I když tento film ještě čerpá z tolik oblíbené výrobní tematiky (odehrává se mezi montéry vysokonapěťového vedení), všímá si především lidských hodnot, staví je věrohodnosti jednotlivých hrdinů, kteří se hašteří o vedoucí postavení v partě, kteří řeší soukromá dilemata, vyrovnávají se s odpovědností v milostném vztahu i s vlastním svědomím. (oficiální text distributora)

gogo76

"Nemám na čo čakať otec, chcem žiť teraz..." Slová V. Galatíkovej vystihujú jej zúfalú situáciu i ochotu urobiť vo svojom živote zásadnú zmenu. Je ale nový, tajomný člen partie v podaní Š. Kvietika ten pravý? Hlavnou a najsilnejšou zbraňou filmu je atraktívne a neopozerané prostredie partie montérov-elektrikárov. Príbeh o strate a znovuzískaní svojho miesta v partii má čo ponúknuť. Herci hrajú výborne(Pántik, Kvietik,Galatíková) a propaganda až na pár oslovení "súdruh" moc nezasiahla. Dojem trochu kazí zlá zrozumiteľnosť dialógov a na rok 62 pomerne nekvalitný obraz. Zvedavý som bol najmä na V. Galatíkovú, ktorá naštartovala kariéru práve v tomto slovenskom filme. Slabšie štyri hviezdy. 70%. ()

ripo

Film z obdobia zlatej éry československého filmu .... Pohľad na herecké výkony pánov hercov Pántika, Kvietika a večného "šialenca" Tonka Mrvečku nás nemôže nechať chladnými ... Ku cti pána režiséra Martina Hollého služi fakt, že neskĺzol na plochu s mnohými ďalšími pochlebovačmi komunistov a za celý film som nezbadal jediné podlizovanie sa režimu , ba naopak .... ( pri hre v biliard, keď Greššo vraví, aká to už bude hra, keď červená spadne do diery ....). Zaujímavosťou je i úloha mladej Věry Galatíkovej, ktorá, dá sa povedať, týmto filmom vstúpila na strieborné plátno .... ()

Autogram

Aj budovanie elektrického vedenia patrí k budovateľským filmom spolu s kolektívnym hašterením a spormi o prednú pozíciu v malej skupine montérov. Na odľahlom mieste krajiny prácu strieda fajront a nájdu sa aj náznaky lásky, ale preháňa sa to s psychológiou postáv na úkor nejakého zmysluplného príbehu. –––– Nech žije brigáda socialistickej práce! ()

majo25

Martin Holly ukazuje, že vedel točiť dobre filmy už v začiatkoch svojej kariéry. Tento je postavený hlavne na zaujímavých postávach, v ktorých si divák ľahko nájde skutočných ľudí. Prím hrá hlavne postava Jula Pántika, ale ani ostatní výrazne nezaostávajú. Okrem toho, konečne vidieť postavy pracovať, čo bežné určite nebolo vtedy, dnes už vonkoncom. A závidieť ich kočovnú prácu, ako je v snímku aj spomenuté, určite nie. Škoda len, že film občas zachádza do psycho-roviny a vtedy sa dostavujú aj nudnejšie scény. Inak fajn taká ponurá atmosféra. ()

Vesecký

Těch noire záběrů tam zas až tolik nebylo. Chvíli mi trvalo, než jsem pochopil, v čem je podstata příběhu. Mistr party elektrikářů nepřímo zapříčinil nehodu, kdy byl při pádu stožáru vysokého napětí zraněn jeden dělník. Celá skupina je odvelena do vyšetření případu na stavbu nízkonapěťových přípojek do zapadlé horské vísky. Náhle přijíždí mladý nezkušený člověk, který se má zaučit a nahradit odvolaného mistra party... A zde možná není úplně film dotažen, parta montérů je rozpolcena, nevědí, na kterou stranu se přidat, zda podpořit svého zkušeného mistra nebo toho nového. Věra Galatíková vypadá v tomto filmu starší, než byla ve skutečnosti, ale je zajímavé ji takhle mladou vidět. Pántik byl mimořádný herec a Kvietik mu dobře sekundoval. ()

• Film sa natáčal v okolí Myjavy a v Starej Turej. (Raccoon.city)