibert. Dále pak drsná, Rudou Sonju připomínající Zandra, kterou může získat ken muž, který ji přemůže a takový dementní elf Elric, který jim dělá průvodce. Pohádka je hodně vtipná a paroduje některé filmy o fantasy hrdinech. Jen bych jí nepoušťel dětem, protože zde zrovna nemluví slušnou formou a taky některé scény vůbec nejsou pro prcky. Filmek sice není technicky na výši oproti dnešním animákům, ale pěkně se na něj dívá a má skvělej humor. Za mě 86% :)(9.4.2012)

Na začiatku bola temnota, v ktorej vládol démon Zool, utlačovateľ ľudí. Nastal deň, keď sa z tieňov zrodil bojovník všetkých bojovníkov Crane, nositeľ meča bohov a postavil sa proti démonovi. Svojim mečom hrdinsky ukončil jeho vyčíňanie a doviedol ľud k víťazstvu. Teraz znovu prichádza doba, keď ľudstvo je v ohrození a znova potrebuje hrdinu, ktorý pozdvihne meč bohov a zachráni ich pred skazou. A preto prichádza barbar Ronal.---- Veľmi dobre spracovaná Dánska sága, odetá v animavonom prevedení, s prekipujúcou vtipnosťou na každom kroku a vynikajúcim grafickým, nápaditým prevedením od démona až po prsnaté amazonky. Kombinácia barbara Ronala, ktorý svojou "silou" vyčnieval z radu bojovníkov a teenegerského muzikanta Aliberta, túžiacom po dobrodružstve, vytvára úžasný vír humoru, do ktorého sa pridávajú aj ostatné postavy. Jednoducho mne tento animák veľmi zalahodil, pretože mám rád historickú tematiku barbarov, Vikingov a elfov podloženú na severskej mytológií a pretože vysoko prekonal moje očakávania.90%(22.4.2012)

V podstatě blbina, jejímž největším mínusem paradoxně ani není oplzlost a vulgarita (vlastně je velmi osvěžující a kouzelně absurdní pozorovat animované postavičky, které hlásí "What the fuck?!"), jako spíše nezvládnutí zcela základních věcí, kterými jsou třeba záběrování nebo střih. Díky tomu, v kombinaci s objektivně výrazně slabší animací působí Ronal neohrabaně, scéna souboje s létajícími potvorami je vyloženě nezvládnutá a podobných, více či méně do očí bijících lapsů je ve filmu vícero... Na druhou stranu výrazně lepší než Terkel má problém....(5.12.2012)

,,JSI JEJICH JEDINÁ NADĚJE, RONALDE. JSI JEDINÝ BARBAR, KTERÝ ZBYL“..... /// Ronald je ufňukanej chcípáček bez piercingu, kterej má snad něco navíc jen ve slipáčích, a v tomhle světě potomků Crana, zdá se bejt poněkud ztracenej. Ale na to mu sere pes, protože teď má úkol. Naštěstí mu bude pomáhat jedna zasraná násilnická psychopatka, která obstará většinu z tý spousty agresivity místo něj. Dávný svět hemžící se Elfy a jiným svinstvem, občas (a určitě schválně) připomíná ten Tolkienův. Pohádka pro dospělejší určitě pobaví i (starší) děti. Těm mladším prostě na návštěvě u Amazonek v posvátný pářící chatrči zakryjete oči (a uši). Metalu lační barbaři se dočkaj až při závěrečnejch titulkách a já přiznám, že původně to vypadalo na daleko větší nářez! ZASRANÍ BARBAŘI! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chci bejt součástí světa, ve kterým je Elrondova matka distributor trávy. 2.) Jsem známej veršotepec...např.: ,,Zkus ruku na můj nástroj dát, naučím tě na něj hrát....“. 3.) Tak nějak vzpomínám. 4.) Thx za titule ,,Miki226“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE ** NAPĚTÍ ne(24.2.2012)

Ja som sa príjemne pobavil. Ako vidím, Dáni vedia robiť komedionálne animáky (Kurt strašne zuří, Terkel má problém, ...). Na tomto som sa veľakrát nasmial - párodia mu sedí výborne. Animácia nie je síce svetová a pojatie je až príliš sexistické, ale ostatné veci sú veľmi dobré spracované. Hodnotenie: 85%(28.6.2013)