V tátově stínu

• Austrálie

Being Flynn

Komedie / Drama

USA, 2012, 97 min

Od DeNira očakávam v prvom rade herecký výkon a ten divák dostane. V roli bezdomovca a "spisovateľa"sme ho ešte nevideli a najskôr i to bol dôvod prečo DeNiro na projekt prikývol. Príbeh v sebe skrýva silný potenciál, no režisér z neho vyžmýkal iba priemerný film. Úvod je akýsi roztrúsený, raz je rozprávač otec, potom syn a neskôr už nikto. Nech už je lepší rozprávač ktokoľvek, isté je, že režisér to nie je. Epizódky zo života bezdomovcov v ústave sú zaujímavé a v mnohom prekvapivé. Porovnávanie s našim "sociálnym systémom" sa samo pýta. Vážne Bezdomovec dostane nové zuby a byt!! od štátu?? To tam vážne chodí po nociach služba a rozdáva bagety?? No wow...U nás tak akurát chodí všelijaká chamraď bezdomovcov kopať, mlátiť a polievať kyselinami a horľavinami...60%.(29.1.2013)

Tohle se nás týká, to není jen americký příběh. Citlivé, hluboké, neskutečně zahrané, nejlepší soundtrack od filmu Garden State. Zážitek, komu se to nelíbilo, pusťte si to ještě jednou, je to vážně paráda. Tento film vřele DOPORUČUJI Z CELÉHO SRDCE. Opravdové překvapení letošního roku.(4.10.2012)

Příběh ze života, který se může stát komukoliv z nás... Ale něco mi tam stále chybělo, možná nějaká gradace děje!?! Ovšem soundtrack je skvělý !!!... Dám tomu ještě prostor a kouknu podruhé.(8.10.2012)

Co je na tom nejhorší,že tohle mohl být bonbonek roku s De Nirem,ale bohužel je tam hodně ale.To první je,měl to hrát celý sám o tom,jak sem se dostal na ulici a udělat z toho drama jako trám.Hnedka fanoušek zaplesá,když vidí De Nira jak dělá taxikáře a hnedka si vzpomene na jeho výborný film z roku 1976.Bohužel to pomine a vytahujou se scény,kdy začíná být nasraný,hraje svoje pózy a v koutku duše se cítí,že je nesmrtelný.Všehno dobré,ale začne se točit úplně jinak,syn je vlnař,kdy neví co se životem,začně pracovat pro bezdomovce a tím to vadne.Celý ten snímek,je natočen vcelku nevalně a hrozně suše.Propojování obouch hlavní aktérů je dosti těžké a né vůbec doopravdické,bohužel díky Paul Danovi.Témata se tam ztrácí a stává se z toho guláš,kdy jenom čekáme až pan mistr dostane slovo před kamerou,ale to je tak všechno.Robert si zahrál ve filmu a dostal krásný čas před kamerou,že je pořád chlap,co umí bezkonkurečně zahrát i v letech,jenom stále čekám,jestli nezahraje ještě na starý kolena v nějaký gangsterce jako velký kápo.(8.11.2012)

Tento film mě vůbec nezaujal, ani Robert De Niro. Viděla jsem ho v lepších filmech. Téma filmu bylo zajímavé, ale autoři šli pouze po povrchu.(22.5.2013)

Velmi silný příběh o náhodném setkání syna a otce vzájemně se nevidící plných osmnáct let a to v útulku pro bezdomovce. Příběh o hledání cest k sobě a vyrovnání se se skutky osudu. Příběh o tragédii života jednotlivce nesoucí i svůj podíl viny. Dokáže se přes všechny nešvary syn přenést a soucítit s vlastním otcem? Ono je to vždy těžké a zvlášť když jde o bezdomovce, ale i ten je jenom člověk snažící se dožít dalšího dne. Strhující výkon Roberta de Nira, který tímto dokázal, že se nebojí ani takovýchto rolí. Depresivní atmosféra a dramatičnost života postavy otce je hlavně jeho zásluha. Ona věrohodnost doslova šokuje. To se však nedá říci o představiteli syna Paula Dana. Podivný charakterový výraz je nějak zcela mimo. Nedá se mu plně uvěřit nenávist ke svému otci, který opustil rodinu a nikdy se nestaral o své dítě, ani uvědomění, že by se mohl stát stejně nezodpovědný jako jeho otec. Ona účelovost jde prostě nějak mimo. I přesto všechno mnohé vede k zamyšlení co se týče rodinných vztahů, odpuštění a pomoci. Údernost snímku k jádru věci je zřejmá a svými kvality umí zaujmout. Pokud ten zájem je tedy oboustranný.(22.12.2015)

