Deadman Wonderland (TV seriál)

• japonský

デッドマン・ワンダーランド

Deadman Wonderland

Animovaný / Akční / Drama / Fantasy / Thriller

Japonsko, 2011, 12x24 min

Celkový dojem: Dobrý nápad, výborná hudba, dobrá animácia, zaujímavé postavy a boje. Avšak, hlavný "hrdina" mi cez celé anime liezol na nervy a najradšej by som ho nafackal za to, ako sa choval ako dement. Každopádne, toto anime si berie najlepšie (ale aj najhoršie) príklady z iných anime, a to hlavne: Mirai Nikki (uplakaný dement a na jeho boku extremne silná yandere dievčina), Naruto (typický podobný shounen a fantasy boje), Bleach (temné scénky a postavy), Elfen Lied (veľmi podobný nápad a v podstate to isté, ako vyššie vypisané u Mirai Nikki), Death Note (vášeň a sen pre zmenu sveta na lepší) a veľa ďalších. Samozrejme, v tomto anime sa najdú aj slabé stránky, zbytočné alebo nezaujímavé postavy a diely, pár WTF momentov, ktoré nieže by neboli zlé, ale jednoducho hlúpe a v pravom slova-zmysle WTF.. A nezabudám ani na jednu dôležitú vec, a to - toto anime má zatiaľ asi najhoršie a najzbytočnejšie ukončenie, s ktorým som sa stretol. Moje hodnotenie: 76% (2.8.2017)

Deadman Wonderland mi přišel jako kopírka. Od každýho anime trošku. Mirai Nikki, Naruto, Bleach, Elfen Lied... Ale kdybych to bral takhle u každýho anime, tak by bylo všechno hned horší. Hodnotim tak jak jsem se bavil. První a druhej díl byly peckový, pak už se to jen zhoršovalo.. Zajímalo mě, jak to zakončí a musim říct, že hrozně.(28.12.2013)

• Subjektiv

Deadman Wonderland mi přijde jako takový mladší bráška Elfen Liedu. Dosáhl jen o něco menší popularity a stejně jako on těží z vyšinutosti postav, vraždomatického alter ega hlavní, tajemné, jinak dětinské hrdinky a neustálého prolévání krve a slz. Snaha nechat vytéct na obrazovku obou kapalin co největší množství dosahuje takové úpornosti, až to chvílemi cvičí bránicí, obzváště v situaci, kdy jistá Mengeleová vlhne při provádění oftalmektomie. Tvůrci však zřejmě usilovali o to, abych byl zhrozen a šokován tou nelidskou bestií. +++++ Mezi krví přichází minutová traumata, která formují na léta osobnosti, aby se tyto v okamžiku náhlého prozření vlivem záblesku Gantova dobra mohly opět přepnout do svých opravdových, láskyplných já. Lidské duše v Deadman Wonderland jsou prostě klopné obvody, tu bistabilní, jindy monostabilní, ondy astabilní. Patetická sebeobětování, hysterická oplákavání mrtvých, umírajících i zraněných, psychopatické úsměvy záporáků... Všechno se to kolem mě valí, tu příliš rychle, tu příliš hlasitě a okatě, vždy tupě a prvoplánově. Vzalo mě to tak moc, že jsem nezvládl poslední díl. To se mi stává zřídka minout pouze jeden a i to cosi vypovídá - o seriálu, i o mně, přiznávám.(15.1.2012)

• SonGokussj

|| Příběh: || Sedící si pohodlně v hodině jako každý den, promlouvajíce k ostatním najednou zpozoruje vznášejícího se červeného Batmana ve 3. patře školy. Blackout. Probuzení na lůžku a názorné zatknutí pro vraždu 24 spolužáků včetně učitelky. Poslán do speciální vězení na doživotí, kde objeví svůj potenciál ovládat krev a setká se s charismatickou a nevinnou dívčinou v přiléhavém bílém oblečku. To je náš Ganta. Od prvního dílu - logický spasitel. || Jak to poté působí? || Po naprosto úžasném začátku, nadějném druhém dílu a ucházejícímu třetímu, přicházejí díly další ~ povětšinou o ničem. Dovolil bych si citovat One Piece: Jeho síla patří k nejnebezpečnějším na celém světě. Koho potká, z toho si udělá přátele. Luffy. . Zdá se, že má Ganta podobnou moc jako Luffy. Ne však svým charismatem, ale díky scénáři... Protože zdravej člověk by tohoto neuvěřitelného - neschopného - ubuleného - histerického - ukřičeného - slabého na místě pleskl a zbil do krve. Co ho vhodit do vězení, kde jsou samí sérioví vrazi? No jasně, všichni si ho oblíbí a bezmezně ho milují. On však jen dál bulí a 11 dílů v kuse nadává, že je neschopný a nedokáže nikoho zachránit. Což má pravdu. Až do konce... Děj skončí ve 12 díle -tak rychle-, že je jasné předpokládané pokračování... || Zápory: || Byly už řečeny. Ganta. Skupina naprosto milujících se vězňů, krvelačných bestií, s nulovým intelektem. Ganta. Dozorci, kteří jen vždy přihlížejí smrti svých kolegů bez toho, aby cokoli udělali. Ganta. Roztomilá Nyuu, která má tak 8 let psychicky, 18 let postavou a 38 let bojovýma zkušenostma. Avšak ta psychika seriál neskutečně sráží. Protože je neopodstatněná. Ganta. Ano ten. Ten ubulený, ubrečený, ... škoda, že ho zrovna daboval člověk, který měl na starosti Edwarda Elrika. Možná by to bulení znělo líp od někoho jiného. Ale pokud má hlavní postava, která chce všechny zachránit vždy půl episody slzy v očích, neuvěřitelně negativní postoj ke všemu (a nejmenuje se Itoshiki Nozomu) a pořád si jen stěžuje... Ne... || Klady: || Ten bez jednoho oka. Ta s prsama. Ta druhá s prsama. Ten s notebookem. Správce lunaparku. "Hry" na začátku série. ZAČÁTEK série... 30%(6.4.2012)

Celkom dobré anime čo si vytvorí svoj vlastný svet a tam sa vlastne pohybuje náš nový hlavný hrdina. Toto anime si berie príklad z rôznych iných (príklady nájdete v komentároch iných užívateľov) a snaží sa nájsť ten správy mix toho čo by mohlo baviť a zaujať ľudí. Posadí hlavného hrdinu do nového sveta a ten sa tam musí rýchlo poobzerať, lebo inak zomrie čo je ako na navodenie atmosféry dostačujúce. Ako to vždy býva hlavný hrdina nie je slaboch, aj keď tomu všetko nasvedčuje, že by mal byť a prerod na NE slabocha bohužiaľ trvá veľmi krátko, lebo sa to musí stihnúť do dvanástich dielov. Pre ľudí čo videlo stovky anime toto nebude ten najlepší počin, zatiaľ čo tí čo nevideli nejaké "masterpiece" najlepšie anime si myslím, že pochutnajú na tomto anime určite. Čo je fajn tento svet, kde je hlavný hrdina uväznený je krutý a tak on sa musí zlepšovať naozaj rýchlo a tak isto nie je núdza o krv. Opening je naozaj veľmi kvalitný a možno by Deadman Wonderlandu svedčala väčšia porcia dielov.(12.9.2018)