Wallace a Gromit: Cesta na Měsíc

Nick Park

Hudba:

Julian Nott

Peter Sallis

Pan Wallace a jeho pes Gromit si postavili raketu a letí vstříc neuvěřitelnému dobrodružství. Britský animovaný film oscarového Nicka Parka. Víte, že Měsíc je ze sýru? V animovaném světě, kde žije pan Wallace a jeho chytrý pes Gromit, to ví každý. K vydařenému svátečnímu pikniku na tomto vesmírném tělese chybí jen maličkost: kosmická raketa. Jak všechno dopadne, uvidíte v následujícím filmu, oceněném v roce 1990 nominací na Oscara a milovaném malými i velkými diváky na celém světě. Režisér Nick Park byl s Peterem Lordem spoluatorem dlouhometrážního Slepičího úletu (Chicken Run), který slaví ve Spojených státech divácké úspěchy. (oficiální text distributora)

Rozjimatel

Výtvarne je to na vysokej úrovni, animácia je veľmi pekná a štýlová. Tie príbehy sú ale strašne divné a príliš ma nebavia. Postavy mi tiež nie sú dva krát sympatické. No a humor mi nesadol vôbec, príde mi úplne nevtipný. Oceňujem ale, koľko práce to všetko muselo dať jedinému človeku. ()

Mikeel

První díl o téhle sympatické dvojici je ze všech nejkratší, a proto se nestihne ukázat humor ve všech svých barvách a odstínech. Ale těch pár vtípků, co tu bylo, bylo dobrých. Humor zaměřený na detaily, jako třeba ladění myšlenek atd. Vůbec však nevadí, že tenhle díl není tak dobrý jako ty ostatní. Byl to slušný rozjezd pro kultovního vynálezce se psem! ()

Garch

Britové dobyli Měsíc! Slavná výprava pro sýr - spoiler - skončí návratem ve zdraví. PS Podoba pana Wallace s autorem je úsměvná. Jak Gromit, psisko, které nemá ani tlamu, vyjádřit veškeré emoce, je famózní :-) ()

Emzet

S plastelínou je prča. Především když vám začne utíkat na Měsíc. A stavět si raketu. Nick Park je génius. A nejlepší jsou stejně myšky se slunečními brýlemi. ()

kaze

Jednoducho nádherný film. Ani kurací úlet nebol taký typický anglický. Veľmi krásne a perfektne urobené. Raketa s ručnou brzdou nemá chybu :) ()

mirliflore

Podařený animák s Wallacem a Grommitem. Pravda, je sice více plastelínový a trochu slabší než The Wrong Trousers, ale i tak jsem se docela smál. Krysy sledující start rakety prostě musíte vidět. A BTW, nevíte, kde bych sehnal předplatné Cheese Holidyas a Cheese Monthly? ()

Carbo

Ač miluji britský humor tak pro mne nuda. Ale zas potěšilo romantické cestování do vesmíru v křesílku a kytičkově otapetované raketě. ()

fifi.m

Měsíc ze sýra - krásná představa. Hned bych si taky sestrojila raketu, abych si mohla kousek uříznout. :) ()

tragos

Rozhodně to slabší z W&G, hlavně první půlka je celkem nuda, ale... :) ... pak se na plátně objeví *** a vše předchozí je zapomenuto :) ()

Torgal

Hmm, zvažoval som aj tretiu hviezdu, ale fakt si ju neviem obhájiť. Animácia je oproti ďalším dielom veľmi primitívna, čo by až tak nevadilo, keby tu bolo dostatok humoru. A práve ten tu najviac chýba, samotný dej je ešte k tomu extrémne jednoduchý a neobsahuje nijaké geniálne momenty, ako to je zvykom u ostatným filmoch Nicka Parka. 5/10 ()

haWranka

Ohromná zábava, ale především nostalgie. Na tenhle filmík jsem už úplně zapomněla, ale když jsem ho teď po letech zase viděla, okamžitě jsem dostala chuť zaletět si na Měsíc pro trochu toho ovčího sýra! ()

Abdul

Už jste si někdy postavili ve sklepě raketu? A riskovali byste let k Měsící kvůli sušenkám?? A viděli jste vůbec někdy sporák lyžující po měsíci??? To by nezvlád ani Jan Tleskač. ()

Burrows

Postavičky z modelíny jsou hezké, příběh se sýrovým Měsícem nápaditý, ale nudil jsem se. Po shlédnutí jsem dostal chuť na hermelín, i když se tam o něm nemluví :) ()

darthvader77

Tohle jsem si jako malý pouštěl pořád. Skvělé gagy a nápady(sýrový měsíc, trouba-robot). Vynikající sranda doporučuji, vždycky, když jsem na konci viděl robota jak lyžuje vyčarovalo mi to úsměv na tváři. ()

Plastík

Čím víc sýru, tím více dír. Čím více dír v sýru, tím méně sýru. Tedy: čím víc sýru, tím míň sýru. ()