Uf, mě to moc neoslovilo, v podstatě nuda až na závěr, ten to docela hodně vytáhl. Dám 3 frčky, Robert De Niro na tom má podstatnou zásluhu. 51%(18.2.2017)

V stredu filmu je konflikt a vzdialenosť medzi synom (P. Dano) a otcom (R. De Niro). Otec kedysi opustil rodinu, pretože je umelec, pardon, spisovateľ. Podľa mňa ale ozajstným cieľom filmu bolo zobraziť problémy bezdomovcov, ktorí fakt nemajú ľahký život (hlavne teraz v zimnom období, ako to je aj vo filmu). Niektoré scény boli silné. [Odkaz je jasný: každá strana, „domovci“ a „bezdomovci“, sa musí snažiť a pomáhať si navzájom.] Po problémoch sám De Niro sa stane jedným z nich a musím povedať, že skoro bez chybičky sa dokázal stotožniť s daným charakterom. Vo filmu bolo oveľa viac potenciálov, ale režisér to nedokázal využiť. O tom svedčí aj záver, ktorý je príliš rýchly, nenápadný a nedotiahnutý. PS: Škoda, že J. Moore dostala len niekoľko minút. Osobné hodnotenie: 73% (***) (8.12.2012)

Hodnotný film vďaka skvelému De Nirovi (pre mňa neprekonateľným mužským hercom), úžasnej Julianne Moore a príbehu, ktorého smútok sa dá precítiť.(26.12.2014)

V půlce filmu jsem si uvědomil, že Niro a Dano na me reálně působí jako otec a syn... Jednoduchý námět, úžasně zahrané.(21.7.2012)

• bonovox

Veľmi slabý film, bez výraznejšieho momentu, u niekedy schopného režiséra to riadne zamrzí...(20.4.2013)

• zodiak217

Človek si povie: "hmmm tak Robert De Niro, to bude iste poriadny nárez a kvalitná snímka, ktorá bude stáť za to." No namiesto toho tam uvidí pošetilého rojka, ktorý čím viac ubieha film tým viac žije mimo reality a je doslova hlúpo nechutne úbohý svojou vlastnou hlúposťou. Divák nevie či má tú postavu ľutovať alebo odsudzovať, no doslova sa mi hnusila, lebo sa svojou vlastnou hlúposťou a melancholicko - bláznivou predstavivosťou dostala na úplné dno a ešte aj to sa jej málilo. Komplikovaný vzťah s otcom, to je klasický námet pre film, matka samovrahyňa na zvýraznenie útrap mladého muža, ktorý si hľadá cestu životom. V takejto roli a úlohe sa vám však skvelý De Niro doslova zhnusí. Podľa mňa to bol z jeho strany krok vedľa, naviac na vyhladovaného bezdomovca mal riadne vypracované svaly. Čakal som podstatne viac a dostal som len komplikovane psychologickú drámu, ktorá vo mne zanechala zhnusenie zo skvelého herca. Musím však uznať, že bolo dobre vidieť aspoň hlavného predstaviteľa, ktorý sa z úplného dna, beznádeje a drogového opojenia dokázal pozviechať a nájsť správnu cestu i napriek otcovi bláznovi, ktorý mu len robil hanbu. To bol však jediný pozitívny moment. Inak to hodnotím ako stratu času a zbytočne vyhodené peniaze na natáčanie. Nielenže sa mi to celé nepáčilo, ešte sa mi aj zhnusil Robert De Niro. No čo už, každý raz stúpne vedľa. )-:(13.9.2013)

• bergeron

Nerád dávam Robertovi pod 3 hviezdice, ale tu som rád že vobec to nejaké sú. Ten film bol katastrofická nuda, a nezáživný.(5.11.2013)

