poster

Barbar Ronal (festivalový název)

 • Dánsko

  Ronal Barbaren

Animovaný / Dobrodružný / Fantasy

Dánsko, 2011, 90 min

 • blackrain
  *****

  Pravděpodobně už jsem se z toho účetnictví musela zbláznit, když jsem schopná bez mučení říct, jak se mi tenhle šílený příběh líbil. Nenudila jsem ani na chvilku. Pořád se tu něco dělo. Jednoduchost a předvídatelnost příběhu považuju za jeho plus, protože tu nehrozí překombinovanost. Jen bych tenhle film nepouštěla dětem. Sprostá slova tu létají vzduchem velmi často a oblečky barbarů nejsou zrovna jako od Chanela.(29.2.2012)

 • ConanVJ
  *****

  Skvělý animák o slabém barbarovi, který zůstane na svobodě jako jediný z vesnice po útoku hordy zlého pána Volcatara. Ronald slíbí umírajícímu strýci, že se vydá na záchranu vesničanů. Cestou se k němu připojí obtloustlý a věcně nadržený bard Alibert. Dále pak drsná, Rudou Sonju připomínající Zandra, kterou může získat ken muž, který ji přemůže a takový dementní elf Elric, který jim dělá průvodce. Pohádka je hodně vtipná a paroduje některé filmy o fantasy hrdinech. Jen bych jí nepoušťel dětem, protože zde zrovna nemluví slušnou formou a taky některé scény vůbec nejsou pro prcky. Filmek sice není technicky na výši oproti dnešním animákům, ale pěkně se na něj dívá a má skvělej humor. Za mě 86% :)(9.4.2012)

 • Beastmaster4
  ***

  Hodně drzá animovaná fantasy, když si bere na paškál Pána prstenů :-( :-D Ronal je takový barbarský břídil, krom obr kulek tam dole mu příroda moc nenadělila. Pohádka si dělá srandu sama ze sebe stejně, jako z několika vážných fantasy - zejména z Pána prstenů, který na nás promlouvá z několika záběrů, dialogů aj. Začátek je celkem k popukání, pak už kvalita klesá. Animace podprůměrná, ale asi stejně nebylo záměrem udělat vizuální bombu. Na Barbara Ronala se časem určitě zapomene na rozdíl od bratra Conana, ale když už tu je, tak jako oddechovku k zasmání určitě doporučuju.(13.4.2012)

 • KarKulA
  ****

  Animák, ve kterém by se dalo určitě najít plno ohraných vtípků a předvídatelných scének, na druhou stranu se tam ale určitě najdou i věci originální, včetně super ouchylnejch oblečků které lze na postavičkách spatřit. Podle mě vcelku povedená parodie na všechno možné, která sice nijak extra neoslní, ale potenciál na to pobavit má. Jo a abych nezapoměla - našim nejmenším to rozhodně určeno není :-D. Slabší 4*(16.3.2012)

 • evilmind
  ***

  Po nabušených trailerech jsem se fakt hodně těšil na vychytanou animovanou parodii na super hrdinské fantasy. Nedočkal jsem se. Příběh se místy vleče trochu nudně, a vtipy jsou občas hodně pubertální, nicméně čas od času se objeví tak neskutečně podařený zápich, že mě to nahlas rozesmálo - jenže koncentrace podobných scén bohužel není taková, jako v traileru. Trochu mi přišlo, jako by mezi autory došlo k nějakému sporu o tom, co bude cílovou skupinou filmu, a nevyhrál nikdo, a tak je to chvíli pro děti, a chvíli zase pro dospělé. Hodnotím jako nevyužitou šanci pobavit všechny...(11.2.2012)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace