Lorax

John Powell

Janet Healy

Ken Schretzmann
  • playboxguest

Pohádka spíše pro mladší publikum, ze Seussovek slabší, kromě hlavního nápadu nepříliš nápaditá a plná písniček, které neurazí, ale ani nezaujmou. Mě do konce každopádně udrželo 3D: **** které mi nepřišlo tak vyvedené jako u konkurenčních animáků, ale na druhou stranu jeho nepřekvapivost kompenzuje celková barevnost filmu, která je při vysokém blu-ray rozlišení okouzlující.(31.7.2012)

Není to tak špatné. Na stromy (agitku) chčije pes, nic násilně podsouvaného se tu nekoná. Dobře no, závěrečnej song "Let it Grow" raději let it go.(2.8.2012)

Lorax je svým výtvarným pojetím a zpracováním (laciné vtípky, babka na snowboardu apod.) vhodný pro děcka od školky po první stupeň. Co je ovšem pozitivní, je význam a ponaučení, ke kterému Lorax chtěl dospět. To se celkem cení, ale když už to tvůrci pojali tak svědomitě, jako globální a nenásilné ponaučení pro nejmenší publikum, ve kterém je budoucnost, tak ty stromy neměly vypadat jako cukrová vata a hýřit všemi barvami kromě té správné "zelené". Příjemná pointa, ale vcelku nezajímavý a běžný obal.(22.8.2012)

No náhodou moc pěkná pohádka. Stromy - základ života, jelikož vyrábějí čerstvý vzduch. Vynikající příběh, akorát by se tam nemuselo tolik zpívat. Podle mě jedna z těch pohádek, které něco lidem řeknou a nejsou o úplném hov**. Samozřejmě by to šlo udělat lépe, ale u mě spokojenost. Sice jsou to stromy vypadající jako lízátka, ale proč ne.(4.6.2012)

veselé. farebné, poteší. a má to myšlienku. Dr. Seuss vedel, o čom hovorí. najlepší boli jednoznačne macíkovia(21.12.2012)

• - Přestože má film dvě hlavní postavy, a to Teda a Loraxe, oba se v průběhu celého filmu neobjeví ani jednou ve scéně společně. (Akesha)

• - Coby dabér Loraxe byl zvažován také Craig Ferguson. (oje)

• - Danny Devito propůjčil Loraxovi hlas nejen v angličtině, ale také v španělsky a rusky dabované verzi. (oje)