• 90125

Podivny pribeh o podivnych ludoch. Ale pacil sa mi sposob jeho rozpravania. Bez pauzy, bez vydychnutia. Trosku paradoxné. Pribeh je slabsi, ale ma svoje tempo. Na konci ale bohuzial ostava len pocit priemernosti. Priemernosti a premarnenosti. Toto mohlo byt o kus lepsie, keby to dostal do ruky lepsi scenarista. DeNiro, ktory za posledne roky spravil mnoho neuvazenych krokov pri vybere rolí, zlahka necha zaspominat na svoje velke chvile, ale spat na piedestal ho ani tato rola nedostane. P.S. To vazne dostane v amerike bezdomovec len tak byt ?!? To u nas v socialnom state Roberta Fica nedostane nic ani ten, co sa slusne zit snazi. Aspon ze sa jeho milionarski kamarati maju dobre. 57 %(27.2.2015)

Už jen řešit vztah otec - syn není jednoduché, natož jejich osobní výčitky, vrtochy, závislosti a paranoie... Nechápu, co mají na mysli někteří komentátoři zde, když říkají, že film jde jen po povrchu!? Více povrchních zápletek? Tady jde o budování rodinného vztahu, který nemá pořádný základ, nemá téměř na čem stavět. Scény vnitřního zápasu, jak se chovat ke člověku, který se k vám po desítkách let začne hlásit, jen protože mu teče do bot, působí drsně, přestože by mohly být natočeny lépe. Kapku se nepovedlo vysvětlit motivace matky vzít si život. Podobně jsem nechápala některé myšlenkové přemety otce (nejprve se snaží přesvědčit syna, že je stejný jako on, aby mu po jedné noci strávené u něj v teple domova oznámil, že stejný rozhodně není), ale nejspíš to asi mělo dokumentovat ono sbližování, které na konci graduje happyendem jako blázen. Alespoň přinutit starého, nesmlouvavého rasistu, aby pochoval své afroamerické vnouče, skutečně bere za srdce. Otec tak vlastně poprvé projeví pozitivní emoci směrem k synovi, protože je na něj pyšný za jeho vydanou knihu, když on si pro sebe spisovatelství jen vysnil. Přes některé zmíněné detaily, které mi neseděly, mi film přišel zajímavý a přes své emotivní téma ani ne citově vyděračský.(9.8.2015)

Takže jak to shrnu? Jeden otec sobec asociál ze všech stran obalený svým obřím ego, jedna troskotající matka samoživitelka, jeden ztracený a hledající syn. Zavšivení odepsaní bezdomovci. Návod na cestu ke dnu a kde se při ní dá přespat. Reportáž z útulku. De Niro tak dokonalý, že až na zabití. Prostě depka jako prase. Moc dobrej film.(24.12.2015)

Možná se tam občas něco úsměvného poví, ale film je spíše drama, což do komediálního žánru bych ho neřadil vůbec.(18.6.2016)

"Kdo by chtěl točit filmy o vašem životě. To by byla teda pěkně nudná a zbytečná sračka."(9.12.2016)

• omega_SK

U De Nira asi plati stare zname, ze treba odist na vrchole slavy. Obavam sa, ze to ma uz daaaaavno za sebou. Teda akoze ten "vrchol slavy" ma za sebou. Prepasol vhodny moment. Tie jeho posledne filmy su horsie a horsie. Toto je uz fakt hnoj. Komedia ani omylom. Pocas celeho filmu anilen uskrn na sekundu, tak aka komedia? Fakt SKODA. Kedysi som to pokladal za znamku kvality, ked tam figuroval De Niro. Zial teraz uz je z toho uplny opak. Ked uvidim pri novom filme meno Robert De Niro, utekaaaaam kade lahsie.(7.10.2012)

• Blackwolfik

Nezáživný film od první minuty. De Niro je dobrý herec, ale ten to fakt nezachránil. Tohle mě opravdu nebavilo, nebál bych se říct, že až sralo. Celkově odfláknuté! Dávám 3/10.(9.12.2012)

Robert De Niro utáhne jakýkoli film. I kdyby jen kvůli němu 75% .Ale drama to není rozhodně špatné, nicméně bez něho by spadlo do podprůměru .(13.4.2013)